Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Halen memur olanlar ÖMSS'ye girememeli!

ilker kardeşim ben özel şirkette okulda hizmetli olarak çalıştım ben bilirim ne zorluklarla çalışıldıgını çok çektim ben,artık eve gelince başım dönerdi bilmem ayaklarımın agrısından yatar kalırdım yani yaşadım çokda iyi bilirim ama 1 ay sonra ben o işe alıştım artık mecbur kaldım vede yapınca oluyor yani ama sonunda başka elaman aldılar o var işte..:(

ilker gys olacak 5 yıl çalış önce sonra düşün gys yi..O kadroya girmeseydin ozaman bu kadar çalışmka istemiyorsan..Ben şunu söyleyeceğim şu anda bir duyuru yapılsa (üniversite mezunu) kadrolu 657 sayılı hizmetli alınacaktır diye duyuru yapılsın bak kaç kişi başvuruyor işinin değerini bil ve Yüce yaradana şükret.

Çok şükür işimizin değerini biliyoruz ama önümüzde fırsat var iken de kaçırmak istemiyoruz.Ben engelli hizmetli için demiştim müracaat yapılmasın tabiki sağlam insanlar müracaat eder olması gereken de o zaten...
Sen olsan GYS için 3 yıl bekler misin işte 2012 nisanda sınav olacak kimse kaçırmak istemiyor bu sınavı gerçi biz boşuna konuşuyoruz kılavuz yayınlanmadı daha, lise mezunlarını Hizmetli olarak alırsa zaten ben ve MEB de çalışan engelliler (Başka kurumlara geçiş için Hizmetli kadrosu zaten muvafakat alamaz kurumundan)müracaat etmez.

valla bırbırınızı bu kadar ıncıtmenın ne anlamı var anlamıs degılım kısılerın dusuncelerıne saygı gösterın calısan kazansın okadar yav bu arda bende kamu görevlısıyım ama gırmıcem bu sınava elımdekı yetıyor bana cok sukur olmayan arkadaşlarımız faydalansın benım kanaatım sadece alı dogan olarak calısıpta tekrar gırecek ola arkadaşalra basasılar bu sınav sonucu hanı dıyorlar ya 20 bın engellı bu sınav sonucu işe yerlesecek görecez 2000 tane engellı ıse yerlessın bende mersının neydanında özür diliceğim bir yerlerden bagıracam .

Gene bi yorum yapim dayanamadım:::) Lise mezunu olupta hizmetli kadrosunun anlamını bilmeyenlere halen şaşıyorum. hadi ilk çğretim ve eski adıyla ilkokul mezunu olanlar hizmetli kadrosunun anlamını bilmiyorlarsa sözüm yok ama lise mezunu olupta hizmetli kadrosunda olanların ne iş yaptığını bilmiyorlarsa ne anlama geldiğini bilmiyorlarsa daha ne denir. bilmiyorum. hoş ne konuşulsa boş işin aslı ama.. maden hizmetli kadrosunun gereğini yerine getiremeyecen neden başvurlarki. ben örnek vereyim: eşim sınava girecekti meb e baktık hizmetli kadrosu lise mezunu alıyor. dedim iyi düsün.. hizmetli dedimi beden gücü ön plandadır. iki gun evrak verirler getir götürürsün 3 gün su masa ucundan tut derler dördüncü gün falanca kattan aşağı ocak inecek derler v.s. ve sonuc meb sınavına basvurmadık. "ihtiyacı olanlara bişey demiyorum basvursunlar herkadroya ama, hizmetlinin anlamını bilmiyorum demeyin o işi vermezler demeyin. öyle bi verirlerki sonra yoruluyorum anlamıyorlar diye forma yazarsınız :)" kanunlar memurken yeniden sınava girişin önünü actıgı için burda konuşulanlar hep hava da kalıyor ama...

aynen öyle kardeşim Rabbim herkesin gönlüne göre versin diyelim ne yapalım girmek isteyen girebilir ama şu kılavuz açıklanmadan burda tartışmanın anlamı varmı

İlker böyle mantıklı geçen gün ki yaptığın gibi sinirlenmeden cevap verdiğin için teşekkürler zaten burada hakaret etmeden konuşarak fikrimizi söylemiz önemli olan.Ben sana şunu söyliyim ben şuna üzülüyorum ki bunu da çogu kişi dile getirmiyor arkadaşlar meb hizmetlileri engelli hizmetliler gelmeden önce görevde yükselme sınavıyla lise mezunlarını memur yaptı.Onların yerlerinede lise mezunu engelli hizmetli aldı halbuki onları almıyıp engellileri memur olarak alabilirdi ama ozaman daha önceden çalışan lise mezunu hizmetliler karşı çıkabilirdi.

İyi güzelde o kanundan o madde daha yeni çıkartıldı. Şimdi adamlara yav olmadı bu madde, bu maddeden çıkardığınız şu "ilk kez memur olacaklar için" ibaresini geri ekleyinmi diycez. :)

efekt;

bende cevap vermiyeyim dedim ama....
hizmetli kadrosuna atanan arkadasları ve bende içinde olan biri olarak neden bu kadar karşı tavır aldınız anlamıyorum. acaba bu insanlar 24000 kişi içinden 2000 kişi içine girme becerisi olduğundan kıskanıldımı çözmüş değilim. ne zaman çektiğimiz sıkıntıları paylaşmaya çalışsak sen bilmiyormuydun yok sen ne iş istiyorsun yok efendin vb... muhalefet oluyorsunuz. acaba rahatsızlık mı veriyor size çözemedim. ( bubu genel olarak söylüyorum ) hizmetli demek ille okul içinde temizlik işlerini yürütmek değildir. bazen özürlü bireyler için bu şartlar esneklik gösterebilir. bu sizi rahatsız ediyorsa bu sizin ayıbınızdır. bizim değil bunu defalarca söyledim yine söylüyorum ben ort. engelliyim ama hergün 15 sınıfın sobalarını dolduruyorum. bunu vicdanım için yapıyorum. yoksa bunu bana değil okul müdürü milli eğitim bakanı yaptıramaz. çünkü raporumda ayakta durması gerektiren işlerde çalıştıramaz yazıyor. ve beni kimse bu şartlarda ayaklarımı zorlyacak işlerde çalıştıramaz...
tekrar söylüyorum eğer benim bu sınava girme hakkım olursa bunu gih için yaparım...
bu sadece benim vicdanımı ilgilendirir....

ha birde acaba sınavı kazanamam diye girmemiş olmayasınız ?????

XXXMAN,
Ben şu anda MEB de memurum ve formasyon alarak fizik öğretmenliğine ömss ile yerleşmek istiyorum. bu işimi beyenmemem demek değil eğitim durumumu yükselterek hakettiğim öğretmenliğe yerleşme isteğidir. Şu girmesin, Bu girmesin yok öyle hampa. sende çalış sende kazan, ol memur.

Birde kazanan memurların yerine ek yerleştirme ile yeniden atamalar yapılıyor. MEB de ve Ya Sağlık bakanlığında olduğu gibi ek yerleştirmeler yapılır.

ilker;

umalımda lise ve dengi okullar mezunları için memurluk kadrosu açılsın yoksa bizim için (şuan mebde hizmetli olarak çalışanlar) sınavın bi anlamı kalmaz.

YİRİZma,
Evet doğru diyorsun aslında bizim engelli dernekleri ile irtibata geçip 2000 engelli hizmetlinin direk GİH sınıfına geçirilmesini istememiz gerekir.Ama sende bende biliyorum ki dernekler kağıt üzerinde var sendika var ya sendika daha çok uğraşıyor engelli çalışanlar için..

hakanım;
gene cevap hakkım dogdu ne mutlu bana. :D :

kardeş birinci ben memurum.
Allah olmayanada versin.
ikincisi yaram gocunmam gereken bi durum yok, sadece işsizliği aile baskını bilen biri olarak memur yada hizmetli olarak girenlerin "ilk kez atama için basvuranlar hariç" vicdanına seslenmek istedim.
" gecen bi engelli kardeşim atandı "ilk kez atama" kendim atanmış gibi sevindim".
üçüncüsü, bende ort. engelliyim. yapamayacağım bir çok şeyi vicdanım elvermediği için yapmaya çalışıyorum."senin gibi",
ama buda bir gerçek bunuda atlamanı istemiyorum... Hizmetli kadrosunun gereği ne ise Amirler ister, engelliyim iyi güzel tamam bişi diyen yok ama, hizmetli kadrosundaki biri varken engelli olsun olmasın", kaç memur kendi işini bırakıp başkasın işlerini yapar? hadi yapmadın diyelim, birincisi amirin tavrı değişebilir "isyapmaz biri olarak düşünebilir, bunu da kimse istemez", "ikincisi ilk fırsatta kendi birimine başka bir eleman getirte bilir, diğer kişiye daha az iş vererek manevi baskı kurabilir" daha bir cok bahane v.s. anlıyacagın başka bir subeye bile gönderebilir. denemesi parayla değilya, bi kaç gün verilen "engelli olarak yapamadığın vicdani olarak yaptığın" görevleri yapma neden yapmıyorsun diyince "raporunu beyan et" bana uygun iş verin de bakalım sonra bekle amirlerin tavrı ne olcak?

gerçekten mebin sınavına hizmetli kadrosunun lise mezunu olarak alındıgı için, eşimi kayıt ettirmedim. "
saglık bak. sınavından 82 puan aldı, lise mezunu olarak girdi.
4 soruyu da dogru yaptıgını değiştirmiş öle gitti.

anlıyacağın... sadece ve sadece işsiz kardeşlerimi düşündüğüm için yazdım.

tabiki hakkın kanunda var sende girebilirsin, bi baskası da...

arkadaşlar konuyu tam kavrayamadınız sanırım tamam girin sınava hakkınız diyelim başarılı olacağınıza inanıyorsunuz yaptığımız iş beyenmemezlik değil diyorsunuz çalışın sizde kazanın diyorsunuz başarılı olmadığınız taktirde işe gönül rahatlığı ile geri dönceniz sizden daha başarılı birine vercenizmi yerinizi yok vermeyiz diyorsanız hiç uzatmayın işsiz adam bin bir sıkıntı düşünce ile gircek siz loto oynar gibi cevaplıcanız olursa olur olmazsa sorun yok...sonra sizin kurum değiştirdiğinizde çıkıp engelli istihdam ediyoruz gözünüz doysun dencek hangi engelli bu kamuda istihdam edilmiş olan engelli Türkiyede bi engelli siz varsınız zaten başkası yok onlar işe girip napcak gitsin dilencilik yapsın illa bi iş yapmak istiyorsa....HA BU ARADA LİSEYE AÇILMAZ MEMURLUK İNŞALLAH GİTCEM HİZMETLİYİ YAZCAM BENDE YATTIĞIM YERDEN MAAŞ ALIYIM BENDE DÜNYADA Kİ TEK UYANIK ŞU ANDA HİZMETLİ OLAN DEĞİL MADEM HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILIYOR..hizmetli olarak bana ne iş yaptırabilirlerse yaptırsınlar :) hizmetli odasında oturup evime gitcem sabah olunca yine hizmetli odasına döncem...sonrada kimsenin zoruna gitmesin ona neden temizlik yaptırılmıyorda bana yaptırılıyor diye...

hahaha ben yenı işe girdim uludağ üniversıtesı 16 engellı eleman aldı..kadroya degıl ama taşeron üzerınden.. buraya kadar hersey normal.. işten paydos ettım servise bincemm aaaaa bıde ne gördüm türkıye sakatlar derneği bursa şubesi eski başkanı bizim şirkete işe girmişşş adam emeklii,artı medıkal fırmada prımle çalışıyor bırde biizm şirkete işe başlamışş yuhhh dedımm.. sen bari bize öndersinn başkansın artı sakatsın halden anlarsın. iş bulmak zaten zor engelllı içinn. ee burdanda anlıyoruz kıı. tok açın halınden anlamazzzzzz başakn bunu yaparsa siz sakat memurlara ne kalmışşş.. ama unutmayın eskıden bır asgari ücrete bile tamah edıyordunuz şimdi rahat a erdınız yedıkce yemek istıyorsunuz .. şahsen benım bu sınava gıren memurladan yana ahlarım üzerınde.. çok sakat arkadasın ahını alıyorsunuz....

Memur olan arkadaşlarımız, özel sektörün eziyetlerini ve verilen üç kuruş maaşları bilmedikleri için ne kadar konuşsak'ta boş... :) sınav hepimiz için hayırlı olsun.

son olarak şunuda söyleyeyim gerisi sınava ve yetkililere kalmış bişey SİZ 5 KİŞİLİK KURUL NEDEN KURULDU SANIYORSUNUZ kimse gücenmesin darılmasın işitme engelli arkadaşlar masa başı işe pek bi hevesli ama masa başındaki iş sadece evrakla olmuyor belki 100lerce kişi dinleyip telefon edip gelen tefonu cevaplamanız gerekecek siz bu işi ne kadar yapabilirsiniz? tekerlekli sandalyedeki biri hizmetli olmaya bile razı onlar hizmetli olsa ne yapabilcek ortalığı pislik götürcek sonra her iki tarafta pişman olcak herkeze yapabilceği iş temizlik yapabilcek durumda olan temizlik yapamayacak durumda olan yapabilceği işi yapcak boşuna demiyoruz herkeze yapabilceği iş verilsin diye...ZATEN NE TEKERLİKLİ SANDALYADEKİ BİRİ HİZMETLİ OLARAK Bİ YERE ALINACAK NEDE İŞİTME ENGELLİ BİRİ MASA BAŞINA ÇÜNKÜ KURULDAN İKİSİDE GEÇEMEYECEK OLAN YİNE BİZE OLCAK ÇÜNKÜ MASA BAŞINI ELİ AYAGI KULAĞI SAĞLAM OLAN KAPACAK BİZ YİNE İŞSİZ KALACAĞIZ...

arkadaşlar boşuna çenenizi yormayın bu sınavda da torpilliler girecek. çünkü geçen seneki milli eğitim sınavında ben 78 almıştım ben den daha düşük birinin yerleştiğini biliyorum. Ayrıca sağlık bakanlığından da 80 almıştım güya en yüksek puan 80 di milli eğitime sorduğumda bile kesin atanırsın puanlar çok düşük demişlerdi ve bu siteyi takip ettiğimde hiç 90 alnını görmemiştim. Ama öyle torpiller döndü ki millet atandıktan sonra 90 aldım diye kandırmaca yazdılar. Millet yutar ama ben yutmam. Çok iyi araştırdım. şuan millet harıl harıl torpil arıyor. O beş kişilik heyet de onun için kurulacak.adamını sokar. Bu böle gelmiş böle gider. Başta kim varsa o hakkıyla atananlarda olur ama 1000 kişi olur. Çok ümitlenmeyin. kısmetse girersiniz. onu bunu eleştirmeyin. Sadece zamana bırakın

Aslında yaşı genç olan arkadaşlar azmedin üniversite okumaya bakın ve bi yolunu bulup yurt dışına yerleşmeye bakın. Türkiye'de yaşamak bir engelli için cehennem. Kim ne derse desin bu ülkede insanlık ölmüş.

zehirli yaprak sınavlar şehirler arası yapıldığı için a şehrideki biri 70 puanla girilmiştir ortalama düşük olduğu için b şehride 80 c şehrinde 100le girilmiştir o şehir ortalamasına göre değişir kimsenin kimseyi kandırma gereği yok sen istersen 100 aldım de işe giremedikten sonra...torpil olayı dediğin gibi olcak en büyük darbeyi yine fiziksel ve görme özürlüler yiyecek beden işi yapacak durumda olan hiç olmadı bi fabrikaya girip çalışırda yapamayan ne yapar? ünv okuyun okuyalımda burs veriliyormu başka şehre gitmek gerekcek milletin eti ne budu ne zaten kıt kanat geçiniyor özürlü bi insan ben okumak istiyorum demeye bile utanıyor ailene yetirince yüksün zaten bide okul harcı masrafı geliş gidişi bunları hesaba katınca insanın pek bi hevesi kalmıyor...

xxxman, benim dediğim kişi İstanbul'dan atandı, aynı şehirdeyiz yani.

Okuma konusuna gelince aileye hiç de bile yük değiliz. Sonuçta bu dünyaya gelmemize onlar karar verdi. Asıl okumazsak yük oluruz. Zor mor ne kolay ki. Her şeye eleştirel bakarsan hiçbir yere varamazsın. Bugün boğazdan aşağısı felç olan bir insan bilim adamı oluyorsa bence susmak gerek. Okuyana her yer yardım ediyor merak etme. Bunu herkes biliyor. Boşuna kendimizi kandırmayalım. Biz engelliler hazırı yemeyi seviyoruz bu bir gerçek.

o dediğin insan milyonda bir çıkar biz o kadar olamadık daha bizim okuyacağımız bölüm taş çatlasın ögretmenlik olur forma bak iş bekleyenlerin çoğuda öğretmen adayı...konuşmak kolay bi fiziksel engellinin binebilceği bi toplu taşıma aracı göster bana gidip gelmek öyle kolay olmuyor ben okumak istiyorum benim masrafımı kim karşılıcak o zaman söylede oraya başvurayım...hoş ögretmen olup atanmayı bekleyip sonra kendine uygun okulu bulmak ne kadar kolay...düzenleme yapılıyor giriş haricinde ikinci kata çıkamıyor git okulları gez bi çogu okul hala girişi için bile en az 15 merdiven olan yer var kim o insanı hergün sevabına sırtlayıp oraya ulaşmasını sağlayacak?yada boşver biz toplumdan dışlandığımız için neleri yapabilceğimizin farkında değiliz içimize gömülmüş gitmişiz hiç bişey yapmak istemiyor canımız okumak çalışmak sokağa çıkmak bile istemiyoruz bizim neyimize diyoruz hazırcılıksa bu hazırcıyız...bi yere gidip gelmediğimiz için para kavramını unuttuk bana 1milyar verseler ben o parayı nerde harcağım ben daha bakkala girip ekmek alamıyorum:) bakacak kimse kalmazsa bana bende açlıktan ölür bu hayattan kurtulurum düşüncesindeyim:)

xxxman yüzyıllardan bu yana haklar kolay elde edilmiyor elbette zor ben kolay demiyorum. Ama ömrümüzün sonuna kadar çabalamak zorundayız azmimizden ödün verirsek, her şeye karamsar bakarsak, her şeyi eleştirirsek bu dünya çekilmez ölene kadar. Bak eğer bir yerde yanlış varsa dava açacaksın. İnsan hakları denen bir şey var. Bu devlet senin haklarını vermiyor mu dava açtığın zaman, bu sorunlar gündeme geldiği taktirde yapmak zorunda kalacaklardır. Avrupa Birliğine Uyum çerçevesi içerisinde çoğu engellilerin hakları ellerinden alındı. % 40 lık raporlar engelsiz sayılıyor. Buna kim tepki gösteriyor hiç kimse. Bak şunu unutma Allah'tan sonra insan beyni kadar yüce hiçbir şey yoktur. Gerçekten istiyorsan yaparsın. Engellilerin yaşadığı sorunlarla ilgili ise engelliler hallerinden o kadar memnun ki kimse çalınan haklara tepki göstermiyor. Bak hazırcı olduğumuz kadar bir o kadar da vurdum duymaz insanlarız.

Yardım konusuna gelince Kaymakamlıklara bağlı vakıflar, Dernekler, Yurt kur özel kişiler emin ol veriyor burs. Yeter ki başarılı ol. Ben de engelliyim ve bende okuyorum. Benim babam zengin de değil.

Ben seni eleştirmiyorum sakın beni yanlış anlama ama biraz içini ferah tut. İyi şeyler gör ki hayatında iyiye doğru yol alsın.

xxxman;

Sen yürüyemiyorsun boyundan aşağısı yemeğini bile yiyemiyor. Gülücüklerle dalga geçer gibi yazmışsın ama sen benim ne demek istediğimi anlayamazsın. Ayrıca Allah herkese ayrı yetenek vermiş eeeeee o yeteneği de sen kendin keşfedersin başarılı olursun. Bakıyorum da her şeye cevabın var. Senin için iyi şeyler yazıyorum. Biliyorum bana kızıyorsun ama haklı olduğumu bir gün anlayacaksın.

kardeşim ben açıkçası hayatın iyi bi yönünü göremiyorum baya bi karamsarım hak arama oturduğun yerden bi yere kadar oluyor gidip bi yerlere dilekçe vermek gerekiyor...gerçek özürlü oranın düşmesine tepki göstermeyen utansın bir birinden bağımsız 10 hastalıkla %40 rapor verenlere sormak gerek özürlü oranının neden düştüğünü bizde kimseyi eleştirmiyoruz işin açığı çaresizce ne yapacağımızı bilmediğimiz için yazıyoruz bana iş versinler şimdi gidip çalışabilirmiyim onuda bilmiyorum yoksa sınava o girmiş bu girmiş çokta umrumda değil...AMA İŞİ OLAN BİRİ YERİNE İŞSİZ BİRİNİN GİRMESİ HALA TERCİHİM BEN OLMASAM BİLE EN AZINDAN BAŞKASI FAYDALANSIN ÜÇ BEŞ KURUŞTA ONA GELİR OLSUN...

genel hizmetli kadrosunda olamnız işyerınıze vermıs oldugunuz rapor ıcerısındekı ıbarler cercevesınde degerlendırılır .yapabıleceği işler bölumu var.

yapamıyacagı işler bölumu var .egerkı yapacagı ısler bölumunde oturarak yapması gereken ısler yazıyor ise muhakkak yazıyordur .
yapamıyacagı işler böümünde ise ayakta ve agır işler yapamaz yazıyorsa zaten belırtılmıs kımseye hızmetlı kadrosundasın dıye her ısı yaptıracak dıye bır kanun ve kural yoktur .kanun neyse onu uygulamak zorundadır basınızdakı yetkılı .

Malum sahış...Sen kim oluyorsun da engelliye iş begeniyorsun merak ediyorum...Git oku beğendiğin meslege gir. Burada yok o böyle yapmasın yok şu şöyle yapmasın diyeceğine çalış kazan hak ettiğin yere gir.
Yok işitme engelliler hizmetli olsun yok bilmem körler şu mesleği yapsın.Sana mı sorcaklar?
Burası özgür ülke... İsteyen istediği işe gircek istediği sınava gircek..Kazanırsa çalışcak yok kazanmazsa bir daha ki seferi beklicek.

xxx yada herne isen bırak burda herkese cvp yetiştirmeyide sınava çalış kazan haklılığını ıspatla o zaman konuş. burada birilerine cvp yazacağına kadar 1000 mat sorusu çözmüştün !!!!!
:confused:

yav arkadaşlar ben şunu soracam orta ögretimliler kurayla diyorlar ozaman kurayla yapılacaksa bunu nasıl yapacaklar ve benim elimde belge olmayacakmı girdiğime dahill şu olmalı lazım benim düşüncem sınva girerrsin kendi aranda ilk ve orta okul ögretimlileri sınvda yüksek puan alanlar arasında kura çekilsin bence böyle olması lazım dimii benim çalıştıgım kurum 2 tane özürlü aldı benden kpss girdigime dahil kagıt istedi olmadıgım için giremedim kadroya bna kpss ye gir diyorlar bu sene ama kurayla olcak deniliyor benim elimde belge olmazsa benm iş yine hüsranmı olacak.

zehirliyaprak;
Sen lise mezunu olarak mı 80 aldınn merak ediyorum , Lise mezunu 90 puanla kapadı Önlisans 72 ile kapandı.Kusura bakmayında meb de torpil felan olmadı ...

büyücü gerçekten özürlü olanın yapabilceği iş vardır yapamayacağı vardır akıl var mantık var ben uçarım kaçarım desem kaç kişi inancak...özürlünün halinden en iyi özürlü anlar ne ailesi ne akrabası nede sağlıklı bir insan anlar en yine başka bir özürlü anlar ama o bile ilk fırsatta tekme atmaya çalışıyor kısacası dünyanın çivisi çıkmış hiç haline şükür eden yok benden daha kötü durumda olan vardır demiyor ben nasıl yüksek maaş alırım ben bilmem nasıl daha kolay emekli olurum ben daha iyi bir işe nasıl girerim hiç başkasını düşünen yok onlar ne nane yerse yesin hayatta bi sen varsın MEMURLAR BİTTİ İŞÇİLERDE MEMUR OLMA ÇABASINA GİRDİ aklıma eserse sınavada girmem ben sorun değil aç gözlüler kına yakar iyi biri daha girmedi diye ama kimse sanmasın ki ağlayanın malı güleni oldurur herkeze niyetine göre amel verilir sen daha iyi bir işe girersin belki ama başkasını ağlatarak girdiğin o iş fitil fitil burnundan gelir hayrını görmezsin...

İnsanın doğası bu önce can sonra canan demişler...Acınacak haldesin gerçekten...

Üst Alt