Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Astım hastalığına hangi oranda işgücü kaybı oranı verilir?

Slm arkadaşlar 30 aralıkta engelli raporu icin hastaneye gittim bel ve boyun fitigindan 9+8 tansiyondan 10 kolestrolden 10 aldim kbb bera testi icin marmara universitesi hastanesine sevk etti birde gögus hastalıkları astimdan oran verdimi goremedim 1 yildir ventolin kullaniyorum sft testinde orta şiddetli restiksiyon yaziyor fvc 2.35 fev1 2.29 fev1/fvc 97.4 pef 3.11 buna kaç oran verilir acaba bilgisi olan yazabilirmi?

Son düzenleme:
vallahi ben astım koahtan alamadım doktor vermedi
benim size sormak istediğim konu ben de bel fıtığı var orta derecede ama ameliyat olmadım.
oran alabilmem için her bel fıtığı olana bu oranı veriyorlar mı.

Bende belde 4 tane boyunda da 4tane fitik var ikiside ameliyat derecesinde doktor ameliyat edip boydan boya platin takilcak dedi benim durumumda bi arkadasim ameliyat oldu ameliyattan memnun kalmadi bende olmadim fizikci de beyin cerrahi doktoruda ameliyat olman gerekiyo dedi birine 9 birinede 8 oran verdi ameliyat olmasanda ameliyatlik seviyedeyse fitiklar oran veriliyo

bir hastalıktan oran almak için ilaç kullanma süresi 6 aymı 1 yıl mı olması gerekir??

Ben mart ayinda saglik kuruluna girdim subatta hipertansiyon icin 2 yillik ilac raporu almistim 1 aylik raporlu ilacim varken 10 oran aldimdiger rahatsizliklarimla toplam 35 aldim balthazar la 31 surekli rapor verildi ekimdede kolestrolden 2 yillik ilac raporu yazildi 30 aralikta tekrar saglik kuruluna girdim gorduklerim bel ve boyun fitigindan 9+8 tansiyondan 10 kolestrolden 10verildi astimdan goremedim oran verdimi sft testinde alt tarafta orta siddette restriksiyon yaziyor bide isitmeden marmara hastanesine bera testine sevk etti oda 25 subata randevu verdi bekliyorum yani ilac suresi olsa banada oran vermezlerdi tam bilgim yok ama ilac suresi yok galiba.

Valla ben 3 ay olacak kronik astım %40 aldım kalp yetmezliği %50 göz %3 sürekli

Arkadaşlar, ''ben astım hastasıyım diyen herkese rapor vermiyorlar'' hasta olduğunuza
Dr. karar verecek bende Koah hastasıyım her gittiğim doktor bana rapor veriyor.. neden?
Gerçekten hastayım da ondan.
30 senedir tedavi görüyorum ve düzenli bir şekilde günde bir 2 düzine ilaç alıyorum.
Doktorların kasıtlı davrandığını düşünüyorsanız başka bir Hasteneye gidin birde öyle deneyin

Orta derece tıkanmaya %20 gelir benim kronik %40 sadece astım oranim hastaneden hastaneye değişiyor ayaküstü yüzüme Bakarak 20 oran veren başka hastanede 30 dakika muayene sohbet ve sft ile 40 oran veriyor hastalık süresi kullandığın ilaçlar fark ediyor

Emrah009
Valla arkadaşım varisten engel oranı gelmez fıtık tanda tek el bir parmaktan bişey çıkmaz

49tuba. Bı hastaneden ilk önce net 53 aldım 40 astım 5 göz 18 kalp yetmezliği süreli süre sonunda safra kesen alındığı için oran 20 düşürdüler astımdan başka hastaneden daha iyi muayene sonucunda kronik astım 40 oran aldım orta mitral yetmezlik ritim bozukluğu kalbin işlevini %45 kaybettiği için 18 olan oranım başka hastanede 50 verdiler doktor doktor değişiyor vicdanlarına kalmış

Bu sonuçlara göre Astımdan kaç oran verilir ?

Arkadaşlar merhaba ;

Bu aşağıdaki sonuçlara göre astım hastalığından ne oran verilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

FVC 69

FEV1 36

PEF 46

usomer

sft sonuçları çok kötü , yüzde 40 üstü kesin alırsınız

Arkadaşlar meraba yeni üyeyim tip1 diyabetim var hba1c 9.8 bugün astım raporu çıkardı doktor foster ve ventolin başlattı sizce yüzde kaç engelli oranı çıkar saygılar teşekür ederim...

Merhaba astım sorunumla ilgili soru soracağım solunum testim. FVCex 5.08 4.16 82 FEV1 4.24 3.16 74 FEV1/IC Baştaki değeri sade 81 devamında rakam yok. Fev1/fvc 81 76 93 PEF 9.70 6.00 62 diğer oranlarda gittikçe düşüyor sizce bu durumda engel oranı almak istesem sonuç ne çıkar? Sağlık durumum sizce nasıl? Engel oranı tablosuna göre nasıl değerlendirme olur? Şuan ilaç kullanıyorum geçmemesi halinde sürekli astım raporu alacağım. Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

Son düzenleme:
Karnarya54 mrb sanırım sizin rahatsızlığınız yeni
Daha bu yüzden ilaçla biraz tedavi görmeniz gerek
Daha sonra durumunuza gòre değerlendirme yapılır
Şu anki sft testiniz çok az etkilenme görünüyor buda enfazla %20 verilir.

Evet yeni ama hastalığım 1 senedir beni zorluyor bende yeni başvuru yaptım bu sebeple ilaçlar etki etmemesi halinde ne gibi oran uygulanır onu merak ettim. Ayrıca öksürük şiddeti artıyor ve nefes güçlüğü çekiyorum. Geçmemesi halinde sürekli astım raporu verilecek. Sürekli astım raporu nedir? Ne gibi etkisi engel oranına olmaktadır? Sürekli astım raporu engelli raporuyla aynı şeymi oluyor?

Bugün itibariyle astım alerjik raporu çıkarıldı. Mevsimsel allerjik rinit ve diğer astım alerjik rapora düzenlendi. Bu durum neyi göstermektedir? Mevsimsel astim değilsin dedi. Raporu verdi ilaç kullanıp kontrole gideceğim. Yorum yaparmısınız?

Karnarya54
Benim 15 yıldır değerlerim benzer durumda olduğu için zaman zaman da hastaneye yattığım için astımdan %20 engel oranı verildi.

Çok geçmiş olsun umarım bazı hastalıklara hakedilen oranları verirler. Haksızlıklar çok yaşanmakta.

Arkdaslar biri bana yardımcı olabilirmi tek goz prtotes ve j45 astım bronişt 90 kullanıyorum sizce ordan kaç verirler?

bjk4385 mrb
Tek göz proteze%32
Astıma en az%20 veriliyor ama rahatsızlığınız kronikleşmişse test ve fiziki muayaneye göre belirleniyor.

Ben uyku apnesi için heyete girdiğimde fev 2.07 fev1fvc 63 yazıyodu ilaç kullanmiyom diye oran vermedi sizce buna oran verilirmi

Kronik astım hastayım
İlk sftye göre ağır tıkanıklık vardı.
1 yıldır yüksek dozda iks ve laba kullanıyorum.
Yüzde kaç oran alırım

Umut bey merhaba geçen ay heyete girdim heyetteki göğüs hastalıklrı doktoru akciger grafisi normal solunum normal PANDEMIDEN DOLAYI SFT TESTI yapılamadı yazmış oran vermemiş itiraz ettim ve bu hafta çarşamba günü tekrar heyete giricem devlet hastanesinde sft testini yaptırdım sonuc:
Fev1: 71
Fvc: 71
Fev1fvc:103
Bu sonuçla oran verirler mi sizce???
Tansiyon kolestrol ve ritim bozukluğu için 28 puan vermiş kalp

Gülsüm hmm tşk ederim cevap verdiğiniz için uzun süredir formdaki yazıları takip ediyorum fev1 ile fvc degerleri 80 altı olursa az etkilenme diye bahsediliyor ve oran veriliyormus diye okudum sanki 1 yıldan fazladır raporlu ilaç kullanıyorum

@Gülsüm yıldırım

güzel temenniniz icin tsk ederim az önce formu tekrar okudum fev değeri ile fvc1 değeri 80 altı olursa hafif etkilenme 20 veriliyor diyor arkadaşlar

Ben astım bronşit hastasiyim koah sinirindayim 14.09.2020 tarihinde heyete girdim fakat rapor 0 çıktı sizce neden olabilir

Üst Alt