Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Halen memur olanlar ÖMSS'ye girememeli!

ben niye utanayım BU HALE DÜŞÜRENLER UTANSIN Allah vurmuş yetmemiş sağlıklı insan vurmuş yetmemiş menfati için özürlü insanda vurmaya kalkıyor...

Yazık sana ya...Biz karar aldık girmicez hiç birimiz sen gir kazan...

kardeşim benim girip girmemem sorun değil bu güne kadar bir işim olmadı benim bundan sonra olmasada koymaz bana ama ben aç gözlü değilim dünyadaki tek özürlüde ben değilim ben girmezsem bile en azından işsiz başka bir özürlü girsin üç beş kuruşda o kazansın bencil değilim ben elimdeki 100lirayada şükür ederim...

Birtan, torpil oldu kardeşim. yeme beni burada. Benim ispatlarım var. Tel gözümün önünde millet torpillerle konuştu. Öğretmenlik atamalarında bile oldu. Öğretmenlikte ise nereye atanması gerektiği ile ilgili torpiller oldu. Sen ne konuşuyorsun. Bana ispatla torpil olmadığını ben de sınava girmiyeceğim. Bu kadar büyük konuşuyorum. Devlette adamın olacak torpil kullanmıyacaklar. üç kuruşun lafını yapıyor millet ve biz işten bahsediyoruz.

zehirliyaprak;
Saçma sapan konuşma kardeşim ya, 1000 kişi alacaktı devlet,başvuru sayısı bile azdı nerde torpil dönecek bütün öğretmenler atandı ... Bilmesek kandıracan ha.

okumayı düzgün yap. ben atanmaları için topil yapıldı demiyorum nereye atanmaları gerektiği ile ilgili torpiller döndü. Ne kandıracam. Bu arada neden bu kadar tepkilisin. onu anlamış değilim. neyse ben bir daha size yazmayacağım.

zehirliyaprak;
Nereye atanmaları gerektiği konusunda kimseye kızmana gerek yok , çünkü engelli statüsünde girdiğiniz için dilekçeyle atandığınız ilin istediğiniz ilçesine atamalar yapıldı.Bu arada tepkim böyle olmasının sebebi , torpil var deyip olayı başka yönlere çekmeniz...

Kazanamayanların klasik bahanesi torpil oldu hee torpil oldu 1000 kişiden 960 kişi başvurdu.
Zaten başvuranlarda başvurdukları illerde atandı daha antepte oturupta edirnede atama isticem.

neden dert ediyorsunuz ki anlamıyorum.

çalışanlar girmesin diyorsunuz. bu çalışan arkadaşlar hafta içi gün boyu iş te olacaklar. sizin bu vakitleriniz boş. çalışın fark atın ortada ne dert kalır ne tasa.

1000 kişilik kadroya 960 kişi sınava girdi de burdaki insanlar benim bölmüm öğretmenlik başka bi kurumda neden çalışayım ben ögretmen olmak istiyorum diyor bu insanlar yalanmı söylüyor?SEN KALK DEVLETİN SANA TANIDIĞI BOŞ KADRODAN FAYDALANMA BOŞ KALSIN başka birinin girebilceği bir işi zapdet SONRA DEVLETİN İŞSİZ BİR İNSANA TANIDIĞI KADRODAN FAYDALANIP ÖĞRETMEN OLMAYA ÇALIŞ ÇOK GARİP Bİ DURUM....ögretmen adayıda bunu yaparsa artık bide ögretmen olcak kendi hakkını başkasının hakkını bilmeden ne kadar sağlıklı yapar bu mesleği onuda tartışmak gerek...

canseven nasıl çalıştınız belli maşallah net yerine işine gücüne bak yada boş olduğun arada aç bir iki satır kitap oku aslında sizin sınava girip girmemeniz umrumda değil bu sınavı kazanmamda ama işsiz insanların haklarını aramaya çalışıyorum elimden geldiği kadar...

xxxman buralarda çok zaman geçiyorsun kanımca ders çalışman daha mantıklı.
Yoksa benım gıbı memur olanlar gene kazancak sen gene işsiz kalacaksın dostum.
Hadi ufak ufak kitap okuda kazanmaya bak. Burdan atıp tutmayla olmuyor.
Bu arada birlikte atandığım 10 tane engelli Memur arkadaşım var faceden konuşuyoruzda hepimiz tekrardan girecez. biraz daha çok ders çalışaman gerekçek.

bu sınava girecek memur arkadaşlar girdiğinde memurluktan müdürlüğemi terfi ettirilecekler..Bunun cevabını versinler yok diyolarsa bu sınava girip kazansan mevcut durumundan daha iyi mevkilre geleceğinizi düşünüyosunuz yine düz memur olacaksınız...Eğer düz memur olupta teknikerlliğe gececem diyosan kimsenin sana bişey deme hakkı yok ama şuanda düz memursun yine düz memur olacaksan giren kişinin hazımsızlıgını gösterir bu olay......

Dostum kurumdan kuruma o kadar fark var ki. Sen hele bir memur olarak atan
x kurumunda memur olmakla z kurumunda memur olmak arasında dağlar kadar fark var.
Mesela ben Maliye veya Kültür ve Turizm bakanlığına alım olursa tercih yapacam.
Sınava Girerim kafama uyarsa tercih yaparım uymazsa yapmam ama Sınava girmeme o puanı almama kimse karışamaz.

Senin bu düşüncen bencil düşüncenin ta kendisi işte.... ben memurlugu düşünmüyorum hiç bir zamanda düşünmedim öğretmenlik olursa giricem inşşlah atama olursa tabiii....

Oda senin düşüncen saygı duyarım.
Sende benim düşünceme saygı duyman lazım. Beğenirsin beğenmezsin onu bilemem.

benim babam devlet memuru zaten şuanda kamuda çalışan gih sınıfındaki memurlar arasında çok fazla maaş konusunda fark yok..BU ARADA babam maliye bakanlığında çalışıyooo....

Açılan kadroları ziyan ettiğiniz farkındamısınız sizin ve sizin gibi düşünen insanlar,şuanda başkalarına eline bakmakta olan insanların 2-3 sene daha umutlarını öldürüyosunuz..Sizler girmeseniz bu sınav puanlar belkide düşcek insanların dahaa kolay sınavı kazanması saglayacaksınız....Yazık insanoğlu çiğ süt emiş...XXMANN arkadaşa bu kadar yüklenmenizide anlam veremiyor işsizliğin nedemk oldugunu bilmeden ahkam kesmek sadece zavallıların işidir....

Dert para değil dostum.
Ben 2 tane üniv bitirdim ve bir tanesi istanbul üniverstesi.
Şuan çalıştığım kurumda yükselmem 0 dencek derecede ama beni kesmiyor burası.
Başka bir kurumda müfettişlik olur uzmanlık olur saygı değer bir seviyede çalışmak istiyorum ve bu benim en doğal hakkım.
Bir şekilde bu sıradan memurluktan kurtulcam bu sınavda benim için bir şans bu şansımı kullanacam kimse kusura bakmasın.

Allah yolunu acık etsin...Devlette suç aslında sizde değil gecensene ilk defa ibaresini kaldırması devletin işine geldi sizin gibi insanları kurumlar arasında zıplatarak bak sınav yaptım alımıda yaptım ama mevcut durumda hiç bi değişiklik olmayacak memur olan yine memur işsiz olan yine işsiz.....yazıkkkk....

Valla kusura bakmada forumda ne kadar onlinesin bilmiyorum xxxman kaç haftadır bu konuda propoganda yapıyor o yükleniyor ama ne kadar konuşsa boş burası muz cumhuriyeti değil Türkiye cumhuriyeti kanunu var yönetmeliği var konuşsun istediği kadar.
İşsizlik diyorsun bu forumda geçircegı zamanın yarısını kariyer nette geçirseydi birisi bir tane iş bulup memur olana kadar çalışırdı.
Ama ne gerek var sen iş arıcağına iş seni bulsun bu türkiyede zaten herkes sanıyor ki evde onları bulup al sana iş dicekler.
Arıcaksın günlerce arıcaksın elbet bir tane iş bulunabilir.

Ya benim masam boşmu kalcak. Sınava girdin mi bir puan alacan. Benım yerıme başkası gelcek ne fark edecek. her kurum her sene açıklarını DPT ye bildiriyor. Ha ben ha sen ne fark eder. sen x kurumuna girecegıne ben geçecem sende benım yerıme gırcen fark eden hıc bır sey olmucak. Korkmasın kımse.
40.000 başvuru olcak 20.000 kişi alıncak 2 kişiden biri zaten işe yerleşecek 2 kişiden 1 si olamıyorsan zaten memur olma kaldıramazsın o yükü.

Devlet inşşlah bu konuda doğru olanı bulurda muz cumhuriyeti olmadığını gösterir...İLK DEFA İBARESİNİ kaldrımasının nedenii sende biliyosun bende mevcut kadroya ek kadro yükü getirmeden sizin gibi insanları cekşrge gibi zıplatarak mevcut durumunu devam ettirmek istiyo bu ne kadar hakkaniyetle uyuşur....

Sen şu an ki devlete yat kalkta dua et
Yaşını bilmiyorum ama 2002 den önceki engelli alımlarını bir araştırmanı tavsiye ederim 50-100 kişi alırlardı.
şimdi 5000 10000 20000 kişilerden bahsediliyor allah devletimize zeval vermesin başımızdan eksik etmesin.
her sene bu kadar alım olursa zaten otomatikman 3-5 senede kimse işsiz kalmıcak.

tamam haklısın kardeşim benim kimseye dua etmeye niyetim yok devlet yapması gerekeni yapıyo kimseye lutuf yapmıyo...allah yolunu acık etsin senle ortak noktada buluşamayız....

Aynen boşver birbirimizi kırmaya değmez. kusura bakma iyi akşamlar.

iskoçyalım daha klavuz çıkmadı kimin boş konuştuğu belli değil haklısın MUZ CUMHURİYETİDE değil sırf birileri kayrılsın adalet yapılacaktır...o kadar övdünkü kendini sen özele geç seni kesin 10bin maaşla müdür yaparlar 2 ünv bitirmek kimin harcı...insan ne oldum değil ne olcam demeli düşmez kalkmaz bir Allah beyenmediğin beni kesmiyor dediğin işin bi anda buhar olursa anlarsın ha istemem öyle bişey olsun ama takdiri ilahi...ÖRNEK HABER TÜRK GENEL YAYIN YÖNETMEni sen en üste çık bir anda işsiz kal garip değilmi...

ben henüz işsizim. sağlık bakanlığı ek atamaları le atandım, imza bekliyorum. bu sınava gireceğim. büyük ihtimalle tercih yapmam ama sınava gireceğim.

szi anlıyorum ben sağlık bakanlığı sınavına girerken, meb atamaları yapılanların bu sınava girmesine şiddetle karşı çıkmıştım. ancak bu sınav merkezi bir sınav. şimdi engelli bir öğretmen adayı şu an hizmetli kadrosunda çalışıyorsa ve bu sınav ile atanma imkanı olursa kimse bu adama sen hak yiyorsun diyemez.

1000 kişilik kadroya 960 kişi sınava girdi de burdaki insanlar benim bölmüm öğretmenlik başka bi kurumda neden çalışayım ben ögretmen olmak istiyorum diyor bu insanlar yalanmı söylüyor?SEN KALK DEVLETİN SANA TANIDIĞI BOŞ KADRODAN FAYDALANMA BOŞ KALSIN başka birinin girebilceği bir işi zapdet SONRA DEVLETİN İŞSİZ BİR İNSANA TANIDIĞI KADRODAN FAYDALANIP ÖĞRETMEN OLMAYA ÇALIŞ ÇOK GARİP Bİ DURUM....ögretmen adayıda bunu yaparsa artık bide ögretmen olcak kendi hakkını başkasının hakkını bilmeden ne kadar sağlıklı yapar bu mesleği onuda tartışmak gerek...canseven iyice bi oku şu yorumu devlet zaten kadro imkanı tanımış bin kişilik dolduramamış bile yeniden neden kadro açsın ?

Neden mı acsın 2 sene oldu en az 300 400 tane yeni mezun vardır onlar nolcak ?
Sınavı duymayıpta sınava gırmeyen sadece forumlardan gordugum en az 50 100 kısı var onun için açar

2 sene önce başka memurluğa giren ögretmen adayının aklı nerdeymişde başka kuruma girip boş kadrodan faydalanmayıp kadroyu boş bırakmış ?? çalışanın böyle bi hakkı yok kardeşim kimse idda edemez bunu işsiz ögretmen adayı girebilir kadro açılsa bile...

Adam belki 2 sene önce üniv 2 deydi nerden biliyorsun arkadaşım herkesin kendine göre derdi var.
Muhalefet yapma Yapıcı ol yıkıcı değil insanlar odun değil ki tornadan aynı şekilde çıksın herkesin derdi kendine

Üst Alt