Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakan'dan 38 bin özürlü vatandaşı sevindirecek haber

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir sorum olacak.Bende rapor var,nufüs cüzdanımın arkasında yazıyor oran,o zamanlar ayrı kart verilmiyordu.Şimdi engelli memur alınırsa tekrar rapor isterler mi benden? Raporların geçerlilik süresi sınırlı fakat kimliklerinki? Rapor isterlerse oran düşürülürse diye soruyorum.

teşekkürler arkadaşlar,raporumu 2008 yılında almıştım umarım sorun olmaz :)

yaff ne kadar karamsar mesajlar yazıyosun dur umutlarımızı tüketme bari 1 ay polyannacılık oynayalım 2009 da almışım raporu daha yeni sen oyle yazınca ödüm kopuyo 1 ay git gel yaptım hastaneye

şimdi 2009 un 4 ayında aldıgım rapor geçersiz mi sayılcak daha 8 aylık bir rapor

işkur aracılıgı ile aldım benim bildiğim 2006 dan once alanlar için biz zaten yeni sisteme gore aldık her iki koldada kısıtlı kullanma extremite mi nedir ondan var

Kaya sen Büyücü arkadaşımızın olumsuzluk eki olduğunu yenimi öğreniyorsun :)

Gerçekten de 38 bin memur alımı olacak mı cok merak ediyrum. inanan arkadaslar varmı?

İlla 38 bin memur alımı olmasa da en azından bir kısmı alınır bence,yine de 38 bin engelli memur alımı olursa süper olur :)

Bu başlığın en başlarında 2010 bütçesinde böyle bir alım için düzenleme yapılmadığınız yamış ve bu 38 bin kadronun doldurulmasının imkansız olduğunu söylemiştim. Ama daha sonra bir gelişme oldu ve bu kadroların doldurulmasına engel olan mezuat değiştirildi bütçe görüşmelerinde. :)
Yani 2010 yılında hangi kurumlar kaç kadroyu doldururur bilinmez, ama seçimin yakın olduğu düşünüldüğündei ben 2010 yılında ilk defa onbinleri aşan alımlar olacağını düşünüyorum.
Hayırlısı :)

yaşa patron büyücü içimizi karartırken sizin bu konuşmanız bize umut oldu

27 aralık posta gazetesini okuyun orda açıkça bütçede öncelik verilen konuları görürsünüz.alt manşette yazılı.inşallah dedikleri gibi olurda istihdmımız hayırlısı ile gerçekleşir.yoksa engelli bilgileri alimi olacağız sonunda

memurluk başvuur şartları

peki bu devlet kadrosuna istikrarsız işyerinde maaşını duzgun alamayan ve çalısıyor durumda olan engellilerde başvurma şansı olacakmı.yanı çalışan bir engelli kamu kurumlarına geçebilecekmi

Bülent Abi,

Peki sence bu alımlar nasıl gerçekleşir .3'er aylık dönemlerde yapılan sınavlarla olur gibi geliyor ama, senin görüşlerin önemli...

Evet, üçer aylık dönemlerde ilan edilir alımlar büyük olasılıkla... Ama doğusu bu büyük miktarlı alım aynı zamanda siyasi açıdan da verimli olsun isterse hükümet, bence bir KPSS düzenlenebilir ve kurumlara toptan atama yapılabilir.. İkincisini tercih ederiz tabii

buyucu;

sende şu saglık raporuna bayabir taktın ha sen gönlünü ferah tut eger gercekten o %40 ve üzeri raporu hak ediyorsan verirler

valla benimde %44 ...2009 nisan ayında aldım hiç oyle bir kaygım yok

arkadaşlar bu kodroda memur olarakmı çalışacağız yoksa sadece iş mi bulmuş olacağız?

memur olacaz bence
OSYM sınavı yaparsa baraj koyarmı acaba

bence bu iş olacak ama zamana mı yayarlar 300 kişi olarak mı alırlar orasını bilmem ama engelli alımı olmasa bu kadar gündeme gelmez bütce kanunlarında bile izahati yapılmış bir konu hüküment oy alma çabası peşinde işin diğer bir boyutu ise üniversite mezunu veya lise mezunu gidip okullarda uğraşacak dirsek çürütecek diğer yandan ilkokul mezunu gelip işe konacak ilkokul mezunu arkdaşardan özürdiliyorum ama bence tahsilli ve kalifiye bir eleman dururken heybeye ilkokul mezunu alınması yersiz gibime geliyor

bencilce bir yazı oldugunu düşünmüyorum 1997 den beri girmediğim sınav kalmadı birde kendinizi o kategoriye koyun ne zorluklarla okunuyor empati yapın anlarsınız.. ben alınmasın demiyorum ki elbette bir univ mezunu alıp ta paspas çektirecek değiller her nevi insan gücüne ihtiyaç var

yaf gerçekten zoruma gidiyo geçen gün maliyeye gittim adam klavyede tuşların yerini bulamıyor 60 yaşında amca yeter emekli olda biz geçelim yerine dedim

benim sosyal güvencem bile yok nasıl yapcaz univ mezunuyum pc tamiri yapıyorum elektirik teknikeriyim ölene kadar çalışsın o zaman alttan gelen nesile ne olacak

sistem değil işte o emekli olursa yeri boş kalacak ve atama olacak bu sistemin sorunu değil o adamın parayı çok sevmesinden kaynaklanan bir durum şimdi 1500 lira alıyo emekli olunca 800e düşcek kaygısı var gitsin istirahat etsin dinlensin artık işsizliğe neden olan bu tarz adamlar

geçen sene istikalal caddesi tranvayda tanık olduğum bir olayı hatırlattın bana kaaya abi. kısaca anlatıyım..

tünelden tranvaya bindik. baktık ki arkadan bir postacı da bindi. tranvay hareket ederken (engelli değil normal) bir genç -amca sen kaç yaşındasın dedi. postacı amca 56 dedi. genç emekli misin dedi. postacı evet dedi. genç emekli olmuşsunuzda kenara kaçılıp biz gençlere yol verseniz dedi. postacı amacanın da cevabı; devletin emeklilik maaşı yetiyor mu diye bir sorasana postacı amcana diye sorup tranvaydan inmişti...

kardeş asgari ücret alıpta 3-4 çocugu olan ve evi kira olan 50 tane aile sayarım sana memleketimde bunlar be olacak ve cocuklarıda universite oğrencisi

arkadaşlar bu boş kadrodan yararlanmak için ne yapmak gerekiyor, sınava falanmı gireceğiz?

henüz birşey belli değil bakalım ya kpss ile ya da özel bir sınavla

herkese merhabalar
engelli 38 bin alinacak okuyabilirsiniz....

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilecek olan engelliler 16.09.2004 Tarih ve 25585 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelik’ hükümlerine göre istihdam edilmektedirler.

Ancak adı geçen yönetmelik hükümleri nedeni ile engellilerin adil bir biçimde yarışması ve sınavlarda başarılı olmaları sağlanamamaktadır.

Engelliler camiası olarak adı geçen yönetmelikten doğan en önemli sıkıntılar şunlar olarak görülmektedir.

1- Yönetmeliğin Madde-6/c fıkrası ‘Kamu Kurum ve Kuruluşları sınavları kendileri yaparlar’ hükmünü getirmiştir. Buna göre; engelli memur istihdam edecek her kam kurum ve kuruluşu kendi bulunduğu ilde sınav yapmaktadır.

Bu nedenle engelliler eğer sağlık ve mali durumları seyahate uygunsa il il sınavlara katılmak için seyahat etmek mecburiyetinde kalmaktadırlar.

2- Yine ilgili yönetmeliğin aynı maddesi gereğince her kamu kurum ve kuruluşu sınav sorularını kendileri hazırlamaktadırlar. ÖSYM tarafından organize edilen sınavlarda dahi hatalı sorular çıkabilmekte iken engelli memur alım sınavlarında sorulacak soruları her kurumun kendisinin hazırlaması geçerli bir ölçme değerlendirme sağlayamamaktadır. Ve yönetmelikte herhangi bir soru dağılım %’si olmadığı için bazı kurumlar Matematik bazıları da Türkçe ağırlıklı sınav yapmaktadırlar. Oysa geçerli bir ölçme değerlendirme için sorulacak soruların alan bazında %’lerinin belirlenmiş olması gerekmektedir.

Bu nedenlerle yapılacak olan engelli memur sınavlar, tercihler ve yerleştirmelerin Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılmasını tüm engelli kamuoyu arzu etmektedir.

Kamudaki engelli personel istihdamının önünü açan yasal düzenlemeden sonra 38 Bin engellinin istihdam edileceği düşünülürse sınavlarla ilgili yapılacak olan yasal düzenlemelerin ve teknik işlemlerin ivedilikle yapılması gerekmektedir.

bu memurlar netin editoru idealistin yazmış oldugu bir makale

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt