Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göz/görme derecesine göre verilecek rapor oranları hakkında güncel bilgi..?

Değerli dostlar sağ göz _18 sol göz _17 miyopik dejenerasyon binoküler vizyon 1/10 yüzde 55 raporla 2014 'te almıştım vergi indirimine başvurdum alırsam prim gün ve yılım tutuyor emekli olmak istiyorum rapor oranım ankaradan düşürülür mu

OğuzHan112

ya hocam bugün sonuç geldi:

Üroloji: %5
Kbb: %12
Fizik: %12
Kardiyoloji: %50
Göz hastalıkları : %50

balthazard ile 81,67 oluyor, 82 yapmışlar.

60 yaş üstünü eklememişler. onu da ekleyince 84 oluyor.

84de bırakmışlar ya. İtiraz edeceğim.

sercan0681
60 yaş üstü 10 puan diye bir şey yok,

50+50+12+12+5=%82 doğrudur,
Herangi bir yalnışlık yok...

Arkadaşlar benim sağ gozumde gorme alanı darlığı glokom var bundan dolayı yuzde kaç rapor çıkar yada rapor çıkar mı bilen lütfen yazabilr mi

Sağ göz kornea pupil sınırı supda skar optik aks açık , görmede keskinlik ve netlik yok bu sorunum için bir engel oranı varmı dir bilenler yardımcı olabilir mi

Gözde refreksiyon bozukluğu engel oranını bilen varmı?

Selam arkadaşlar herkez kafasına göre rapor veriyor benimde iki gözümde yüksek derecede miyop var sağ göz 0-1 19 solgoz 0-1 10 yüzde 70 mis verdiler arkadaşımın bir gözü hiç gormuyor ikinci gözüde yüksek miyop yüzde 38 vermisler

Selam arkadaşlar herkez kafasına göre rapor veriyor benimde iki gözümde yüksek derecede miyop var sağ göz 0-1 19 solgoz 0-1 10 yüzde 70 mis verdiler arkadaşımın bir gözü hiç gormuyor ikinci gözüde yüksek miyop yüzde 38 vermisler

merhaba pıhtı atma sonucu ıkı gozumunden sag tarafları gormemektedır(sag hemianopsi)

gorme alanı ıkı gozdede tam yarı gıttı bundan kac oran alabılırım?
_E7iae4BG.jpg

BC87Mx_tKkn0.jpg

Sağ %5 sol %5 görüyor.%20 de diyabet raporu var toplam ne olur?

Arkadaşlar yardımcı olur musunuz Kasımda Sağlık kuruluna gireceğim ilk defa gireceğim Sağ gözüm%75 görüyor ama küçük bir adacık etrafında görüyor etrafın Merkezi bozuk sol görmek keskinliği yok hiçbir harf okuyamıyorum Ama görme alanım iyi Sonuçta bu forumda tecrübeli arkadaşlar var bana yardımcı olursanız çok sevinirim hipertansiyonda da kullandığım Hap var ondan da hesaplamaya girince 5 puan anca geliyor %40

Defne 82

Öncelikle geçmiş olsun görme keskinliğinizi bi ölçün önce, mesela 3 mt den birisi size el hareketleri ile sayı gösterse görüyormusunuz o sayıları seçe biliyormu sunuz ? Bunu bi deneyin sonra seçemiyorsanız el hareketlerini metreleri 2-1 mt olarak azaltarak bi bakın ona göre cevap verelim tabi göz doktoru sizin gözünüzün görmediğini ispatlamanız için vep testi isteyecektir mümkünse onu yaptırın heyette daha işiniz kolay olur

Dostlar 1995 trafik kazası sonucu 1996 yılı tek göz (sol) % 45 raporum vardı 2013 yılı %41 ile vergi indirimli emekli oldum 2019 kontrol muayenesi ( güncel mevzuata göre) sonucu oranım 33 e düşürüldü ve emekliliğin durduruldu dava açtım 3 yıldır devam ediyor 2019 sonrası tek göz görmese dahi verecekleri oran maksimum 33

Kanser nedeniyle tek göz yokluğu 2009 da %42 süresiz rapor almıştım. SGK yeni listede bu durumu bulamadım. Oran aynı mıdır yoksa düşer mi aynı durumda olan veya bilgisi olan var mı?

Herkese merhabalar
Benim göz oranım %7
Gece körlüğüm ileri derece ama gece kesinlikle araç kullanamıyorum ama aşağıdaki yazan diğer göz rahatsızlıklarımla beraber oran çok düşük değil mi?

SAĞ GÖZ GÖRME : -0.50 -2.00 20 İLE 0.7 SOL GÖZ GÖRME : -1.50 -2.00 165 İLE 0.8
ÖN SEGMENT ASK KATARAKT FUNDUS RETİNİTİS PİGMENTOSA KEMİK SİPEKÜLLERİ BİLETERAL OPTİK DİSK SOLUK

Sinüs ven trombozu sonucu görme kaybım oldu. Sağlık kurulana başvurdum. Bana verilen oranlar; sağ 0.1 sol 0.7 bilateral sağ soluk, sol hafif soluk, görme alanı kayıplar eklendi. Oran %39

Sağda ve solda yüzde 95 kayıp varsa rapor oranı ne olur

@radikal52,
Görme keskinliği her iki gözde %5 sanırım öyleyse eğer, gözlükle de görme artmıyorsa %62.

Üst Alt