Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Açık Lise ve Açık İlköğretim'le ilgili sorularınızı yazabilirsiniz.

malesef açıktan okumakla askerlikk tescill edilemiyorr.... bu arda 2 senden fazla aynı bölümden okuyann öğrencilerr alann değiştiremiyorr zatenn okuduğunuzu okumuşsunuz neden acıkk liseye girdinizkii?:( yanii düzliseye geçmeniz imkansızz:( bu arad buu sorunuzu daha detaylıı cevapp almak istiyorsann www.aol.meb.gov.tr bölümünden çağrı merkezine bu soruyu maiille yoolayıp cevabınızı alabilirsinizz...ama değimm gibii benimm söyledikklerimm cıkcakk

ricaederimm ...herkese burda birazda yardımcı olmuşsam ne mutluu banaa ... eğer dahada sorularınız varsa hiç cekinmeden yazınn benim bildiklerimsee ben zatenn seve seve yazacamm.... kaydınız hayırlı olsunn başarılar dilerimm sizeenott: ders secimmlerinizi fazla bekletmeyinn ne kadar cabuk seçseniz kitaplarını okadar cabuk alıp calışabilirsinizz:)
ahh ahh güzel not vermişsindee ben bu dönem geometri1 ve geometri2yi ortak ders duyurusundan önce konularına bakıp seçmiştim bunları yaparım diye kitaplarıda aldım sonra bi baktım ortak ders olmuş neyse ben seçtim zaten dedim çok iyi çalışmıştım sınavda şok oldum:eek: meğer konularda değişmiş ben açıları beklerken karşıma koordinat çıktı :eek:ertesi günde geometri 2 de üçgen yerine çember :eek:!!!geometri2 yi salladım ondan kesin kaldım :(geometri1 de allaha kalmış inş geçmişimdir:):confused: yani bana ders oldu aceleci davranmayın bu da benim notum olsun:)

melek abla ve diğer arkdaşlar www.aol.meb.gov.tr giremiyorum siz de de öyle mi ingilizce birşey açılıo 23-24 ocak 2010 sınav soruları çıkmış oraya bakamıorm napcaz ??

ahh ahh güzel not vermişsindee ben bu dönem geometri1 ve geometri2yi ortak ders duyurusundan önce konularına bakıp seçmiştim bunları yaparım diye kitaplarıda aldım sonra bi baktım ortak ders olmuş neyse ben seçtim zaten dedim çok iyi çalışmıştım sınavda şok oldum:eek: meğer konularda değişmiş ben açıları beklerken karşıma koordinat çıktı :eek:ertesi günde geometri 2 de üçgen yerine çember :eek:!!!geometri2 yi salladım ondan kesin kaldım :(geometri1 de allaha kalmış inş geçmişimdir:):confused: yani bana ders oldu aceleci davranmayın bu da benim notum olsun:)

valla geometrii 1 ve 2 de sorunn cıkarıyorsanızz işinizz zorrr daha bunuu 3 4 5 6 7 8......... varrr bide gell ban sorr bende seninn gibi ...lanımm biddee eşit ağırlıkkk :) sen en iyisi buzluu birr ayrann iççç üzülmene gerke yokk o derstenn muaff olsanda seninn içinn iyiii

melek abla ve diğer arkdaşlar www.aol.meb.gov.tr giremiyorum siz de de öyle mi ingilizce birşey açılıo 23-24 ocak 2010 sınav soruları çıkmış oraya bakamıorm napcaz ??

hafta sonlarıı genellikle öyle oluyorr.... hafta içinii bekle olmassa siteme daha geçmeişsinizz demkkii

benim alanım sözelll:)) bir dönemim kaldı:))) ayranla geçmiyo yaaaniii:))

ozamnn dahah ne duruyorsunnn cıkk balkonaaa göbekkkk atttt ağlayıpp haykıramna gerek yokk....:) gerçeğii biz acık lisede okuyann öğrencilerdenn 1 dönemim tek kaldı kelmesinii cokk duydukk:(

:) yok yok gerçekten bi dönem kaldı:) bitiyo inş ygsye hazırlanıyorum:)

iii ozmann allahh sana gönlüne gçre versinn işşalahh şlk senende kazanırsınnn

malesef açıktan okumakla askerlikk tescill edilemiyorr.... bu arda 2 senden fazla aynı bölümden okuyann öğrencilerr alann değiştiremiyorr zatenn okuduğunuzu okumuşsunuz neden acıkk liseye girdinizkii?:( yanii düzliseye geçmeniz imkansızz:( bu arad buu sorunuzu daha detaylıı cevapp almak istiyorsann www.aol.meb.gov.tr bölümünden çağrı merkezine bu soruyu maiille yoolayıp cevabınızı alabilirsinizz...ama değimm gibii benimm söyledikklerimm cıkcakk

teşşekürler.. peki ben simdi tastiknameyle düz bi liseye gidip kayıt yaptıramazmıyım ? ne yapcam ben ozaman okıyamıcakmıyım ?

valaa sanmıyorumm düzliseyee artıkkk geçemezzsinizz melekk abladann duymuşştumm belii zmana kadar alann değiştirlmiyorr artıkk bencee okula tekkrar kayıt yapabilsenizzz okulunuza gidin yapamazzsanızz kaldığınızz yerden acıktan okuyunn şuann kaçç krediniz varrr?

ya türkçe öğretmenliği istiyorumdaaa inş olur ya:)

:) allahım yaa çizgi film karakteri gibisin valla:)

valaa sanmıyorumm düzliseyee artıkkk geçemezzsinizz melekk abladann duymuşştumm belii zmana kadar alann değiştirlmiyorr artıkk bencee okula tekkrar kayıt yapabilsenizzz okulunuza gidin yapamazzsanızz kaldığınızz yerden acıktan okuyunn şuann kaçç krediniz varrr?
açık liseye kayıt olmadım daha eger kayıt oluo açık liseden okursam işte askerlik ertelenmiyormuş :S ? ozaman ne anlamı kaldı okumanın okulu bitiremeden asker oluom:S

bakınn eğer suann örgünn eğitmlee aranız kesilmediyseee acıkk liseye girmenin bir faysası yokk sizzeee okulunuza deam edinnn .....yoksa yok yere yanarsınızzz

bakınn eğer suann örgünn eğitmlee aranız kesilmediyseee acıkk liseye girmenin bir faysası yokk sizzeee okulunuza deam edinnn .....yoksa yok yere yanarsınızzz

abi tastikname aldım ya :S alırlarmı beni başka okula bi senede kaldım diye nasıl bi sistemmiş bu ya ben smdi tastiknameyle normal düz liseye gitsem almazlarmı yani ? of delirecem ya sıkınıtıdan

abi yardım et ya..

dogus mesleki acıkogretim lisesinden askerlik 12 doneme kadar ertelenio bu kesin bilgidir cunku bende senin gibiyim 19 yasındaym ve anadolu tekniken geldim yazılırken halk egitimdeki gorevlie alanın neyse o alanından yazılcaksın mesela makineyse kaldıgın yerden yani son sınıftan baslıcaksın...

suan senin 8 donemin var 12 donem icin 4 donem kalmıs oluo seneye bitircegin icin okulu 3 ten baslıcaksın askere falan gitmiosun yani mesleki acık ogretim lisesinde bu gecerli normal acık ogretim lisesinde askere gidilio fakat bunda deil ve ayrıca kayıt olurken kaldıgın bolumden kayıt olcaksın bunu unutma sakın baska bi bolumden olma...

ayrıca baska sorusu olanlar bana sorabilir...????

y4sin;

kusura bakma kafanı agrıtıorum abi simdi bak ben lise 3 ten terkim tastik aldım yarın kayıt olmaya gidecem açık liseye simdi ben buna kayıt olunca dogal olrak lise 3ten başlıacam ve 2 senem kalmıs oluo bitirmek icin 4 sene oldugu icin lise demi ? yani tecil ettirebiliomuuym yaştan dolayı askere gitmem demi ? bunu anlayamadım ya k bkma cok kafam karışık kazan giibi ayrıca yaş 19 oldu

hyr askere falan gitmiceksin tecil ettirebiliosun meslek lisesindemi okuodun??

evet abi meslekteydim bobinajdı dalım bıraktım ben hocalar yüzünden tastik aldım yarın açık liseye yazılacam ama yaşım 19 oldugundan şimdi açık liseyi bilmedigim için tecil etiriliomu etirilmiyomu bilmiormki bişe :(:(:(:( hani normal okulda olsan ögrenci belgenle tecil etirilio onu biliomda burda ögrenci belgesi fln varmı yokmu ne nediil bilmeyince

bak simdi yarın gittiginde normal aynı bobinaj bolumunden kayıt yaptırcaksın kaldıgın yerden devam etceksin gerisini merak etme tecil ettirebiliosun yine oluo yani tmm yine kaldıgın yerden devam ediosun sonra askerlik yasın geldiginde halk egitim den gidip ogrenim belgeni alcaksın onlar sana solerler ne yapıcagını hepsi bukadar...

y4sin;
valahamı :D ya bari liseyi biteriym ya :S harbi oku oku dedilerde kafamızı harbi şimdi vuruoz ya :S
abi şimdi ben bobinaj dalına yazılacam 20 yaşına girerken dilekçeyle ögrenim belgesi alacam tecil etirecem bumu ..
ya burda biri tecil olmuo dedi.. ondan 2 de bir soruorm açık lisede tecil yok dedi:S ama oluyomuş

beyazgeceler isimli üyeden alıntı:
malesef açıktan okumakla askerlikk tescill edilemiyorr.... bu arda 2 senden fazla aynı bölümden okuyann öğrencilerr alann değiştiremiyorr zatenn okuduğunuzu okumuşsunuz neden acıkk liseye girdinizkii? yanii düzliseye geçmeniz imkansızz bu arad buu sorunuzu daha detaylıı cevapp almak istiyorsann www.aol.meb.gov.tr bölümünden çağrı merkezine bu soruyu maiille yoolayıp cevabınızı alabilirsinizz...ama değimm gibii benimm söyledikklerimm cıkcakk

böyle dedi:S burdaki üye olan kişi

normal acık ogretim lisesinde evet olmuo ama senin mesleki oldugu icin oluo dogus hepsi bu kadar yarın gittiginde sana solerler zaten baska bi sorun olursa sorarsın arada girip bakıyorum ben sorulara...

çok sagol teşekürler ya içim nasıl ferahladı eyw ... çok sagol son bi sorum olcak kayıt için tastik name 1 fotogrf bide 40 milyon paranın dekontunu yaptıktan snra halk egitm merkezinemi gidecem netten bakıorm heryerde farklı farklı seyler yazıo

Nüfus cüzdanı fotokopisi
2 adet vesikalık resim
almıs oldugun tasdikname
Yatırmış olduğun kayıt ücretinin dekontu daha sonra Halk Eğitim Merkezine gitceksin ... hepsi bu.

y4sin;

cok sagol oh bea ya k bkmayın hep soru soru soruorumda hiç bi bilgm olmadıgı icin siteyede girmio zaten:S soruda soramıoruz son 2 sorum daha var smdi kızacan ama

smdi ben 3ten baştan mı başlıacam yoksa kaldıgım yerdenmi devam edecem

2 sorumda dielimki acık liseyi bitirdim normal öss ye girebilirmiyim ?

Üst Alt