Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliler aşık olur da, engelliye aşık olmak o kadar kolay mı!?

bence engelleri kendimiz koyuyoruz bu zamanda bayanlar direk memurmusun diyor tabiyki ev gecindirebiliriz ama sohbetler maddiyatla baslıyor hep cok itici oluyor o yüzden evlilikler olmuyoır yoksa benim aşık oldugum olmustu:(

Akıllı bi engelli kendine aşık oldurtmaz; sadece keyfini çıkarır ve zaman gelince insanların hayatından kaybolur.

halilibrahimozen Günümüz kızları artık maddiyata bakıyor.. sevgi ya da aşk onlar için 2.ci planda.. önce cüzdana bakarlar.. senin kalbin ya da yüreğinin temiz olup olmaması onlar için önemli değildir..

bu yüzden evlenirken en az 10 kez düşünün.. sonra pişman olmayın..

Zamanın Ötesinde ;
Yooo bence maddiyata falan baktıkları yok.
Direk dış güzelliğe bakıyorlar.
İlk defa bi erkek çıkıyor, onların yalanlarına bakıyorlar :)
Evlilikte maddiyat önemli tabi ama hem engelli hemde maddi durumu iyi olan biri varsa onun yerine orta halli sağlıklı birini tercih ediyorlar.
İç güzellik, maneviyat, ruh güzelliği vs fasa fiso.
En iyisi Dua edip karşımıza iyi insanların çıkmasını beklemek...

Çok doğru bir yazı olmuş. Engellilerin aşkı çok zor. Bazıları göre engelli olan engelli biri ile evlenmeli diyor. Televizyondaki dizilerde hiç engelli ile sağlam kişinin aşkını konu edindiklerini gördünüz mü? Bende engelliyim hiç beni seven birini görmedim. Engelli olmak yalnız olmak demek...

%40 engeli olan %80 engeli olanı sevemiyorsa sağlam diye tabir ettiklerimizi sorgulamaya hakkımız yok diye düşünüyorum.

ama istisnaları var

%40 engellı olan insan sağlam bir insanla rahat evlenebılır.. mesele aşk değil.. dış görünüşte önemli.. bu devirde aşk diye bişey yoktur. kendınızı kandırmayın.. çıkar ilişkisi vardır..

Bu konuyla ilgili birçok yazı var. Engelli aşık olamaz bu doğru. Bazıları olur mu engelli de evlenir aşık olur demiş. NEDEN BU KADAR ENGELLİ YALNIZ? BENDE ENGELLİYİM AŞK BİZİM İÇİN İMKANSIZ YAPACAK BİR ŞEY YOK...

Çok yorum var okuyamadım ama ben engelli biri olarak diyorum ki bu konuya 1-0 mağlup başlıyoruz ama hayatın sonu değil kader kısmet

Bırakın aşkı maşkı. Derdiniz aşksa para olunca aşk(!) da olur merak etmeyin. Ama isterseniz aşk, çiçek, böcek bahsederiz.

arkadaşın biri çok güzel özetlemiş aşk meşk engel hikaye,evlilik çıkar ilişkisidir diye,sonuna kadar katılıyorum :)

Bu işler gönül işi olduğuna göre ; gönül ferman dinlemeyeceğine göre engelle aşkın alakası yok. Gerçekten seven her şekilde sever !

şu an aynısını yaşıyorum. çok sevmeme rağmen kıza söyleyemiyorum çünkü kıza bu hayatta ne vaad edebilirim bilmiyorum. işim gücüm var ama sadece iş güç meselesi değil ki. tatile gitmen gerekir nasıl gideceksin, normal insan için sorun teşkil etmeyen şeyler mesela, araca inmek binmek yürümek başlı başına dert. benim bu düşük profilli hayatıma kız nasıl ortak olacak? sevdiğim kişiye bunu nasıl yapacağım? bunun gibi onlarca soru. hergün aynı işkence. nolacak sonum bilmiyorum. iyice dibe vurduğumu hissediyorum.

Gayet te kolay. Mühim olan kalbini,insanlığını sevmek. Engelini değil. Bakış açısıyla alakalı bir durum buda.

her şey kader kısmet.. peşin hükümlü olmamak lazım sabırlı olmak lazım umudu kaybetmemek lazım birde evliliğe ciddi bakmak lazım.. ben işitme engelliyim eşim skolyoz maşallah aslan gibi de bir oğlum var.. darısı ciddi ciddi isteyen tüm engellilerin başına inşallah..

İstisnalar oluyor ve ben onlara aşırı imreniyorum.
Hele ki engelli biriyle olan sağlıklı biri...

Ewet sağlıklı olsaydım engwlli birine aşık olmazdım

O kadar da kötüyüm

ben engellye de sağlamada aşik oldum aşk yaşadim mesele kişinin engelli olması değil duyguların engelli olması ne derler değil ben bunu seviyorum herşeyi göze alabilirim diyip bunu gerçekleştirmek

arkadaşlar ben bi kurumda şefim,yüksek lisans mezunuyum, tipim düzgün ama engelimden dolayı muhabbetim iyi olan bayanlar iş ciddileşince kaçıyorlar hatta bana yakın tarihte biri bana bir daha mesaj yazma gibi bir şey demişti serebeller stsksi hastası olduğumu duyunca yani bence duygusallığa gerek yok engelli biri engelliyle olmalı

burak_1986

Boşver takma kafana, bence o insanın yazdığı şey kendi ayıbı. Bu tür şeylere takılmamak gerek, bazı insanlar dışkılamak için popoları yerine ağızlarını tercih edebiliyor. :)

Engellilere de aşık oluyorlar ama ben güvenemiyorum beni ben olduğum için mi istiyor yoksa başka amacı mi var derken baslamadan bitiriyorum. Kendim gibi engelli ve azimli birinin bana aşık olmasını isterdim.

birincisi kader ikincisi kısmet bunun önüne hiç bir engel çıkamaz

en büyük sorun engelli birinin aklı fikri olmayışıdır. maşallah. hepiniz bir düşünce bir yorum yapıp cevap verme peşindesiniz. aşk mı istiyosunuz. sevgili arkadaşmı istiyosunuz. o zaman size verilen engelsiz aklınızı kullanın. ben 40 yaşındayım. 7 yaşında distoni hastalığı ile tanıştım. ben toplumda bardaktan su içemem. dökerim. ileri derece diyorlar. beni tanıyanda. sen herkezden akıllı sın diyorlar. ben kime teklif etdiysem yok demedi. önce öz güveninizi tazeleyin. bu dünya yalan. utanma cekinme. pişman olmayacağın taktirde yaşa. arkadaşlarınbazıları. ben engelli olmasam engelli birini seçmezdim demişler. bunlar geri zekalı. bulmadan bunuyorlar. öz güven kardeşim öz güven ölüceksin. git söyle kimden hoşlanıyosan..

beğenmek hoşlanmak aşık olmak bunlar insani şeyler.. kendinizi kavuşmak zorunda hissetmeyin.. ne demiş şarkıda: seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli.. engelli olmakla alakası yok herkes için geçerli

"Kötü Kedi Şerafettin" filminin repliği gibi "Sen Hayatı Çizgi Film mi Sandın?"
İmkansız değil, kolay değil, kolay olmak zorunda da değil!...

Herkesi Sakatlık Filmlerini bir kez daha arşivlerden çıkartmaya davet ediyorum. İncir Reçeli'ni de unutmayın.

Her insan bir engelli adayidir. Ne oldum diye değil ne olcam demeli insann

Üst Alt