Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] Arabam Benim Bacaklarım 1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
çok fazla

bunun gibi siteler çok fazla.ben şahsen bunun gibi çok sayıda haber için ilgili siteye mail atıp haberi düzeltmelerini talep ediyorum.sessiz kalmamak lazım.

kemalcakir19'un aktardığı otomobilgazetesi.com sitesindeki yazı aslında Hürriyet Gazetesi yazarlarından Sayın Emre Özpeynirci'nindir.
Biraz önce kendisine e-posta ile ulaştım ve konuyu izah edip dedsteğini istedim. Yarım saat isonra, "Kesinlikle bu konuda size tüm desteğimi vereceğimden emin olabilirsiniz." diye cevap yazdı. Sağolsun... Sanırım kısa süre içinde konuyu Hürriyet gazetesindeki köşesinde ele alacaktır. Takip edelim...

Emre Özpeynirci / Hürriyet Gazetesi

OturanBoğa senden ricam var bizim deyisimizle ARABAM BENİM BACAKLARIM! kampanyasındaki devletin sundugu konunları ve bizim degistirmek istedigimiz kanun tüzügünü kaynakları ile birlikte istegi bir gazete haber yapılacak

arkadaşlar A.K.P. den bana bir cevap geldi, ama ciddilermi emin değilim
buyrun

ileti Gülcan Yıldırım gulcanyildirim@akparti.org.tr den geliyor.

[size=4]Sayın İbrahim Demir,

AK Parti İletişim Merkezi’ne yapmış olduğunuz 398329 numaralı başvurunuz, Devlet Bakanlığı'na (Nimet Çubukçu) iletilmiştir. Bakanlığın ilgili biriminden gelen cevap aşağıda yer almaktadır.

" Özürlü vatandaşlarımızın hayatta tam ve eşit katılımlarını sağlayan düzenlemeler konusunda çalışmalarımız devam ediyor . Talebiniz ise işleme alınmış olup, bakanlığımıza bağlı Özürlüler İdaresi Başkanlığınca talepleriniz incelenerek gereğinin yapılması için talimat verilmiştir. Daha sonra sizlere de bilgi verilecektir."

Bilginize sunar sistemimizi kullandığnız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

AK PARTİ GENEL MERKEZ
HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI
AKİM
444 25 44[/size]

inşaallah ciddilerdir.

banada söyle cevap geldi

[size=4]SN.KEMAL ÇAKIR

13.03.2007 TARİHİNDE 397571 NUMARALI İNTERNET BAŞVURUNUZ AK PARTİ İLETİŞİM MERKEZİ TARAFINDAN ONAY VERİLEREK (NİMET ÇUBUKÇU) DEVLET BAKANLIĞINA YÖNLENDİRİLMİŞTİR.İLGİLİ BAKANLIĞIN VERMİŞ OLDUĞU CEVAP AŞAĞIDA BELİRTİLDİĞİ ŞEKİLDEDİR:

Sayın Kemal ÇAKIR; Talebiniz işleme alınmıştır. bakanlığımıza bağlı Özürlüler idaresi Başkanlığınca talepleriniz incelenerek gereğinin yapılması için talimat verilmiştir. daha sonra sizlerede bilgi verilecektir. saygılar

DAHA FAZLA BİLGİ EDİNEBİLMEK İÇİN 444 25 44 NUMARALI TELEFONDAN AK PARTİ İLETİŞİM MERKEZİNE ULAŞABİLİRSİNİZ.[/size]

demirayak43 sizde Akim e mi yazdınız iletişim merkezine göndermek etkili oluyor

herkez göndersin www.akim.akparti.org.tr/akp.akim/faces/internetBasvuruGiris.jsp

Arkadaşım ben A.K.P. nin o sayfada bulunan tüm bakanlıklara ve başta kütahya milletvekilleri olmak üzere ilgileneceğini düşündüğüm 10-15 civarı milletvekiline gönderdim

yapılan yanlışlıkmı!!!!!

merhaba bülent bey,öncelikle size çok ama çok teşekkür ediyorum.nedenmi diyeceksiniz bütün bu gayretleriniz ve göstermiş olduğunuz duyarlılığınız için.

Sevgili kardeşim Bülent (pegasus)'un girişimiyle, çok çok değerli Umur Talu Sabah gazetesindeki köşesinde bugün Biz'i (Engelli koşu!) yazdı. Verdiği önemli destek için sonsuz teşekkürler...

Umur Talu
04.jpg

Yazı: www.sabah.com.tr/2007/03/25/yaz04-40-130.html

Arabam Benim Bacaklarım kampanyası

Arabam Benim Bacaklarım
Kampanyası ile ilgili önümüzdeki hafta
engellilergazetesine gidecegim ve bir haber yapacagız söz aldım gazete yöneticisinden bu konunun üzerine gidecegim çözene kadar

sonra gazeteyi çogaltıp Sayın baskanımız ve millet vekillerine gönderecegim ama hangi vekillere gönderelim yada daha etkili olması için nerelere gönderebiliriz önerilerinizi bekliyorum

:idea:

Birgün gazetesi de çalışmamıza destek vermiş.
Umarım en kısa zaman da tüm basın aynı duyarlılığı sergiler ve istediğimiz sonuçları alırız. Bu konuda destek veren basına teşekkürler.

rengahenklogo.gif

Haber: Birgün Gazetesi

Harika, Birgün Gazetesine de çok çok çok teşekkürler. Zaten günlük aldığım gazetem bu haberi es geçseydi affetmezdim (gerçi es geçirmezdim ki! Benim gazetem sonuçta...)

Bugünlerde Milliyet gazetesinde de haber olacak ve ayrıca bu pazar günnü Radikal in eki Radikal 2'de "Sakatın Tekerine Çomak Sokmak" yazım yayınlanacak.
Bütün büyük gazetelerde haber olmuş olacak... Dilerim yetkililer bu çabamıza karşılık verir ve yaşadığımız sorunları önerilerimiz doğruultusunda çözerler.

kemalcakir19, başta e-posta gönderdiğimiz kişi ve kurumlar olmak üzere, tüm vekillere gönderilebilir bence...

7 SERİ NO'LU ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ GENEL TEBLİĞİ:
www.engelliler.biz/haklarimiz/viotomobilauvi.htm

"Öte yandan bu şekilde istisna kapsamında iktisap edilen araçların istisnadan yararlananlar dışındakilere satışında, bu Tebliğin (15.2.) bölümündeki açıklamalar çerçevesinde vergileme yapılacaktır.”

"Madde 15. 2. a) (II) sayılı listedeki mallardan kayıt ve tescile tâbi olanların, veraset yoluyla intikaller hariç ilk iktisabında istisna uygulanan malların istisnadan yararlananlar dışındakilerce iktisabında, ilk iktisabındaki matrah esas alınarak adına kayıt ve tescil işlemi yapılandan, kayıt ve tescili tarihinde geçerli olan oran üzerinden, bu tarihte özel tüketim vergisi alınır."

bende gerekli olan sizin to/cc bölümlerine gönderdim. işallah gerekli yasalar çıkartılır.

yardımcı olduysam ne mutlu...

Bugün ki Radikal2'de iki dostumun Arabam Benim Bacaklarım konusuna gösterdiği çabanın haberini gördüm ve büyük keyif aldım. Bülent'in kalemi ve CinCin'in fotoğraflarıyla konu Radikal2'de yer almış. Umarım Görsel medyada konunun önemini anlar ve işler. Yanlız internete sonradan eklenecek şimdilik bu habere gazetenin kendisinden ulaşabilirsiniz...

Bülent Radikal 2 deki yazını okudum , çok güzel bir yazı hazırlamışsın. Eline sağlık.

Yazı muhteşem, teşekkürler. Ayrıca engellilerin yaşamını kolaylaştırmaya yönelik tüm çabaların için de sana yürekten teşekkür etmek istiyorum. Emin ol bu sitenin varlığı bile benim yaşamımı epey değiştirdi; bunlar elbette senin sayende.

Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Baskanligı'ndan bugün bir mesaj geldi:

Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Başkanı' Alıntı:
[size=4]Sayı: B.05.1.EGM.0.85.04.02 64093/40-07- 3291 - 57196
İLGİ : I0/03/2007 tarih ve sayılı e-mail dilekçeniz.

Özürlü vatandaşlarımızın araç alım-satımı ve kullanımına ilişkin sorunları ile çözüm önerilerinizi içeren ilgide kayıtlı dilekçeniz incelenmiştir.
Dilekçenizde yer alan konulann Bakanlığımız görev alanına giren kısımları mevzuat değişikliği çalışmalarında değerlendirilecektir.

Bilgilerinize rica ederim.

Mehmet Naldöven
Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Başkanı
1. Sınıf Emniyet Müdürü[/size]
Bu konuda en ilgili kurum Emniyet Genel Müdürlüğü ve bağlı yetkililer oldu. Teşekkür ediyoruz...
Bir an önce mevzuat çalışmalarıba başlamaları için hassasiyetimizi göstermeye devam etmeliyiz arkadaşlar...

evett...bana da cevabi bir mail geldi
ve hayatımda ilk defa emniyet müdürlüğü imzası taşıyan ve hayrıma olan bi belgeye sahip oldum. torunlarım benle gurur duyacaklar
emniyet müdürlüğünden ve beni hiç bişeyle suçlamıyorlar :!: :!: :!:

rabbim bu günleri de mi görecektim
ağlamak istiyorum sayın seyirciler. :D

ndipi' Alıntı:
Devletin vergi almadı bir şey olsa dişimi kıracağımda nerde?????

şair eşref..1846 doğumlu bi değerli devlet adamı ve şair.
milliyet yayınlarından çıkan kitaptan bi alıntı:(yazar alpay kabacalı)

devlet herbi şeye vergi koyuyor ve fahişelerden de vergi alınmasını istiyor.
bunu üzerine bak ne yazıyor ünlü heccav.

vergi miktarını ol mertebe arttırmalı kim
sahib-i servet olanlar da züğürt kalmalıdır
yalnız fahişeler vergisi haksızlık olur
evlilerden de ....ştikçe rusum alınmalıdır.

yani yüzyıl önce de durum aynı
düzende aynı düzülende :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt