Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Geri Dönüşüm Fikirleri

Şık bir fikir daha ...
Kullanmadığınız bir gömleği alıyorsunuz . Yaka ve kol kısmını çıkarıyorsunuz.

cuffs2.jpg

cuffs3.jpg

Ve sonuç ...

cuffs11.jpg

Yapım aşamaları burada ; ~Ruffles And Stuff~: Chanel Inspired Ruffle Collar and Cuffs

Tam benlik bir fikir bu , en kısa zamanda deneyeceğim .
Kazakla bu şekilde kullanımı oldukça şık . Farklı kullanım şekilleri de var .

cuffs17.jpg

[SIZE=3]Kapı süsü[/SIZE]

macarraoparacriancas.jpg

Bu kapı süsü makarnadan yapılmış :) Yaldız sprey boya ve biraz yaratıcılık yeterli.

Diğer makarna harikaları ;

picasa+paniskopce+1e.jpg

macarrao.jpg

picasa+paniskopce+1d.jpg

picasa+paniskopce+1c.jpg

SEmacım çok güzel görünüyolar da, Kırılmaz mı acaba bu makarnalar?
Ya da boyarken erimezmi:D

Boyarken erimez , sprey boya öyle sulu olmuyor canım. Makarnayı yemeden önce 10 dakika haşlıyoruz yine de erimiyor. Daha önce ahşap boyama projelerinde sprey yaldız boya kullanmıştım , o kadar kolay ki . Fırça ile uğraşmaya gerek yok. Üzerine yine sprey vernik kullanılmış zannedersem. Vernik sağlamlaştırıyor. Ama darbeye ne kadar dayanıklı olur bilemem tabi :)

Hepimize her gün el ilanı gelir , ya da renkli dergiler , kataloglar , kağıtlar birikir. Farklı bir geri dönüşüm projesi için bu kağıtları biriktiriyorsunuz.

1027junkmail02.jpg

Siyah keçeli kalemle büyük küçük damlalar çiziyorsunuz , siyah kontörün dışından makasla kesiyorsunuz.

1027junkmail03.jpg

1027junkmail04.jpg

Bir karton üzerine desen oluşturacak şekilde zamkla yapıştırıyorsunuz.

1027junkmail05.jpg

İlk bakışta vitray gibi duruyor , hoş bir görüntü olmuş :)

Denemek isterseniz ; Junk Mail Art Most Popular Posts | Apartment Therapy Re-Nest

Harika olmuş, çok hoş görünüyor. Böyle kağıtlar elimeze gerçekten çok geçiyor. Değerlendirmek gerekir. Teşekkürler Semacım...

Rica ederim , beğenmenize sevindim :) Fırsat buldukça ekliyorum.

Sema bu gerçekten çok şık görünüyor. Deneyeceğim... sende yardım edersin dimi bana... :)

Tabi ki.. :) Ayça'ya da yaparız;)

----------

[SIZE=3]Örgü ipinden avize[/SIZE]

avize.jpg

Malzemeler ;

1 adet tutkal
1 adet balon ( tam daire şeklinde olmalı )
1 adet istediğiniz renkte ip
1 adet duy
yardımlaşabilecek 2 kişi :)

Anlatımı burada ; Hilal'in El Emeği: Örgü İpinden Avize Yapımı

ya hepsi çok güzel yaratıcı fikir verici deneyin ne kaybedersnz çok çok bi iki kazak :)

[SIZE=3]Hem çiçek , hem kalem , hem kalemlik[/SIZE] :)
Çok hoş ve kullanışlı bir ürün .

saksi.jpg

saksi1.jpg

Kalemi yeşil bir kumaş parçası (ya da keçe) ile sarmışlar çiçeğe monte etmişler. Saksının içerisindeki çakıltaşı görünümündekiler soya fasulyesi :D

Yapın ve sevdiklerinize hediye edin. Çok şık bir hediye olur :)

[SIZE=3]Ağaç dalı :)[/SIZE]

pdlunuganga04.jpg

Rüzgarlı bir havadan sonra gezinirken gördüğünüz ağaç dalını evinize çok güzel tasarım olarak yerleştirebilirsiniz .

pdlunuganga01.jpg

pdlunuganga03.jpg

Lunuganga

[SIZE=3]Penye Kumaş Bileklik[/SIZE]

Derya Baykal'dan bir geri dönüşüm fikri , renk renk kıyafetinize uygun tasarlayabilirsiniz. Yapımı oldukça basit ama şık bir fikir :)

img0202ry.jpg

img02071.jpg

img02091.jpg

Malzemeler :
2 cm * 18 cm ebadında penye kumaş, lastikli misina, iğne
Yapılışı :
2 cm * 18 cm ebadında kesilmiş penye kumaşlar rulo yapılır ve lastikli misinadan geçirilir.Penye ruloları bilek ölçünüze göre dizdikten sonra, misinaya düğüm atılarak kapatılır.

[SIZE=3]Ceviz kabuklarını atmayın :)[/SIZE]

birthdaycandlesblogthum.jpg

Ceviz kabuğunda mum... Enteresan ve hoş olmuş :) Mumu eritince içine istediğimiz bir esansı da ekleyebiliriz. Hem dekoratif hem hoş koku yayan oda parfümümüz olur :)

Mersi kızlarr:)

[SIZE=3]Fermuardan güllü tac yapımı[/SIZE] :)

img4438ko.jpg

img4728a.jpg

img4733y.jpg

img4742jv.jpg

img4752i.jpg

img4755x.jpg

img4759m.jpg

img4761g.jpg

img4764a.jpg

img4769v.jpg

img4782f.jpg

Bayıldım bütün gönderdiklerinize. Bu da benden olsun. Karanfillerden kendi yaptığım bir bilezik.

2e0s940.jpg

Hepside çok şık ve çok güzeller. Paylaştığın için teşekkürler Semacım.

Çok harika ger dönüşümler.. Demekki istersek bir çok eski malzemeleri değerlendirebiliriz.. Teşekkürler arkadaşlar..

Ben de ilginiz için teşekkür ederim :)

Veritas ne hoş bir bilezik olmuş :)
Karanil kokulu bilezik, tuttum bu fikri :)

[SIZE=3]Kek (Pasta) Standı[/SIZE]

Tek kalmış porselen bir tabak ile eski bir mumluğu kek standına dönüştürün.

Tabağın içindeki renk sprey boya ile mumluğu boyuyorsunuz ve kuvvetli bir yapıştırıcı ile yapıştırıyorsunuz. Basit ve de ucuz bir yöntem ile şık bir standınız var artık :)

ck1u.jpg

ck2w.jpg

Oh So Crafty

hepside harika ya.ama en çok bunu beğendim:)
al2k.jpg

[SIZE=3]Düğmelerden bardak altlığı[/SIZE]

[SIZE=3]Bilezikler[/SIZE]

[SIZE=3]Kolyeler[/SIZE]

[SIZE=3]Küpeler[/SIZE]

[SIZE=3]Yüzük :):)[/SIZE]

[SIZE=3]Ve T-Shirt süslemece :)[/SIZE]

http://img215.imagevenue.com/img.php?image=17459_button_t_shirt_122_1195lo.jpg

[SIZE=3]Tealight [/SIZE]

Hadi evdeki bütün düğmeleri biraraya getirip ne yapabileceğinizi canlandırın gözünüzde , ortaya orjinal fikirler çıkacak eminim :)

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][FONT=Verdana]Düğmelerden Çerçeve[/FONT] [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][FONT=Verdana]Düğmelerden Peçetelik[/FONT] [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][FONT=Verdana]Düğmelerden kapı süsü[/FONT] [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][FONT=Verdana]Düğmelerden Broş[/FONT] [/SIZE][/FONT]

[SIZE=3]2 düğme = 1 kardanadam :) [FONT=Verdana](Buzdolabı magneti)[/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]Düğmelerden vazo[/FONT] [/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]Düğme ve makaradan çiçek[/FONT] [/FONT][/SIZE]

Yaptıklarınızı ilgi ile takip ediyorum.Bzimle paylaştınız için teşekkürler Sema :)

[SIZE=3]Derya Baykal'dan Bir T-Shirt yenileme çalışması ;[/SIZE]

Önce aşağıdaki gibi şablon hazırlıyorsunuz

Şablonu kullanarak biri düz renk iki farklı desenli viskon veya şifon kumaşları kesiyorsunuz.

Artı şeklinde üstüste yerleştiriyorsunuz

Orta noktasından T-shirt'e dikiyorsunuz

Üst Alt