Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Astım hastalığına hangi oranda işgücü kaybı oranı verilir?

Resim atamiyorum nasıl gonderebilirim

Son düzenleme:
umut2135

fvcex= %pred 52
fev1=%pred 43
fev1fvc=%pred 86
fev1ıvc=%pred 86
pef=%pred 34

acrl79 sft testiniz orta derece etkilenme görünüyor
Buda%40 takabul eder ancak sürekli ilaç kullanıyor ve tedavi altında iseniz bu oran verilir.

Tedavi sürecinde sft testinizde bir düzelme olur ise
Bu oran düşer.

umut2135

Anladım umut kardes bugün girdim Suat seren göğüs hastanesinde bana symbicort yazdı ve 1 ay sonra tekrar gel dedi eğer sft sonucun yine aynı çıkarsa astım teşhisi koyucam dedi kroniklesmis gibi dedi ayriyetten 1 senedir kronik major depresyon teshisim var raporlu ilaç kullanıyorum cidden yokuş bile çıkamıyorum rapor mu alsam diye ciddi ciddi düşünüyorum

acrl79 şu an tedavi başlangıcındasınız
Dediğim gibi 2 gidişinizde eger düzelme olmaz ise
İlaç raporu düzenlenecektir.

20 yıldır kronik aslım bronşit hastasıyım .ventolin devamlı daraldığımda kullanıyorum bazan de bağlam sökücü ilaçlar kullanıyorum.kan değerlerim bazen kötü çıkıyor. Özürlü oran ne alirim

azaraks25 mrb
geçmiş olsun engelli oranı belirlenirken
solunum fonksiyon testini değerlendirerek doktor oran belirler mevcut elinizde sft testinizdeki fev1 ve fvc değerlerini belirtirseniz size yardımcı olmaya çalışırız.

ahmet3313mrb
Göğüs hastalıklarında engelli oranını
belirlerken
solunum fonksiyon testine göre engellik oranını belirlenir
sft testiniz var ise
Fev1 ve fvc değerlerini yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım size.
[

Astım engel oranı

Merhabalar astım ilaçları kullanmaya başladım varolan hastalıklarından dolayı endokrinden 40 onkolojiden 20 oranında raporum var peki astımdan dolayı bir rapor alabilir miyim alırsam yüzde kaç
https://i.imgyukle.com/2019/07/20/ktnrfR.jpg

Anlamadım hangi değerler önemli yeni astım teşhisi konuldu

Sft sonucuna göre oran veriyorlar az etkilenmeye bile /40 veriyorlar ben geçen sene 1yıl gwcerli 40 oran aldım fakat sonra hiç alamadım hastane hastane degişitor sanırum

ben orta derecede %40 aldım class 2 mitral kapak yetmezliği %19 göz kayması yakın astigmat %5 eyüp devlet hastanesi

Hanifi46 mrb
Sft testinizde fev1 ve fvc değerleriniz nedir?
Belirtirseniz size yardımcı olmaya çalışırız.

Alerjik astımdan %20 aldım fakat varis,kronik ürtiker, sağ el beşinci parmakta iş kazası sonucu hasarım var ve 2 tane bel fıtığı teşhisi konuldu. Aldığım raporu itiraz etsem % kaç alırım sizce.

Ben kronik alerjik astım bronşit hastasıyım akciğer filmi tomografi çekildi amfizem görünümlü hava kistleri olmama rağmen yüzde 20 zor verdiler.

Sft testindeki değerlere göre oran veriyorlar. Rapora itiraz ettim ankilozan spondilit rahatsızlığımda var tekrar heyete gircem bakalım bu kez % kaç alacağım

Arkadasim ilk once gecmis olsun bende astim var doktor kan gazi ve akciger rontgeni istiyor kullandigin ilaclari degerlendiriyor veriyor ben %20 aldim 4 gun once

denizeylül mrb
Geçmiş olsun sft testiniz normale yakın değerlerde çıkmış
Bu değerlerle oran verilmez tarafınıza.

Tesekkurler küçük hava yolu
Obstrüksiyon yazıyor ve forbefix verildi oran verilmesi için
Kaç olması lazım bu değerlerin

Valla sana yaşadığım bir olayı anlatıyım.Benim sağ gözüm hiç görmüyor ve %50 rapor verdiler,sonradan nedense onu %47 oranına düşürdüler.Eskiden rapor almak biraz daha basitti ancak artık almak imkansız hale geldi gibi bişey.Bizim arkadaşın kolunda sorun vardı elini kullanamıyor,arkadaş rapor almaya gitti demişler 2 kolun kopsa anca %40 rapor alırsın.

denizeylül fev1 değeriniz ve fvc 80 altında olması gerekir
Ayrıca rahatsızlığįnızın kronik olmasıda gerek
Geçmiş olsun.

Üst Alt