Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakan'dan 38 bin özürlü vatandaşı sevindirecek haber

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hiç inandırıcı değil kimse ümitlenmesin ... bunlar ne zaman doğru iş yaptı ki bundan sonra yapacaklar... Seçim çalışmalarına erken start vermişler eee tabi oylar azaldı akıllarınca bizleri kandıracaklar ...

artık inanmak istiyorum

valla arkadaşlar ne kadar yalan ne kadar değil bilmem ama artık yalanda olsa inanmak istiyorum ki yine inanamıyorum. inşallah bu sefer ki doğru olurda, devlet biz inanmayanları burada rezil eder. ben rezil olmaya razıyım yeter ki %80 engelli arkadaşımız işe alınsın...

Ya arkadaşlar herkes düşüncesini yazabilir ve yazmalıdır da zaten sırf benimle bizimle aynı düşünceye sahip değil diye kimseyi yargılamamalı yaftalamamalıyız lütfen ...Değerli arkadaşlar bunlar spekületif haberlerdir bilinçli olarak medyaya sızdırılır geçen günde ziraat bankasına şu kadar ceza kesildi diye haber çıkmıştı . Ver bakalım kestiğin cezanın dekontunu takip edelim bi kestiğin cezayı tahsil edebiliyormusun nerdeee :):)Yani koskoca bir çalışma bakanısın ortaya çıkıp şu kadar özürlü personel açığımız var diyorsun ben çalışma bakanı değilim ama bu tespiti ben de yapabilirim öyleyse senin çözüm üretmen gerekir üretemiyorsan o koltukta boşuna varsın demektir .Evet insanın içinden inanmak geliyor haklısınız da ama bu seneryoları o kadar çok izledik ki sadece deja vu diyebiliriz .:):):)

ziraat bankasına ceza kestiklerini söyleyip dekontunu bizlerede gösterseler bir şey farketmez. sonuç "döner sermaye" başka bir şey değil. önemli olan cezasını kestikten sonra onların kadrolarını doldurması.

Hallederiz çelik göstersinler dekontu blançosundan takip ederiz onlar sorun değil :):):)

tek bir cümle ile özetlemek gekirse düşüncelerimi;
Gene Seneryosu yazılmaya başlanmış ama hiç bir zaman gerçek olamayacak bir Hikaye okudum...

arkadaşalar dikkat ederseniz cezayı kesenle ödeyen aynı hahaha
ne farkederki sag cepten sol cebe para yine devlette kaldı iş umududa suya battı
boş iş gibi geliyor bana yada içimiz kararmış her şeye kötü gözlemi bakıyoruz acaba.

naser34;

döner sermaye değerken bende onu kastetmiştim zaten naser arkadaş..

arkadaşlar birbirinize destek olacagina köstek oluyorsunuz ya siz böyle yaparsaniz devletin bir yetkiilisi gelip burayi okursa ve rapor olarak müdürüne müdürüm bunlar daha kendileri birlik ve beraberlik olamiyor vede dayanişma yok biz yine eskisi gibi her dönem 100kadro açsak yeter....ama birlik olursak bimere baski yaparsak herks 3-4tane mail atarsa bimere işte bakan söyle dedi her dönem 500kişilik kadro açmak demek mi oluyor bu 2010da kadroyu doldurcaz demişşiniz diye bir metin hazirlasak o metni herkes yollasa gerekli yerlere mail olarak ve böylece engeelli işsiz arkadaşlarimiza yani kendinize daha çabuk iş imkani sağlasaniz kötümü polemiklere gireceginize orta yol bulunuz....

İnşallah uygulamada'da görürüz.Zaten bu acılımda gerekliydi,çalışabilecek engellye iş, çalışamayacak durumdakilere'de 2022 den yararlanması gerekir. Sosyal devlet anlayışı da bunu gerektiriyor.Uygulamaya gecerse bakanıda teprik etmek lazım.

Şimdi tam birlik ve beraberlik zamanı.Ortak hareket etmeliyiz.Birimiz bu taraftan, diğerimiz şu taraftan değil. Hepimiz aynı zamanda hareket etmeliyiz.Tam bakan böyle demişken, bizlerde hakkımız olan kadroların doldurulması için ilgili yerlere faks,e-mail,atarak gündemi sıcağı sıcağına takip etmeliyiz.Bazı şeyleri kazanmak için, herkesin olaya katkı sağlaması gerekir.Amacımız kimseyi yermek de değil, övmek de değil. Orta da bir hak arayışı var ve o hakkımızı da alasıya dek uğraşacağız..

o zaman bu ortak nokta için;
1-yeni bir başlığın açılması
2-nerelere mail atılacak konusunda bilgi yada mail adresleri
3-hepimiz aynı konuyu paylaşacağımız için kendilerine aynı yazıyı göndermek. bunun için güzel bir yazı yazalım.

yazı yazıldıktan sorna herkes özel mail adresinden kopyala yapıştır dedikten sonra yeni başlıkta açılmış olan mail adreslerine gönderelim bence..

teşekkürler...

:):):) Sanki biz çıkarmışız 38 bin kadro açığı var diye ya sabır .Buyrun bozmayalım birlikteliğinizi çıkartın kuyudaki taşı

Arkadaşlar, Bakan'ın niyeti olabilir, ama niyet etmek yetmez! TBMM diye bir organ var ve orada belirlenir her şey. Dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2010 Yılı Merkezî Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı kabul edildi. Buna göre 2010 yılında kamuya TOPLAM 32 BİN Memur alınacak.
Yani eğer Bakan "ağanın eli tutulmaz" diyerek cebinden para verip "doldurun uleeyn 38 bin sakat kadrosunu" demeyecekse, buradaki tartışma anlamsız... :)

bülent abi yukarıda önerdiğim gibi bir şey yapsak nasıl olur. hatırlıyorsan bir keresinde derecelerin düşük verilmesini şikayette bulunmuştuk. sen 4-5 adres vermiştin. benim şikayetim derece değil de işkurun beni taksim ilkyardım hastanesine gönderdiğine dair, taksim ilkyardım hastenesinin benden ücret almasını şikayette bulunmuştum. sonra taksim ilkyardım hastanesi beni arayıpta özür dilemişti.

buna benzer bir çalışma yapsak diyorum..

bulent381;

sorunun cevabi:Toplam engelli nüfusunun %34,1 okuryazar dahi değildir, %14’ü sadece okuryazar, %35’i ise ilkokul mezunudur. Dolayısıyla yaklaşık 8,5 milyon engelli vatandaşımızdan 7 milyonu okuryazar değil, ya da ancak okuryazar veya ilkokul mezunudur.
yani 1milyon rakibin var memur olmak için yani 4/1sanssin var tabi bu 1milyonu 500bine düşür %50 yani 4/2memur adayısın;)

Arkadaşlar yazıyı kim hazırlıyacak.Prens her dönem 500 kişi demişsin ama bu 1 senede 1500 kişi yapar biz 38 binden bahsediyoruz.Nasıl olucak.

yazıdan bahsettik ama yanaşan yok. konu dışına çıkan var. onun için burada hatırlatma yapıcam.

o zaman bu ortak nokta için;

1-yeni bir başlığın açılması
2-nerelere mail atılacak konusunda bilgi yada mail adresleri
3-hepimiz aynı konuyu paylaşacağımız için kendilerine aynı yazıyı göndermek. bunun için güzel bir yazı yazalım.

yazı yazıldıktan sorna herkes özel mail adresinden kopyala yapıştır dedikten sonra yeni başlıkta açılmış olan mail adreslerine gönderelim bence..

teşekkürler...

inşş hakkımızda hayırlısı olur sadece lafda sözde kalmaz bizlerinde en azından bizde varız diyebilmeliyiz

umarım hayata geçirilen bi karar olur ve hakkedenler kazanır bekleyip göreceğiz

OturanBoğa: Arkadaşlar, Bakan'ın niyeti olabilir, ama niyet etmek yetmez! TBMM diye bir organ var ve orada belirlenir her şey. Dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2010 Yılı Merkezî Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı kabul edildi. Buna göre 2010 yılında kamuya TOPLAM 32 BİN Memur alınacak.
Yani eğer Bakan "ağanın eli tutulmaz" diyerek cebinden para verip "doldurun uleeyn 38 bin sakat kadrosunu" demeyecekse, buradaki tartışma anlamsız... :)"

mevzu bitmiş neyın muhabetı bu:))

Arkadaşlar yazıyı kim hazırlıyacak.Prens her dönem 500 kişi demişsin ama bu 1 senede 1500 kişi yapar biz 38 binden bahsediyoruz.Nasıl olucak.
ben örnek verdim her dönem 2bin kişi alinirsa tabii süper olur işsiz arkadaşlarimiz için ama ben mantıklı olarak 500 rakamını veredim zaten 500kişi alinirsa bir dönem bu çok büyük adim olur ve ileriki dönemlerde 1000-2000 kişi alinir önemli olan biran önce birlik olup hazir gündemde iken bimere baski yapmaliyiz bu konuda 200kişi mail atsa iş biter gibi geliyor ama önce bir metin hazirlamaliyiz...

arkadaslar bu kadrolara basvurabılmek ıcın engelli oldugumuza dair bir rapor olması gerekıyor. Ancak bu raporu sgk mı onaylayacak yanı iş basvurusunda elımızde nasıl bir belge olması lazım??

tşk

İnşallah hayırlısı olur.. Bu haber benı sevindirdi. İnşallah hepimiz bir işe sahip oluruz. mİlli eğitimin bu kadar acık kadrosunun olması gerçekten üzücü... bizlerin en iyi çalılabileceği yer mİlli eğitimde Okullarda memur olmaktır. Allah herkesin qönlüne qöre versin yarabbim.

aminn..keske kpss gibi yıl içesirisnde özürlü memur alımı yapılsa misal bu 38 bini her yıl 3bin 5bin kişi alınsa hem kadrlar dolar hemde bunca işssiz özürlüye ekmek kapısı acılır...yoksa kurumlara verıp 60,70 kişi almakla ne iş biter nede özürlü iş sahıbı olur ....

işçi kadroları ne alemde olacak acaba bu arada ? keşke onlarda doldurulsa belki çok şey istiyoruz ama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt