Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliler aşık olur da, engelliye aşık olmak o kadar kolay mı!?

Engelliyede aşık olunur sağlamada bunlar zor şeyler değil bende engelliyim ama radyoda çalışırken ayıptır söylemesi bir çok sağlam dünya güzeli bayanlar bana aşık oldu aşk bir anda olabilecek şeyler aşk geçici sevgi var sevgiyle birlikte alışkanlık başlar ee Atalarımız ne demiş gönül bu atada konar b... da yani sağlamın ençirkini ne de konar engelin en engellisine bu engelli yada sağlamlıkla alakası yok...

ama bir faktör var tabi ilk görünüş elektriği başlatır ama engelliysen bir anda dikkati dağılıp engeline yönebilir ve farklı da düşünebilir mesela ben onunla evlenrsem aşk olursa sevgi olabilirse yapabilirmiyim gibi komplekslere de kapılabilir bend eyaşadım red edilme olaylarında ki güzel yüzlü güzel konuşan ama biraz engelli yani güzel bir gömleğin defolusu olararak kendimi gördüğüm bu dünyada zaman zaman bende yaşadım hayal kırıklığı ah birde balıksan eyvah eyvah ki eyvah sabredeceğiz ama kendimizi kullandırmayacağız maddi manevi...:)

çok bilinmeyenli denklem: hele birde engelli bayansan toplumun üzerindeki sosyal engelleme statü olarak dahada artığını düşünürsek. KADININ ADI YOK- ENGELLİ KADININ ADI HİÇ YOK!

engelli bayanların sağlam yada engelli erkek bulmaları daha kolaydır her kadının bir alıcısı vardır sizler daha şanslısınız.. erkekler içişn daha zor bir durum...

çok zor arkadaşlar...engelli kız sevilsin ailesi ooo kızım hosgeldin gelinim ay ne güzel kız desin...kendimizi kandırmayalım arkadaslar...tabi ki aşık olan olur engelli birine...bi çogumuz da yasamıstır,sevilmiştir..hele ki bi engelli gelinin kabul edilmesi gerçekten nerdeyse imkansız bence...yani bu ilişkilerin sonu olmuyor malesef...olursa da bu sonu bozarlar...biraz açık yazdım ama durum bu bence...

aslında şöylede düşünmek gerek sağlam biri engelli birini sevse dahi ebeveynlerin karşı çıkması olası ve ayrılmalar başlar ailelerin tutumlarıda var tabi mesela ben sağlam bir kzıı sevdim o da beni sevdi deliler gibi ama ilem ne diyece n diyecek diye diye kafayı yedi ve ayrıldık.... zor ama savaşmak gerek :) savaşacağızzzzzzz

ayrıca neden se bu sıralar kime ilgi gösterdiysem bayanlardan sürekli menfaat oldu para pul bilezik :) benimde şansıma demkki paralı pullu olsaydım evlenmiştim kızlarda çok şekerdi biri hariç ... :) ben artık sevgiye bile inanmıyorum artık bunun şekli şeması kalmadı paran varsa aşk var bu devirde gerisi yalan

Eeey Aşk nerdesin!?:D

Bu günler kötünün iyisi günlerimiz çok daha beterlerinide ilerleyen yıllarda göreceğiz malesef.. Bence aşk meselesini silsin herkes kafasından.. Alışkanlık ile yürütülecek ilişkiler artık biraz da sevgi tabi.. Biz yaşlardaki insanların sevmesi aşık olması daha bir zor.. Mantık ağır basıyor..:) Öyle koşulsuz şartsız şurtsuz kendini sala sala geniiş geniş rahaat rahat delileeer gibi sevmeler tarih oldu artık.. Hele hele bir kez yanılmış yara almışsanız aşktan tamam işte daha da zor geliyor kendini bırakarak aşık olmak yada olmuşsan tadını çıkartmak..

Kendini frenleyerek seviyor insan.. Çoook düşünerek çok hesap yaparak.. Aşk'da hesap kitap olmaz diyeceksiniz evet olmaz ama bu devir hesap kitap devri.. Sadece yaşının küçüklüğünden dolayı hayata toz pembe bakan gerçeklerden bi haber olan bebeler yaşayabilirler aşkı..:)

Biz değil:)

Aşk'da hesap kitap olmaz diyeceksiniz evet olmaz ama bu devir hesap kitap devri.. çok doğru havvacımm akıl gerekio bunu anlamak için...

benim annemle babam evlendiklerinde bir karyola bir de halıları varmış birlikte çalışıp birlikte sarayı inşa etmişler avrupalarda gezdim çalışıtlar yaptılar herşeyim var Allaha şükür medeniyeti de grdüm medeniyetsizi de hazıra konmak sıkar çalışacaksın birlikte yapacaksın şartlı evlilik olmaz uzun sürmez biter herşeyi hazır olupta evleneleri gördük dünyada en çok boşanılan ülkelerin başında geliyoruz malla mükle hazıra konmayacaksın çalışıp birlikte yapacaksın bir elin nesi var 2 elin sesi var milyonlarca gece konduda yaşayaninsalar var hepside çoğuda mutlular sıfırdan evlenip şirket kuran ev yapan bir çok çift var evin varmı malın varmı larla olmuyor bu işler duvarlarla mı konuşacaksın yoksa eşinle mi... bir elin nesi var 2 elin sesi var

Ne lüks villalar istiyorum onlarca odalı, ne dev malikane, ne yalı Duvarı olsun yeter metrekaresi önemli değil...
Bak bir sır daha sana, Eşlerin mutluluklarını, huzursuzluklarını, karakterlerini,geçmişlerini bir evin duvarı anlatır.

ben ne avrupada gördüm nede kardeşimin amerikada yaşayan kardeşimde ev bilezik mal mülk şartlarıyla gelenler ben Türkiyede gördüm böyle şeyler almanlara bakın evlilikler uzun sürer birlikte yaşlanıtlar evlenirken aml mülk demezler ama bu Türkiyde her şey evlilikler bile garip...

karşıma biri çıktı 8 geniş bilezik dedi evlilikle ne alaksı var ne lakası varrr deşifre etmeyeceğim ama devam ederse garip manalı konuşmalarına deşifre etmemem için bir sakınca görmem bilezik 8 geniş bilezik istendi benden bu mu hesap kitap işi birde bana dediği şu oldu seni sevseydim bunu istemezdim....

Bu zamanda zor düş prensi uyan düşlerinden:) Eskiden para yoksa bile bereket varmış insanların bir tarafı köymüş şimdi öyle mi? Sosyal güvencen yoksa az çok bir gelirin yoksa iyi kötü bir evin yoksa olmuyooooor.. Bu devir o devir değil arkadaşım..:) Kanaatkar olunamıyor malesef.. Çok lükse kaçmakda aç gözlülük tabi o ayrı bi konu.. Ama çıkıpta benim hiçbirşeyim yok titiber şah merdanım aha bi bedenim birde kalbim alırsan ne ala almazsan sen bilirsin devri geçti..

Eski insanlar gibi analarımız babalarımız gibi sıkıntıya gelemeyiz yokluğa dayanamayız biz..:) Çünkü A' dan Z'ye aklına gelebilecek herşey için paraya muhtacız.. Çayıra bayıra salıp yemlenecek ve bize yumurta verecek tavuklarımız yokki:D Git markete bakalım veriyor mu sana hayrına bir yumurta yoksa paran..vs.vs. herkesin bildiği gerçekler bunlar ilginç sözler sarfediyor değilim uzatmayayım yani..:)

Böyle işte..:)

peki 8 geniş bilezikle mi oluyor bu evlilikler sonra şarlı ev demeler ayrıca evleneceğim dedim kişinin 2 evi varsa ve ayrıldıktan sonra seni sevmedim sevseydim bunları istemezdim mi demeler peki bu kadar insan nasıl evlenmiş yuva kurmuş çık dışarıya bak yüzbinlerce ev ve aile zenginler mi paraları var mı hayır ama bir şekilde kafalarını çalışıtırp evlenmişler.... bazı düşünceler bana abartılı geliyor... ummadığımız evlenemez dediğimiz insalar bile yuva kurmuş nerdeyse dede olmak üzereler düşle alakası yok yuva kuranın yuvasını yaparlar szi merak etmeyin yer ve konum önemli....

hayrına yumurta alamazsın ama istedikten sonra kafayı çalıştırısan çok güzel para kazanır işini yaparsın...

Valla açıkcası ben de hayret ediyorum onlara hiç bir güvencesi olmadan evlenenlere şaşırıyorum deli cesareti var bu insanlarda.. Sen sadece başlığa bakma içereği de hesaba kat.. Falancı kişi işi yok gücü yok evlenmiş iyi tamam da yaaa o dört duvar arasında neler yaşanıyor olabilir bunu düşün..:) Hiçbirşey dışardan göründüğü gibi değil.. Çok yakın bi zamanda yakın bi akrabamda tanık oldum parasızlık sosyal güvencenin olmaması neler yaşatıyor insana çocuğuna ilaç alacak parası yok koskoca adam aağlıyor çocuk gibi hırsından aşk evlili yapmış biri hem de..:) Olmuyor işte..

Yeterince kararınca olsa yeter zaten hiç kimseye muhtaç olmayacak kadar yani..:) Evlenmek mesele değilki evliliği sağlam bir şekilde devam ettirebilmek mühim olan bu sağlam evliliğin temelinide sevgi-saygıdan sonra maddiyat sağlıyor malesef arkadaşım..:)

sosyal güvencesi olmaz tamam kabul ediyorum kafası çalışmaz bir baltaya sap olamamış bir elin nesi var 2 elin sesi var ben çok gördüm sıfırdan başlayıp bir yerlere gelenleri para kazanmak yuva kurmak akıl işi birden mal mülk dersen o evlilik uzun sürmez hazıra değil çalışarak yapacaksın hem azimle geçer yıllar hemde inşattını yavaş yavaş kurar daha iyi anlarsın değerini diyorum ya çook böyle fakir var evlenip sonra sonra düzelen hayal lıkla alakası yok eskiden neyse günümüzde de o çalışırsınız 2 niz olur herşey olur umutsuz şeyler değil bunlar hemen evlenmezsin birlikte bir şeyler kurarsın yaparsın sonrada yuvanı kurarsın kalkmış birisi benden 8 geniş bilezik istedi sonra duydum ki tonlarca borcu varmışşş... yaram var kusura bakmayın gocunuyorum....

size bir şey sorcam yanlış anlamayında :)
Paranız çok yada ihtiyacınız yok yada boş vaktiniz mi çok da aşk konusu olunca herkes bu kadar yazı yazıyor :)
Yanlış anlamayında insanoğlunun aşk diyince başka şeyler oluyor :) Ben yaşamadım ama başka şeylere aşık olmuşumdur.Sigara mesela bana en güzel çünkü neden!Seni zehirleyeceğim der ve zehirler yada öldüreceğim der öldürür.Yada alkol ne bileyim daha bir sürü şey Size sormam aşkın yerini başka şey doldurur mu diye siz dolduramaz dersiniz ama ben doldurum.Umarım söylediklerim yanlış anlaşılmamıştır.

Vardır bi yaramız bu kadar gocunduğumuza göre her açılan aşk konusundan yasincim çok kurcalama sen:D

( D ) ış görünüşe bakmayın aldatabilir
zenginliği anmayın o bile soyabilir
sizi gülümseten birini arayın
çünkü sadece bir gülümseme karanlık bir günü aydınlatır
yüreğinizi gülümsetecek insanı bulun ...

Düşlerinprensi

Havva_vuu;

abla dorudur kurcalamayalım galiba mühür yeni oluşmuş :)

benim herhengi bir özrüm engelim yok...yakısıklı ble sayılabılırım belkı:) bir süre önce görme engelli bir kızla tanıştım, ondan hoslandım ... o bana karsı ne hıssettı tam olarak hıc bılemedım... bazen aklıma onunla evlenmek fıkrı de geldı ve bunu ıstedım de yemın ederım..ama ıletişımımız anıden koptu neden bılmıyorum.. soramadım da.. bır suredır de hıc konusmadık..bazen onu ozluyorum...bence bazıları yanlıs dusunuyor engellı bır ınsanla engellı olmayan bır ınsan cok rahat ve huzurlu bıcımde bırlıkte olabılır...engellı bır ınsanla, yalnızca engelı oldugu sebeıyle bırlıkte olmak ıstemeyn bırısı..normal bırıyle de saglıklı bırlıktelık yasayamaz bunu en basıt bosanma oranlarına bakıp anlayabılrsınız zaten... bu yuzden engellılerın ıcıne kapanması bence ıyı degıl

Bence içine kapanmak yerine mücadele etmek gerekir. Doğru insan biryerlerde. Arayan bulur arkadaşlar. Bir de şunu ekleyeyim eğer ki pes ederseniz sadece aşkta değil her konuda peşinen kaybedersiniz. Kendinizi engelli bir beden olarak görmek yerine sahip olduğunuz tüm benliğinizi düşünün, engeliniz okyanusta su damlası gibi kalacaktır. Okyanusu değil de su damlasını gören insanlardansa uzak durun; ortada ne engel kalır ne sorun. Sadece deneyin arkadaşlar..

Duslerinprensi;
yanılıyorsun, türk toplumunde erkek eş değil daha çok hizmetçi arar.
ata sözüdür: kişi (yani koca) sağlığı sever, komşu varlığıı!

yüreği seven kaç çağdaşımız var? aksine çağımızda " [FONT=&quot]Sevmek sahiplenmenin en güzel yoludur herhalde.
Sahiplenmek ise sevmenin en çirkin yolu. (José Saramago)" [/FONT]

aslında şunu söylesem yanlış olmaz diye düşünüyorum biz insanlar (engelli engelsiz) sadece kendi önümüze engel koyuyoz ötesi yok

evet ya aynen çok güzel anlatmışsınız

birebir hislerimi dile getirmişsin...biz kim aşık olmak kim diye düşünenlerdenim ben de...hayal dünyasında yaşarsan mümkün görünüyor ama biz gerçek hayatın tam göbeğinde yaşıyoruz ve mümkün değil...bizim hayatımızın (benim hayatımın) özeti hep mücadele et ve sürekli bir bağımlılık

kumralada;

Çoğumuzun hayatının özeti hep aynı sanırım ;benimde olduğu gibi ...
hep mücadele ,hep mücadele ve genelde tek basına ...
Eyvallah arkadasım...

Hiç kimse tek başına kalmasıın sevelim sevilelim hayat çook güzel:) En azından bugün için böyle düşünüyorum...:rolleyes: Yanar döner celalli olduğumdan belli olmaz yarın ne olur çark edebilirim etmişliğim de var yani... yarın batsın bu dünya bee ooof ooff diyebilme ihtimalim her zaman var amaaa..:D Ama güzel değil mi hayat? herşeye rağmen..:)

Bu konuda son noktayi ben koyuyorum, malesef Türkiye'de ki kizlarin %97'si kendini dünya güzeli sanıyor. Burnu havada, bencil kızlardır. Bu kişilikte ki kızların beyni sadece hava atmak için çalışır. Ayy benim sevgilim 1,90boy geniş omuzlu, yeşil gözlü.
Örnek: Kenan İmirzalioğlu, Kıvanç Tatlıtuğ gibi erkeklere bakarlar, oda olmazsa tip merakından biraz taviz verip mesleğine, altındaki arabasina bakarlar. Bu kızları esefle kınıyorum. Ah ah %2'lik kısmındaki kızlar benim gözümde cennet ayaklarının altındadır. Onlardan birisi kapımı çalıp güzel bir evlilik gerçekleştirirsem, adak olarak inek kesicem.

Tabi duygusallığa önem vermeyen kızlar yok değil. Mesela; bayan doçent doktor ama aşik olduğu erkek inşşat işçisi ve evlendiler. Bu tür evlilikleri gördüm işte gerçek evlilik gerçek sevgi budur. Mantığa bakmadan, duygularına göre hareket eden insan ömür boyu mutlu olur. Ama mantığa bakan bencil tipler ne kadar çok imkani olursa olsun hep bir kopukluk olur, mutsuz olur. Yani sahte mutlu olan, mutsuz kişilerdir bunlar.

bay/bayan arkadaşlar size tavsiyem duygulariniza ve hisllerinize göre hareket edin çevrenize bakip hayatinizi yön vermeyin.

Prens Esat;

Biz bayanlar zaten hislerimize göre hareket ediyoruz. Evet haklısın, senin bahsettiğin kızlar oldukça fazla ama erkekler de azımsanacak boyutlarda değil. %97'lik oran çok abartılı bir oran, en fazla %'50 dir bu rakam. Ben tanımadım hiç öyle kızlar..
Konu da kız erkek meselesi değil, engelli kardeşlerimizin aşk ve evlilik konusunda girdiği bunalımlar..

Prens esat, yazdıklarının altına imzamı atarım.

Kız yada erkek engelli olup ta ,engelliyle evlenmek istemeyen o kadar çok insan varken, sağlam olanlara bizi dışlıyor diye cephe almak sizcede çok saçma değilmi.

Üst Alt