Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göz/görme derecesine göre verilecek rapor oranları hakkında güncel bilgi..?

Cevatalp

DÜşürmemişler engellilik oranı Balthazar formulü ile hesaplanır, hesaplama doğru.

Cevatalp birden çok hastalıktan aldığınız oranlr balthazard formülü ile hesaplanır. Ona göre oran verilir. Hastalıklarınıza kaç puan verileceğini yönetmelikten bulursunuz, sonra verilen raporla karşılaştırınız, gerçekten o kadar puan verilmişse Ankara pek düşürmüyor. Hastalık adı yanlışsa, tetkikler eksikse falan düşürüyor daha çok. Siz oranlarınızı balthazard ile hesaplayın, hastanenin verdiği büyük ihtimal doğrudur.

Cevatalp

Düşürme genel anlamda eskidendi, eğer hastalığınız teşhisi tam yazıldıysa ek bir röntgen tahlil vs gerekmiyorsa onaylarlar, yoksa belge talep ederler. Düşeceğini zannetmiyorum.

iyi günler benim kayınbabamın gözleri 1998 yılında kaza sonucu tamamen görmez olmuş. Fakat yapılan bir kaç ameliyat ile sağ gözüne kornea nakli yapılmış. 2003 yılında adli tıptan aldığı raporda bir göz tamamen görmüyor diğer göze ise %30 görüyor yazılmış? 3 yıldır kronik hepatit b hastası rapor ile ilaç kullanıyor. Ayrıca kaynanamın uzun uğraşları sonucu psikiyatri ilacı kullanmaya başladı. Ötv indirimi için rapor almaya kalksak bu haliyle yüzde kaç rapor alır acaba?

Benim trafik kazası sonucu sol göz hemen hemen tamamen gitti yüzdede deforme mevcut sağ gözdede sıkıntılar var 1996 %44 aldım ve 2013 %41 oran ile vergi indsiirmden emekli olmuştum ssk 2020 de kontrole çağırdı ve %33 e düşürdü mahkemeye verdik süreç devam ediyor.

Kuru
çok geçmiş olsun .benimde başıma geldi kronik rahatsızlığın yok ise sadece göz olunca oran düşük oluyor en çok verdikleri göze oran %36 bilgin olsun mahkeme seni yine adlı tıp yollayacak orda raporunu süresiz almaya bak hersene kontrol muayenesine gitmezsin mahkeme kararıyla aldigin rapor olucak cünkü

Cevatalp aynen kardeş müfettişlerle görüştüm bakalım mahkeme öncesi düzeltebilirlerde ya nasip benim aldığım tarihte oran-kılavuz o şekildeydi sağ gözdede ufakta olsa sorun var hatta fıtığı ekletmedim bile mahkeme adli tıpa göndersin sorun değil, 2013 kılavuzuna göre değerlendirsinlerde, ayrıca oran adli tıpta yine düşse bile davamıza devam edeceğiz,senin tekrar bağlan dımı?

Sağ -1.0/-0.25
Sol 00/0.5 görme derecesine kaç puan verilir bilgi verebilirmisin

Arkadaşlar
Sağ -1.0/-0.25
Sol 00/0.-5
Göz derecesi kaç puan getirir bilgisi olan yazabilirim bu oran eskisi yeni ilerlemiş olabilir doktora gidecem

Sag göz 0 sol 0.2 üveit ve behcet hastalıgından yüzde 54 sürekli rapor aldım

Benim gozumde sasilik var gorme kaybi var astimat rapaor verirlermi

Arkadaşlar gözden puan almak için bütün testleri yaptırmanız gerek görme testi göz anjiyosu sonra görme alanı testi ve mümkünse vep erg testi eğer bu testler hepsini yaptırır ve sonuçlarda engel oranına dair eksi birşeyler yazarsa doktorunuz direk gözden emekli olursunuz ama sadece bende şaşılık var miyop var astigmat var diye giderseniz koca bir 0 puan alırsınız heyet direk evraklarını bakıyor önce evrakları da ne varsa ona göre puan veriyor veya evraklarını göre yorumluyor ben gözden 25 puan aldım heyetten de 58 puanla geçtim...

Kuru
Hocam merhaba. Benimde 2003 yılında trafik kazasının ardından bir gözüm alındı ve şu an göz protezi kullanıyorum. Sol kulağımı bir deldi ve yüzde 60 işitme kaybı olmasına rağmen rapor yenilemede %37 oranına düşürdüler. İlk raporum İstanbul çapa dan 42.2 idi sonra Uludağ üniversitesi 2 yıl süreli % 44 verdi ve o raporla 3. Dereceden vergi indirimini aldım. Tabi raporun süresi doldu ve yenileme için gidince % 37 verdiler. 27 Nisan tarihli rapora itiraz edeceğim ama şimdi idari izinli ve tam kapanma surecindeyiz. Hocam itiraz süresi kaç gündür ve itiraz etmek zorunda kalan birinin izlemesi gereken yol nedir acaba? Teşekkürler.

Kuru

Peki eğer %40 altına düşerse emekliliğiniz ile ilgili bir sorun yaşayacak mısınız ?

karadusunce biz raporu 2013 yılı kanunu ve cetveline göre aldık ve usulüne uygun olduğu için orada yolan çıkarak mahkemeye verdik hayırlsı inş
kadirgursoy 6 ay diye biliyorum olmazsa 6 ay gecince tekrar rapor alıp başvuru yapabilirsin.pandemi olduğundan hak verilecektir diye düşünüyorum.

Hocam peki ilk itirazda il sağlık müdürlüğüne giderken yanımıza hangi belgeleri almalıyız? Nasıl bir süreçtir bu itiraz süreci ne yapmalıyım yada nasıl bir tavır içinde olmalıyım bu 3 puan eksiklik için?

Merhaba sağ göz 1 m parmak sayma sol göz 1 m paymak sayma acaba kaç oran gelir

Arkadaşlar bende şuan 12 gündür hastanede yatıyorum çift görüyorum çift görmeden %10 alabilir miyim %30 şeker hastalığından ötürü raporum var.acil bilgi verebilir misin.Emes şüphesi var belde sıvı aldılar inşallah yoktur 1 hafta sonra çapa dan gelecek.

Merhaba. Babannemin heyet raporunda g{0.5
0.5
Yazıyor ve altında bio ( ve F ( harflerinin karşında da birşeyler yazıyor. Sizce tahmini kaç puan gelir ?

Merhaba Arkadaşlar.
Bugün göz epikiriz sonucum çıktı heyete giricem sonuç şu şekilde.

sağ: tashihsiz 03, -1,50-1,50x39 İLE 0,8 1H
sol : tashihsiz 03, -1,25-0,75x130 İLE 1,0 2H

alan testi sonucunda ise:

VFI: 99 ve 97 şeklinde.

sizce puan gelir mi ?

Göz tembelliğim var motor ehliyeti alabilir miyim yaş 16

16 yaşındayım göz tembelliğim var doğuştan tek gözum çok iyi göruyor ancak diğeriyle hiç yazıları okuyamıyorum ehliyet alan var mı önceden lütfen cevap verin

Abi merhaba göz tembelliğim var doğuştan tek gözüm nerdeyse hiç görmmuyor motor ehliyeti alabilir miyim?

H47.3 göz tanisi

Mrh bans göz doktoru H47.3 tanı koydu acaba bu tanının yüzde engel oranı nedir teşekkürler

Merabalar benim sol goz 0.1 sag 0.5
+3.75 -7.25 ve amblyopi goz tembelligi var tahmini yuzde soyleyebilicek varmi acaba rapor sonuc 3 ay sora

Merhabalar arkadaşları, gözümde ileri derece makula dejenerasyonu (sarı nokta), görme alanı darlığı var ve gece körüyüm, Sorum şuydu Gözden bugün heyette göründüm sorunumdan bahsettim eski muayene kontrol teşhis raporlarını gösterdim ve doktordan ayıca Görme Alanı testi ve FFA (Göz Anjiografisi) istedim, ama doktor sadece gözümü kontrol etti ve sadece OCT'ye gönderdi, daha sonra da kağıda bir şeyler yazdı ben anlamadım tıp dilinde ne demek bu, OCT testinden sonra doktora ısrarla "FFA ve Görme Alanı testide yaptırmak istiyorum" dedim, Doktor ise "FFA, görme alanı testine gerek yok, senin görme merkezinde delik var ve ayrıca zaten sen %80-85 görmüyorsun bu yeterli bir rapor için" dedi, anlamadım gitti kafam karıştı iyice, eklediğim resimde doktorun yazdığı heyet göz notu var yüzde oran belirtmemiş nasıl anlaşılacak bu? Kâğıda 0,08 diye birşey yazmış bunun anlamı nedir acaba? ve anlamadığım için soruyorum ne anlama geliyor bunlar, yazıları da okuyamadım maalesef. Yardımcı olursanız sevinirim
kslk2vg.jpg
[/url][/IMG]

Sağlık raporu hk.

Merhabalar
benim sağ gözde 0.05 sol gözde ise 0.2 görme keskinliği tanısı var sizce % kaç oranında rapor verirler 2014 yılında ki aldığım raporda sol 0.3 sağ ise 0.2 ile %29 vermişlerdi şimdiden teşekkürler bu arada ilk raporum 2004 yılında ve %70 ti.

Üst Alt