Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakan'dan 38 bin özürlü vatandaşı sevindirecek haber

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kpss şartı aranmaz çünkü engellilerin büyük bir bölümü okur yazar deyıl bir bölümü ilk okul orta okul mezunu onun için:)

arkadaşlar ben siteye yeni üyeyim... bu habere çok sevindim, birde yaş sınırlaması kalkmış doğrumu? bi ricam daha var bi bilen sölesin nolur..önümüzdeki ilk sınav nezaman? bilen varmı? yada belirli dönemler varmı? bunaldık artık :(

ben univ mezunuyum hala boşum kpss yide kazanmış durumdayım nasıl oalcak

ozaman ortaokul ve ilkokulda kapsıyormu mu 38 bin kişi içinde

ilkokuluda orta okuluda liseyide universiteyıde kapsıyor:):)

bence daha çok egitımsız kışılerı almak için yapılmış bı açıklama 38000 bılmem kaç kışının laıncagını zannetmem bukaadr kışı uzun bı surede alınır5-10 yıl suuure belkı akp ıktarda kalıcagına hesap ederk yapıyor buaçıklamyı .ben 1yıl devllet daıresınde staj yapmıştım
muhasebe bolumunde bırtane muhasebeden alnlayn yoktu bende 2yıllk unı.muhasebe mezunuyum bız bu işlere gırecegımız zamn yok sertıfıka yok yuksek puan bınbır derededn su getırıyolar kpssye de gırmıştım 2006da ınanmayın hala evdeyım.

KPSS puanım 65 univ mezunuyum elektirk teknikeriyim c sınıfı ehliyetim var kamyonet kullanıyorum bilgisayar sertifikası sahibiyim bilgisayar bakım onarımı yapıyorum satın alma konusunda uzmanım belgeliyim umutlarım tukenmek üzere artık

bu kadar karamsar olmayalım ümitsiz yaşanmaz arkadaşlar ben lise mezunuyum kpss 55 puanım var bilgisayar sertifikamda var çok çok ümitliyim inşallah çalışabilecek düzeyde işsiz tüm engelli arkadaşlarımızı alırlar ben kendi adıma ümitim var ilk bu bakım parası cıktıgında işte bakıma muhtac engelli ailelerine her ay aylık baglanılıcak denmiştide inanmamıştım olmaz demiştim milyonlarca engelli var demiştim devlet bu kadar para engelliye ayırmaz demiştim buda öle işte :):)

Kpss Puanım 64. Lise Mezunuyum. Kitap Yüzü açmadan 64 aldım:) Bilqisayar teknık Uzmanım. Şu anda çalışıyorum Özel sektörde(bilqisayar bakım onarım,kurma,ıvır zıvır aklınıza ne qelirse yapıyorum bilqisayar sektöründe yazılım hariç:). ama devlette kım işe qirmek istemez... Umutluyum ßekliyorum.

Arkadaşlar bu alımların ne şekilde yapılacağını nasıl öğrenebiliriz.Yani kpss şartımı aranıcak, ki ben böyle bişi olucağını sanmıyorum...Çünkü kpss'ye girmemiş bir sürü arkadaşımız var..yada bu üç aylık dönemlerde yapılan sınavlar ile olabilir.Ama bu söylediklerimin hepsi soru işaretleri bunun cevabını BİMER'den öğrenebilirmiyiz.

10 kere yazdım BİMERe işkurdan oğren diye mail geldi

şimdi belli olmaz daha yasa yürürlüye girmedi 1 ocak 2010 dan sonra belli olur:)

mrh ben öğretmenlik son sınıf öğrencisiyım.1. kolum yok ve acıkcası hangi konumda sınava gırsem bılmıyorum,önce normal konum damı gırsem dıye düşündüm çünki engelılerın önüne bayagı engel çıkarıyorlar ama bu sene farklı olacak gibi görunuyor . acıkcası karasızım varsa fıkırlerınız paylaşırsanız sevınırım. şimdıden tşk

30 binin dışındakini özürlü sınavı istihdam etseler yine yeter.kpss de mülakat var ve torpil dönüyo

hey gıdı gunler hey inşallah ısteyenler amcalarına:))(amaçlarına) ulaşır ne dıyeyım ama bana (utopik gelıyor sayı)

bunlar tamamen rakamlarla goz boyama bu ulkede 540,000 ogretmen var yanı bunun %3 u kadar kontejan engellıye ayrılmış durumda, ıdarı kadro yokmu dıyeceksınız oda var ama 16256 tutumaz bunlar, kaçtane engellı ogretmen gordunuz olanlarıda almıolar zaten, emnıyet mudurlugu, sağlık baknllıgı vs. bunlar zaten toplam polıs ve doktor sayısını veryıor yanı hepımızın polıs veya doktor olması gerek, ıdarı kadroda dedığım gıbı okadar tutmaz toplam boşluk sayısı da zaten(48549) turkıyedkı memur sayısının yuzde %3ne denk gelır .arasıra duyarsınız 30-40.000 memur alıncak bu yıl dıye alınanlar kımler emnıyet guçlerı doktorlar buyuk bı çoğulnluğuda ogretmen dır bunların .yanı bu hesaba gore bu kadar kışı almaları mukun degıl, hesap açık ıster ınanın ıster ınanmayın .

her yıl 3 aralıkta gündeme gelir sonra hep rafa kalkar ilk kez duymuyoruz yıllardır bu açığı herkes biliyor zaten 2010 yılında 25000 memur alınacak pek umutlanmamak lazım.
ama keşke hepsini doldursalar.

ya eğer bu haber gerçekleşirse mükemmel olur o zaman da dediğiniz gibi işsiz özürlü kalmaz inş... bizde işe girenlerden oluruz .

Şimdi haberlerde seyrettim 2010 bütçesine 38000 engelli için madde konmus bu kesin eleman alımı yapılacak demekmi ne dersiniz ayrıca bu alımlar olursa acaba nasıl birişe alım süreci izlenir

merhabalar

kamuda 38 bin ozurlu alinacak sinav? kpss?nasil.ben kpss 2008 puan 47 aldim 38 bin ozurlu alabilir mi?

valla arkadasım bence 38000 engelli demek türkiyede calısır konumda olupta işsiz kimse kalmayacak demek gibi bir şey cok büyük bir rakam bence genel bir sınav yapılması mantıklı kpss ye bakmazlar gibi geliyor ama ne olur bilmiyor kimse bende merakla bekliyorum

2010 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısının TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmesi sırasında yapılan bir değişiklik ile kamuda ilk defa işe alınacak özürlülerle ilgili istisnai düzenlemeye gidildi. 1 Ocak 2010 tarihinde yürürlüğe girecek söz konusu düzenleme ile kamudaki özürlü istihdamı, kadro sınırlamasının dışında bırakıldı.
Bu şekilde Kanun gereğince dolu kadro sayılarının yüzde 3′ü oranında özürlü çalıştırmak zorunda bulunan, ancak bu yükümlülüklerini kadro sınırlaması ve diğer nedenlerle yerine getiremeyen kamu kurum ve kuruluşları, 2010 yılı içerisinde özürlü kontenjanlarının tamamını doldurabilecek.
Konuyla ilgili bilgi veren bir üst düzey Maliye yetkilisi, doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından özel durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı yüzde 40 ve üzerinde olan kişilerin “özürlü” addedildiğine dikkati çekerek, AA’ya şu değerlendirmeyi yaptı:
“Kamu kuruluşları, dolu kadrolarının yüzde 3′ü oranında özürlü personel çalıştırmak durumunda. Ancak, Bütçe Kanunlarıyla belli sayıda açıktan atama izni verilen, emeklilik, ölüm, istifa veya nakil sonucu ayrılanların da yüzde 25′i oranında yeni memur alımında bulunabilen kamu kuruluşları, bu sınırlamalar ve diğer nedenlerle özürlü personel almaya pek sıcak bakmıyordu. Sonuçta 48 bin 549 adet kadroya karşılık, kamuda özürlü statüsünde sadece 10 bin 357 kişi istihdam ediliyor.
Özürlü vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek iç in ilk defa bir istisna getirdik. 2010′da özürlü istihdamı, kamuya tahsis edilen kadroların dışında değerlendirilecek. Bu çerçevede kamu kurum ve kuruluşları, 2010 başından itibaren boş kadroları kadar özürlü personel alabilecek. Bu kadrolarının tümü nü doldurabilecek.”
Halen kamuda 38 bin 192 özürlü kadrosu boş bulunuyor.
Yeni düzenleme kapsamında en fazla özürlü memur alabilecek kuruluş da Milli Eğitim Bakanlığı olarak belirleniyor. Halen 16 bin 256 özürlü personel alım hakkı bulunan Milli Eğitim Bakanlığını, 8 bin 51 boş kadro ile Sağlık Bakanlığı, 6 bin 229 boş kadro ile Emniyet Genel Müdürlüğü, bin 1813 baş kadro ile Adalet Bakanlığı, bin 636 kadro ile de Diyanet İşleri Başkanlığı izliyor.
Kamuda özürlü memur alımı yapılacak boş kadrolar şöyle:
KAMU KURULUŞLARI AÇIK OLAN ÖZÜRLÜ MEMUR KADROSU
—————— ——————————
Adalet Bakanlığı 1.813
İçişleri Bakanlığı 619
Milli Eğitim Bakanlığı 16.256
Sağlık Bakanlığı 8.051
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı 780
Diyanet İşleri Başkanlığı 1.638
Gelir İdaresi Başkanlığı 628
Emniyet Genel Müdürlüğü 6.229
Orman Genel Müdürlüğü 229
Diğer Kurumlar 1.949
Toplam 38.192

yesil_izmit kardesim.bu 38 bin alinacak oluyor ama sinav girecekmi?2008 kpss olur mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt