Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Açık Lise ve Açık İlköğretim'le ilgili sorularınızı yazabilirsiniz.

teşekkür ederim beyaz geceler bir kaç sorum daha olacak genel kültürü seçersem üniversiteye neden giremiyorum genel kültürde de ortak derslerden 80 kırediyi tamamladıktan sonra seçmeli derslerden seçip 192 krediyi tamamlamak zorundamıyım yoksa 80 krediyi verirsem mezun olabiliyor muyum seçmeli derslerden 192 tamalamak çok zor sosyal bilimler daha avantajlı benim için ozaman çünkü dil anlatım edebiyat kredileri yüksek matematik okumadan tamamlarım ortak derslerdeki matemetik hariç onu verecem

genel kültrü seçersen: ünüversiteye girememenin sebebi o alanda meslek olmadığı iiçin olsada tek tüktür pek işine yaramaz genel kültür demek sadece lise mezunu olmak demektir bu kadar ...... krediye gelince geçen sene sadece ortak derslerden 80 kredi alaıp zorunlu derslerden muaf olunca mezun oluyordukk....ama şimdi sistem değişti genel kültürde artıkk 192 istiyor..bizdee bunun için genel kültür yerine sosyal bilimleri öneriyoruz hem meslek bakımından falza hemde konu ve dersler olrak daha rahatt.....:)

murat_byrm;

tabikide kaldığın yerdenn devam edecksnn:)

teşekkür ederim beyazgeceler kararımı verdim en zoru karar vermekti tekrar alan değiştirmek istemiyorum en azında 9 ve 10. sınıfları atlatınca daha kolay olacak sanırım. sınavlara 1 gün içerisinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 oturumdamı girilecek her oturuma 6 7 ders olursa nasıl yetişecek nasıl oluyor 150 dk da yetiştirmem mümkün degil birde 12 ders var zaten seçmeli ders olarakta turizimi seçmeyi düşünüyorum ama 31 kredi oluyor 27 kredi ortak derslerde var turizmde 4 kredi seçemezmiyim bilgi verirseniz sevinirim çok soru soruyorum ama halk egitime gittim sordum ama hep telaş içindeler istedigim bilgiyi alamıyorum

sınavlara cumartesi ve pazar giriliyor toplam 4 oturum olcakk ...her otrum hemen hmen 2:30 saat sürüyorr.... ders seçimi yaparkenn en dikat edilecekk husu önce ortak dersleri bitirmeye geçmeye öalışalım ortak derslerimiz biitikten sonra alan alan derslerimiz biitkten sonra seçmellili dersler le oğraşırsınız burda en önemli dersler ortak ve alan derslerdir onlardann geçmeye çalışınızz

burda turizm demişsinizz alanınız sosyal bilimlersee şuann o derslere ellemyinn onlarr suann işinize yaramazz turizm ve onun gibi seçmeli dersleri ortak ve alan derslerii bitirdiktenn ..(geçtikten) sonra ilgilenirsinizz;)

evet sosyal bilimler ortak dersler 27 kredisi var 30 tamamlamak mecburi değilse almam ben mecburi diye düşündüm diğer dersler 2 kredili o da 2 tane fazladan kitap demek oluyor. en azında kredisini veremediğim dersler olursa o açığı seçmeli dersle kapatır diye düşünmüştüm

alan kredisi sadece okulda gordugumuz derslerin kredisinden mi tamamlanması gerekio yoksa staj gordugumuzde de alan kredisi kazanmıs oluyomuyuz..???

slm aöl diploma notu neye göre belirleniyor??? aldığımız toplam krediye mi yoksa alan dersi kredisine göre mi??? bir de sınav sonuçları nezaman açıklanacak???

selam şuanda liseyi bitirmek üzere olan arkadaşlara bi sorum var 2005 2006 2007 yılların çıkmış sorulaını bulamıyorum neden yayınlanmıyor yoksa tekrar soruları kullanıyorlar mı bildiğiniz bir site varmı yardımcı olursanız sevinirim

Açıköğretime girmek için ne gerekiyo ? ve ben meslek lisesi mezunuyum diplomamda 70.04 puan yazıyo 2007 mezunuyum ne yapabilirim ? şimdiden teşekkürler

mayıs taki sınav ı normal gününde açıklamamışlardı acaba bu sefer sınav sonuçları haftaya cuma günü yani 19.02.2010 da açıklanacakmış bu kesin mi

beyaz geceler ve y4sin başvuru yaptınız mı ygsye

bende yapmadım seneye yapıcam bilmiyorum yetcekmi yetmicekmi kredilerim yazdıgım soruların hiç cevabı yoktu bende yapmadım

ya sen..

arkadaşlar dün öss başvurumu yaptım inşaallah hayırlısı olur darısı başınıza :)

ben iki gün önce yaptım hiç ümidim yok ama:) bence halk eğitime gidin bi sorun hazır yarına kadar uzatılmışken

selam ben bugün yeni kayıt yaptırdım halkegitimdeki kaydımı yapan adam meslek mi düz mü diye sordu düz dedim alanımı sormadı ben kendim netten seçecem diye düşündüm bana verdigi kayıt raporunda genel kültür yazıyor sosyal seçecektim ders seçme işlemini yaparken değiştirebiliyormuyum şuanda şifremi girdim alan değişimi falan görünmüyor sadece genel bilgiler ve şifre değiştir yeri var 1 ay sonra ders seçeceksin demişti onuda mı 1 ay sonra değiştirebilirim acaba bilgi verirmisiniz degişmezse bir dahakikayıtta degişirse benim dez avantajım olurmu

valla benn gidiyorumm... türkiyede okull okunmazz ne gerekk varr öss y... gidecemmm yurt dışınaaa okuyacammm ohhhhh

beyaz geceler kurban olayım nolur git :) :D valla melek hocaya çok soru sordun o kadar soru sordun ki senin sorularını okumaktan melek abla bize ne yazadığını göremiyorum git de :) orda oku inşallah başarılı olursun geçersin de melek abla sendne kurtulıur :)

aaa öylee demyinn melek abla burda olmadığıı müüdetecee ben de yardımcı oldumm bazılarınızaaa:)

deniz2009;
önce aramıza hoşgeldinizz.:) alann seçimine gelince herkes ilk yeni kayıt yaptıklarında ilk girdikleri sınav alanı genel kültürdür... 2. sınava girdiğinizdee alanınızı değiştire bilirsinizz ..

teşekkür ederim beyaz geceler özellikle ben sizden öğrendim çoğu şeyi okadar soru sordum kimse yanıt vermedi.çok soru sormuşunuz ama öğrenmişiniz şimdi de bizlere yardımcı oluyorsunuz şu sitede olan kişiler çoğu şeyi sorarak ögrenmiştir bildiklerini kendilerine saklıyorlar cevap vermeye tenezzül etmiyorlar yetkililer meşğullermiş madem bilenler bildiklerini söylesinler ne var bunda tekrar teşekkür ederim beyazgeceler tabiki emin oldukları bilgileri paylaşsınlar

ricaederimm ...herkese burda birazda yardımcı olmuşsam ne mutluu banaa ... eğer dahada sorularınız varsa hiç cekinmeden yazınn benim bildiklerimsee ben zatenn seve seve yazacamm.... kaydınız hayırlı olsunn başarılar dilerimm sizeenott: ders secimmlerinizi fazla bekletmeyinn ne kadar cabuk seçseniz kitaplarını okadar cabuk alıp calışabilirsinizz:)

zaten 1 ay sonra seçebiliyormuşum ama ben kitaplarımı önceden almıştım 5tanesini bitrdim ortak dersler belliydi zaten onlardan 5 ni okudum

merhaba sorum olcaktı..

simdi ben meslek lisesine giden bir ögrenciydim lise 1de kaldım tekrar yaptıktan sonra lise 3 kadar geldim istegimle lise 3 ten tastik namemi aldım ve acık liseye kayıt olmaya karar verdim... yaşım 19 oldu ben acık liseye kayıt oldugumda askerligimi erteleyebiliyormuyum ? tecil işlemi yapılıyormu ? lütfen bana biri net bi cevap versin...

eger erteleniyorsa meslek lisesinden okulu bıraktıgım için düz lisedenmi kayıt olmam iyi olur yoksa gene meslek lisesindenmi kayıt olmam dogru olur yardım edin ..

Üst Alt