Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli statüsünde ÖTV'siz alınan araçlarda Kasko uygulaması hakkında tecrübeleriniz?

Söylemek ayrı, kloz olarak poliçeye yazmak ayrı! Benim yukarıya aktardığım madde poliçedendir.

Görüşmelerimde poliçeye yansıtabileceklerini söylemişlerdi. Hele bir bakayım efendim.
İlginiz için çok teşekkür ederim Bulent bey

Benim aracımın otomatik vitesli olup kasko poliçesinin klozunun sonundaki açıklamalar bölümünde ÖZEL TERTİBATLI ARAÇTIR APARAT YOKTUR ibaresi yazılıdır.Bu ibare yeterlimidir.Yoksa olası bir hasarda bir sıkıntı yaşarmıyım.Aydınlatırsanız sevinirim.

Özel donanımlı ötv muafiyetli aracımı, liste satış fiyatından kasko sigortası yaptıracağım. Ayrıca engelli klozu gerekir mi.

selamlar
özel tertibatsız alınmış 5 yılı dolmuş araç kaskosu nasıl olmalı.?
yani araç olası bir pert durumunda kasko araç bedeli üzerinden ötv kesintisi yapılarak mı ödeme yapıcaklar .?

geçen yıl anadolu kasko 1200 tl yaptırdım. bu yıl fiyatlar epey artmış durumda hasarsızlı indirimiyle(%30) 1400 tl fiyat verdiler

bülent bey aracımı yarın teslim alacağım.2 senedir aracım var ama bu ilk ötv muaf aracım.yüzde 30 kasasızlık indirimine rağmen 1600 lira kasko tutuyor siz nasıl 1100 liraya yapabildiniz.kasko yaptırırken kaskocunun bana dediği aracı ötv li fiyatttan kasko yapacaklar.araç perte çıkarsa tüm parası ödenecek.bu doğrumudur.ötvsiz fiyattanmı yapmalıydık.sizden yorum bekliyorum
düzeltme gerek kalmadı ben hallettim ilginize teşekkürler

bende 5 yıl bindiğim kendi aracımı satarak dedemin (%94 raporlu) adına 64bin tl satış fiyatı olan bir araç aldım. kaskosuna 2100 - 2400 tl aralığında fiyat çıkardılar. tabi benim adıma olmadığı için kosko indirimlerim uygulanmadı. kendi sigortacıma gittim ve sağolsunlar yine 64bin tl üzerinden 650 kasko + 350 ferdi sigorta yaparak toplamda 1000tl ye yaptılar. bukadar fark çıkmasının sebebide beni aracı kullanan kişi olarak gösterip eski kaskodaki indirimlerimi yeni poliçeye uyguladılar. Allah göstermesin aracın pert olması durumunda elime 64bin tl geçecek ve hiçbir muafiyet uygulanmadı.(full kasko) (şirket ismi yazmadım forumda yazılıp yazılmadığını bilmediğim için) şimdiki poliçemi yapan sigortacıdan Allah razı olsun yaklaşık 1400tl kazandırdı bana. bir çok arkadaşımı yönlendirdim. onlarada çok yardımcı oldular.

arkadaşlar mutlaka araştırarak kasko poliçenizi kestirin. arada uçurumlar olabiliyor. özellikle ilk poliçesini yaptıracak olanlar.

1-Aracınızın marka ve modeli? KİA CEED DİZEL OTOMATİK
2- Satın aldığınız ay/yıl? 12.2012
3- Hangi kasko firmasında kaç TL'ye kaskolattınız?GRUPAMA 1300
4- Kasko poliçenizde Özel Tertibatlı Taşıt Klozu YOK..BUNDAN ÖNCEDE HİÇ YAPTIRMAMIŞTIM. İLK DEFA DUYDUM ..

slm!Ne oldu engelliler kanun tasarilari düzenlenecek ti????Cit yok degil mi???ÖTV H sinifi v.s mevzuatlar degisekti????

Pasta,Börek,Tatli,Caylar icildi tik yok????Eeeee ne bekliyecektikki demi ama????

honda jazz engelsisz kasko (liberty sigorta)
26 plaka 1348 tl
karşıtarafın hasarı 100 bin tl
araç pert olması durumunda kesilen fatura 30.100 tl 46bin tl ödenir klozu

Ben dün de yazmıştım ama şimdi bulamıyorum soru mu? Özel tertibatlı araç sahibiyim h sınıfı ehliyetim var.Aracın ruhsatında araç sahibi dışında kimse kullanamaz yazıyor.Ama benim eşiminde h sınıfı ehiliyeti ve aynı özrü var eşimin de benim aracımı kullanabilmesi ve kaskodan sorun çıkmaması için ne yapabiliriz ? Teşekkür ederim.

Sn degerli uyeler herkese gonulden selam olsun:
Oncelıkle 2013 model vw polo chrom edition otomatık benzinli arac almıs bulunmaktayım cok sukur; aracıma kasko yaptırmak ıstyrm bana tertıbat da dahıl olmak uzere full kasko taksıtlı ucretı olarak 1610 tl cıkardı vw kendı kaskosu ımıs euroco mu ne? Dıger sıgortalarada sormus satıscı 2000 ı buluyor falan dedıler. Hıcte anlamıyoruım bu ıslerdenılk kez aracım olacak yardımlarınızı beklıyor sımdıden verecek cevaplarınız ıcın tsk edıyorum saygılarımla.

ruzgargulu, aracı kimlerin kullanabilecğeine dair kısıtlamalar kaldırıldı/değiştirildi. H sınıfı sürücü belgesi olan kişiler birbirlerinin aracını kullanabilir. Trafik yönetmeliğinde yapılan değişiklikle bu konu çok açık şekilde düzenlenmiştir: http://www.engelliler.biz/forum/oze...si-zorunlu-damgali-plakalar-iptal-edildi.html
Bu mevzuat düzenlemesi uyarınca ruhsatınızdaki ibareyi değiştirmek için başvuru yapın.

Kasko için ben Engelsiz Kasko'dan yararlanıyorum. Oradan da fiyat almanı öneriririm. Ayrıca başka birkaç yerden de al fiyat.

Kasko yaptırırken, olası pert durumunda ÖTV'ye dair nasıl bir uygulama yapılacağı poliçede çok açık olarak yazmalı. Aksi halde can sıkıcı olur...

Bulent abi cok tsk ederım eksık olma cok nazıksın mınık bır sorum daha olacak?
Kaskoya artı aparat da dahıl dedıler bana o nasıl oluyor anlamadım dogus otonun mus sanırım kasko da euroco adında?

Kasko ile aparatın bir ilgisi yok tabii. Ama bayii fiyat verirken ikisi bir arada vermiş. Bence kasko kaç lira (ve ÖTV'ye dair klozu nasıl), aparat kaç lira (ve nasıl olacak, standardı ne) diye sormalısın bayiye.

abı cok saol ALLAH razı olsun senden vallahı.
aparat 1000 tl salıh sayar beye yaptrdım. normal otv sukadar dıye soylenmedı aparat dahil full kasko (1610 TL ) dedı bana bayii.otv ye dair derken otv ıstısnasız otv li full kasko dıyrsunuz yanı abim.Aparak tamamen elden olacak ıkı ayak protez bnm. ozaman yarın ılk ısım onu sormak olacak.ona gore senı gene rahatsız edebılırım abım bılgıne saygılar.

İlginize teşekkür ederim.Biraz önce emniyet müdürlüğünü aradım trafik kanununda yapılan değişiklik yüzde 90 engelli kişilerin araçları ile özel tertibatı bulunmayan yalnızca otomatik vitesli araçlarda geçerli olduğunu özel tertibatlı araçların halen yalnızca sahipleri tarafından kullanılabileceğini ve plakada engelli logosunun bulunmasının zorunlu olduğunu söylediler.

ben aldım sıfır arac oyle bır zorunluluk yok kaldırıldı o ıbare (damga) bılgınız olsun tsklr ruzgargulu.

Aracınız özel tertibatlı mı ? yoksa normal mi engeliniz yüde kaç ? plakada damga olup olmaması bunlara bağlı aracı siz mi kullanıyor sunuz yakınınız mı?

Merhabalar arkadaşlar, önclikle Bülent bey'e ve forum yöneticilerine çok teşekkür ediyorum.
Belki bu size soracağım sorular sorulmuştur, ancak her yerden bir ses çıkıyor.
Şimdi arkadaşlar,

Sizlere bazı sorularım olacak Lütfen cevaplarsanız çok sevinirim,

1- ÖTV-MTV istisnası ile sıfır araç satın aldığımızda; Kasko poliçemizde, Özel Tertibatlı Taşıt Klozu, “Özel Kloz” gibi bir madde mi yazdırmamız lazım.
2- ÖTV-MTV istisnası ile alınan sıfır araç, ÖTV-MTV’li bedelden mi? yoksa ÖTV-MTV istisnasında “muaf” fiyattan mı kasko yapılmalı,
3- Araçta ağır bir hasar olursa, Kasko şirketinin bizim aracımızı, “Pert mi? yapması uygun yoksa Hurdaya mı çıkarması bizim açımızdan iyi olur.
4- Maliye’ye aracın hurda belgesini mi? yoksa Pert olmuş belgesini mi? vermemiz lazım.
Bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Evet, şurada aktardığım gibi özel bir madde olmalı: http://www.engelliler.biz/forum/oze...si-hakkinda-tecrubeleriniz-6.html#post1170094

Araç ÖTV'li (yani raiç bedel üzerinden) kaskolanır.

"Aracın tam hasarlı sayılabilmesi için aracın çalınmış veya pert (onarımı mümkün olmayan hasar) olması gerekmektedir.". Bir başka deyişle, araç trafikten çekilmiş olmalıdır; hurda harici alınıp-satılamamalıdır.

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler Bülent Bey. Bizim "Engelliler" için Aracın tam hasarlı, çalınmış veya pert (onarımı mümkün olmayan hasar) olması durumunda, Kasko şirketinin trafikten çekilmiş olan aracın, Hurdaya çıkarıp bizlere hurda belgesiyle birlikte ÖTV’li olarak mı parasını vermesi daha iyi yoksa, Hurdaya çıkarıp bizlere hurda belgesiyle birlikte ÖTV’siz parasını vermeleri mi daha iyi.

Özetle; Hurdaya çıkan aracın ÖTV’li mi paramızı alsak iyi yoksa ÖTV’siz mi alsak daha iyi olur.

selam arkadaşlar. kaskoda benimde sorum olacaktı şimdi ötv li fiyatı 64.000 olan citroen c4 ü 43,500 liraya aldım. Kasko şirketi iki tane fiyat verdi (ışık sigorta) biri 64.000 lira üzerinden 2.100 lira diğeri 46.000 lira üzerinden 1.700 lira sizce hangisini yapmalıyım. pert durumunda her ikisindede 46.000 üzerinden alacakmışım. çıkamadım işin içinden:confused::confused:

bir şey sorcam üc yadan üc aya maaş alanlar nasıl 0 araç alanır ödemeleri ay aymı yoksa 3 aydan 3 ayamı acaba

karışık bir konu şu kasko yaptırmak..

1 -araç kaza yaptı , firma perte çıkardı... sonra yaptırııp satmak istiyor....

bu süreçte bizim karşımıza çıkacak süreç nedir... 100 bin tl aracın piyasa fiyatı...60-70 arası bizim aldığımız fiyat... bize ne kadar para verilir firma tarafından.

2- 60-70 bin verdi diyelim .. ben gidip 0 araç almak istediğimde yine 60-70 bin liraya 100 binlik araç alabiliyor muyum..

eğer bu sorum net cevaplanırsa bu kasko işini çözeceğim :) teşekkürler

xman5734;

Merhaba kardeş,öncelikle aracınız hayırlı olsun,kazasız belasız kullanırsınız İNŞAALLAH
Bende 2013 model vw tiguan chrom edition otomatık benzinli siparişi vermiştim araç türkiye,ye geldi henüz bayiye gelmedi kısmetse bu hafta gelecek üzerime ruhsat çıkaracaklar.Benim merak ettiğim acaba kasko için ne isteyecekler sizingibi bende endişeliyim aracı vw finans kredili alacağımdan mecburen ucuz kredi için aynı şirkete bağlı kasko yapılması gerekiyor,siz kaça anlaştınız bilgi verirseniz memnun olurum.

kasko şirketim şöyle bir açıklama yaptı ...
artık araçlar kasko yapılırken bedel yazılmayacak ..
araçlar rayiç bedel den kaskolanacak ...
olduda araç kaza yaptı diyelim ötv indirimli araç larda ötv düşülüp kalan bedel ödenir..
şayet araç normal araç ise ötv indirimli değilse o aracın ikinci el piyasa fiyatı öğrenilip o ödenir...
ötv indirimli araçlarda farklı bir işlem yok 8 yıldır ayn kasko şirketi ile çalışıyorum büyük bir firma

ötv siz araç alırken benzinli yada dizel altenatif varmı yani istediğimizi alabilirmiyiz 1600 e kadar tabiii

engelsiz kasko ne yazık ki çok para istiyor.
Sıfır Fiat linea için 1763 TL istedi. Pert durumunda ötv sorununu çözüyor.

Pert durumunda ötv sorununu çözmüyor ama...
Axa 721tl
Güneş 1054
Allianz 1357 tl

ne yapmak gerek arkadaşlar.. yardım lüfen

Üst Alt