Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Açık Lise ve Açık İlköğretim'le ilgili sorularınızı yazabilirsiniz.

merhaba arkadaşlar ben a.ö.l genel kültür bölümündeyim
ortak kredim 67
toplam kredim 156
kredimi 192 puana tamamladığım zaman mezun ola biliyormuyum
ortak derslerden muaf görünüyorum cevap için şimdiden teşekkür ederim.

ortaokul mezunuyum açıklise kayıtları ne zaman başlayacak acaba

sizce 3 sınavda 60 kredi nasıl ?

Arkadaşlar, daha önce aöl de 2 sınava girdim toplam 38 kredim vardı... bu temmuzdaki sınavada girdim toplamda 3 sınava girmiş oldum, bu sınava hazırlanmıştım 14 dersim vardı 11 ne güzel calışmıştım fakat 3 ne calışamamıtım yetiştirip sonuclar acıklanmış ve ben 11 dersi gecmişim 3 dersten kalmışım,,, 22 kredi vermiş,, toplamda şuna 60 kredim var, sizce nasıl,??

Mehmet-41

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem yeni kayıt işlemleri.
26 Ağustos -27 Eylül 2013

cabbarehlinamus

mezun olabilmen için kredin toplam en az 192 olması, sayfanda bulunan zorunlu dersler butonuna bastığında hiçbir dersin kalmaması lazım.

3 sefer aynı dersten kalırsan otomatikmen muaf oluyorsun, bu sene 166 kredim var bakalım ek sınavda alabilecekmiyiz.

arkadaşlar 9 sınavda 199 kredi ile açık öğretimi bitirdim bu dönem darısı tüm arkadaşların başına

Arkadaşlar pes etmeyin ve okul bitince Ünive devam edin derim Allah yolunuzu açık etsin yardımcı olabileceğimiz durumlar olursa yazın elimizden geleni yapalım.

apocan14

haklısın 3 sefer aynı dersten kalırsan otomatikmen muaf oluyorsun, ancak Dil Anlatım derslerinde muafiyet yoktur. Aklınızda olsun...

Mehmet bey ben bunu genel kültür de yok diye biliyorum, genel kültür bölümünde muaf olman yeterli oluyor diye biliyorum, yanlış mı biliyorum acaba!!!!!

apocan14

yanlış biliyorsun dil anlatım dersinde muafiyet yoktur. her halikarda geçmen gerek.

BU ek sınav ankaradaymış, neresinde yapılıyor genelde, ilçelere mi gönderiyorlar, uçakla gideceğim. sabah 08:00 orada olacağım 10 kadar yetişirmiyim acaba!!!,,

Ankaranın merkez mi olacak bu konuda bilgisi olan var mı? acaba...

apocan14;

9. II. Ek sınav Ankara'da belirlenen merkez ilçelerde yapılacaktır. Öğrencilerimiz belirlenen sınav merkezlerini sistem üzerinden seçerek sınava girecekleri yer olarak belirleyeceklerdir. (II. Ek sınav sonrasında mezun olamayan öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemlerinde sınav merkezlerini tekrar güncellemeleri gerekmektedir.)
M.E.B. Ak retim Lisesi Resmi Web Sitesi | Hayat Boyu renme Genel Mdrl

açık lıse

liseyi bıtırdım ben ama altan dersım oldugu ıcın 2 tane acık lıseden vermem gerekıyormus bende kayıt oldum sımdı ben sadece 2 sını verıp mezunmu olucam derselere katılmam gerekıyormu sartmı bana yardımcı olursanız sevınırım.

2. ek sınav Ankara Yenimahalle merkez çıktı hayırlısı bakalım cumartesi gecesi otobüse binip sabaha oradayım, bu sefer mezun olmam lazım ;)

Mesleki Açık öğretim lisesi den mezun olanlar direk 2 yıllık üniversite geçiş hakkı varmı ? var ise yapabilirmi ne yapması gerekiyor bilgisi olan paylaşır ise sevinirim teşekkürler.

arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. açık öğretime yeni kayıt yaptırdım 2 hafta geçti ama hala aktif olmadı derste seçemiyorum bir sorun olabilir mi ya da geçikmesi normal mi.

Melek hocam günaydın ben 2000 yılı açık öğretim lisesi 1 kaydı silik öğrenciyim yeniden kayıt olabilirmiyim kaç sene de biter lise yaş 36 saygılar

aöl

ben 6 dönemdir açıköğretimde okuyorum zorunlu derslerim bitti kredimde eksikler var ama yazın yapılacak sınavda 8 dönemim tamamlanacak ve o zamana kadar kredimde dolmuş olacak ama ben bu sene yapılacak olan ünv sınavına girmek istiyorum bu olabilir mi lütfen bilen varsa bilgilendirebilir mi lütfen

acık ogretımden lıseyı bıtırmeye calısıyorum 159 puanım var henuz raporumu almadım onayda raporum geldıkten sonra lıseyı bıtırmesemde ekpss;'ye basvurma hakkım var mıdır ??

<MEHMET>;

Mezun durumunda iseniz Ekpss ve Diğer sınavlara katılma hakkınız var.. Ama atanma için bir şart var o da diploma isterler...

Açık Öğretim Lisesi 2014 YGS başvuru şartları, takip edilecek adımlar, YGS formunun doldurulması ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayınız.

aöl ocakta girdiğimiz sınavın internette açıklanması şubat 13 yazıyor açıklanmamış ekpss ye başvuracaktım daha diploma alınacak sizinki açıklanmışmı sadece benimkimiaçıklanmadı

merhaba melek hanım ben meslek lisesi mezunuyum açıkögretim olarak 2 yıllık veya 4 yıllık üniversite bitirmek istiyorum ne yapmam lazımm bitirebilirmiyim tşk

Acaba bu sınavların başlama saatinin değiştiğini bilen varmı öğleden sonraki oturum 14.30 da başlıcak diyorlar doğrumu

Arkadaşlar açık liseye en yakın kayıt zamanı ne zaman ? Kayıt olmak ve dışardan liseyi bitirmek istiyorum.

Merhaba arkadaşlar benim bir sorum var herkes farklı bir şey söylüyor iyice kafam karıştı sizinde fikrinizi almak istedim artık çoğunluk ne derse onun dediğini yapacağım.
Şu an üniversite son sınıf öğrencisiyim açık öğretimden 4 yıla tamamlamak istiyorum öğrenci olduğum için şu an kayıt yaptırabiliyor muyum?
Yoksa ygs sınavına mı girmem gerekiyordu bu konu hakkında bilgisi olanlar yazabilir mi?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

açıköğretime geçiş

seneye 10. sınıfa geçiyorum ancak açıköğretime geçiş yapacağm kaçıncı sınıftan başlayacağm açıköğretime ?

Üst Alt