Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Geri Dönüşüm Fikirleri

Bu fikri bugün bir arkadaşımız mail olarak göndermişti bu başlık için , teşekkürler ;) :)

[SIZE=3]Kağıt kolye yapımı[/SIZE]

katkol1.jpg

katkol2.jpg

katkol3.jpg

katkol4.jpg

katkol5.jpg

katkol6.jpg

katkol7.jpg

katkol8.jpg

katkol9.jpg

katkol10.jpg

katkol11.jpg

katkol11.jpg

katkol12.jpg

katkol13.jpg

katkol14.jpg

katkol15.jpg

katkol16.jpg

Dantelin modası geçti diye kullanmıyorsanız , evdeki dantelleri sandıktan çıkarma zamanı geldi :) Danteli farklı kullanımlarda sunan bu dekorasyon fikirlerini çok beğendim. İllaki pahalı tablo , biblo v.s. almaya gerek yok. Ufak bir dokunuşla eviniz zevkli bir mekana dönüşebilir :)

framesafter1.jpg

reddoilies.jpg

İşte yeni bir kullanım alanı daha . :) Danteli kolalayıp sepet formu vererek , takı kasesi yapmışlar. Pek de hoş durmuş :)

3839892808502cab6b5bo.jpg

38391039639cfda885b0o.jpg

[SIZE=3]Gülden sofra süsü yapımı[/SIZE]

İlginç bir çalışma.. Aslında yenebilir bir sofra süsü ayrıca kristalize olmuş görüntüsü de çok şık. Gül hafice yıkanıp fazla suyu şöyle bi alınır. Yumurta akı fırça ile gülün yapraklarına sürülür toz şeker üzerine bolca eklenip güneş alan bir yerde el değimeden kurutulur veya 35 derece fırında kurutulur .

Yapımı ; “It is the time you have wasted for your rose that makes your rose so important” | :: flagrante delícia | leonor de sousa bastos' desserts ::

Bu köşe her zaman dikkatimi çekiyor.. bende el işleriyle uğraşmayı severim her ne kadar şu sıralarda fırsat bulamasamda yinede ilgimi çeken bir bölüm.. Hem kullanmadığımız eşyalar değerleniyor hem ortaya yeni yeni şeyler çıkıyor.. Hemde stres atmak için birebir bir uğraş..
Bu arada sema'nın evinde bir gün kaldım ve odasındaki yatak örtüsüne ve taburedeki örtüye bayıldım.. bence onlarında bir resmini çekip burada yayınlamalısın canım..
O yatak örtüsü veya battaniye hangi amaçla istenirse kullanılır bende yapacağım..

Bir ara fotoğrafı çekeyim o halde :) Dediğin gibi çok amaçlı kullanılabilir. Ayrıca örerken çok stres attım , ev hayvanı gibi sevimli bi şey oldu. Yine aynı ipten halım var. Yerde yatan kutup ayısı gibi duruyor :D Tavsiye ederim canım , göründüğü gibi zor değil çok çabuk bitiyor. 1 yılda biten dantel örtün gibi değil hamarat Medişim :) 1 hafta bile sürmez senin elinde :)

Ben neden görmedim o meşhur battaniyeyi :)
Gelip örneğini almam lazım.. Çeyizime yetiştireyim :) değil mi ama :)

O zaman fotoğraf çekme işini sana devrediyorum Feyzoş :)

Tenis topunun bu şekilde kullanımı kimin aklına gelir :) Epey güldüm açıkçası , muhteşem yaratıcı bir fikir :)

Buyrunuz size havlu askılığı :p
th_85286_tenis-topu_122_484lo.jpg

[SIZE=3]Şişe kapağından ilaç kutusu yapımı [/SIZE]

2 adet pet şişe kapağı ile yapılmış. Süslemek yaratıcılığınıza kalmış. Boncuk pul , kumaş , kurdele ne bulursanız :)

Yapım aşamaları ; How to Make a Pill Case from Plastic Bottle Caps: 4 steps (with pictures) - wikiHow

[SIZE=3]Tek kalan çoraplarla saksılarınızı giydirin :) [/SIZE]

[SIZE=3]Pon- pon anahtarlık yapımı :) [/SIZE]

Yapım aşamaları burada ; Pom Pom Tutorial – Elmo & Cookie Monster | craftpassion.com

----------

[SIZE=3]Cd kutusundan gece lambası[/SIZE]

Yapım aşamaları ; How to Make a Light out of a CD Spindle - CraftStylish

----------

[SIZE=3]Atık plastik şişeden cep telefonu şarj aparatı[/SIZE]

Mantıklı ve derli toplu bir fikir :)

[SIZE=3]Fonsiyonel bir yastık tasarımı :D[/SIZE]

Evdeki gömlek ve eldiveni hiç bu şekilde değerlendirmeyi düşünmüş müydünüz?

Çok güzel paylaşım için teşekkürler.

bu köşeyi çok seviyorum inanılmaz yaratıcılar

:)

Zaten bu köşedeki amaç yaratıcı fikirler ile ufkumuzu , zihnimizi genişletmek . Karşılaştığımız durumlarda çözüm , seçenek üretmek , gündelik hayatta pratiklik kazanmak. Eskileri değerlendirmek 2. planda.

Eğitim sistemimiz yeni keşfetti üretmeyi. Teknoloji tasarım dersleri var artık müfredatta. Ezberci kalıplaşmış bir nesil ile ilerleyemeyeceğimiz gün gibi ortada. Umarım küçük mucitler ile yolumuz açık olur :)

Bu faydalı,güzel çalışmaları bizimle paylaştığın için teşekkürler sema. Eline sağlık.

Çok güzel düşünülnüş harika tasarımlar. Paylaştığın için teşekkürler Sema.

Elimde daha çook kaynak var :) Eğer sizlerin de varsa veya kendi ürettiğiniz pratik çözümlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

T-shirt'leriniz dar geliyorsa , çözümü burada :)

Yapım aşamaları için ; crafterhours: Side Panel Shirt Refashion: A Tutorial

Not defterlerinizi kumaşla kaplayabilirsiniz .
Çok cici olmuşlar bence, kalem için cebi de var :)

Veya bu iş için eski bir kotunuzu değerlendirebilirsiniz.

Yine eski kotunuzdan bir mutfak önlüğü yapabilirsiniz :)

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][FONT=Verdana]Patlamış ampulleri değerlendirme fikirleri[/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

Tuzluk ve biberlik :)

Vazolar ...

Vazo yapımının videosu ; (2 dakikada :))
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]http://www.giannyl.com/how-to-recycle-old-light-bulbs/[/SIZE][/FONT]

Kar küresi yapımı ;
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]http://www.instructables.com/id/Light_bulb_snow_globes/[/SIZE][/FONT]

Güzel paylaşımlar teşekkürler Sema. :)

Eski kottan duvar panosu

eskikottanduvarpanosu.jpg

Eski kot ceplerinden yapılmış bir organizer

jeans12.jpg

Banyo için havludan yapılmış bir organizer

ideiasparaorganizar.jpg

Cepli yastık (tv. kumandaları için :) )

jeans46.jpg

Kot cebinden buzdolabı magneti ...

kotcebindenmagnet.jpg

[SIZE=3]Aynalı kol saati :)[/SIZE]

Kıyıda , köşede , çekmecede unuttuğunuz bozuk bir kol saatiniz varsa camını çıkarıp bir ayna yerleştiriyorsunuz.
Nasıl fikir ama ? :) Artık dakika başı çaktırmadan makyajınızı kontrol edebilirsiniz :D

aynalkolsaati.jpg

Kullanmadığımız eşyaları değerlendirmek adına güzel öneriler. Paylaştığın için teşekkürler Semacım.

Semacım ,fikirler harika..
Yastıkla saate bayıldım. Bu yastıktan kesin yapmalıyım ki kumanda nerde krizi
hal olsun.:)

benim hoşuma giden kumanda cepli yastık oldu..
erkeklerin evde aradığı iki şey bir arada olması benim için bulunmaz bir fikir olmuş...

Üst Alt