Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli aşık olmaz...

Bırakabilsek şu fani dünya duygularını. Aşkmış yarmış engelmiş sıkıntıymış bir anlayabilsek ondan gelen her şer onun yolunda bin hayra dönecek . Ama yok işte bizlerin kabullenememe duygusu hani o insanlarda olmadığı savunulan içgüdü dürtüsü işte bu şerlere düştükçe ben engelliyim egosu tavan yapacak sonra diyecez engelli aşık olamaz engelli eğlenemez engelli gülemez engelli koşamaz engelli hiçbirşey yapamaz hatta bu zihniyete kalırsa engelli su bile içemez. Sen hiç kendine sordunmu ben neden engelliyim hiç kıyasladınmı engeli olmayıpta dünya güzeli insanlar varken ben neden bu haldeyim? Hiç allah kelamını okudunmu? ahirette suret çarşısı neden var anlayabildinmi? Bizleri yaradıp aşk gibi nimetleri bahçeden rabbim bu nimeti engelliye bu nimetim engelsize diye hiç ayırım yaparmı az düşün!!

bir yerde insanın engelli olup olmaması önemli degil önemli olan kişinin kafasının içi engelli olmasın.

Bu konuda uyuyan dev gibi maşaAllah, 2 ay yatıyor sonra biden hortluyor :)

Sanırım şöyle oluyor;

Birisini aşk, sevgi, evlilik üzerine üzüntü sıkıntı vs. yaşıyor, google dan yada siteden konu ile ilgili arama yapıp konuyu bulduktan sonra, ilgili sıkıntısını paylaşıyor ve yazıyor.
Sonra kişiler yeni bir konu gibi olayları baştan irdelemeye başlıyor, tabiki her zaman oldugu gibi bir sonuca varılamıyor.
Kendimizi bi güzel avuttuktan ve uzun aşk ve sevgi ile ilgili özlü sözleri yazıldıktan sonra sonra konu yine eski uykusuna geri dönüyor.

:D

Merak ettim spastik hala aynı düşüncedemisin?:)

aşk engelli yaşar yaşamaz diye bi kavram yoktur aşk duygu işidir eğer iki kişinin duyguları bir atıyorsa engel var yok bunun bir önemi yok? aşk varmı derseniz kulların arasındaki aşk çıkarcılık üzerine kurulduğundan ben aşka inanmıyorum? yaşıyorsan hayatın tadını çıkart biliyorsan en büyük aşk budur

engellinin yiyecek ekmeyi yok ömss yattı balik yan gider misalli ..

asktan meskten yaziyosunuz ölmüsüzde aglayanımız yok :(

bırakın bu işleri kardesim

ask olduk belle evlendik hadi cici mayası cok cabuk gecer 4 ay öcü devri baslayacak iş yok güc yok para yok pul yok

AŞK BUNUN NERESİNDE :(

Benim ömrüm boyunca pek sakat arkadaşım olmadı (Kız yada Erkek). Sebebyse bu tarz konuşmalardı...

Kardeşler her insanın istediği kendi kalbine karşı bir kalp olmasıdır. Duygularımız engelli değil, sadece bedenlerimiz engelli...

Aşık olmak bedava ve kolaydır ama asıl önemli olan aşık olmak değil, aşık olunan kişinin sana karşılık vermesidir yeğen!!!!:cool:

Aşk = Paradır - Para = Aşkdır Bu Gerçekte var.

OzİStar;

Tabii, para aşkı mümkün kılmasa da bayağı kolaylaştırır. Para aşka yetmese de gereklidir. Paranın gücünü kimse inkar edemez. Edenler de anca parası olmayanlardır. Bu parası olmak kavramını da maddi durumu ve imkanları çok yerinde olmak diye anlayabiliriz.

merak edenlere tek kelime ile yazıyorum AYNI FİKİRDE DEĞİLİM. :) :) ne yapmayacakmışsın demekki büyük laf konuşmayacaksın :) :) tüm engelli arkadaşların Aşkın büyüsünü yaşaması dileğiyle
sevgiler...
seni çok seviyorum güzel kız

bişeylerı kaçırdım galiba? Spastik hangi konuda büyük konuşmuş?

olur kardeşim bal gibi olur hemde .aşk engellemi oluyorki yürekle olur yeterki o elektrigi al veya ver

ben katılıyorum yazdıklarınıza... aşk her insan için olur ama bu yazdıklarınızda gerçeklik payı çok büyük.. en iyisi aşık olmamak :)

merak edenlere tek kelime ile yazıyorum AYNI FİKİRDE DEĞİLİM. :) :) ne yapmayacakmışsın demekki büyük laf konuşmayacaksın :) :) tüm engelli arkadaşların Aşkın büyüsünü yaşaması dileğiyle
sevgiler...
seni çok seviyorum güzel kız

:) bunu görmemişim... pardon... mutluluklar dilerim

:) benimde merakım gitti.Eyvallah spastik:)

Engelli ve Aşk

Ülkemizde nedeni bilinmez hep engelliler konu edilince insanlar bi düşünüp öyle konuşuyor sanki kusurlu biriymiş gibi algılanıyor....
Bu yüzden engelli ve aşk kelimesi sanki yan yana gelince yasak bir cümleymiş gibi söylemden kaçınıyor

bakalım sitemizdeki üyelerimizin ENGELLİ VE AŞK hakkındaki düşüncelerini nelermiş ?
rahat rahat içinizi dökün bakalımmmm......

sevgili engelli ve engelsiz yürekler benim bu konuyu açarken hiç bu kadar yorum yapılacağını hiç düşünmemiştim gerçekten teşekkür ederim hepinize ayrı ayrı....
yorumları teker teker okumaya çalıştım olumlu olduğu kadar olumsuz yorumlarda var..benim amacım ne bir engelliyi ne de kötü amaçlı bir şey kesinlikle değildir....

benim bu konuyu yazmamdaki amaç engelli insanların aşık olamayacağı değil aksine engelli insanların diğer kişilere göre daha fazla düşünebildiğini iddaa eden nadir kişilerden biriyim çünkü genelde bizler diğer insanlardan öteye daha fazla oturuyoruz zamanımızı kitap dergi bilgisayar veya film gibi ihtiyaçlar için zamanı geçiriyoruz (tabi her şeyde olduğu gibi istinalar olur olacaktır...) diğer insanlar hayatın akışına göre geçiriyorlar zamanının birçoğunu....

Şimdi gelelim asıl konumuza engelli ve aşk tekrar söylüyorum aşk başkadır Bambaşka herkes bişeyler söyleyebilir ama herkesin kendi fikri çok özeldir....Onun için Aşkın fiziksel bedensel veya bi gözü görmez bi kolu yok ayrım yapmaz yürek gerçektir gerçekçidir.Yürek birine kapılıp yaktımı canını önleyemezsin söndüremezsin o ateşi hani o özel kişi yokken yanında kalbin çıkacakmış gibi yanında olmak isteyip o kişinin yanında kekelersin ya işte öyledir nankördür belki sevgi ama her insanın yaşıdığı yaşaması gerektiği her insan sevmeyi sevilmeyi hakeder...Evet bende engelliyim ama deneyimlerim ve gözlemlerim sayesinde insanlar engelli görünce sokakta hala içten içten acıyorlar bende diyorumki böyle bir ortam da gerçek sevgiyi bulmak hakikaten zor ama imkansız değil tabiki çevremizde yok mu hiç duymuyormuyuz çok güzel insanların birbirini anlayıp güvenmesi önemli olanda bu değil mi zaten.....sevmek tarifsizdir sevmek hadi kalk ben seni seveyim deyip ha oldu ha olacak iştir değil

SEVMEK YÜREK İŞİDİR.....

'Engelli aşık olamaz' değil de "Aşık olmamalı" :)

bence aşık olmalı aşkı yaşamalı
en güzel aşk zor olanmış :)

yusufgirat;

:)......... zoru sevenler buyursun. Sonucu da yazsınlar beklerim.

mevlaan derki aşk acısı taşımayan yürek; ya deliye aittir ... ya da ölüye. bbiz bu ikisi olmadığımıza göre herkes gibi aşık olabiliriz ama şahıs kendini deli ya da ölü görüyorsa o onun bakış açısı ve ben katılmıyorum...

spastik;

yazının tamamını okumama gerek olmadığını bi cümleden anladım ..sağlık insan olsun engelli insan olsun ne o lursa olsun insanın kendine yetebileceği veya yetemeyeceği kendi ile ilgilidir bir çok sağlıklı insan bir çok işte yardım ararken benim tanıdığım bir çok engelli arkadaşım çözüm merkezli yardımsız bir çok işi başarabilen kişilerdir... bence bu yazınızda siz kendinizden bahsetmişsiniz .. size tavsiyem silkelenin ve içinizdeki potansieli görün ...

kalp ve ruh taşıyan her beden aşık olmaya mahkumdur.....

turan yılmaz;

Aşık olmayı taktir ediyorsunuz, çapkınlığı savunuyorsunuz, aşkı nefse ve sevişmeye indirgiyorsunuz. bu ne çelişkidir?
Ve kapanmasını istediğiniz sıkıldığınız konuda hala neden yorumlarınız var onu da anlamadım. Sizi bu konuda tutan yok. Dışarı alalım sizi.

Üst Alt