Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göz/görme derecesine göre verilecek rapor oranları hakkında güncel bilgi..?

Ben sag göz 0 sol göz 0.2 görme ile %54 rapor aldım.

Merhabalar, yardımcı olursanız sevinirim. göz heyet için
OTEREF SAĞ +2,00 SOL +1,75 DİO FUNDUS MASİF PATOLOJİ YOK. ANLAMI NEDİR?

Arkadaşlar sağ %40 görmüyor dedi doktor solda %30 görmüyor dedi ortalama oran ne olur ?

fat32

merhaba doktorlar daha iyi bilecektir , göz alanı taramasına girip bunu belgelemen lazım devlet hastanesinden alıp bence heyete girmelisin .heyet başvuru sitede detaylı anlatılmış.
zorlu bir süreç eğer başka hatsalıklar varsa onları ekletmelisin buradaki çaban raporunun sürekli olması için zorla , heyete kendin bizzat gir upraş kenddini ifade et sonuçta bu sürekli bir durjm

hanifeaydin

Teşekkürler Hanife hanım zaten o süreçteyim doktor izinde olduğu için yardımcısı baktı tekrar göz için randevu alıcam ama yardımcı bayan bana sağ göz %40 görmüyor sol gözünde %30 görmüyor dedi herhangi bir oran söylemem dedi Hocamız gelince dedi bende şimdi merak ettim ortalama ne olur diye Bilen arkadaşlardan rica ettim. Sol dizimde de platin var tekli koltuk değneyi kullanmak zorunda kalıyorum bazen.. Ortalama bir oran istemiştim..

fat32

ortopediden yönlendirme ile fiizk tedavi puan eklenebilir lütfen onun için de zorlayın . memurlar bilmiyor birşey siz ısrar edin işaretleyin. alan taraması dikkatli yapın lütfen önemlidir.

2006 rapor oranları düştü bir göz 0.2 diger göz 0.3 göroyorsa hesap şöyle yapılıyor
0.2 gören gözün puanı 65
0.3 gören gözün puanı 75
binoküler görme 3 çarpılır 0 .3 gören göz 75 çarpı 3 eşittir 225 artı 65 artı 75 eşittir 365
365 de 5 bölünür eşittir 73 100 den 73 çıkarılır eşittir 27 oran bu
gözün biri 0.4 digeri 0.2 görüyorsa oran% 23 olur
ben gözden mayıs ayında 0.3 ve 0.1 ile % 30 aldım hesaplama dogrudur
her 2 göz 0.2 görüyorsa oran% 35 olur
intenetten senin baktıgın oran 2006 öncesi oranlar malisef o tarihden sonra o yönetmelikler degişti

Üstteki yazı engelliler biz sitesinden alıntıdır bir fikir verebilir ben bir göz 0 digeri 0.2 ile %54 aldım.

Göz/görme derecesine göre verilecek rapor oranları hakkında güncel bilgi..?

Sitede üstteki başlıgı ararsan daha detaylı bilgi edinebilirsin.

Bu link faydalı olur

çınarcıklı
dağ
Bende 2013 yılında tek gözden dolayı %41 vergi indirimi ile emekli idim SGK 7yıl sonra kontrole çağırdı ve oranım 33'e düştü maaşım durduruldu demem o ki 2019 kılavuzundan sonra artık tek göze (görmesede) 40 oran almak mümkün değil ben 2013 yılında rapor ve vergi indirimi aldığım için dava açtık devam ediyor (kazanılmış hak olduğundan)
kütüphaneci34 kardeş eski raporun emeklilik süresinde geçersizdir yeni rapor isteyeceklerdir bunu işyerinden gizli yapabilirsin diye biliyorum oranı %40 altında alırsan işyerine bildirmezsin.

fat32
ben oran tahmininde bulunamam , elinizde belge olsun belgesiz raporsuz reçetesiz vs gitmeyin . derdinizi uzun uzun anlatın çok kalabalık arkamda çok bekleyen var vs stresi yaşamayın . tek hakkınız var .

Kuru
tek göz kanser nedeniyle kaybedilirse ora artıyor ---ve lütfen bu forumda usülsüz işler için tavsiyeler vermeyin.işyerinden gizli vs sonra bunlar muhakkak açığa çıkacak .çıkar çıkmalı.

Devletin bizim gibi engellilere yaptıkları ortaya çıkmalı, çıkacak dünya duyacak bizim kazanılmış haklarımız haksız/hukuksuz yere elimizden alınmamalı 47yıldır benim kadar ülkesine devletine bağlı olan az kişi vardır ama başa gelen bilirmiş 3 YILDIR UĞRAŞIYORUZ boş konuşmayın.. hanifeaydin

Kuru

cümleleri okuyunuz doluluk oranını anlarsınız....bir de beğenmedikleri yorum olunca vatan millet sakarya ya olayı nasıl hemen bağlıyorsunuz????

Arkadaşlar merhaba sol göz 0.2 ve sağ göz 0.05 olarak %41 rapor aldım hayırlısı olsun ama önceki raporum sürekli idi mevcut durumumda artış olduğu gerekçesiyle yeniden heyete girdim şimdi ise 2 yıl süreli vermisler bu ne zaman sonra sürekli hale gelir hastalıkta iyileşme mevcut değil aksine artış var saygılarımla

İyi günler. Gözümde çift görme var. Yakın uzak veya yön fark etmiyor. Gözün birini kapatmak gerekiyor. Yüzde kaç engel çıkar acaba.

Annemin bir gözü sıfır diğeri %5 karartı görüyor biz kesin olur diyerek ne kan ne başka bir şey göstermedik göze 60 totalde 86 ile raporu alamadık itiraz edeceğiz rapor yenilenirmi acaba

koltuk deyneği kullanıyorum verdikleri oran %12 göz de de şöyle birşey yazıyor 32 yi bulmazsa alamıyorum.. Şaka gibi.. Bu rapora göre gözden kaç verirler acaba ?
nt0tjj0.JPG

Merhabalar benim gözlerimden biri 10 da 2 diğeri 10 da 4 görüyor demişlerdi askerlikten muaf oldun ve bel fıtığım var acaba engel rapor oranım yüzde kaç olur.
Ve ülser gastrit gibi hastalıklarıda dikkate alıyorlarmı?

İki gözdeki çok ileri düzey görme kaybı için hangi oranda rapor alırım?

Merhabalar, doktor sol gözümün %95, sağ gözümün %97 görmediğini söyledi. gözden alabileceğim engelli raporu tahmini yüzde kaç olur ? teşekkür ederim

Bir gözünü tamamen yitirmiş diğeri %50 gören kişiye verilebilecek rapor oranı nedir?

Merhaba arkadaşlar, babam 1971 doğumlu küçükken, gözü iltihap almış, ailesi geçer diye hastaneye götürmemiş, maalesef bir gözünü kaybetmiş babam. Diğer gözü ise %50 görürken, yavaş yavaş azalmış görme ihtimali. Rapor çıkardıgı zaman baya eski raporu %90'dı, 2010 öncesi. Daha sonra raporu yenilettirmeye gitti, bundan 4-5 sene önce, %90'dan %60'a düşürdüler raporu. Dayımda rapor aldı, 2 göz'de az görüyor maalesef ve raporu %90 verdiler. Benim anlamadığım, babamın maalesef 1 gözü görmüyor, diğer göz ise bulanık bir şekilde gözlükle 5-10 metre ileriyi görebiliyor. Ayın 16'sında Bagcılar devlet hastanesine randevu aldık tekrardan, raporu tekrar %90'a çıkartmak için, sizce çıkartırlarmı acaba? Dayımın 2 gözüde ortalama %40 civarı gorüyor ve %90 rapor aldı. Bizde ötv indiriminde yararlanmak istiyoruz, daha doğrusu.

Sadece gözden alabileceğiniz oran çok az. Yönetmeliğe bakıp balthazard ile diğer hastalıkları da toplayıp deneyebilirsiniz. Daha yaşlı olsaydı fazladan da oran veriyorlardı.

Davlumbaz
Yorum için teşekkür ederim, mesela dayım 2 hafta önce girdi heyete, sadece gözlerden %90 rapor aldı. Başka hastalığıda yok. Babam emekli ve çalışan şuan'da. Gözlük taktığı halde çok az görüyor maalesef. Telefondan'da, balthazardi yapamadım sabah tekrar deneyeceğim.

@Davlumbaz e devletten rapor böyle.

Horizantal nistagmus sol kolobom ambliyopi sağ 0,2 solda 0.05 iki gözümde ayrı yöne yani dikey ve yatay titreme var anadan doğma olan bir hastalık erken emeklilik için rapor alacağım yüzde kaç oranında rapor alırım bağ-kur'luyum

Bağcılar devlet hastanesinde bugün tam 12'ye yakın bitirdik. Göz ölcümde 2 gözüde ölçemedi, bir gözde maalesef körlük, diğer gozde katarakt dahil, gözü ölcemedi. Doktor bilerek uğraştırdı, oct vs röntgen istedi. Saat 13:30'da gelin heyet var dediler, geri kalanı olayları yazarım buraya.

Edit;1 saat içinde tüm hastaya baktılar. 13:30'da başladı sıra bize gelene kadar 1 saat sürdü. Heyet 48 saat içinde açıklanacağını söyledi. Eski raporlara bakıyorum, 95-98 senelerinde %90 ve %95 rapor almış. Şimdi babamın sağlık durumu daha kötü fakat, %'leri az veriyorlar. Rapor çıktığında tekrar yazarım buraya.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, bugün rapor çıktı. Sağ göz 1 metreden sayar deyip, %90 rapor vermişler. Açıklama kısmında tüm sosyal haklar ve ötv yazıyor. Şükür alabildik raporu. Daha önceki raporları, %95 vardı daha sonra %90 düşürdüler. 2019'da %62'ye kadar düşürdüler. 2022'de bugün itibari ile %90 aldı babam.

Her iki göz de %5 görüyor kaç oranında rapor verilir?
Açlık şeker 150 raporlu ilaç kullanıyorum bu da oranı artırır mi

Göz

Arkadaşlar sağ göz 7 sol göz 6 .5numara gözlük yazdılar bunun karşılığı nedir bilgisi olan yazarsa sevinirim

Merhaba eşim keratokonus hastalığından muzdarip sağ göz 0.1 sol göz 0.2 görüyor acaba kaç oran alabilir?1

Merhaba KERATOKONUS K1:52,7/49,6 K2:56,2/54.0 GK:0,1/0,2 bu madde ile göz doktoru %38 engelli oranı vermiş süresiz rapor düzenlenmiş itiraz etsem bir farklılık olurmu eşimin sağ gözü çok kötü durumda doktorlar adam akıllı bakmadılar bile nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Ve bildiğiniz üzere bu oran genel olarak bir işe yaramıyor gelir vergisi indiriminden bile yararlanamıyoruz

Mrb arkadaslar benim birgozum protez hic gormuyor diger gizdede astigmat var asaguda yazdigim goz olcum fisi birde birde L2-3 disk de intervertebraldiskde disk patolojisiile uyumlu goruntu saptanmamistir L3-4 disk sinyal insitesiazalmistir
L4-5intervertebraldiskte dis patoliji ile uyumlu goruntu saptanmamistir ayni bide L5-s1 de ayni 100/40 alabilirmiyim acaba birde serce parmagim kirilmisti yanlis yere kaynadi mide kapaginda bozukluk var hafif gastrit
+1.00
+.75
+00
+1.00

-1.25
-1.25
+1/00
-1.25

3
3
93
3

8
8
9

Kalp ve tansiyon hatalığı ile alınabilecek rapor oranı nedir?
Arkadaşlar herkese merhaba;
Forumda yeniyim, yazmadan önce çok okumaya çalıştım ancak bulamadım, babamla ilgili sorularım var.

Babam 62 yaşında;
Daha öncesinden 2000'lerin başından engelli raporu var, %40 civarı. Üzerine yıllar önce olduğu bir göz ameliyatı sonralarında görme ile de problem yaşamaya başladı ve tam 1 sene önce de bypass geçirdi, yüksek tansiyon başladı vs vs. Aşağıya enabızda olan tanıları koyuyorum.

I25 - KRONİK İSKEMİK KALP HASTALIĞI
Z95.1 - AORTOKORONER BYPASS GREFTİ
I25.1 - ATEROSKLEROTİK KALP HASTALIĞI
I10 - ESANSİYEL (PRİMER) HİPERTANSİYON

vs gibi. Bunların hiç birinin engelle işi de olmayabilir, lütfen bilgisizliğimi görmezden gelin.

Tüm yukarıdakilerin dışında derdim aşağıdakinden ne gibi bir oran gelebileceği hakkında fikir. Doktor bugün muayenesinde görme kaybının %90 olduğunu ve herhangi bir şekilde düzelme imkanının olmadığını söylemiş. Aşağıdaki tanıları da enabıza yüklemiş.

H52.6 - REFRAKSİYONUN DİĞER BOZUKLUKLARI
H04.1 - LAKRİMAL BEZİN DİĞER BOZUKLUKLARI

Yorum yapabilecek olan var mı?

Üst Alt