Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliler aşık olur da, engelliye aşık olmak o kadar kolay mı!?

Gercekten düşünüpte anlatamadıgım her şey var burda...çok güzel bi yazı olmuş...

Türkiye için evet doğru bir yazı ama yurtdışında böyle değil , örneğin Oscar Pistorius , Nick Vujicic gibi gardaşlarımızın durumu tam tersi amiyane tabirle manken gibi kız arkadaş/sevgilileri var.Şimdi burada herkesin aklında aynı soru ''NEDEN''bu durum böyle.?

Benim yorumum şu şekilde malumunuz yurtdışında avrupa , amerika'da vs. insanlar saf sevgiye aç , çünkü onlarda aile bağları bizim gibi kuvvetli , güçlü değil bunun sonucu olarakta en saf , en temiz duyguları engellilerde buluyorlar.Malesef bizim ülkemizdeki insanlar hala engellilere acınacak bir halde olarak gördükleri için o saf ve temiz duyguların farkında değiller.Tabi genelleme de yapmamak gerekir herkes aynı değil sonuçta ama bunun tersini düşünenlerin sayısı oldukça az ki malesef.Umarım bir gün herkes o saf , temiz duyguların farkına varır.

oscara manken gıbı kız fazla gelmış olacakkı sevgılısını oldurmuştu.para ılışkısı bunlar gerısi boş.

Aşka yürek gerek anlasana her defa yanıyorum ama gitmeliyim yaranı sarıp acını dindiremem bak bana acının ta kendisiyim....
Lay lay lom...

Ben katılmıyorum..
Öncelikle evlenirken bana amcam da dahil "Seninle ne için evlenmek istiyor olabilir?" dediler hep..
Böyle bir durum olabilir tamam ama insan bedeni sevmiyor ki yani tabi ki de engelli birine aşık olunabilir.
Yüzü güzel huyu güzelse ve gördüğümde içim gittiyse neden aşık olmayayım ki?

Aile açısından düşünülür çünkü herkes izin vermeyebilir.
Sonuçta eve bakacak vs durumda olabilmelisiniz kendi ayaklarınızın üzerinde duramıyorsanız engelli olmasanız da size kız verilmez.
Bunun engellilikle alakası yok.

Benim eşim engelli olduğum halde benimle birlikte ve 2 yıl oldu.
Şimdi bunda art niyet mi arayayım o zaman?
İlişkiyi bu şekilde değerlendirmeyin kendinize kusur bulmayın
Karşı tarafı değerlendirin ayrıca kendinizi de yapabilir miyim bu sorumluluğu kaldırabilir miyim diye değerlendirin
Herkes de aşık olabilir size..
Bakışlarınız yüreğiniz güzel olsun..
Önemli olan bu..

çok doğru katılıyorum yazılanları okudum yüzde 90 herkez aynı fikirde ama bizim türkiyede böyle diğer ülkeleri bilemem açık yazacağım arkadaşlar tartışsakta sinirlensekte bizim türk milleti hayatta başına bir şey gelmeyecekmiş gibi yaşıyor davranıyor,parası varsa erkeğin kız sahte aşık olur bizim türk halkı bizleride 2 sınıf insan gözüyle görüyorlar davranışlarından belli zaten bizim milletin.herkese sağlıklı mutlu yaşamlar dilerim arkadaşlar

Dramatik bir aşk yaşamısşın sağlık olsun Engellilerin önlerindeki engeller okadar çok ki sevgiye dônüşmüyen yarım kalmış aşklar, Müslüman bir toplumda yaşıyoruz kısassa kısaslar vardır ve peygamberlerimizden hazreti Musa nın 10 emri vardır burda daha detaylı anlatılır ben kimim insanlık nedir hatta ispanyada grîngolar kendi aralarında derler hey gringo silahla ölen silahla ôldürür, nerde be kim o be osana ne dedi be sen ona nededin be hani be tabiki engelliler aşık olur bende bir defasında polis bir kıza aşık oldum oda bacası tütmúyen bir durumdu sonra doktor bir kız arkadaşım oldu onunda zaten hastası varmış daha sonra yengenize aşık oldum oda bana nedesin sana kimse bakmıyormu gôrmüyormusun bende ona fazla şerefsizlik yapma yediğin önünde yemediğin arkanda sahtekar nankör dedim geriden işte aşk bunlara ğöhüs gerebilmek hayırlı aşklar taki sevilene kadar yolumuza devam.

Aşık olur tabiki de.Sadece engelli olmayanlara aşık olunuyorsa ozaman engelliler dışında herkesin birbirine aşık olması gerekir. Öyle birşey de olmadığına göre aşk,engelli-engelsiz ayrımından ibaret değil.
Şunu sorarsın,insan aşık olduğu engelli biriyle evlenir mi?
insanlar aşklarını karakterlerine göre yaşar.evlenip evlenmeme,çevrenin ve ailenin tepkileriyle mücadele edebilmesi kısmıda burada belirir...

Ben sağlıklı birinin engelli birine gerçek anlamda aşık olunabileceğini düşünmüyorum ve inanmıyorum

yaşadıgımız dünyada aşk diye bir duygu artık ne yazıkki kalmadı,kimseninde aşka meşke baktıgıda yok zaten,şimdiki aşklar sahte menfaat çıkar üzerine kurulmuştur.
ister engelli ol,istersen engelli olma,hayatını iademe ettirebilecek kadar para kazanman lazımki,ilişki yaşadıgın insanı mutlu edebilesin,ben aşıgım,seviyorum,kuru ekmekte yer yaşarım gibi düşünceler artık masaldan öteye birşey degildir.
ister engelli olun,yada engelsiz olun,özellikle biz erkekler için cebinde paran varsa,çalıştıgın işin gücün varsa,aşıkta olursun,sevebilirsinde,ve evlenip mutluda olursunuz,onun dışındaki ihtimallerde mutlu olma şansınız çok çok azdır.

Hakancan söylediklerin doğru olabilir ama herkesi genelleme bebence.diyorum ya karakter meselesi. Fedakar bir insansan aşkını fedakarca yaşarsın,sinirliysen kavga edercesine yaşarsın,bencilsen bencilce yaşarsın aşkını...hep benim dediğim olsun dersin vesselâm....

Lâ Tahzen

ben genelleme yapmadım,sadece kendi düşüncelerimi yazdım,aşk tek başına mutluluk kaynagı degildir,ister engelli olsun,ister engelli olmasın,bir insanın ilişkilerde mutlu olması için mutlaka maddi gücünün olması şarttır,konuyu açan arkadaşımın yada başka bir engelli arkadaşın maddi imkanları çok güzel olsaydı bügün böyle bir sorun yaşamazdı bence,gider sevdigi kızı aslanlar gibi alırdı,kafasında acaba olmazdı;)

Bak orda duracaksın.maddi gücü de olsa kız onu sevmiyorsa gitmez.istediği kadar zengin olsun. Eğer parası için gidecekse zaten öyle bir kıza da kimse aşık olmaz.ya da bilmeden aşık oldu diyelim. Kimse parayla satın alınmış aşkla mutlu olmaz. ..

Bu işin sanırım en trajik boyutunu biz ruhsal engelliler yaşıyoruz.Bunun en büyük etkisi maalesef medya denilen yapı.Birkaç haftaya bir ruhsal durumu yeterli olmayan kişi çevresine terör estirdi diye haber yapmaktan bıkmıyorlar gitti.Sanırsın sanki ruhsal engeli olmayan adam yaralamıyor,kavga etmiyor,tartışmıyor.Engel düşüncede olmayacak arkadaş oluyorsa esas o zaman sıkıntı oluyor maalesef.Çoğu ruhsal engelli evlenmeye kalktığında kızın ailesi veyahut da kızda çekinmeler oluyor.Sonuçta hiçbir şey sebepsiz değil.Bazı hatunlar yahut da bazı erkekler sağlam adamı veyahut kadını delirtir kaldı ki bunlar ruhsal engelliyle evlenecek de mutlu olacak.Allah korusun efendim.Evlerden ırak diyor.Sevgi denilen şeyin artık birkaç kağıt parçasından ibaret olduğunu düşünüyorum maalesef..

Olanı da dış etkenler öldürüyor yaşatmıyor.Ailesinin bu kadar karşı çıkacağını bilseydim hiç aşık olmazdım ona.Bundan sonra engellinin de engelsizin de sevgisine inanmam.Herşey menfaat olmuş.

Yeteri kadar maddi gücün varsa istediğin aşkı satın alırsın, sevgi güven bunlar yeterli değil

buket hanım. bu nasıl bir yorumdur yha. parayla aşk, sevgi alınır mı? hiç yha, o sevgiden, o aşktan ne hayır gelir allah aşkına :)

BEN BÖYLE BİR GERÇEĞİ ASLA KABUL ETMEM, edene de saygı duymam. parayla beni sevecek olan insan hiç sevmesın. gerek yok

Bizlerde kabul etmek istemiyoruz bu gerçeği tabiki ama bu çok fazla şeyi degiştirmiyor

ben sadece şunu demek istiyorum. parayla ne aşk olur, ne sevgi.. gerisi boş bence

Bizlerde kabul etmek istemiyoruz bu gerçeği tabiki ama bu çok fazla şeyi degiştirmiyor

Kesinlikle katılıyorum

Çoğu engelli erkekler engelsiz bayanla evleniyor.Yada bayan engelli ise kızın parası varsa evlenmiyor.Bu bir gerçek .

Son düzenleme:
sultan bu nasıl bir yorum yha walla hiç bişey anlamadım :D

yha arkadaşlar ben para olmasın demıyorum konuyu çarptırmayın. sadece bi insanın bana sadece param için yakınlaşmasını yada sadece param var diye benımle takılıp bi aşk yaşamasının çok sacma oldugunu ve bunun kabul edilmesinin mümkün olmadıgını söyluyorum. bi insan birisinle aşk yaşayacaksa çıkarsız olması gerekiyor, tabi gerçek aşkdan bahsediyorsanız. çıkar ilişkisine dönen bir aşkın olumlu sonuçlar vereceğini düşünmuyorum ben..

Üst Alt