Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aynı anda hem şizofreni hem de otizm hastalığı taşıyan var mı Türkiye'de?

Ben insanları anlamakta çok zorlanıyorum ya.
Cinayet, intihar, katliam, pusu vs vs herşeyin bu dünyada olması bana hiç inandırıcı gelmiyor.

İnanamıyorum sadece bende bir insanım.

aydÜNYA VAZO RAPORU 2010 DA KONYA NUMUNE HASTANESİNDEN ALDIM YÜZDE SEKSEN SÜREKLİ

şu yaşıma kadarda 3 defa şuurumu kaybettim 3 defada intihar ettim

aydÜNYA VAZO RAPORU 2010 DA KONYA NUMUNE HASTANESİNDEN ALDIM YÜZDE SEKSEN SÜREKLİ

şu yaşıma kadarda 3 defa şuurumu kaybettim 3 defada intihar ettim

Ben hastanede 200 gün falan yatmışımdır.
Artık doktorlar SÜREKLİ ibareli ENGELLİ RAPORU vermiyorlar. Bunun nedenini bende bilmiyorum Sen çalışamıyormusun?

Doğrusu durumun kötüymüş

@DÜNYA vazo çok işe girdim ama çalışamıyorum
vakıflar genel müdürlüğünden muhtaç maaşı alıyorum
aslında 12 yıldır bakım parası hakkım var ama almadım
bu saatten sonrada alsam zoruma gider nedeni ise işte
vesayet altına falan girecem beş yaşındaki çocuktan farkım
olmayacak diye yıllardır bakım parası almıyorum

bu arada hepimize geçmiş olsun arkadaşlar

@DÜNYA vazo çok işe girdim ama çalışamıyorum
vakıflar genel müdürlüğünden muhtaç maaşı alıyorum
aslında 12 yıldır bakım parası hakkım var ama almadım
bu saatten sonrada alsam zoruma gider nedeni ise işte
vesayet altına falan girecem beş yaşındaki çocuktan farkım
olmayacak diye yıllardır bakım parası almıyorum

bu arada hepimize geçmiş olsun arkadaşlar

Sende çok yattınmı çeşitli hastanelerde. Yaşın kaç? Ben 37 yaşımdayım. 10 yıldır bir fiil eksiksiz ve noksansız olarak ilaçları kullanmaktayım.

BEN ÇALIŞABİLİYORUM AMA ÇOK ZORLANIYORUM İŞTE.

Nizamettin mi adın? Ben Aydın.

ben 1987 doğumlu 35 yaşındayım 2007de askerdim 9 aylık askerlikten sonra 3*3 hava değişimi
2008de de askerliğe elverişli değildir raporu aldığımdan beri yani 15 senedir yarbay doktorumun
yazdığı olaxini sürekli kullanıyorum ek olarak beş altı senedir gyrex 400 lük kullanıyorum
buna rağmen bazen 2 günde bir yatıyorum

askerliğimin yarısı askeri psikiyatride hastanede yatarak geçirdim çok sıkı tabi
birazda istanbul bakırköyde yattım

evet geçmiş olsun arkadaşım

ben 1987 doğumlu 35 yaşındayım 2007de askerdim 9 aylık askerlikten sonra 3*3 hava değişimi
2008de de askerliğe elverişli değildir raporu aldığımdan beri yani 15 senedir yarbay doktorumun
yazdığı olaxini sürekli kullanıyorum ek olarak beş altı senedir gyrex 400 lük kullanıyorum
buna rağmen bazen 2 günde bir yatıyorum

askerliğimin yarısı askeri psikiyatride hastanede yatarak geçirdim çok sıkı tabi
birazda istanbul bakırköyde yattım

evet geçmiş olsun arkadaşım

Memnun oldum Nizamettin ben. Benden 2 yaş küçüksün.

rabbime şükrediyorum ki artık kafam yerinde en son 2013te şuurumu kaybettim
en azından 9 yıldır atak geçirmiyorum tabi gene ilaçlarımı kullanıyorum

Benimde 2000 yılı ile 2008 arası hastalığım uyuyordu askerlikten sonra uyandı / bu arada çok zorlandım askerlik esnasında. 2008 ile 2012 arası düzensiz ilaç kullanmam dolayısıyla DEPREŞTİ.

Sadece geçmişi hatırlayıpta gelecekten bi haber yaşamak zihinsel bir rahatsızlıkmıdır

Sadece geçmişi hatırlayıpta gelecekten bi haber yaşamak zihinsel bir rahatsızlıkmıdır?

Bu 2 hastalığı birbirinden ayırmasak genede doktorlar bu 2 hastalığı tıbben kanıtlayabilirlermi?

Bir kişi 37 yaş üstü olarak OTİZM teşhisi alabilirmi? Alamaz diye 1 kaide varmıdır?

Bir kişi 37 yaş VE üstü olarak OTİZM teşhisi alabilirmi? Alamaz diye 1 kaide varmıdır?

Son düzenleme:
bende asperger ve bipolar hastasıyım ayDÜNYAvazo sendede takıntılar var mı bende aşırı olarak takıntı var her şeye hayatım boyunca kafamda çok düşünüp takıntı yapan biriyim

cemkaleli

Evet kardeşim benimde takıntılarım çok.
Evde düzenli ve temiz olmak istiyorum. (Ama olamıyorum)
İştede daha temizim ben.

Son düzenleme:
Kafanı bir konuya takıp 2-3 gün içinden çıkamadığın sürekli onu düşündüğün oluyor mu ?

"Hasta olmasaydım büyük kariyere sahip olurdum " demek Asperger Sendromu işaretimi? bu soruyu sürekli kendime sorarım asperger sendromuyum belkide hasta olmasaydım çok daha iyi bir hayat ve mesleğe sahip olabileceğimi düşür ve kendime sürekli bunu derdim sende yazınca benden başka birinin daha böyle düşünmesi beni çok şaşırttı :D

bana ankara ünv cebeci hastanesinde ilk otizm tanısı koydular sonra asperger olduğundan şüphelendiler sonuçta ikiside YGB (yaygın gelişimsel bozukluktan)kaynaklanıyor sonra bipolar manik nöbetletlerim oluyordu ayriyeten bipolarda olduğunu söylediler.çokça kez yatışım oldu 10 yıldır bu teşhisim var

kendimi hep normal görürdüm ama bir farklılık vardı insanlar bunu seziyordu ve benle arkadaşlık etmekte zorlanıyorlardı ve o farklılığın farkına vardım genelde hep takıntılarım ve bir konuya odaklanıp o konu üzerinden sohbetlerim oluyordu

cemkaleli

Ben ise bende şizofreni olduğuna inanmamıştım şimdi ise hiç inanmıyorum ben. Küçüklüğümden başlayan ve kimseyle paylaşmadığım bir "YAYGIN GELİŞİMSEL BOZUKLUK" olarak adlandırabileceğim serüven geçti. Yaşım şimdi 37 oldu. 10 yıldan fazladırda düzenli bir tedavi geçmişim mevcut. Bu 10 yıl zaman zarfında 1 gün bile olsun tedavi mi hiç mi hiç aksatmadım.

SEN ÇALIŞABİLİYORMUSUN (Ben 3 buçuk yıldır KAMU PERSONELİ olarak çalışmaktayım HİZMETLİ olarak)

Son düzenleme:
özel sektörde çokça kez çalıştım aslında çalışmaya çalıştım ama çalışamadım 28 yaşındayım işsizim EKPSS ye çokça kez girdim ama kayda değer bir puan alamadım yani çalışmama engel oluyordu hastalığım odaklanıp oturup düzenli ders çalışamadım 2-3 kez dershaneye gitmeme ragmen şuanda işsizim daha önce raporumda piskiyatrik rahatsızlıklarımı ekletmemiştim bu sefer tak etti zaten epilepsim yüzünden özel sektörede giremiyordum şimdi piskiyatrik rahatsızlıklarımıda ekletip zihinsel katagorisinden ekpss giricem allah kısmet ederse iyi puan almak istiyorum

özel sektörde çokça kez çalıştım aslında çalışmaya çalıştım ama çalışamadım 28 yaşındayım işsizim EKPSS ye çokça kez girdim ama kayda değer bir puan alamadım yani çalışmama engel oluyordu hastalığım odaklanıp oturup düzenli ders çalışamadım 2-3 kez dershaneye gitmeme ragmen şuanda işsizim daha önce raporumda piskiyatrik rahatsızlıklarımı ekletmemiştim bu sefer tak etti zaten epilepsim yüzünden özel sektörede giremiyordum şimdi piskiyatrik rahatsızlıklarımıda ekletip zihinsel katagorisinden ekpss giricem allah kısmet ederse iyi puan almak istiyorum

Evet rapora eklet EKPSS ye girersin 2024 te. Atanırsın inşallah arkadaşım.

Üst Alt