Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakan'dan 38 bin özürlü vatandaşı sevindirecek haber

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bülent, çelik ve kayaozesen hepinizi çok teşekkür ederim inşallah =)

Dün bir tv kanalında memur alımları gündeme geldi.Normal alımların yanı sıra 10 bin civarındada özürlünün alınacağını söylediler.

Bilgilerinize,

ben bu haberin gerleşleşmesini isteyen taraftayım. ama gerçekleşeceğine inanan tarafta değilim. ama inanmak istıyorum.

2008 kpss ye gırdım. alım olmadıktan sonra hepsi boooooooooşş

trt2 de akşam bütçe açıklamasında yine dile geldi bence olacak 1997 de dms iken başladım girmeye ve boyle devam ettim hiç kaçırmadım askerce bile kpss ye girdim barajı geçiyorum 1997den beri atama bekliyroum yaşıtlarım emeklilik hesabı yapıyor

inşallah olur

----------

hakkımızda hayırlısı ama ben inanıyorum allahıma güveniyorum ettiyim dualarım boşa cıkarmıycak allahım

Mrblar arkadaş.ben derim ki asla ama asla ümidimizi yitirmeyelim.akp yandaşı arkadaşlarada şunu söylemek isterim bunu kabul etselerde etmeselerde bu bir secim yatırımından başka bir konuyu ifade etmez.Sonuçta var olan bir nokta vardır buda gün gibi aşikardır bu sene ki seçimleri kaybetme oranları yüksektir.Bu 38.192 kadro olsun ve diğer yapılan faydalı işler olsun tüm bunlar son çırpınışlardır.Bundan dolayıda emin olun ki bu alım yapılacak..önem arz eden adaletli bir alım sürecinin yaşanması..unutmayın ümitsiz arkadaşlar,zamanında 1992 senesinde 90000 kadro tek kalemde açıldı bu bizlere verilecek olan kadroda inanın gerçekleşecek..

----------

Bu konuyla ilgili tüm yazılarınızı okudum.bazı arkadaşlar mailden bahs ediyor,bence bunun sözlerde kalması sadece zaman kayıbı.Bizler yani engelliler adına ben uzun süredir bu mail olayını gerçekleştiriyorum ve mail çekmediğim yetkili kalmadı.Halende çekmeye devam ediyorum.Ama bir gerçek var bu sadece 1 kaç kişinin mailiyle olacak bir durum değil.Yukarıdada bahs ettiğim üzere bu olayın gerçekleşeceğine eminim ve de fazlasıyla ümitliyim.Ama önem arz eden bu olayın bizim istediğimiz şekilde sonuçlanması adına bizlerinde yetkillere sesimizi duyurmamız..

Belki bu yazacağıma bazı arkadaşlar kızacak ama bir gerçek daha var biz üniversite mezunu arkadaşlara yapılan haksızlık.Tüm günüm ilanları takip adına PC başında geçiyor..genellikle ilanlarda ki tahsil şartında takılıp kalıyoruz.Söz konusu ilanlarda tahsil şartının alt üst sınırı ortaöğretim ibaresi konularak biz üniversite mezunlarının alımına otomatikman kapatılıyor..Bunun nedenini bir türlü anlamış değiliz.Buda bizlere boşuna okumuşluk hissini fazlasıyla tattırıyor..sakın beni yanlış anlamayın arkadaşlar.Bizler lise mezunu alınmasın demiyoruz enazından alt üst sınırın ortaöğretim ibareesi ile kilitlenmesi yerine en az orta öğretim ibaresinin kullanılmasını veya ortaöğretim mezunlarına ayrılan kontejanın bizlerede ayrılması taraftarıyız..

bu şekilde sizlerinde bizlerinde bunca okumuşluktan sonra yüzünün gülmesi sağlanmış olacaktır..örnek olarak en son dönem alımlarında ortaöğretime tanınan kontejan bence çok fazlaydı MEB bakanlığı memur statüsünde alım gerçekleştirdi.Unutmamak gerekir ki bu ülkede sadece özürlü olanlar ortaöğretim mezunu arkadaşlar değil..umarım bazı arkadaşlar bu haklı sezlenişimizi anlayışla karşılarlar..Hepinize saygılar arkadaşlar..

kardeş inşallah alırlar üniversite lise ortaögretim demişsin zaten 38.192 kişi alınırsa eger ne üniversite ne ortaögretim nede lise mezunu işsiz kalır 38.192 yeterde artar bile eger alımlar gercekleşirse :):)

bakalım 2010 geliyor göreceğiz:) gönlümüze göre olur umarım herşey

kim bilir o zaman ölürmüyüz :kalırmıyız allah bilir : devlet herzaman gereğini yapar fakat geç kalır .iyi günler fazla umutlanmayın

evet koskoca türkiye ve devletin var olmasının ilerlemesinin göstergelerinden biri eğitim diğeride sağlık.lise mezunları alınmasın ama milli eğitime bile lise statüsünde personel laınıyorsa bu devletin ne kadar eğitimsiz ve düşüncesiz olduğunu gösterir.okumayazmayı bilmeyen alsalardı daha iyiydi milli eğitim ya orada öğretirler her şeyi....

Yazımdada belirttiğim üzere ben lise mezunu asla alınmasın demiyorum.sonuç itibariyle ilköğretim mezunuda lise mezunuda,üniversite mezunuda hepimizin işe ihtiyacı var.ve de aşikar olan ikinci husus bizler engelli vatandaşlarız.bizleri tek rahatsız eden konu biz üniversite mezularına yeteri kadar kontejanın ayrılmaması ve mağdur edilişimiz. unutmamak gerekir bize asıl engel teşkil eden engelimizden öte işsizliğimiz..bundan ötürü tüm engelliler alınsın ister gönül..ancak adalet çerçevesinde..bu arada facebookta bir gurup kurduk ilgilenen arkadaşları beklerim.

38.192 ENGELLİ KADROSUNU DÖRT GÖZLE BEKLEYEN ÖNLİSANS VEDE LİSANS MEZUNLARI | Facebook

Merhaba Olcay. Ben kpss sınav puan 31 aldım. kamu alabilir mi? sanırım şimdiden teşekkürler.

meko..cvp

mrb meko kardeşim..gerçekçi olmakta yarar var aslında çok küçük bir puan dilimine sahipsin normal şartlarda şansın minumun düzeyde ama yok demiyorum.çünkü ben dahil bir çok arkadaş 70,80 puanlarla başvuru yapacak tabi şayet alımlarda kpss şartı söz konusu olursa .Birde tahsil şartıda önem arz ediyor seninle aynı tahsil şartlarını taşıyan diğer arkadaşların puan limitlerine bağlı.Ancak bu söz konusu alımlar nasıl ne kriterlerde olur bilmiyorum..ümidini yitirmemeye çalış..çünkü bu alımlarda belkide kpss puanı şart koşulmayacak yeni bir sınav söz konusu olacak o yüzden sakın ümidini yitirme ok.Dur bakalım önümüzdeki günlerde muhakkak alımlarla ilgili bazı cvplara basın yayın organları aracılığıyla ulaşacağız..sen dediğim gibi ümitsizliğe düşme olurmu. sonuçta özürlü alımlarında kapss söz konusu olsa dahi baraj söz konusu değil bundan dolayı yerleşme şansın herzaman olacak..

bülent.cvp

mrblar bülent kardeşim..böyle bir düşünceye nasıl hasıl oldun bilmiyorum..ben sadece senelerdir kurum alımlarını yakından takip eden gerek yerleşenlerin min ve max. puan aralıklarını takip eden gerekse sık sık ankaraya kadar gidip özürlüler yani bizler adına gereken mercilere ulaşmaya çalışan ve sesimizi duyurmak adına elinden geleni yapan bir birey olarak bilgilerimi arkadaşlarla paylaşmaya çalışıyorum...bu yazışmalarım sadece bilgi paylaşımı adına yapılan yazışmalardır..

----------

bu arada kusura bakmada benimde sana bir sorum olcaktı..ben tüm arkadaşlar adına elimden geleni yapıyorum peki sen biz özürlüler adına bu zamana kadar ne gibi faliyetlerde bulundun..dikatini çekerim kendi adına değil bizler adına....

sen kurukalabalıktan başka bişey yapmıyorsun laf içraat yok kendini akıllı hisseden başkalarının adına konuşan cok bilmiş en azından kendini öle hisseden birisin valla senin hiç bir faliyetini ne gördüm nede duydum bay veya bayan boşbogaz

Neyi nasıl ifade etme konusunda özürlülüğe sahip bir insanla polemiğe girme konusunda fazla ısrarcı olma taraftarı değilim.sonuç itibariyle ben engelliler adına hiçbirşey yapamassam dahi gereken yazışmaları allahın hergünü yapan bir insanım.enazından ben birşeyleri değiştirmek adına elimden gelen tüm imkanlarımı tanıdık tanımadık her bireyi harekete geçirmek adına elimden gelen çabayı sarf ediyorum..sana tekrar soruyorum peki senin yaptığın ne.. oturupta daha kendisini ifade etmekten aciz bir insanın asıl boş beleş sözlerinden ibaret kelimeleri sarf etmek yerine bu güne kadar kendin dışında ki engelli bireyler adına ne yaptın onu bana söyle.Orda öyle oturup benimle atışacağın yere oturda düzgün cümlelerden ibaret olan derdimizi anlatan bir dilekçeyi bu linke gönderde bir faydan dokunsun http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/Bimer/pApplicationEntry.aspx tabi bu konuda boş düşünceler dışında konuşacak kadar bilgi daracağın genişsse ok.

olçay msn adresin varmi beraber bi yazi hazirliyalim güzel b ayzi sonra mail adreslerini ben topplarim herkes o yaziyi 3-5mail adresleriyle tek tek gönderir öncellikle sinavlari kurumlar yapmasin sorunu diğer soorun ise 38bin kadro açiği detaylari msn de görüşürüz;)
bu ayzilarimizi atvhaber,doğan yayin grubu star haber ve ilgili bakanliklarin mail adreslerine yollariz;)

arkadaşlar bosuna heveslenmeyın 1 % 50 gıbı bır oranı rapoda % 25 ide mezunıyette % 15 ide eften puften sebeblerle elerler bu hukumetten baska bırsey beklemeyın

agzın çok laf yapıyorda cogu gereksiz laflar engelliler adına naptın engellileri işemi aldın onlara ihtiyacı olan şeylermi sagladın naptın üflemeyle olmaz bu işler valla cok iyi oynuyorsun keşke benim engelli kardeşlerimi düşündügün kadar sende düşünseydin bu başlıktaki forum baya bir gündür acılmış nerdeydin ha evet oturup BAŞBAKANLA ENGELLİ İSTİHDAMINI görüşüyodun demi bilmeliydim güldürme beni be :mad:

olcay_bartan@hotmail.com geçen gün tüm basın yayın organlarına birer dilekçe gönderdim..dediğin gibi oturup genel içerikli bir dilekçe hazırlayıp bu dilekçeyi arkadaşların beğenisine sunalım kabul gördüğü taktirde hergün aynı dilekçeyi bendede sendede varolan gerekli mercilerin mail adresine yollarız hep beraber bu olayı gündeme getirme zamanı geldi bence....

----------

bülent kardeşim sen;
1- aşağılılık kompleksinden vazgeç
2-geveziliği bırakta bir dilekçe hazırlamaya çalış.
3-ne yapabiliriz diye bir fikir yürüt bırak tamam ben boş beleş adamım sen zeki ve de akıllısın allah seni başımızdan eksik etmesin..

ha şöle bana kalırsa önce şu engelsiz olupta engelli raporu almış olanları bulmak gerek çünkü haklarımızı gasp edicekler cogu normal insan saglık raporu alıp işe yerleşecek ben bunun önlenmesini öncelikle isterim

unuversıte mezunu engelli

ben unuversıte okuyupta engelli kontenjanından iş arayanlara şaşıyorum.ya o okulu okumucan yada okuduysan okudugun bölümün hakkını verıcen.yok hakkını veremıceksen sırf okumak için nedne okudun.e okudun diyelim o zaman geliştirecen.birde sunu ekleyeyım alınacak olan engelliler hiç beklemesın devlet kurumlarında pozisyon çaycı cuycu odur budur işler bekliyor yane zihniyet aynı geri kafalı idareci düşüncesi.

kardesim ben yurdısı kaynaklı ozel bır sırkette calısıyorum begenmedıgın çin hukumetı benı kabul edıyor rapor almama gerek kalmadan turkıye raporla kabul edemıyor sen özel sektorde calısıpta rapor alamayanların ve sigortasız calısanların calıstıkları ortamları benım gıbı gorsen turklügünden süphe ederdın bana ak partıyı savunma türk ekonomısınıde işçisinide işverenıde yakan akp formları ıyı oku ondan sonra yaz kactane olumlu yazı var bır takıp et 2006 da neden bukadar engellıyı magdur ettı avrupa uyum yasası dıyemı ama avrupada boylebır uygulama yok kardesım bız doyduk sen bıraz daha ye

Ahmet kardeşim şaşacak bir durum yok.ben üniv.mezunuyum makine bölümü özürlülüğüm okulumun son senesinde gerçekleşti epilepsi hastasıyım..kendimide her alanda yeterince geliştirdim.ancak özel sektör epilepsi hastalarına sıcak bakmıyor..bundan dolayı işssiz kalıyoruz sorun bu...

sonuçta engelli arkadaşlar bu haktan yararlanmalıdır lise üniversite ne olursa olsun ama sadece engelli arkadaşlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt