Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli aşık olmaz...

Eksiklikler, beklentiler ve varolan; bu terminolojinin ortaya çıkardığı duygu hallerinin rotasını çizdiği durgun koy... bazan o koyu ararken alabora olmak... bazan da o koya varıp sonsuzluğumuza dek demir atmak... umutlar, sizsiniz insan olmamıza sebep ve en çok da aşkın umudu.

arkadaşım tamamen yanlış bir tez ne demek engelliler aşık olamz engellinin aşkı da sevdası da saf ve temizdir çünkü sevdimi yürekten sever zaten aşk duygusal bir bağdır engelli engelsiz farketmez bence sen kendini baz alarak böyle düşünüyorsun sanırım ama bir an önce sen de kabuğundan çıkmaya bak

hahaha işde kanber gönül bu oraya da konuyo baska yerede benim dediğime geldin işte gönülden seven insan cok nadirdir o yüzdende bulması cok zor:D ;)

_suna_;

Anlatmak istediğimi anlamadınız galiba.
Çok eski bi konuya, nerden estide yazdınız dedim :)
Yani sanal dünya tabiriyle hortlattınız :)

Doğru söylüyorsun katılıyorum....

Pınar ve özgür sana katılıyorum.....

hahahaha kamberrrrrrrrrr :D:D:D itinayla es aranır diye ilanmı mı asalım boynumuza:D:D:D:D

amin amin herkes gülsün mutlu olsun :D yaw tatlı dilli halım buysa ben toptan evde kaldım desene::D

hahaha ay kopardın beni ya evde kalmak dediysek öyle demedik yow:D

:)))

he ticari mallarda öledir zati her mlın toptan veya perakende alıcısı vardır :)))

:D geldim geldim iş güç ancak yetişiyom napım

oho öle her ter teklif göndereni nasıl kabul edem yow o zaman lıste carsaf gibin olur demi:D:D:D:D

bembeyaz boş bir sayfamı özetliyor:D

reca ederim he falla bizimkiler dısarda satısda ben tek kalınca bana kaldı hersey sukur bitirdim birazdan cıkacam eve gitmem lasım demi evli evine yine evli evine:D

Bu konuyu çok saçma buluyorum insanların fiziksel sorunları var diye kalpleri yok mu? hisleri yok mu? Kolunla bacağınla mı seviyosun bi insanı?..HAYIR.Hiç doğru bi düşünce olduğunu sanmıyorum.Bi insan kalbiyle aşık olur/sever/hisseder..gerisi boştur.

Carpe Diem, yorumunuz beni gülümsetti. Ağlanacak halimize mi güldük nedir :)

çok acayip bir başlık bu gerçekleri yansıtmıyor gerçek aşkı 10 insandan yalnızca 1 kişi keşfedebilir aşk bir sırdır çoğu insan tabi güzelliği aşk olarak nitelendirir ama bu değildir aşk özde gizlidir arkadaşlar tıpkı elmanın çekirdeği gibi bizler elmayı yer çekirdeğini atarız halbuki çekirdek onun özüdür elma kurtlarına dikkat edin elmanın hep çekirdeğini yerler bilirlerki vitamini tadı özü ordadır ama bizler bunu fark bile edemeyiz kısacası işte aşk o elmadaki kurt olabilmektir yani özü farkedebilmek özü seve bilirsek o öz kalp insanın yaratılışı doğası işte ozaman aşık olduk demek tir bunun dışındaki insan üzerindeki duygularımız nefsi ve tabi aldatmacadır tıpkı dünyanın fani olduğu gibi bu güzellik alımda fanidireskimeyen şey özdür kalptir bunu kaşfadebilenler yalnızca onlar aşık olabilirler yoksa aşk sınırlayıcı değildir engelliliklede uzaktan yakından alakası dahi yoktur emin olun bunu engelli olduğuna mal edenler sadece kendine olan güvenini yitirmiştir.

arkadaşlar önemli olan şey toplumdan kendinizi toplumdan soyutlamamak bu çok önemli,bende engelliyim benimde umutlarımın kırıldığı bi çok konu oldu bu bizleri yıldırmamalı,aşka gelince 5 yıldır sevdiğim bir insan var ve 2 yıllık evliyiz o engelli değil,demek istediğim hiç bir zaman umutsuzluğa kapılmamak .. bu çok önemli.

Konu başlığı engelliler yerine "parazitler" olarak değişirse konuyu açan arkadaşa katılabilirim.

Parazitler aşık olabilirmi? bilmiyorum Tek hücreli canlıların psikolojisine dair okuma yapmadım.

engelli bir insan aşık olurmu? bu sorunun cevabı "en az engelli ya da engelsiz her insan gibi evet".

uzun lafın kısası, drama kraliçeliği merakınız yüzünden birgün "Sosyal Darwinist" olacağım.

'' Lise sıralarında başlayan güzel bir ilişkim var. 5 yıldan fazla oldu beraberiz. Bu kadar detayın hiç bir önemi yok. Demek istediğim , sadece akışına bırakın ve kısmetse olacaktır. ''

konuyla alakalı ,bende bi olay anlatayım;geçenler tesadüf FOx tvde su gibi evlendiren proğrama bakıyordum,bilgisayar mühendisi sempatik ,hoş bir çocuğa ,bi genç kız ,ev kızı .anne ve ninesine bakıyor muş,talip oldu .
ama kız çok tatlı ,hani çok güzel güzel bile sayılır... ,bunlar konuşmaya başladı;erkek( bilmiyorum hangi hastalık.) zor konuşuyor,nasıl desem lafı zor çeviriyor yani normal birinin 4,de 5de bir hızında anca....,kız onca talip olmasına rağmen ;zar zor da olsa adamın söylediği anca ;sosyal aktiviteden ,sinemada ,tiyatrodan haber veriyor ,vede yok illada kalbimin atacağı aşk arıyorum ! diyor
ya kız anne ye bakıyor,varı yoğu evi.....sen istersen ,senin yanında görecek kız bütün bu saydıklarını...
sunucu bile kendini yiyor," ayol daha ne istiyorsun,illaki şunu bunu isterim diyen birimi olsun " diye

şööyle durdum düşündümde ,insanın kendini bilmesi çok büyük erdemlik ,yani her konuda ....

O bir engelliydi ama yüreği sevgi doluydu
Oyemyeşil gözleri dünyayı hiç görmüyordu
Sonunda oda kendi gibi engelli olan birine aşık oldu
O engelliydi ama herkesten daha gerçek ve yürekten sevdi

Onun Aşkıda sevgiside çok özeldi ve bambaşkaydı
İkisi bir olup aşkları ve inançlarıyla engelleri aştılar
Birlikte sevgi dolu sımsıcak bir yuva kurdular
Engellere rağmen sağlılı insanlardan daha çok mutlu oldular

İşte sevgi işte aşk hepsi onlarda
İhanet yoktu onların tertemiz dünyasında
Her zaman mutluydular hep yanyana
Onların o büyük aşkı engelleri çoktan aştı

Birliklte son nefeslerine kadar sevdiler birbirlerini
Ayırt etmeyi başardılar onlar gerçek aşkı sevgiyi
Birlikte son nefeslerini verdiklerin de bile
Onlar mutlu öldüler delicesine seve seve

bence bu şiir en güzel cevaptır engelli aşık olamaz diyenlere...

sevginur;
Aynen sevgi nur benim yorumda anlattığım gibi :)

aşk iki kişilik bir deliliktir.delilikte bir engel durumu olduğu için ewet engelli birisi rahatlıkla aşık olabilir.hatta engelsiz biride bir engelliye aşık olbilir.ne varki bunda.

engelli aşık olamaz hele geçmişinde başarısızlıklar doluysa doğal olarak hem evlilik hem iş hayatı açısından sevmek haram kim ne derse desin...

Engelli aşık olmaz...yazısını ağzım açık bir şekilde hayretler içinde okudum.

Ne yani?Ne lafı eveleyip geveliyoruz ki "engelli aşık olamaz" bu mudur yani?

Tüm bu zihniyetteki insanlara sesleniyorum o zaman sizin aşklarınız da gelip geçici olmaya mahkum ya da tüm aşklarınız yalan.Aşk bir histir bu histe kalple hissedilir.Nedir bu ayrım?Engelli az aşık olsun çok olmasın ya da hiiç olmasın.Beden anlamında eşit şarlarda olmayabilir engelliler ama zihinsel bir engel yok ise her insan duygu boyutun da eşittir.

Bu zihniyette ki insanlar "ben yüreksizim" demiyor,diyemiyor "engelli" ya hemen olayı üstüne atıyor.Engellini aleyhine kullanıyor.

Engelliler gel git falan yaşamıyor aksine onlar ne istediklerini en iyi bilen insanlar çünkü engelli dediğimiz insan hayatın GERÇEK yüzünü görmüş,gerçek mutluluğun ne olduğunu öğrenmiş saçma sapan hevesler peşinde koşmayan,verdikleri mücadalelerden dolayı kolay pes etmeyen insanlardır.

Bence aynayı biraz kendnize çevirme vakti geldi."Engelli" diye herşeye sınırlama getirmek kolay.Bir kendinize bakın bakalım...Hiçbir engelli kendi engellinden şikayetçi değil aslında,onlar zaten bu gerçekle yaşamayı öğrenmiş yaşam tarzlarını o yönde kurmuş onlara sıkıntı yaşatan bu zihniyetler işte.

Engelliler aşk konusunda emin olun daha yürekli.Çünkü kolaycı değiller.Bir engelli ile birlikte olmak bence gurur kaynağı bile olmalı.Böylesine güçlü hayata tutunabilen özgüveni gelişmiş insanlarla olmak bence ayrıcalık bile olabilir.Aklı olan bundan kendine birşeyler bile katabilir ama dürsüt olalım ambalaj önemli olan....Hatun muhteşem fiziğe sahipse ne yapılır edilir bir şekilde olunur.

Geçin arkadaşım bu kabuğa hayranlığı...Ne kadar yakışıklı olursanız olun ne kadar dünya güzeli olursanız olun.Bir kaynar su dökülmesiyle ne yakısıklılgınız kalır ne de güzelliğiniz.Bakın şafak pavey...Yardım götürmeye giderken bacakları gitti.Benim yakın bir tanıdğım evli barklıydı düzenli bir aile hayatı ve iş hayatı vardı.5 sene önce bir rahatsızlık geçirdi 40 ından sonra tekerlekli sandalye'ye mahkum oldu.Ne oldum değil,ne olacağım demeli...

Yazdıklarım sert gelmiş olabilir ama engelli insanların sanki başka bir türlermiş gibi ayrımcılık görmesine tahammülüm yok.Onlar başka bir gezegenden 3. 4. bir tür olarak gelmedi.

Engelli aşıkta olabilir,sevebilir de yeri gelir cinselliğini de yaşar ama öyle ama böyle.Bence biraz aynaya sağlıklı insanlar bakmalı.

Sürç-i lisan ettiysek affola...

Sevgilerimle...
Ayça

başlığı savunmuyorum, ebnim düşüncem şudur ki ''eger bir insan beni engelim yüzünden sevmiyorsa ben allahın şanslı kuluyum cünkü eger normal olsaydım ve bir kaza geçirseydim o zaman giderdi, engelli bir çocuğumuz olsaydı o zaman giderdi.. sonradan gideceğine hiç gelmesin daha iyi''
aşk da kıstaslar alınırmı? düşünmedim..
ancak sırf boya posa bakmak benim gözümde aşk değil hormon veya duygu siz ne derseniz onları bastırmak.
Elektrik mühendisliği öğrencisi olarak ilk derste aşkın tanımını aldık
insanların vücudu elektrik yüklüdür tıpkı yürüyen aküler gibiyiz, kas hareketleri duygular herşey bu elektrikle ilgilidir, birgün biri çıkar elektriğiniz aynı frekansta titreşir işte o zaman mideniz kasılır kalbiniz sıkışır, sorun sizde değildir elektrik elekriğe kapılmıştır.
engelin elektriğe engel olamıycağını düşünüyorum.

yaa demek öyleydi.....
ben hep bu fen ve sayısal alanına hastayadım,4 yıl oğlumu zorumla say alaında tutmaya çalıştım çünkü
" bak ki bu alem bi temaaşaa-gâh imiş"
işte en iyi bu fen bilimleri ile olur düşüncesindeyim ....,ama oğlum gitti EA alnından ygs,lys ye girdi

Üst Alt