Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli statüsünde ÖTV'siz alınan araçlarda Kasko uygulaması hakkında tecrübeleriniz?

Umarım bu merakımı bilen birisi çıkar yüzde yüz engelli raporuyla aracımı aldım tertibatsız araç kalp hastalığımdan dolayı raporluyum aracı coğunlukla ben kullanıyorum ama bazen ailemi bir yere gidilecekse eşimin yeğeni götürüp getiriyor bu esnada kaza yapsa kasko karşılarmı karşılamazmı cevaplar için simdiden teşekkür ederim

Merhaba,
Ötv istisnası ile aldığınız aracı %100 engelli oranınız ile kendi üzerinize aldığınızı beyan etmişsiniz doğru anladımsa,

öncelikle aracınızı siz kullanamazsınız çünkü %100 engelli raporu olanlar ehliyet alamaz ve araçlarını da kendileri kullanamaz,

sadece 3. dereceye kadar kan ve hısım akrabalar kullanabilir bu kişiler, Anneniz, Babanız, kardeşiniz, çocuklarınız, çocuklarınızın eşleri, ve eşinizin anne babası ve kardeşleridir. bu kişiler dışında ayrıca Noter huzurunda yetki verilmiş sgk işlemleri tarafınızca yapılan çalışanınız yani özel şoförünüzdür. bu kişiler dışında aracın başkaca kimse tarafından kullanılması yasaktır.

Üst Alt