Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Açık Lise ve Açık İlköğretim'le ilgili sorularınızı yazabilirsiniz.

Melek hanım hiç de zorunda olmadığınız bir konuda yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim ben oğlum için buradayım, oğlum Açık Öğretim Lisesini bitirdi, ancak çektiği sıkıntıları bir başkasının çekmesini istemiyorum o nedenle sizi de bilgilendirmek amacıyla yazıyorum, yönetmelik değişiklikleri ile örgün eğitim liselerinin tüm sınıfları ile üniversitelerin her sınıfındaki öğrencilerine sınav üzerine, sınav, sınav üzerine sınav ve ek sınav hakları ve aflar verildi,

Ne yazıkki biz açık öğretim öğrencilerin her yıl yapılan ek sınavlara alınmıyoruz nerede kaldı eğitimde fırsat eşitliği siz aflara imza atarken, Milli Eğitim Bakanlığı yönetmelik değiştirirken sınıf şartı, kredi şartı getiriyormu elbetteki hayır, yapılan ek sınavlara kaçıncı sınıfta olursa olsun tüm örgün eğitim lise öğrencileri girebiliyorken Açık Öğretim Lisesi öğrencileri de yapılan yönetmelik değişikliğini kapsaması gerekiyor,

örgün eğitim liselerinde okuyan öğrencilere 9 dersten de kalsalar da sınavlara girme hakları var, not yükseltme hakları var, kredi yükseltme hakları var, bütün bunların yanında öğretmenin ve okul yönetiminin takdiri var.

Kaydı donuk ve aktif olmak üzere Açık Öğretim Lisesinde okuyan ve bu sitenin verilerinde yazan 300.000 öğrenci mağdur durumdadır artk lise mezunu olmak HAYAL olmuştur,
Kredisini dolduramayanlara yönelik ek sınavlara 4 yıllık sistemde okuyanlar bu yıla kadar alınmamıştır, 3 yıllık sistemde okuyanların ise yapılan ek sınava girebilmeleri için alan kredisi zorunluluğu getirilmiş ve bunlarda sınava alınmamıştır.

Örgün eğitim sisteminde okuyan öğrenciler 39 ar puanla 9 dersten kalmaları halinde kredi yükseltme sınavına, kurtarma sınavına ve başka bir dersten sınava girerek kurtarma sınav hakkı verilmişken, Açık Öğretim Lisesinde okuyan öğrenciler bu haklardan mahrum durumdadır 39 puanla kredisini alamayınca kurtarma sınav hakkı, kredi yükseltme sınav hakkı verilmediği gibi ek sınavlara alınmamaktadırlar.

Örgün eğitim liselerinde okuyan öğrencilerin muhtelif sınav imkanları olduğuna göre biz Açık Öğretim Liselerinde okuyan öğrencilerine yönelik yapılan alternatif sınav ve sınavlarına,
a) ayırım yapılmaksızın kaçıncı sınıfta olursak olalım sınav veya sınavlara alınmak, istiyoruz zaten pek çok Açık Öğretim Lisesinde okuyan öğrencilerin %99 u dönem kaybetmiş durumda iken haksız uygulama yapılması liseden mezun olmak hayal olmuştur

melek hocam bu sayfada bir çok soru sordum sorularıma cevaplıyacaklar varmıdır bi baksınlar

yi günler ben 9.sınıfta 2 snee üst üste sınıfta kaldım şimdi açık
öğretime yazılmak istiyorum yaşım 18,5 kaç kredi ile başlarım en
çabuk nasıl ünüversite sınavına girerim ne yapmam gerekiyo ve bi soru
daha okuldan hala taksiknamemi almımışım dün yeni kayıt son ündü
ben acaba bugün yada yarın gidip kayıt olabilirmiyim rapor yada başka
bişiyle olmuyorsa ne zamn bi daha kayıt yaptırabilirim lütfen tüm
sorularımı cevaplayın çok önemli

Herkese selamlar aöl ye geçmeyi dusunuyorum lise 1 de devamsızlık nedeni ile kaldım lise 1 tekrar ve lise 2 de bütün donemleri takdir ile bitirdi lise 1(tekrar) ortalamam:86 lise 2 ortalamam:88 simdi lise 3 e gececem ama aöl de 1 senede bitirme sansım olursa 2 sene okumadan ygs sınavına girecem lise 1 (kaldıgım donem) deki kredilerim eklenirmi sizce 1 senede bitirebilirmiyim yani 3 donemde aöl burosunda ve 147 çağrı merkezinde hep sistem belirler cevabı aldım 1 senede bitiremeyeceksem okula gitmek daha mantıklı olur tasdikname almadan kredileri hesaplayamıyorlarmıs tasdiknameyi alsam ve kredilerim yetmezse 1 senede bitiremezsem geri donusude yok orgun etigime ne yapacagımı bilmiyorum sizce bu sene (3 donemde) bitirebilirmiyim dediğim gibi lise 1 de kaldım lise 1 tekrar ve lise 2 de 4 donemide takdir ile bitirdim suan 6 donem mı okumus sayılıyorum yoksa 4 donemmı ?
AÖL EK KREDİ VERİRMİ ?
BU SENE BİTİRME SANSIM OLURSA DERSHANEYE DE KAYDIMI YAPIP HEM YGS-LYS YE CALISIP HEMDE ACIK OGRETİMDEN LİSEYİ BİTİRECEM

Sistem notlarına göre kredi vericek dönemin 8 kredin 192 olduğunda biter senın durumuna göre 1 senede bıtırırsın çalışmana bağlı tabi

yigit67

Sınıfta kaldıgım donem okumus sayılıyormuyun lise 1 de kaldım lise 1 tekrar ve lise 2 yi takdir ile bitirdim toplam kac donem okumus sayılıyorum ben 4 mu 6 mı

Dönemin 6 olucak sınıf tekrarı sayılıyor

AMA SEN DEVAMSIZLIKTAN KALMIŞSIN O 1 SAYILIR DÖNEMİN 5 OLUR

EYLÜL 2 EKİM 2 ARASI YENİ KAYITLAR VAR YAPTIR SENEDE 3 KERE SINAVA GIRERSIN EK SINAVLARIDA TAKİP ET

Ben bir şey soracağıö ben 16 yaşındayım lise 2. Döneminin yarısında okulunu bıraktım ben kaç senede liseyi tamamen bitiririm bana biraz bilgi verir misiniz lütfen

Açık öğretime kayıt olurken sanırım ücret odemiyoruz değil mi

Ücret ödeniyor açık öğretime.

Mesleki Açık öğretim lisesi mi okunmalı? Düz mü? sizce bu kişinin bir engel durumu yoktur. üniversite okumayı da düşünüyor Meslekin direk geçiş hakkından başka bir artısı bulunuyor mu? bilgilendirirseniz sevinirim.

Açık lise kayıt ücreti 20 tl bankaya 5 tl halk eğitime ödenir.Her kayıt yenileme de 25 tl gene ödenir.1sene de toplam ödeyeceğiniz tutar 75 tl dir.

sisteme notların girilince sistem sana notların karşılığı kredi vericek gerisi senin sınavlarda ki başarına kalıyor 1.5 2 sene de biter.
beyzazehra

crystal dediğin gibi avantajı meslek liselerinin ünüversitede kendi bölümüne sınavsız geçiş hakkı bulunması başka avantajı yok.

arkadaşlar lise kayıt yenileme süresi başladımı ...

aöl

merhabalar ben lise son sınıfa geçtim bölümüm sayısal açık öğretim lisesine geçsem kaç kredi alırım ?

açıkögretim meslek lisesine başladım ama pişmanım herşey zamanında gerekmiş hocalar senin yaşına bakmıyor dier öğrencilerle bir tutuyor artı hiç yardımcı olmuyorlar açık öğretim meslek lisesi örgün eğitim normal lise gibi hocanın istediğini yapcaksın yoksa kalırsın sözlüsü mülakatı sınavı herneyse isterse yazılı sınav yapıyor istediğinde test geçmek senin elinde ben çalışıyorum hem iş hem okul çok zor ne yapcagımı bilmiyorum ya okul bırakacaksın ya iş tercihin ikisinden biri olacak..

Selamlar arkadaslar 7.sınıfta birakmak zorunda kaldim açik öğretimden devam etmek istiyorum kayıt ne zaman yaptirabilirim ?
Kayit başvuru zamani bittimi ? İstediğim zaman kayıt olabilirmiyim ?en erken ne zaman kayıt yaptırabilirim ?

7. sınıf sınavları

Merhabalar arkadaşlar açık ilköğretim de 7. Sınıftan başlayacağım sorum olacak sizlere
7. Sınıfta 1 ders yılı için kaç defa sınava gidiliyor ? ve not ortalamasımı alınıyor ?iki dersten kaldığım
zaman not ortalama kaç puan olursa sınıf geçebilirim? Ve toplam puanlar ders sayısınamı bölünüyor ,
Ders saatinemi bölünüyor ? Teşekkür ederim. Saygılar.

Öğrenciler 1-120arasında numaralandırılıyor, numarası 2ye bölünenler fizik,5e bölünenler kimya,7ye bölünenler matematik seçiyor. 3ünüde seçmeyen öğrenci sayısı kaçtı? Cevaplayan etiket atsın.

(Not cevap 10) 10'nu sonucunu nasıl bulabiliriz?

Arkadaşlar ben bugün açık lise sınavına girdim. Fakat ben "kimlik göster" denince engelli kimliğini gösterdim. Ama nedense onu kabul etmediler ve normal kimliği istediler. Neden böyle oluyor?

Son düzenleme:
MELEKDERYA

merhaba ben liseyi bitirmeme rağmen diploma alamadım 10 sene boyunca. bu senenin başlarında diploma almaya gittim. kredi eksik dediler. tasdikname aldım halkeğiitime gidip kayıt yaptırdım. 2 dönemden başlayıp sınava girdim.28 zorunlu ders 13e indi 3ncü sınav itibariyle. 2006 mezunuyum. ösym sitesinde mezun yazıyor ama tasdikname aldım. yani tekrardan liseyi mi okumam anlamına geliyor bu? okuduğum seneler boşa mı geçti? ve muaf zorunluluğu olmayan sadece dil ve anlatım dersi mi?
teşekkürler

Emrdyl

Pardon yanlış anlamışım. Kayıt ve sınav tarihleri açıklandı. Haberiniz var mı ?

Açık lisesi okuyan düz meslek engelli kardeşlerin arkadaşların soruları olusa beklerim her zaman arkadaş olarakda eklerin listenize alın beklerim her zaman

yks ve tyt ve üniversite pek bilgim yok benim şuan olusa bilgi veriyem

https://www.aciklise.gen.tr/genel/acik-ogretim-lisesi-2018-2019-is-takvimi.html

AÖL AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ 2018'œ 2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İŞ TAKVİMİ

http://aol.meb.gov.tr/www/147-kapat...i-hattan-danisma-hizmeti-verilecek/icerik/160

http://aol.meb.gov.tr/www/20173donem-sinav-sonuclari-aciklandi/icerik/153

kimler açık lisesi ek sınavınba girecek hangi engelliler girecek kredileir dönemleri kaç

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ KAYITLARI NE ZAMAN?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne bağlı Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu'nda eğitimini sürdüren öğrenciler yeni eğitim öğretim dönemi için kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirecek.

İŞTE AÖL SINAV TAKVİMİ YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEME TARİHLERİ
I. dönem yeni kayıt işlemleri. 20 Ağustos- 5 Ekim 2018

Kaydı alınan öğrencilerin veri girişlerinin sisteme son giriş tarihi. 15 Ekim 2018

I. dönem kayıt yenileme işlemleri. 3 Eylül – 5 Ekim 2018

Veri girişi yapılan öğrencilerin veri girişlerinin, sistem üzerinden AÖL tarafından kontrolünün yapılarak gerekli düzelmelerin Yaptırılması/yapılması. 20 Ekim 2018

I. dönem sınava giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması. 01 Aralık 2018

I. DÖNEM SONU SINAVLARI 08-09 Aralık 2018

I. dönem sınav sonuçlarının internette yayınlanması. 5 Ocak 2018

II. dönem yeni kayıt işlemleri. 7 Ocak- 25 Ocak 2019

Kaydı alınan öğrencilerin veri girişlerinin sisteme son giriş tarihi. 8 Şubat 2019

II. dönem kayıt yenileme işlemleri. 15 Ocak – 30 Ocak 2019

İrtibat bürolarınca yeni kayıtları alınarak veri girişi yapılan öğrencilerin veri girişlerinin, sistem üzerinden AÖL tarafından kontrolünün yapılarak gerekli düzelmelerin yaptırılması/yapılması. 8 Şubat 2019

II. dönem sınav giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması. 15 Şubat 2019

II. DÖNEM SONU SINAVLARI 30 – 31 Mart 2019

II. dönem sınav sonuçlarının internette yayınlanması. 21 Nisan 2019

III. dönem kayıt yenileme işlemleri. 06 – 17 Mayıs 2019

III. dönem sınav giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması. 24 Haziran 2019

* III. DÖNEM SONU SINAVLARI 6-7 Temmuz 2019

III. dönem sınav sonuçlarının internette yayınlanması. 30 Temmuz 2019

AÇIK LİSE KAYIT ÜCRETLERİ

2018 ve 2019 yılında yapılacak olan açık öğretim lisesi kayıtlarında alınacak ücretler henüz netleşmedi fakat geçen yılın AÖL kayıt ücretlerine yakın olacağı düşünülüyor. İşte geçen yılki AÖL kayıt ücretleri, 2018 açık öğretim lisesi kayıt ücreti

AÖL yeni kayıt ücreti: 40 TL + 10 TL( bu sene artabilir)
AÖL kayıt yenileme ücreti: 30 TL+ 5 TL(bu sene artabilir)

Açık lise yeni kayıtta öğrenciler 40 TL bankaya 10 TL de okula, kayıt yenileme de ise 30 TL bankaya 5 TL de okula ödeyecekler. 2018 ve 2019 yılında kayıt ücretlerinde artış olabilir, 2018-2019 Açık Öğretim Lisesi kayıt kılavuzu yayımlandığında ücretler de belli olaca

eçtiğimiz günlerde sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 2018 Açıköğretim Lisesi (AÖL) kayıt tarihleri büyük merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından alınan yeni kayıtlar ve kayıt yenileme işlemleri ile ilgili sorular son günlerde sıkça sorulmaya başladı.

Geçen dönem Ağustos ayının 21'de başlayan AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme dönemi bu senede bu tarihlerde olması bekleniyordu. MEB konuyla ilgili resmi bir açıklamayı yayınladı.

AÖL 2019 kayıt yenileme tarihi belli oldu mu? sorusu açık lisede öğrenimini devam ettirecek olan adaylar tarafından en çok araştırılan konuların başında geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı, her dönemde olduğu gibi 2018-2019 eğitim öğretim döneminde de yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirecek. Peki, AÖL kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlayacak? İşte 2019 AÖL kayıt işlemleri hakkında merak edilenler...

MELEKDERYA

Merhabalar aof lisans işletme mezunuyum tekrar sınava girmeden başka bi bölüme(önlisans tıbbi sekreterlik mesela) kayıt yaptırabilir miyim birde engellilerin harç ücretinden muafiyeti var mı..? Sorularım bunlar..?

Yeni duyduğum aof engelli öğrenciler için harçlardan muaf oluyormuş bilgi alabilirmiyim.simdiden teşekkür ederim

@SGB
Lisans Mezunu olduğunuz için AÖF 2. üniversite kapsamında önlisans veya lisans bölümlerinden her hangi birine SINAVSIZ olarak kayıt yaptırabilirsiniz ( Kayıtlar 11 Eylülde başlıyor.)

Ayrıca Engelli olan kişiler raporlarının aslını veya aslı gibidir kaşelisini AÖF bürolarına verdikleri takdirde HARÇ ÖDEMEZLER.

@Meltem 39 rapor oranı %40 ve üzerinde olan engelliler harç ödemezler

Üst Alt