Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

94 sigorta başlangıcım, 4000 gün primim var. Nasıl emekli olayım?

Benim yazdıklarımdan ,ancak orasına yorum mu getirebildiniz , sadece orasını mı okudunuz.

Beni anlamadığna delildi orası mübarek ramazan günü oruç kafaya kalp kırmak istemiyorum altı üstü şakasına takılmak amaçlı eklenmiş karikatürü anlamayan(anlayacak olan oturanboğanın sitedeki duruşuna yaptığı işe bi bakar) beni mi anlayacak?
"Bu site senin tekelinde tabi oturanboğa" deyip küstahlaşan sen, de ki bana, "benim üslubumla hakaret etti yanlış bi laf söyledi de kızdım ben oturanboğaya?"! de hadi?
Altı üstü bi karikatür. Serkan'ı da gaza getirdin vaaay bak oturanboğa ne yaptı diye.. Ne diim Allah nankörlerden korusun oturanboğayı..

:) Burada alınacak bir şey yok güzel insanlar... SRK'nın böylesi soru sorma potansiyeline ve S&S'nin hiç erinmeden aynı sorulara aynı cevabı verme gayretine "helal" demekten başka bir söz ne bana ne de kimseye düşer. Bilakis, ikinci bi söz söyleme hakkım olursa, o da "teşekkür" olur. Amacı soru-cevap olan bir forumda kim neden sorulardan ya da cevaplardan rahatsız olsun ki? Bence bu başlık 100 sayfa daha ilerleyebilir...

Ama bunlar başlığın benim gözümde aldığı komik hali değiştirmez. Bu konuya yazdığım ilk cevapta tüm sorular cevaplanmışken (bkz), üstüne 118 tane daha mesaj yazılması (her ne kadar arada konu sağlığa dönmüş olsa da) bana Çin İşkencesini anımsattı. :)
Ortada alınacak veya kızacak bir şey yok. Bence bu başlığa yazılan mesajları ve benim eklediğim karikatürü gören herkes anlayacak ve gülecektir. Rahat olun lütfen. Keyifli zaman geçiriyor, paylaşmaktan mutlu oluyor musunuz; berdevam...

Not: Bunları da henüz kahvaltımı dahi yapmadan yazdırdınız bana ya, alacağınız olsun. :)

sn.Oturan Boğa arkadaş bir şeyi anlamadı diye,böyle bir karükatür biraz abartılı buldum,diyecem bu.
Namkörlüye gelince ,ben size her yazıdan sonra teşekkürlerimi yazıyorum ve gerçekten bana verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ediyorum.
Bilgim olduğu konularda arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum,soruyu sorupta birileri cevap versin diye beklemek nekadar zor olduğunu bilirmisiniz.

Hava hanım,bu yazıları bukadar okuyorsunuz'da orada satır arası ayğım kırıldını yazmıştım ,bir geçmiş olsun diye bilirdiniz.
Saygılar

önemli değil kimse benim yüzümden birbiriyle tartışmasın....ben anlama konusunda tekrar sormam buradaki asıl önemli kişilerin canını sıkmış ben ona üzüldüm....burdan tekrar söylüyorum ben bazı şeyleri iş yoğunluğumdan vede belki biraz hassas olduğumdan defalarca sormuş olabilirim(aslında sadece bir şeyi bir kaçkez 2 kişiyede sordum...)ama başka konulardaki saçma sorular sabahlara kadar cevaplanmış kimsenin bir şey dediği yok...ne yapalım buda bizim şansımıza herhalde...yinede kimseye kızmıyorum kimse alınmasın...oturan boğa benim aboneliği bıktırdıysak kapat dostum...önemli değil....herkese kolay gelsin....

Sayın oturan boğa önümüzdeki hafta defterdarlığa başvurmayı düşünüyorum...ancak benim kapak ameliyatım 1991 yılında oldu...ama sigorta başlangıcım 1994 bunun bir etkisi olurmu yada gittiğim hastanede veya ankarada sorun teşkil edermi?...şimdiki diğer sorunlarım 3-4 yıl içinde gerçekleşti ama ameliyatımı 1991de oldum lütfen cevap yazarmısın...teşekkkürler...

Oturan boğa biliyorum çok yoğunsun ama yukarıdaki soruma ilaveten bu sorumuda cevaplarsan çok sevinirim..ben hastanede kalp kapağımdan,aort damarımdan,safra kese ameliyatımdan...rapor başvurusu yapacağım....ancak bende hepatit b var...işte bu safra kesesi sorunundan oldu ben ameliyat olduğumu söyliyeceğim ama hepatiti söylemeye çekiniyorum yada söylesem raporda fark yaratırmı bilemiyorum ama benim korkum biliyorsun benim sigortalılık süreme daha az bir zaman var ve ben olurya raporu alırsam bu süreyi çalışarak geçirmeyi düşünüyorum...ancak bu raporlar iş yerinede döndüğü için bu rahatsızlığımı görürlerse bana işten dolayı bir sorun yaratırmı diye korkuyorum...çünkü bu hepatit b yi kim duysa öcü gibi tavır alıyorda ondan...ayrıca buradan bu formu okuyan tüm özürlü arkadaşlarada sesleniyorum içlerinde belki bilenler vardır bu hepatit veya safra ameliyatı raporda bir artı yaratırmı ve rapor için istanbulda kalp üzerine hangi hastane rapor için daha iyi....

Hepatit bir fayda sağlamaz.
Ameliyatı sigortalı olmadan önce olmanız fark etmez (bu konu sadece malulen emeklilikte önemli; sakatlık indirimine istinaden erken Yaşlılık emekliliğinde değil)
Önemli olan tek şey sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 ve üzeri rapor almaktır.

Durmadan dönüp dönüp aynı soruları sorunca cevaplar değişmeyecek...

Üst Alt