Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Geri Dönüşüm Fikirleri

ahhh şu geri dönüşüm fikirlerini objelere uyguladıkları gibi hanımlar kendilerinede uygulasa ya ne güzel olur.. eskimiş kendilerini yeniden gün ışığına çıkarsalar .. acaba böyle bir geri dönüşüm olabilirmi :):D:D

ha bu arada çok zevkli geri dönüşüm tasarımları ayrıca tebrik ederim :)

Ajda Pekkan isminde bir superstarın varlığından haberiniz yok galiba :):)

varda o çok eski bir çalışma .. her eve lazım cinsden daha pratik çalısmalar lazım .. deneme tahtası oldu artık o :D:D:D

1756770723_674a07a359.jpg

1756771397_5100abf6fe.jpg

1757623758_9915197fc1.jpg

437902193_3cbadfc59d.jpg
1903303723_73c3212ae8.jpg

Pet şişelerden çeşitli ihtiyaçları giderecek kapaklı kutular yapılabilir.

[SIZE=3]Pet şişeden kelebekler ...[/SIZE]

Yapılışı ve şablonlar için Pet şişeden kelebek yapımı | BİLGİPARE.com

Arka yüzüne mıknatıs yapıştırarak magnet olarak kullanabilirsiniz.
( Buzdolabımı kelebek ve çiçek bahçesi şeklinde hayal ettim birden :):) )

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Son zamanlarda el becerisi, zaman ve sabır gerektiren işlerden çabucak sıkılmaya başladım. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Yaptığım ya da yapmam gereken her şeyi en pratik ve çabuk şekilde halletmenin yollarını arıyorum.:eek: Bu yüzden sayfanızı çoğunlukla teğet geçiyordum Sema Hanım.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Burada çok kışkırtıcı ve yapımı kolay şeyler de olduğunu yeni fark ettim. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Bulaşık eldivenini süslemek, eşi kaybolmuş tek çorapları saksılara giydirmek, ceviz kabuklarından mumluk yapmak hemen bu akşam yapacağım şeyler olacak. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Teşekkürler güzel fikirler için.:)[/SIZE][/FONT]

Birbirinden güzel el beceresi isteyen şeyler var. Hepsine imrenerek bakıyorum.. Ama yetenek lazım yahu bunları yapabilmek için.. O da bende yok malesef..:) Kelebek mesela resim çizebilmeyi gerektiriyor yok ama işte yok bende o yetenek..:mad::eek:

Hee bak o zaman olur..:) Hevesim var ama bilgim yok bu konular da.. Bir bez bebek yapmak istiyorum.. Ama tek başıma deneyecem bakalım nasıl olacak Fistanını da ben dikicem..:) Aşcam kendimi..:)

Rica ederim empatizan :) Özellikle pratik fikirleri tercih ediyorum ben de , çünkü eskisi gibi tahammülüm yok uzun uğraşılara , çok çabuk sıkılıp bir köşeye atıveriyorum yoksa :eek:

Havva , verdiğim linkte kelebek şablonu var zaten çizmeye hiç gerek yok. Yazıcıdan çıktısını almak yeterli. Pet şişe zaten şeffaf olduğundan arka yüzüne bantla tutturup hobi marketlerde satılan kontür kalemle şeklini geçebilirsin. Yine hobi marketlerde satılan renkli, simli kalemlerle boyayınca bitmiş oluyor. Uzun vakit alacağını sanmıyorum. Yetenek olarak görüp gözünüzde büyütmeyin :)

[SIZE=3]Amerikan servisle saksı giydirmece :)[/SIZE]

Salonunuzda saksınız var ve plastik saksı gözünüze şık görünmedi. İki hasır amerikan servisi bağladınız mı görüntü tamam :):)
Eğer yoksa yapı marketlerde 1 TL ye satılan hasır amerikan servisler var.

Evet soracaktım unuttum Sema.. Üzerini ne ile boyamışlar diye Teşekkür ederim canım..:)

Aaaaaaaaaaaaaaa pet şişelerden kapaklı kutulara bayıldım. \o/
Küçükken küçük plastik şişeleri yakar eciş bücüş bir hale sokardık. Sonra da tutkalla eskiz kağıdı yapıştırırdık üzerine. Böyle buruşuk beyaz bi görünüm alırdı. Sonra da gül vazosu diye kullanırdık. Aklıma geldi de... Bayıldım bu kutulara. Denemek istedim resmen!!!

437902193_3cbadfc59d.jpg

Pet şişelerden yapılan bu kutulara bayıldım. Çok güzel olmuş. İçine takı konulabilir. :)

ay çok güzel harika geri dönüşüm olayları, hiç aklıma gelmeyen ve hiç gelmiyecek olan malzemeden neler yapmışınız. bu paylaşım için çok teşekkür ederim.ben de sizden gördüklerimden sonra yapmasa çalışıcam

En sevdiğim köşemi ihmal etmişim , hemen geldim :)

[SIZE=3]Buket çiçekli tişört[/SIZE]

Düz beyaz tişörtümüze biraz hareketlilik kazandırmak istiyorsak bu şekilde şık bir tasarım düşünebiliriz , evdeki malzemelerle ...

Yapımı ayrıntısıyla burada anlatılmış ; ~Ruffles And Stuff~: "Bouquet" T-shirt Tutorial!

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]Dekoratif Ağaç[/FONT] [/FONT][/SIZE]

Antep fıstıklarını yiyoruz ve kabuklarını atmıyoruz :):)

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][FONT=Verdana][SIZE=2]Kuru dal[/SIZE][/FONT] ... [FONT=Verdana][SIZE=2]bulmak hiç zor değil :) [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][FONT=Verdana][SIZE=2]İlk bakışta enginara benziyor sanki :)[/SIZE][/FONT] [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][FONT=Verdana][SIZE=2]Ve sonuç :)[/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2]Üzerine sprey vernik fena durmaz :)[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

Burada ; [FONT=Times New Roman][SIZE=3]http://stranamasterov.ru/techno/pistachio_tree[/SIZE][/FONT]

Çok hoş olmuş. Ama oldukça emek ve zaman gerekir. Teşekkürler Sema.

[SIZE=3]Deniz mevsimi geldi :) Deniz kabuklarından bir çok tasarım yapabilirsiniz. [/SIZE]
[SIZE=3]Tek sınır hayal gücünüz :)[/SIZE]

shellcreatures.jpg

shellcrafthh19l.jpg

seashell.gif

shellanimals.jpg

shell2.jpg

shellelephantak29l.jpg

shellcraftai31l.jpg

ganeshastatuehh37l.jpg

shellcandleholder.jpg

shellnightlight1lg.jpg

Bunlar bence tam bir sanat eseri.. Ne yetenekler var bee..:):eek:

Harika... sevindim :) Bitince fotoğrafını ekleyin ama :) Çok istek alırsa seri imalata geçebilirsiniz :)

Allahımmm çok güzeller hepside.bayıldım:)

Geçenlerde bir yerde bahsetmiştim , bir bayan blog yazarının sayfasında kullanmadığı eskimiş koltuk değneklerini çok ilginç bir şekilde değerlendirmiş diye...

İşte bu şekilde bir tasarım yapmış ;

crutchtomatocage.png

Domates fidelerine sırık :D

Sayfasını ziyaret etmek isterseniz ; The GimpyGirls » Blog Archive » Cait’s Crutch Tomato Cage

Bayan Cait , Kanadalı engelli bir sanatçı . Tasarımcı , şarkıcı ve engellilerden oluşan bir tiyatro topluluğu var. Engelllilerle ilgili farkındalığı artırma ve çözümler üretme üzerine bir çok çalışmaları bulunmakta ve Kanadalı engelli kadınlar konseyinde görev yapmaktaymış....

[SIZE=3]Doğal Çerçeve[/SIZE]

woody le cadre photos
Burada 29,90 € fiyatla satışta gördüğüm doğal bir çerçeve . Maliyeti nerdeyse yok gibi, enteresan değil mi ? Doğal ürünlere eğilim var , alıcısı mutlaka var olmalı ki , bu fiyattan satışa sunmuşler :rolleyes: :)

26045a2.jpg

[SIZE=3]Havludan Şirin Köpek[/SIZE]

Kesmeden dikmeden :)

toweldog.jpg

Yapım aşamaları ;

toweldog1.jpg

toweldog2.jpg

toweldog3.jpg

toweldog4.jpg

toweldog5.jpg

toweldog6.jpg

toweldog7.jpg

toweldog8.jpg

Son olarak göz ve burunu yapıştırıyorsunuz .
Bu siteden ; Nuno life: Towel dog

pet şişeden yapılmış kuş besleyici:)
1084255740_9310a1020e.jpg

Üst Alt