Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Halen memur olanlar ÖMSS'ye girememeli!

xxxman

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
işsiz arkadaşlar ufaktan umudu kırın çalışanları da geçin emekli bile gözünü sınava dikiyorsa kurumlar arası personel değişimini işsiz arkadaşlara ve kamu oyuna engelli istihdam ediyoruz daha ne istiyonuz diye yutturcaklar
;)
sesimizi çıkarmazsak çalışan memur sınava girebilir hükmü maddeden çıkmazsa işsiz olarak avcumuzu yalacağız LÜTFEN ARKADAŞLAR GEÇ OLMADAN
BİMER
,DEVLET PERSONEL TEŞKİLATI,BAKANLIKLAR,BAŞBAKANLIK SESİMİZİ NEREYE DUYURABİLİRSEK...yoksa işi olup gözü doymayanlar işsizlerin yine işsiz gezmesine sebep olcak İŞSİZDEN ÇOK İŞ DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN GİRECEK....sağ duyulu ve işsiz arkadaşların dikkatine ben kendim için uğraşmıyorum benim gireceğim bir kişilik yer giremezem bile kurum değiştircek bir insan yerine işsiz birinin girmesini isterim..işsiz arkadaşlar bu siz yada sağ duyulu arkadaşlar sizin abiniz,ablanız,kardeşiniz,akrabanız olabilir bu yeni memur alım sınavı KURUM DEĞİŞTİRME SINAVI DEĞİL destekleyin lütfen kontenjan hakkıyla dolsun daha sonra kurum değiştirme sınavı yapılsın yada boş kontenjan kalırsa AÇ GÖZLÜ ÇALIŞAN İNSANLAR SINAVSIZ TERCİH ETSİN ama önce işsizler girsin...çalışan memura bir işin var neden giriyorsun dediğinde kendine göre haklı sebepler sayıyor menmun değilsen istifa et dendiğinde neden istifa ediyim diyor demek ki ne kadar zor olursa olsun ÇALIŞTIĞI İŞ işsizlikten daha iyi..arkadaşlar destek verin işsiz insanlar hem topluma girsin hem bir uğraşları hemde üç beş kuruş maaşları olsun benim adım hıdır elimden gelen budur gerisi sizin vicdan ve desteklerinize kalmış...ARKADAŞLAR BU SINAV %3lük ÖZÜRLÜ KADROSUNU DOLDURMAK İÇİN AÇIK OLAN 20BİNLİK BOŞ KADRO İÇİN YAPILMIYORMU? yapılıyorsa memur olan arkadaşların bu sınavda ne işi var önce bunu bir soralım kendimize 40binlik açıktan sizin kadronuz düşülerek 20bine inmiş şimdi sizi tekrar bu sınava sokarak 20binlik kontenjanı gümbürtüye getirmek amaç...denildiği gibi bu kadro işsiz insanlarla dolsun kurumlar arası iş değiştirme sınavı yapılsın kimse itiraz etmez ona ama birlik ve sağ duyu şart bencilik yok biz olursak başarabiliriz....

xxxman Mebde memurum sana inat girip kazanacam. Sınav kağıdınında altınada yazacam engelliler.biz deki xxxmanin hakkını bana verin lütfen diye. Yeter be bu kadar propoganda yapma silinsin bu konu lütfen.

xxxman böyle hissetmesi gayet normal işsiz insan pskojiisini bilemez çekmeyen bencede haklı memur olanlar girmemeli daha iyi bi yer istiyorsa ayrıca bunun için sınav yapılmalı yada memnun değilse bunun kadrosu ve sınavı ayrı olmalı

selam arkadaşlar şuda olabilir istifanı et sınavlara gir en azından senin boşaltıgın yere başka bir arkadaşımız girebilir. ama bu cesareti göstermek önemli olan onlarında hakkı sonuçta çalıştıgı yerde mutsuz olabilirler haklarıdır girmeleri bencede ama istifa edebilirlermi orasıda var şuan işin hazır ama öbür türlü kazanıp kazanamacagıda belli değil yani işsizde kalabilirsin. bimere okadar yazı yazılıyorki şuan çalışıpta memur olanlar bu sınava girerse çalışamayan bir okadar arkadaş belki yine işsiz kalacak orasıda var.

Sağlıklı bir insan işçi yada memur olsun,KPSS girip farklı kuruma işe giriyor.

Biz engelliyiz diye neden sınava girip,verilen bir hakkı kullanmayalım?

Bunu yazan ve savunan insan şöyle düşünsün halen memur olan kişiler de daha önce işsizdi ve işsiz insan psikolojisinden anlamazlar diyemezsiniz. Sadece zorluk çeken sizmisiniz sanki. Bu kadar zeka yoksunu bir propoganda yapmaya kalkışacaklarına burada harcadıkları vakitleri ders çalışarak değerlendirseler kazanma şanslarını daha çok arttırabilirlerdi. Halen memur olanlar arasında mesleğini yapamayan insanlar var. Tabii ki bu insanlar da girmeli sınava. Mühendis bir insanı sırf memurluk yapıyor diye sınava almazsan, açılacak mühendis kadrolarına kimi yerleştireceksin, ha keza öğretmen, tekniker ve daha bir sürü meslek. Bu edebiyat eskidi artık. İnsanları huzursuz etmeye hakkınız yok. Bu ve benzer konuları açan arkadaşlar artık ders çalışın, tam dört ay kaldı. Hak, adalet dağıtmak kimsenin tekelinde değil. Devletin verdiği hakları almak, azaltmak niyetinde olan insanlar aslında kendi haklarını baltaladıklarının farkında değiller.

ben lise mezunu olarak hizmetli kadrosunda kazandım calısıyorum. Açık öğretimden işletme fakültesini bitirdim şimdi ömss girip genel idari hizmetler kadrosundan atanmak istiyorum sınava girereceğim bu benim hakkım.

bu kadar zeka yoksunu derken zeka yoksunu olan zihniyet sınava çalısıp kazanmamız aklını veren sizsiniz hiç aklımıza gelmemişti böyle birsey gerçekten.ayrıca sistemin yanlış oldugu kanısındayız tekrar söylüyorum bunun kadro ve sınavı ayrı olmalı en azından ben kendim bunu savunuyorum ve düşünüyorum kimseyide propoganda yapmakla suclayamassınız insanlar burada görüşlerini söyleyip tartısmak için forumu kullanıyorlar bu kadar zorunuza gittiyse birdaha cvp atmayın yada insanların düşüncelerini isimlendirmeyin basit cümlelerle.. Tabiki yerinden memnun olamyan işinde mutlu huzurlu olmayan insanlarda olabilir en doğal hakkıdır bu ancak 5 6 senedir belki cok daha fazla kadro kazanmak ve devlette işe girmek istiyen biriyle aynı anda girince taktir edersinizki adaletli olmuyor

Hazır sınavı ÖSYMyaparken üniversiteyi kazanıp okuyanlar tekrar sınava girmesin demek gibi bişey bu..!!:) Bırakın isteyen herkes girsin ve kim çalışıp hakediyorsa o kazansın..

o zaman sana şunu söyleyeyim senin dalın ögretmenlik sen neden başka bir işi yapıyorsun yapma bekle öğretmenlik sınavlarını kazan ve ya atan burda sadece ama şöylede düşünmüş olma ben kendimi devlete atayım garanti altına alayım kendimi sonra tekrar sınavlara girerim olursa olur olmazsa kaybedecek hiçbirşeyim olmaz ama kazanırsamda kazanmış olur başka bir arkadaşın hakkını yemiş olurum demiyorda başka yerlerden girmiyorlar olaylara bırakın bu işleri tamam özelde çalışsan eyvallah derim ama sen zaten kamuda değilmisin ben özelde çalışıyorum desinler kardeşim özelde de olanlar başvurmaya hakkı yok ona da evet derim yada istifamı verir o sınava girerim ama yeri geldimi arkadaşız kardeşiz bırakın bu işleri menfati için kimse kimseyi tanımıyor haksızmıyım yolun açık olsun hele şu yönetmelik yayınlansın daha sonra konuşuruz arkadaşım iyi günler.

bence memurlar da ÖMSS ye girmeli ama sınavdan önce görevinden istifa ederek girmeli.. girmek isteyen işinden memnun değil demektir memnuniyet olmayan yerde de zorla çalışılmaz.

Kardeşim işsizlik diye bişeye ben inanmıyorum en azından büyükşehirlerde yaşayanlar için.
Memurluk yapabilcek kapasitede olan bir insan demekki çalışıp hayatını ikame edecek durumdadır.
İşsizim diye ağlayanlar önce aynaya bakıp ben neden iş bulamıyorum diye kendini sorgulasın.
Şu an işsiz olsam 50 tane iş bulurum kendime allaha şükür.
Kimse senin evde işsiz olduğunu bilmez arkadaşım çıkacaksın soracaksın araştıracaksın kendini geliştireceksin.
Sen istiyorsun ki hazır iş yok öyle bişey.
Ben sözümün arkadasındayım sınava girecem kazanacam sonuçta kanunen bu benım hakkım sen burda istediğin kadar yaza dur kaale alan olursa kendı kendını tatmın edersın belkı burda yazarak

sen türkiyede yaşadığına eminmisin civcivler güler su yazdıklarına 50 tane iş bulsana forumdaki herkeze sınav falan uğrasmayalım tekerlekli sandalyede paket tasıyabilirmisin diye soran işverenler varken senin gibi hayalperestler varken zaten hiçbrsey çözüme ulaşmaz

ben çelışıyorum arkadaşım hemde belediyede kurumdayım özeldeyim ama tüm haklarım var ama ben senin gibi bencil olamıyorum yaradılışım buna izin vermiyor belkide ama düşüncelerimizin ayrı olabilir sana sınavında yolun açık olsun derim ama bimere okadar yazılar gidiyorki emin ol belki yönetmelikte sana o hakkı vermeyebilirlerde buna hazırlıklı ol derim.

Memur olup kendi parasını kazanan arkadaşların sınava girerek, işsiz kendi parasını kazanamayan bir arkadaşının hakkını gaspettiğini unutmamalı...

Bu sınava herkes girebilmeli.İşinden menmun olmayan çok az çıkar.Onlara da şans verilmeli.Kendi mesleğinde çalışmak isteyenlere.Herkes otursun dersine çalışsın şurda sınava ne kalmış.Bir soru fazla yapmak kaç kişinin önüne geçmek demek.Dersine çalışan kazanır memurluğu...Herkese iyi çalışmalar...

Ahmedd29,
Gasp kelimesi:bir kişinin elindekini cebren,zorla,hakkın olmayarak almak demektir.

Çalışan engelli memur,sınava girip soruları doğru yanıtlayıp baka bir kurumun bünyesinde iş hakkı elde etmesi nasıl gaspa giriyor?
Kaldı ki,sınav sonrası eski çalıştığı yerdeki kadrosu boşalacak ve başka bir engellide oraya atanacak.
Sınav adaletliyse,torpil yoksa herkes hakkını alır.

Bak ben sana gaspı anlatayım:
2005 yılında T.A.E.K Sınavına girdim 178 kişi içerisinde kazandım ve atamamı yapmadılar.
Torpili olan başka bir engelliyi,benim atamamı iptal ettirerek yaptılar.
İşte bu gasptır.

sağ duyulu ve işsiz arkadaşların dikkatine ben kendim için uğraşmıyorum benim gireceğim bir kişilik yer giremezem bile kurum değiştircek bir insan yerine işsiz birinin girmesini isterim..işsiz arkadaşlar bu siz yada sağ duyulu arkadaşlar sizin abiniz,ablanız,kardeşiniz,akrabanız olabilir bu yeni memur alım sınavı KURUM DEĞİŞTİRME SINAVI DEĞİL destekleyin lütfen kontenjan hakkıyla dolsun daha sonra kurum değiştirme sınavı yapılsın yada boş kontenjan kalırsa AÇ GÖZLÜ ÇALIŞAN İNSANLAR SINAVSIZ TERCİH ETSİN ama önce işsizler girsin...çalışan memura bir işin var neden giriyorsun dediğinde kendine göre haklı sebepler sayıyor menmun değilsen istifa et dendiğinde neden istifa ediyim diyor demek ki ne kadar zor olursa olsun ÇALIŞTIĞI İŞ işsizlikten daha iyi..arkadaşlar destek verin işsiz insanlar hem topluma girsin hem bir uğraşları hemde üç beş kuruş maaşları olsun benim adım hıdır elimden gelen budur gerisi sizin vicdan ve desteklerinize kalmış...

sen kendini neden bu kadar çok kasıyorsun ki...
ilkönce kendine güven, senin ima ettiğin memurlar girerse ben sınavı kazanamam die düşünüyorsun. başta kendine güvenmiyorsun ki....
ilk defa ibaresi kalktı ve herkes bu sınava girme hakkı kazandı özellikle mebe atanan hizmetli kadrosundaki bireylerin çoğu bu sınava girecek ve emek verecek. ve onun en doğal hakkı. istifa konusuna gelince hiç kimse buraya emek vermeden gelmedi. ne kadar kolay söylüyorsun girmek isteyen istifa etsin. ama mebin sınavını kazanabilmek için ne kadar emek verdiklerini göz önünde bile tutmuyorsunuz....
kısacası emek veren çalışan hak eden kazanır.
kendine güven emek ver hak ve kazan.
isterse milyon kişi sınava....

kardeşim emek veriyorsan kendine güveniyorsan istifa et girde güvenine bakalım...siz işiniz varken işsizlerin işe girmesine engel ol sonrada çalış kazan de ben açıklamamı yaptım BEN KAZANAMAZSAM BİLE SENİN GİBİ AÇ GÖZLÜ BİR İNSAN GİRECEĞİNE İŞSİZ BİRİSİ KAZANSIN...şimdi dicenki benden boşalan yere başkası geçsin ama o işsiz insanın 1-2 yılına mal olcak Allah büyüktür beyenmediğiniz işinizi bir gün kaybederseniz anlarsınız...HA BU EKLEMEYİ YAPMAZSAM İÇİM RAHAT ETMEZ MADEM İŞİNDEN MENMUN DEĞİLSİN O İŞİN SINAVINA NEDEN GİRİP SENİN BEYENMEDİĞİN İŞİ SEVE SEVE YAPACAK BİR İNSANA MANİ OLDUN 1-2 YILDA BURDAN KAYIP SENİN İŞ BEYENMEMEZLİĞİN BİR BAŞKA İNSANIN 4 YILINA MAL OLACAK...ŞİMDİ GİRDİN DİYELİM İSTEDİĞİN YERİ KAZANDIN YİNE MENMUN KALMADIN YİNEMİ GİRCEN??? GÜVENE GELİRSEK SINAV SONUÇLARIMIZI KARŞILAŞTIRACAZ BEN SENDEN YÜKSEK ALIRSAM SİTE ÖNÜNDE BEYENMEDİĞİN İŞİNDEN İSTİFA EDECEĞİNE SÖZ VERECEK KADAR KENDİNE GÜVENİYORMUSUN?bu sorum senin gibi aç gözlü diğer arkadaşlar içinde geçerli kendine güvenip kazancam diyen benden düşük alacak olan adam gibi çıkıp sen benden yüksek al ben istifa etcem desin...

Bende konuyu açan arkadaşımıza katılıyorum, zira daha önce yerleşen arkadaşlarımız yerleştikleri yerlere ne ile karşılaşacaklarını bile bile yerleştiler. Şimdi ben memnun değilim, canım istemiyor, keyfim gelmiyor demek çok yakışıksız kalıyor, bu şekilde yaklaşan arkadaşlar yüzünden birileri 2 yılda bir sürekli kurum değiştirecek diğer işsiz arkadaşlarda yine işsiz kalacak. Ne anladım ben bu işten.

xxxman;

sen kim olduğunu sanıyorsunda benimle böyle konuşuyorsun.. sözlerine dikkat et... patavatsızca konuşuyorsun ben bu sınava gircem sen sadece kendi kendine konuş...
ayrıca sana bişey ıspatlamak zorunda deilim ama ben bu sınavı kazandıktan sonra il çevre memur kadrosunuda kazandım birileri benim yerime gitsin die farklı bir ile hizmetli kadrosuna geldim... ancak artık işler senin sandığın kadar basit deil ben ort. özürlüyüm ama her sabah okulun sobalarını yakmak için kovalarla kömür taşıyorum. bunun adaletli olduğuna inanıyorsan boş boş laf atmaya devam et... !sakın ölçünü kaçırma!

Ben karakaya arkadaşıma birebir katılıyorum sağlam memurlar veya işçiler kpss ye girip kurumlarını veya görevlerini değiştirebiliyor biz neden girmeyelim ki .Ya da bu sınava sadece işkur'a kayıtlı işsiz engelliler girebilir diye madde koysunlar hala giricez diye ısrar eder başka yollara başvurursak o zaman gasp deyin ,kul hakkı dedin ne derseniz deyin

kardeşim kendine güvenip devlet dairesinde çalışıp iş değiştirmek için sınava girip işsiz bir insandan daha düşük puan alıyorsan sen o işi bile haketmiyorsun demektir mademki hakkınız olduğunu savunuyorsunuz bütün çalışan sınava girmek isteyen kişilerin yeride boş sayılsın sıralama yapılsın kim hak ediyorsa o girsin madem hakla hukukla sınava girmek hakkınız bunun başka yolu yok....bende ortopediğim ama ben yapamayacağım bir iş sınavına başkasına mani olmamak için girmedim...

Arkadaşım ben çalışıyorum ve işimde menun değilim sınava girmeyi istiyorum ileride siz de kazanıp memur olunca sizde tekrar başka kuruma geçme ihtiyacı duyduğunuzda sizde sınava gireceksiniz .
Size ne oluyor kim kimin hakkını gasp ediyor engelli biri bir başka engelli kadrosuna geçiyor ise bir engelli kadrosuda boşalıyor demektir.

kardeşim senin için işsiz bir insan senden boşalan kadro için neden 1-2yıl daha beklesin? çık engelliler ne işler yapıyor bi bak evine ekmek götüremeyen engelli var bi siz insansınız sadece siz varsınız onlar naparsa yapsın mantık bumu yani??1-2 yıl hem emeklilik zamanını hemde eve ekmek götürme anını değiştirir...

"kimseye şahsi bir art niyetle yazmış değilim" bunuda belirtmekte fayda var... iki kurumun sınavına girip birine yerleşen sonra diğer kurumunda sonucu açıklanıp onu da kazananlar bu da yetmezmiş gibi oraya geçsem maaşım artar mı diyenler, acaba hiç işi güçü olmayan engelli kardeşlerimizi düşünüyorlar mı? siz tercih yaparken o kardeşlerimiz eve nasıl gideceklerini hesaplarken belki çocukları babalarını eli dolu olarak gelmesini beklerken, Acaba ikinci kere kazanıp atananlar bunları düşünerek hareket ediyorlar mı? gerçekten çok ama çok merak ediyorum... acaba sizlerde merak ediyormusunuz? dejmiştim başka bi konu altında burda yazılanları okuduktan sonraa yorumsuz kalmayı tercih ediyorum.

Arkadaşlar birbirinizi boşuna kırıyosunuz..Kimse başka birine bu sınava giremesin diyemez...isteyen bu sınava girebilir..Keşke geçen seneki ilk defa ibaresi kaldırılmasaydı yada şu eklenseydi bu tür sınavlar ilk defa memur atanacaklar için ve kurumlar arasında geçişte bu ömss puanlar kullanılacak denseydi daha düzgün olabilirdi...Mevcut durumda hiç kimsenin hakkı yok bir başkasına bu sınava giremesin diye....

kardeşim bizde o ibareyi değiştirmek için çabalıyoruz destek bekliyoruz...memurun yeniden sınava girmesi devletinde işine gelecek ne kadar az özürlü çalıştırsa o kadar kar işi olan memur kadro değiştirsin ne kadar az yeni özürlü atanırsa o kadar iyi kimseyi kırmak incitmek değil amacımız kadronun tam bi şekilde işsiz insanla dolması sonrası kurumlar arası sınavla halledilir ama önce işsizlere iş...neden yeni atanacaklar ibaresi değişti 2 yıllık memurlarda girebilir dendi işsizden çok iş değiştirmek isteyen olduğu bilindiği için...hakkımızı hep birlikte aramalıyız hep hep ben değil bu kadro tam bişekilde dolsun sonra işini beyenmeyenler kurumlar arası personel değiştirme sınavı adı altında bi sınava girsin...

Üst Alt