Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Böbrek nakli olan kim var?

tsk timu zaten hayatla barışıgımmm:)

MERHABA, böbrek naklini Antalya daki DR. ALPER DEMİRBAŞ a yaptıran yada kensısıyle ilgili bilgisi olan var mı?..
teşekkürler!..

böbrek nakli olan arkadaşlar neler yasadıklarını?..
hayatlarını ne sekılde devam ettırdıklerını yazabılırler mı?..
(artılarıyla, eksılerıyle, her yönuyle ..)

Bende 8 aydir diyalizle yasiyorum bekliyoruz bakalim bahtimiza ne cikacak hayat böylede güzel :) herkese acil şifalar dilerim.

SLM YOL ARKADAŞLARIM BENDE 2 DEFA NAKİL OLDUM ÇAPADA İLKİ 1999 ikincisi 2008 canlıdan 1999 da bana % 80 verdiler şimdi ise ikinci kez nakil olmama rağmen %40 1700 primim var nasıl emekli olabilirm doğ tar:01/01/1983 ilk işe giriş tarihi:08/05/2001 ..

arkadaşlar merhaba bende nefrotik sendrom hastasıyım 10 yıldır.KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ tarafından takip ediliyorum.şimdilik ALLAHA ŞÜKÜR birşey yok ama sizde biliyorsunuzki sonuç diyaliz.ALLAH herkese şifalar versin.

Benım soruma yanıt verecek kimse yok mu arkadaşlar?..

MERHABA, böbrek naklini Antalya daki DR. ALPER DEMİRBAŞ a yaptıran yada kendisiyle ilgili bilgisi olan var mı?..
teşekkürler!..

Denizsu : Merhaba ben böbrek nakli oldum 19 şubat ta nakilin benim artıları o kadar çokki Allah herkese yaşatsın nakilin ilk dönemi ve ilerleyen zaman çok şükür problemsiz devam ediyo. Dr.Alper Demirbaş hakkında bilgi edinmek istiyosun sanırım , ben onunla görüştüm kan uyumsuz böbrek nakli için pek olumlu konuşmadı ordaki sistem bi garip benim duyumlarıma göre ... senin şu anki durumun nedir ?

benım naklımı dr.Alper Demırbas yaptı.. daha 20 gun oldu.. henuz çok yenı yanı..
yalnız ödemlerı daha atamadım bır turlu.. o sınırımı bozuyor..onun dısında ıyıyım.

Denizsu çok çok geçmiş olsun.Artık bağımlı olmaktan kurtuldun yeni mutlu günler bekliyor seni ufak şeyleri takma kafana.Doktor tavsiyelerine uyarsan sorun çıkmayacaktır inşallah.Şimdi iştahın açılmıştır fazla kilo almamaya dikkat et.Doya doya su içmeye devam.Kal sağlıcakla...

çok geçmiş olsun Denizsu çok uzun senelere inşllh :) Şu iştah bi bende açılmadı ya nedendir acep ??

shaft, hacettepe takıplerınden memnun musun?..ilgililer mi?

selam arkadaslar;
bende yaklasık 10 yıldır böbrek hastasıyım 1 aydır diyalize giriyorum,kadavradan sıraya girdik işallah hemen bulunur..herkese acil şifalar:))
çaprazlama diye bi sistem cıktı biliyosunuz demi:))

arkadaşım merhaba tam olarak hastalığın neyi benimde böbreklerde protein kaçağı var,10 yıldır tedavi görüyorum merak ediyorum gelişimi nasıl oluyor,yani hastalıkta ne belirtiler oluyor,diyalize girmeye yaklaştıkça.bilgi verebilirsen sevinirim

teşekür ederim.

ben antalyada medikal park hastanesinde nakil oldum.
canım annem bana böbreğini verdi.
ayrıca elimde fazladan PROGRAF 1MG ilacı var, nakilli olupta temin etmekte zorlanan arkadaşlar bana email adresimden ulaşırlarsa yardımcı olurum.
lütfen satıp paraya dönüştürmek amacı güdenler talepte bulunmasınlar,
sağlık güvencesi olmadığı için temin edemeyen arkadaşlarıma destek olmak için burdan duyuruyorum.
email: omeraydin444@mynet.com

o çok normal, endişe etme. geçmiş olsun...

liman54 selam,
bendek i tanı kby idi,yani kronik böbrek rahatsızlığı.ilaç tedavisiyle atlatamadım en sonunda diyalize baglandım..

canım kardeşim zaten kronik böbrek yetmezliği tanısı konduysa böbreklerinin kurtuluşu yok demektir.
bundan sonra gerçeklerle yüzleşme zamanıdır.
artık böbrek nakli olana kadar hayatını diyalizle sürdüreceksin.
moralini yüksek tut. allah'a emanet ol..

Arkadaşlar öncelikle hepinize saglıklı günler dilerim. Kullandıgınız ilaçlar sizlerde yan etki yaptı mı? (Özellikle KORTİZON ) Ben internette yazan yan etkilerin bir çogunu çok baskın şekiilde yaşıyorum :( Merak ettim sadece bende mi oluyor diye.

mrblar bende 22 gün önce nakil oldum, organ bağışı sayesinde.Allah sebep olanlardan razı olsun.Vefat eden abimizinde mekanı cennet olsun İnşallah

Gözün aydın cengizz :) umarım yeni böbreginle uzun ve saglıklı günler gecirirsinn. RAbbiim organlarını bagışlayan bütün duyarlı insanlarımız razı olsun inşallah.

slm arkadaşlar ben nakil olalı yaklaşık 5 yıl oldu. nakil sonrası yaşamla, ilaçlarla,yan etkileri vs. nakil sonrası ile aklınıza gelebililecek her şeyle ilgili bişeyler paylaşmak isteyenler beni ekleyebilirler.

bende ege ünv 2006 nakil oldum izmirliyim 2009 da kalp krizi geçirdim damarlara 4 tane stent takıldı ilaçların yan etkisi epey var herkese selam hayat güzel .

Geçmiş olsun Denizsu..

3 yıl önce benim naklimi de Alper Demirbaş yaptı. benim naklim baya zor ve acılı oldu. çok zor günler geçirdim. AMA ASLA UMUDUMU KAYBETMEDİM! Murat Tuncer ve Alper Demirbaş için bir mucize hasta oldum. 15 yıl dialize girdim. nakil olduktan sonra 2 ay böbreğim çalışmadı. mesanem tamamen kapanmıştı. v.s. lakin şimdi çok iyiyim Rabbime Hamd olsun. denizsu, şuan takibini medical park tamı başka yerde mi yaptırıyosun?

herkese geçmiş olsun bende 4 yıl önce hacettepede böbrek nakli oldum.Şimdilik herşey güzel ilaçların yan etkileri dışında:) ALLAH hep bu şekilde kalabilmeyi nasip etsin inşallah.ALLAH bütün diyalize girenlere nasip eder inşallah.

merhaba arkadaşlar...
bende Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi nde böbrek nakli oldum.
iki yıl oldu Allah a çok şükür hiç bir sıkıntım yok.
ANAM dan ve diğer duyarlı tüm AnaBabalardan ALLAH razı olsun.
selda hanım 4 yıl olmuş siz nakil olalı hala ilaçlarınız yan etki yapıyormu dozları baya bir düşmüş olsa gerek...

Selamlar emeklilik muhabbetine bu konuyu atlatımışım;)

5 yıl diyalize girdim ve 2005 aralıkda kadavradan akdeniz üni tıp fak de nakil oldum. nakilden 2 yıl sonra dünyalar tatlısı oğlum oldu çok şükür ikimizde iyiyiz.. Organ bağışı ne kadar çok artar ve insanlar bilinçlenirse bizlerinde yaşama şansı bi o kadar artar. umarım herkes bir an evvel kurtulur..:)

arkadaşlar nakilden sonra saçlarında dökülme olan var mı acaba. kısa bir süreçte değil de 4-5 yılda. benim epeyce dökülüyor son 2 yılda özellikle dökülme arttı. bu arada prograf değil de sandimmun kullanıyorum buna rağmen başka sebebi ne olabilir sizce? genetik olarak bizim aileyi bırakın sülale de yok kellik!

dostum bende de aynı dert var, doktoruma hiç danışmadım ama saç dökülmesini önleyici ilaç yada sprey kullanmamız ne kadar doğru olur bilemeyiz aslında ben saç ektirmeyi düşünüyorum.bunun bir sakıncası yoktur herhalde bilmiyomda...

merhaba bende 05.11.2010 tarihinde memorialda nakil oldum diyalize hiç girmedim takibim çapada yapılıyor hepinize geçmiş olsun diyazlize girenlere Allah yardım etsin inşallah onlarda sağlıklarına kavuşurlar...

Allah bagışlasıın, hayırlı ömürler nasip etsin inşallah. BEn NAkil sonrası dogum yapmanın riskli oldugunu duymuştum bir kaç kişiden açıkcasıı üzülmüştüm de. Sizin yazınıızı okuyunca tekrar bir umut geldi.:)

Üst Alt