Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kamu Hastanelerine atananlar için istenilecek evraklar Pazartesi açıklanacak

İyice kabak tadı vermeye başladı bu durum.. Geçen hafta aradığımda haftaya yada bir sonraki hafta isminiz sisteme düşer demişti telefondaki arkadaş, şimdi telefonla aradığında açmıyorlar, açanlara da en az 15 gün sürer diyorlarmış, onlar için de zor bi durum olsa gerek günde kim bilir kaç kişi arıyo, ama bi yerde takılıyo bu işler ama nerde hangi kişide hangi birimde kim tarafından oyalanıyor? geçen hafta teknikerlerin evrak işi bitti imzaya gönderildi denilmişti kim imzalıyo bunları ya da imzalamıyor/imzalayamıyor ? kaç tane tekniker var ki 44 tane miydi ? 44 evrağa 10 günde imza atılamaz mı ya ? çıkıp desinler beyler bayanlar sizi ocakta atayacağız aramayın bidaha eyvallah bu saçma bekleyiş olmaz bu kadar rahatsız olmazdık...

09akon;
Babacan En az 15 gün daha bekleyecez aynen... ! ekim ortasına doğru il sağlık mudurluklerıne evraklar gonderilecek. sonrasında ne zmn başlayacağımıza da karar verecekler... ve neresi olacaına ;)

teknikerlikle felan alakalı değil ki adamlar toplu imzaya çıkaracaklar. ondan herkesinkinin bitmesi bekleniyor.

taho;
o konuyu unuttum Bakın sadece Bana söyleneni söylüyorum ek ilave yapmıyorum kafamdan.
Engelli olarak atananlar hepsini aynı zamanda başlatacağız. ÇYKS ye aynı anda düşeceksiniz. denildi

inebolulu;

Aynı konu için benim 2 hafta konuştuğum memur da teknisyen-teknikerlerin ataması daha önce olacak çünkü onları evrak incelenmesi önce tamamlandı demişti, ve ayrıca kamu sağlıgında tebligatını alanlar var evrak incelenmesi tamamlanmayan da var tek sorun bizim kurumda... bunlarda bilmiyor ne yapılacagını hem saçmalık degilmi evragı biten bir kişinin ben yada bir başkası her kimse onu 1 ay bekletmenin mantıgı nedir ki ? işi biteni başlat ki ilgileneceğin kişi ve evrak sayısı da azalsın... AYRICA ANLAMADIGIM BİR BAŞKA OLAY DA BU İL SAGLIK MÜDÜRLÜKLERİ NE İŞE YARADI BU SÜREÇTE ? Bİ DÜNYA İNSANIN EVRAĞI YANLIŞ VEYA EKSİK... GERÇEKTEN NE YAPTILAR 20 DEN FAZLA GÜN VERİLMİŞ EVRAK TESLİMİ İÇİN...
Son olarak üzülerek belirtiyorum ki birçok memur adayı arkadaşımız da baştan savma iş yapmış kimisi mal beyanını vermemiş kimisi sağlık raporunun aslı gibi onaylatmamış yani bu olay hergün karşılaştığımız bişey degil memur olacaksınız biraz daha özen gösterir insan diye düşünüyorum... zaten kurum 3-4 tane belge istemiş onuda eksiksiz-yanlışsız teslim edemiyor muyuz... Neyse doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış susalım en iyisi...

Gezgin 35 Arkadaşım. İstanbul KTHK birliğine ataman yapıldı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Senin Hangi hastaneye vereceğine Valilik Makamından onay alacak. Ankarada ki işlemler bittikten sonra İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne ÇKYS sistemi üzerinden gönderecek gönderdikten sonra istanbuldan nereye hangi hastaneye gitmek istiyorsan Sağlık Müdürlüğü ile görüş

neyse hayırlısı arkadaşlar kurban bayramından önce işe başlama zor gibi duruyor.

Gezgin35;

Valla güzel kardeşim herkese farklı birşey söylüyorlar orada sana katılıyorum bana böle dediler sana öle diyorlar anlamak mümkün değil... İl Sağlık Müdürlükleri Evrakları Topladılar ve Evrakları Geri Alıp atama yapacaklar başka yapacakları birşey yok. TKHK ise evrakları komisyon kurulu ile birlikte inceleyip daha sonra ise işlemleri tamamladıktan sonra İl sağlık müdürlüklerine geri gönderecekler.. Şu konu da da katılmamak sana mümkün değil , diyorlar ki adamlar eksik evrak gönderilmiş gönderen arkadaşlara söylüyorum bu kadar özensiz iş yaparlarsa Eminim bn şundan Asaletleri Tastik olamaz.!!! aynı zaman da herkes kendince doğru söylüyor olabilir ama mecbur bekliyoruz bu konuda ne ben ne sen nede bir başkası herangi birşey kesinlikle yapamaz elimizden beklemekten başka hiçbirşey gelmiyor!!1

Gezgin,

Gezgin;
eksik evrak için bana dönüş sağlandı ancak hastane raporunun aslı gibidir olanında mühür eksikliği var dediler. hastanede işlem yaparken herhangi bir eksiklik olmadığı söylendi banada. Şimdi sorarım sana; sana hastaneden tam bir evrak verildiği iletiliyor ancak onlar mühür eksikliği var diyor. Emin ol buradaki herkes evraklarına senin kadar ehemmiyet vermiştir, herkes aylardır bunu beklıyor bu hayatımızı değiştirecek önemli bir konu. Akşama kadar ne zaman ne zaman diye yorum yazacağınıza daha yararlı işlerle uğraşın. Kimin asaleti onaylanır onaylanmaz yorumunu yapmak sana düşmez herkes işine baksın efendi gibi bekleyin. !

bendede raporun aslı sorunu çıktı.2 günde hallettim .bu kadar kafaya takılacak konular değil bunlar.

i_win_too;

Çok Hoş Ama Boş Konuşuyorsun...Bizde O Kadar Mühür Yaptırdık ekstara da kontrol ettik hemen lak die gidip teslim etmedik... Bana Düşer Veya Düşmez Yorum Yapmak Burasıda Seni Hiç Germez. Efendilik konusunda ise Sana Hiç Söz Düşmez

i_win_too;

sağlık raporunda sorun çıkabilir, hastane sana ben dogru verdim diyebilir bunun gibi istisnalar olabilir ama sen bilemezsin buradaki herkesin evraklarına benim kadar ehemmiyet verdiğini, BEN SAĞLIK RAPORUNUN ASLINI VERDİM ARKADAŞIM (bak bilseydin bu yorumu yapmazdın çün bana 4 tane verdiler aslından raporu aldığımda birini versem ölmeyecektim ve verdim de..) ve ayrıca orada çalışan memur diyorki 1500 evragın 1200ün evrakları ya eksik ya hatalı bu ne demek biliyor musun herkes ehemmiyet göstermemiş demek, Mal beyanını hiç göndermeyen insan var ösymden kazandı çıktı kagıdını vermeyen var ve bunları vermemesine rağmen uyarmayan il saglık müdürlükleri var ki zaten 5 parça evrak istenmişken 2 parça kagıtı unutmak vermemek eksik yada yanlıs vermek nedir ben anlamıyorum... Efendi olmayı da bi zahmet öğretme bize...

anlaşılan sinirler baya gerilmiş haliyle bu bekleyiş insanda dayanma gücü bırakmıyor.hadi belli bir tarih olsa o tarihi umutla beklersin.her arayana farklı bir tarih veriliyor.banada il sağlık müdürlüğü ekim başı gibi arayın demişti bakalım ekim 1 de arayacağım tekrar bu sefer ne diyecek

Daha evraklar bellı olmamış bende her gun ıkıncı tercıhlerı takip edıyorum

bir haber alan var mı arkadaşlar... ben bugün sağlık müdürlüğüne gittim. görevli memura bir gelişme var mı diye sordum. bilgisayardan çkys sistemine girdi. ismimi yazdı. böyle bir kayıt bulunamadı cevabı geldi... görevli memur daha isimler sisteme düşmedi. ne zaman belli olur dedim. bizde bilmiyoruz dedi. ama haftaya yinede buraya uğra dedi...

bende bu gün ankara il sağlık müdürlüğünü aradım herhangi bir haber yok önümüzdeki hafta bugün tekrar arayın bu ayın ortasına haber gelir sanırım dedi...

bende aydın il sağlığı aradım ankaraya sorduklarında bir iki hafta içerisinde açıklayacaklarını söylemişler bana da öyle dediler.eksik evrakları tamamladıklarını söylemişler

bir sitede, tkhkda çalıştığını söyleyen bir aşağıdaki bilgileri verdi... benim dikkatimi çeken durumu uygun olanların atama kararları imzaya gitmiş diyor... durumu uygun olmaylar kimler acaba... bir fikriniz var mı arkadaşlar.

herkese merhaba;
teknisyen, tekniker ve mühendis unvanlarında yerleşen kişilerden durumu uygun olanların atama kararları imzaya gitmiş,
memur unvanında yerleşen kişilerden durumu uygun olanların atama kararları yazılmış olup, son kontrolünden sonra imzaya gidecektir (şimdi diyecekler ki, nedir bu son kontrol, şudur, atama kararları sisteme girilir, çıktısı alınır ve bir aksaklık olup olmadığının konrtolü için yazılı belgeler üzerinden son konrtolü yapılır),
vhki unvanında yerleşen kişlerden durumu uygun olanların atama kararları sisteme girimiş olup, yarın son kontrolü yapılarak imzaya gönderilecek,
hizmetli unvanında yerleşen kişilerden durumu uygun olanların atama kararları sisteme girilmiş olup, yine son kontrolden sonra imzaya gidecektir, o da muhtemelen yarın olur,
sağlık personeli olarak yerleşen kişilerin atamaları tabip dışı personel daire başkanlığı tarafından yapılacağı için, o evraklar hakkında her unvan için ayrı şubeye sorulması gerekmektedir (örnek, hemşire olarak atanan hemşire atama, sağlık memuru oalrak atanan sağlık memuru atama, diyetisyen, biyolog olarak atanan ise yöp atama şubesine sormalıdır.
şimdilik son ve en güncel haberler bunlardır..
sevgi ve saygı ile.
(ve lütfen memurlara laf giydirmekten vazgeçin, inanın hepsi öğle yemeği molasından başka herhangi bir şekilde yerinden ayrılmadan sürekli çalışıyorlar).

durumu uygun olmayanlar evraklarında eksik olanlar olabilir mi acaba.mesela bilgisayar sertifikası olmayanlar olabilir.gerçi o durumda da bi sakatlık yokmuydu arkadaşlar.tercih klavuzunda bilgisayar sertifikası istemediler.valilik genelgesinde süpriz yapıp bilgisayar sertifikası vhki için gerekli diye not düştüler.sizce bu işte bir terslik yok mu.bu sertifikanın şartını tercih klavuzuna koymak zormuydu.istenmeyen bir belgenin sonradan özellikle istenmesindeki espri nedir.çok şükür benim var.ya olmayan arkadaşlarımız.çoğu okullara koşacak önce okuduğu lisesine gidecek lisede ders görmüştüm diyecek belge istiyecek sonra müdürü anlamayacak bu gün git yarın gel dicek.bu başıma geldi de o yüzden yazıyorum.160 saatlik sertifikam var fakat dedim ben lisede ders gördüm gideyim nolur nolmaz belge alayım dedim.alamadım.dosyamı bulamadı müdür.yeni tayin olmuş.önlisans mezunuyum ordada bilgisayar dersi gördük.ama oda olamz çünkü örgün öğretim mezunlarınınkini kabul ediyolar ben aöf liyim.vesselam ALLAH tan bilgisayar sertifikam var yoksa ortada kalmıştım.muhtemelen okulların vermiş olduğu bilgisayar dersi gördüğüne dair belgeler boşa gidenler olacak.benim tahminim bu.ya da daha kötüsü yine klavuzda belirtmedikleri engel türünün çalışmaya engel görülerek kişilerin madur edilmesi aklıma gelenler bunlar.durduk yere fitne üretiyorum ama bu benim hüsn-ü kuruntum.çok eksikler var daha bu sınavda ve tercih klavuzunda.aceleye gelerek üstün körü yapılmış bir iş.şimdide işin içinden çıkılamıyor.yok o belge yok bu belge olan çalışan memurlara oluyor bide işe girmek için can atan bizlere oluyor.umarım hiç kimse madur olmaz bazen kendimden bile şüphe duyuyorum bi yanlışlık çıkmasın diye.endişeli bir bekleyiş içerisindeyim.

akon, bu bilgiyi paylaşmakla iyimi ettim kötümü ettim bilemiyorum. senin yazdığın beni de şüpheye düşürdü mübarek... benimde sertifikam yok. ama lisede bilgisayar dersi görmüştüm. gittim okula müdür dosyayı açtı baktı. tam 1 yıl boyunca haftada 4 saat pc dersi görmüştüm. bunu transkrip şeklinde imzalı mühürlü bana verdi sağlık müdürlüğüne teslim ettim.. 10 gün önce tkhkdan aradılar. diplomamda aslı gibidir mühürü yok, diplomanın onaylı örneğini gönder dediler. peki öbür evraklarda bir sorun var mı diye sordum. hayır sadece diplomanın aslı gibidirini gönder komisyona göndereceğiz dedi. hamdolsunki transkripte bir sorun yokmuş... birde bana rahat ol, endişelenecek bir durum yok, belge gelisin imzaya göndereceğiz dediler...

öyle dedilerse sorun yok ozaman kardeş bu benim endişeli düşüncem.ottan şeylerden yakmasınlarda başka bişey istemem.sana öyle dediyse memur sorun yoktur ozaman :)

20 - 25 ekim arası inşallah bayramdan önce olur olmassa kasım ortası dediler
sağlık raporları falan düzeltiliomuşşşşşşşşşşşşş
ölme eşeğim ölme

Toplu imza bekleniyormuş halen. sanırım daha kontrolü tamamlanmayan evraklar.

büyük ihtimalle haftaya çarşamba sisteme tüm isimler düşecek arkadaşlar... hepinize hayırlı olsun...

AÇIKLAMA

"Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan merkezi yerleştirme sonuçlarına göre Kurumumuzun taşra teşkilatı kadrolarına yerleştirmesi yapılanlardan 15 Ağustos - 06 Eylül tarihleri arasında atamaya esas evraklar İl Sağlık Müdürlüklerine teslim edilmişti;

Ancak 10 Eylül 2012 tarihi itibariyle gelen evrakların incelenmesi neticesinde evraklarını teslim etmeyen sayılarının yüksek olduğu tespit edilmiştir. Evraklarını teslim etmeyen adayların genelde görme ve işitme özürlü adaylar olması dolayısıyla, Kurumumuz olarak bu adayların elektronik yoldan (ÖSYM sınav sonuç açıklama ekranı) yerleştirme sonuçlarına ulaşamaması ihtimali de göz önünde bulundurularak, engelli adaylarımızın mağduriyet yaşamaması için adaylara tek tek aranarak ulaşılmış ve yerleşen adayların evrak teslim süresi 28/09/2012 tarihine kadar uzatılmıştır.

Bu çerçevede Kurumumuza yerleşip evraklarını teslim eden 1594 engelli adayın atamaya esas evrakları anılan Yönetmelik çerçevesinde oluşturulan Komisyon tarafından tek tek incelenmesi ve eksik evrakların tamamlatılması süreci devam etmekte olup evrakları tamamlayan adayların atamaları Ekim ayının 2. haftası itibari ile tamamlanacaktır.

Bilgilerinize arz ederiz.
Sağlık Bakanlığı
Basın Müşavirliği

Gözünüz aydın olsun Arkadaşlar hadi bakalım hayırlısı olur inşallah ...

Çarşamba gününden önce açıklanmazsa tam hapı yuttuk ben 18 saatlik yol gidecem. ayrıca ayın 12 si cumaya denk geliyor benim perşembe günü orda olup girişimi yaptırmam gerekki ayın 15'inde hiç olmazsa bir maaş alayım ayrıca gitsemde bayram arefesi geri gelecek araç bulamayacam tam bir saçmalık madem öyle bitenleri hemen onaylasaydınız.

arkadaşlar, evraklar tamam olsa bile komisyon eleyebilir mi?

Üst Alt