Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

94 sigorta başlangıcım, 4000 gün primim var. Nasıl emekli olayım?

çektirdiğin yerin adresini verirmisin

Kusura bakma dün son attığın mesajı bu sabah şirkete gelince gördüm....akşamda bir yerde iftardaydık evede bilgisayarı geç geldiğim için açmadım......şimdi şöyle benim aort damar büyümam normal rutin eko çekimlerinde çıktı...ekoyu bilirsin...geçen sene 4,3 tü bu sene 4,9 eko sonucu...doktor tomografi dahanet çıkar yanılma payı olmaz hatta0,3 düşük bile çıkabilir dedi...genelde öyleymiş.........benim tomografide 5,00-5,01 çıktı....çok şaşırdım...bu ameliyatta sınır 5,ila 5,5 arası yani o yüzden diyorum sınırdayım diye...ben 20 yıl önceki kalp ameliyatımda dahil olmak üzere 2008deki safra kesesi ameliyatıyla beraber her iki ameliyatımıda florance nightnlede oldum...şişlideki...bu tomografi oradada var fakat 2bin küsü tl civarı ve sgkyı kapsamıyor...ne yaparsan yap....anlıyacağın böyle olunca bende araştırdım ve özel gazi osman paşa hastanesinde 128tl fark vererek yaptırdım...bilmiyorum sana yakınmı uzakmı ama başka yerlerede sorabilirsin...peki sen bu rahatsızlığın için hiç doktorlara gidip araştırmalar yapmadınmı?sigara kullandınmı?bunun sebebi ne sordunmu...mesela sigara falan genelde faso fiso herkese öyle der ama...benimkisi eklem romatizmasından kapağım etkilendi küçük çocuktum ileriderecede eklem romatizmam vardı ve 6-7-8 yaşlarımda yürüyemiyordum yani düşün o kadar iliriydi....

Benimde romatizmadan kaynaklanıyor,doktora gittin mi soruna şöyle.
5-18 yaş arası doktorlarla yakınığım ,amcalarım ve teyzelerimden daha yakın'dı,sonra askerlikten muaf GATA istanbul,çalışma hayatımda başladım 37-38 kadar doktor üzü görmedim desem yeri var (bir kaç kontrolü saymazsak).
2005'ten sonra doktorlarla tekrar yakınlaşmayı başladım (özel Çorlu Şifa hastanesi,Edirne tıp,İnternational hospital,Devlet hastaneleri vs.) anlayacan yaş geçtikçe ve kiloyu da alınca kalp genç yıllarında ki ölçülerinden değişime uradı (büğümeye başladı,aort çapı sınıra geldi vs.) ,sen safra kesesi amelyatından bahsediyorsun ,bende de aynı problem var 2008'de başladı , fakat hiç bir hastane beni amelyat etmek istemedi (kalbim onları çok korkuttu ,güya masadan kalkmayacakmışım ).
Bilemiyorum belki de doğuru söylüyorlar.
1990'da sağ ayam kırıldı ve platin taktılar ,amelyat oldum narkoza girdim vs. hiç bir problem olmadı,demek yaşlandıkça kalp'te yaşlanıyor ve eski çalışma gücü kalmıyor.
Ve en önemlisi 18-38 arası sigara içtim (üç günde bir paket),şu an içmiyorum ve hastayım (acaba tekrar sigaraya başlasam mı ;););)).
Benim en son gittim Haydar Paşa Numune hastanesinde tomografiye gönderdiler ,fakat oradaki cihaz benim istediğim 64 kesit anjio değil bu nedenden dolayı yaptırmadım,şu an özel hastanelerde fiattı 1000 tl'ye düştü ,cepten ödeyip yaptırmayı düşünüyorum (malesef özel sigortayla anlaşmaları yok muş.)

Yaaa s&s beni biraz güldürdün valla(sigara hakkında yazdıklarına güldüm)içip içmemek sana kalmış....ben bir şey demem....anlattıkların benim ile aynı gibi bende gatada yatıp askerlikten muaf oldum ve romatizma dan kapak problemi çıktı....sen sadece benim ameliyat olmamış halim gibisin herhalde...gerçi ben oldumda ne olduki bu seferde başıma bu çıktı...haaa olmasaydım ne olurdu diye düşünmedim değil bazen o zamanda işte senin gibi hepsini toptan olmak zorunda kalıcaktım herhalde....sigara konusu hassas istanbulda çalıştığım bu dönemde bu ralar mümkün olduğunca az içmeye çalışıyorum ama açık söyleyim şarköye falan gidince oranın temiz havasından ciğerler açılıyormu nedir neredeyse 2 katı içiyorum(annem tekirdağ şarköylü kendimi bildim bileli her sene yıllık iznimi orda geçiririm)anlıyacağın durum bu...bende ne yaparım bilemiyorum...açıkçası ameliyat çok korkutucu geliyor....ne bileyim ama olucam mecburum....peki sen olucanmı yada dünkü konuşmalarımızdan sonra eğer ameliyat olursan sonrası çalışmayı düşünüyormusun....valla az önce annemlede telde görüştük ben bile dedim yani artık kafam kaldırmıyor belki bu emekliliği yapıcam...tabiii rapor önemli olan...ama genç gösteriyoruz zaten genciz etrafta öyle bir şeyki emekli tipi hep orta yaş diye yadırganırım diye çekiniyorum....belki emekli olsamda yine stressiz ufak tefek bir işlerle uğraşmak zorundada kalabilirim...sen ne düşünüyorsun....

Vallahi ben 42'i yaşındayım ama 35 bile göstermiyorum,emekli maaşı kuyrunda sorarlarsa ,dedemin maaşını alıyorum derim.;););)
Çalışmayı düşünüyorum,çünkü yatmayı sevmiyorum emekli olup çalışmanın bir avantajı'da şu rahatsızlandığında rapor aldığında işten çıkartılma korkun yok (atsalar da emekli maaşın var ) ve bu olayın ayrıca normal çalışma hayattında strese neden oluyor,biliyorsun stres kalbin düşmanı'dır.

Aynen öyle stres kalbin düşmanı....bende 36ya geldim ama aynı en az 6 yaş genç gösteriyorum...peki senin ameliyat sonrası çalışaman müsade ediyorlarmı...anladığım kadarıyla emekli olup devam edicen....bizde durum farklı tabii net bir şey yok ama....bu raporu alıp şirketine beni çalıştırıcakmısınız sözü alıp ona göre işleme koyabiliyoruz herhalde değilmi...ama ben birde o ihbarlara peşin işsizlik maaşına yanarım...senin kaç ihbarın var yada şöyle deyim sizdede şirket işsizliği peşin veriyormu?ne kadar kaybın var....

işten ayrılıp hemen emeklilik müracatı yapacağamdan dolayı,işsizlik sigortasından faydalanamayacam.
ihbar da şöyle ,yılbaşından beri emeklilikle uraşıyorum,o da ihbar süresine sayıyorum.

Heee yani seni idare ettiler...koşturmaktan doğru dürüst çalışamadın....yaa bu işin koşturması bu kadar vahimmi yaa kafayı yiyecem...peki ben işyerinden bu kağıdı aldım...en yakın defterdarlığa gittim...ben hast sevk ettiler....orada çok büyük detaylı testlermi yapıyorlar yani benim karşıma gider gitmez ne çıkar biraz anlatsana...

Serkan senin safra kesesi amelyatı olmadan önce ,mide bulantısı oluyormuydu ,istifra ediyormuydun,şöyle istifra ederken başındaki damarlar çatlaycak gibi ,iki kat olup lavobaya veya leğen vs. istifra ederken böyle sıkışıp sanki kan beyninden çıkacak gibi oluyormudu .
Lütfen cevaplarmısın bu çook önemli.

Yok hayır öyle bir şey olmuyordu....bende gaz sancısı oluyordu karnımın üst kısmında dayanılmaz bir sancı...gaz sıkışmasına benzer ama gazı çıkaramıyorsun...safra kesesi belirtisinde benim bu var...senin belirtilerinde safraya benziyor ...ama seninki ilerlemiş bir çeşiti olmasın yada benden taş çıktı 3 tane misket gibi...ama seninki çamur olmasın...benim gördüğüm kiminde taş değil balçık gibi çamur çıkıyor...aslında çamur yada taş farketmiyor sonuçta safra her iki durumdada komple alınıyor yani bundan sonraki hayatına safra kesesiz devam ediyorsun ama belirtileri farklı olabilir diye söyledim....

Evet benim tam taş olmamış ve daha tehlikeli olan kum tanecikleri,onlar safra kesesi yolunu mideye çıkışını kapatıyordu ve safra komple oralara doluyordu,tabi safra mideye inmediğinden yedin ne olursa olsun ,bir veya iki gün sonra hiç öytülmemiş bir şekilde istifra ederek çıkartıyordum daha sonra hastaneye gidip bir kaç iğne buskupan ve damardan ağrı kesiciler ,mide komple gevşeyip safra kanalı çıkışı bu nedenden dolayı hepey genişliyor ve kum tanesi düşüyor ,tabi bunun ardından benim safra kesesinde ve kanallarında biriken safra bir anda boşalıyor mideye ve bir aşırı derecede bir mide ve komple karın boşluğu yanmasıyla karşı karşıya kalıyorsun 2-3 dk. ondan sonra bir şey kalmıyor.(bu boşalma olmazise sonu ağır hepatit ve kara ciğer
iflas ediyor sonuç EX oluyorsun ,nereden biliyorsun dersen bizim mühendis arkadaşın eniştesi öyle oldu.).
Şu anda amelyat olmadım,ama öyle bir şikyaetim da yok,

Bak dostum seninle bu kısa zamanda tanıştık ve burdan dost olduk...benim içimden bu siteyi kuranlara ve buradaki tüm üyelere çok pozitif bir ısınmam oldu..belkide herkesin çeşit türlü derdi var var ve herkesin hemen hemen bir ortak noktası var diye...bilemiyorum ama sana benim bazı tavsiyelerim olucak...dinlersin dinlemezsin bilmem....safra sorunu dediğin o kanallardaki sıkıntıyı doktor banada dedi...2004 yılıydı bak dedi bu safrayı aldırmazsan buraya kıvranarak yada çok kötü gelicen yada gelemiycen...bu hastane benim evin yakınlarında bir özel hastaneydi...ben acil olarak ilk ona gittim...ama doktorun tavrı beni hiç telkin etmedi yani doktor bana ağzında sigara odasında bunları söyledi...senin dedi özel sigortanda var 2 gece yatar çıkarsın hemen yaparız dedi...bende eşime dedimki yürü gidelim bunlar işi ticarete dökmüş özel sigortayı görünce hemen kesip biçicek dedim...doktor ama bak kötü olursucaksın dedi....ben o zaman olmadım...kendimde fosur fosur sigara içtiğim halde doktorun o hali ve konuşma tavrı beni biraz ürküttü...ama söyledikleri doğruydu...2005-2006-2007 ve geldik 2008e 2ayda bir olan sancıların arası gitgide kapandı ve hemen hemen hergün olmaya başladı...işte bende kapak ameliyatımı olduğum yere florance nght gittim ve oldum....anlıyacağın sen kapatan daha ameliyat olmadın ama benim gibi olanlar için bu durum çok tehlikeli...sana biran evvel ol diyecem ama bu sefer diğer sorunun var..zaten etmiyorlar demiştin...valla ne deyim işin çok zor...

Senin bence önce kalp ve damardan olan sorunu halletmen lazım

Kapaktan ameliyat olunca ömür boyu coumadin diye bir ilaca mahkumsun...bu öyle bir ilaçki doğru kan oranını tuttur tutturabilirsen...ben 20 yıldır çok önceleri haftada 3 kez pt inr denilen testi yaptırdığımı bilirim şimdide aynı her ay bazen ayda 2 kez bu testi yaptırıyorum koldaki damarlarıma binlerce iğne girmiştir diyebilirim..kan ne çok sulu nede çok koyu olucak...1haftalık ilaç listesi kullanırsın test yaptırırsın sonuç iyi çıkar heh bu listeye göre kullanayım dersin ama bu seferde 1 hafta sonra düşük çıkar yada yüksek anlıyormusun çok kötü....koyu oldumu kapapta pıhtılaşma yapıyor sulu oldumu allah korusun kanama yapıyor...ben bundan 10 yıl önce yanlış bir ağrı kesici kullandım mecbur kaldım her ilacı içemiyorsun diş bile çektirmen gerekse yada diş tedavisi yaptırman gerekse önce kan seviyeni düşürüyorsun sonra 1 hafta göbekten iğne yaptırıyorsun(benim eşim yapıyor alıştı artık)öyle bir durum yani...neyse ben o yanlış ağrı kesici yüzünden kan işedim evet resmen bildiğin kan...tuvalete gittiğimde şok oldum o ilaç kanımı aşırı sulandırmış ve kan allahtan idrar yollarımdan dışarı çıkmış yoksa durum kötüydü...ama tabii böbreklerde ne gibi bir tahribat bıraktı onu bilemem yani kapak ameliyatından sonrasıda çok önemli öyle ol kurtul olmuyor...

Benim safra kesesiyile şu an hiç bir problem kalmadı,tedavi edildi.
Ben sana safra kesesi olayını anlatma nedenim ,ben bu safra kesesi olayından sonra aort çapı genişlemesi olması'dır .
Ondan önceki kontrollerde aort çapı genişlemesi yok'tu ,büğük ihtimal bu istifralar zamanında (anlımda'ki damarların morardı,göz çevrelerim sanki biri yumruk atmış gibi morarması vs.)çok kendimi sıkmam bu kalp büğümesi ve aort genişlemesi oldunu düşünüyorum.
Neyse senin soruna gelelim.
Hastaneye gitiğinde (Tekirdağ devleteki prosedürü anlatacam) ,raporlarla ilgili bir birim var (senin gittin hastanede de vardır) oraya müracat ediyorsun ,onlar senin evrakları işliyor daha sonra normal vezneye gönderiyor ve barkotlarını alıyorsun daha sonra heyet doktorları olan tüm poliklinikleri geziyorsun (göz,dahiliye,kardiyoloji vs.) doktorlar senin eline verdikleri bir evrak üzerine yaptıkları muyane sonuçlarını yazıyorlar (bu işlem hastaneye bağlı olarak bir kaç gün sürebilir) daha sonra bu işlemler bittikten sonra tekrar rapor veren birime gidiyorsun ,onlar evrakları veriyor ve (hastaneye bağlı olarak) seni heyettin toplandı saat ve gün çarıyorlar ,heyet toplanınca seni kurbanlık koyun gibi karışına dikiyorlar ,üzerinden bir göz gezdiriyorlar ve sana evrakların vergi dayresine gönderileceni söylüyorlar,evraklar VD'ye gidiyor oradan ankarada onaylanıyor ve tekrar VD'e geliyor onlar da senin iş yerine gönderiyor.
NOT: Ankaraya gidince merakını gidermek için sana kurulun telefonunu veriyorum ,evraklar oraya gidince 10-20 gün sonra ararsan sonucu örenebilirsin .
0 312 4152705, 0 312 4153206

Anladım eyvallah ama bu karşısındaki dikilme olayı fenaymış..neden dersen eğer insanın boyuna posuna duruşuna göre tavır alıyorlarsa yandık...bana sende bi b...yok derler...sencede öylemi? Ama ne yapalım deniyeceğiz...bak mesela sana 4gün önce pazar günü başımdan geçeni anlatayım şirkette öğlen lavobaya gittim ve boğazımı temizlerken bir baktım kan geliyor öyle bir panik oldumki anlatamam dedim kesin kan değerim yükseldi...hemen evi aradım eşim benide al beraber gidelim dedi...neyse hmemn arabaya atladım eşimi aldım ve doğru flornce sa çağlayana gittim...o günde miting var çağlayana şişliye girilmiyor neyse ben testi yaptırdım ve inanırmısın sonuç düşük çıktı..hemde öyle böyle değil çok düşük...düşükte tehlikeli ama belirtisi bu değil ...neyse bu önümüzdeki salı şimdi bir daha gidip kan verip baktıracam yeni listeye göre aldığım ilaçlarla bakalım değer ne olucak....bunu niye söylüyorum herkes burdan duysun bu ameliyatı olanların hakkı tereddütsüz %60 rapor ama maalesef acaba %40 alabilirmiyiz diye korkuyoruz...bunun iki sebebi var bence...birincisi bundan 10 yıl öncesine kadar bu tip ameliyatları olanların sayısı azdı şimdi çoğaldı o yüzden...ikincisi bence asıl önemli olanı bu...her önüne gelen kıçım ağrıyor başım ağrıyor diye rapor aldı ve artık bu işleri çok sıkı tutuyorlar...yani ben utanıyorum şu forumları okurken yazıklar olsun beee..adam 3 önce 1 yıl önce sigortalı olmuş kiminin 60 günü kiminin 70 günü var yok kulağım ağrıyor başım ağrıyor diye eften püften şeylerle ne zman emekli olucam diye birde utanmaz arlanmaz soruyor...yazıklar olsun bu insanlara...ulan al benim özürüm senin olsun al benim rahatsızlığım senin olsunda gör bak bakalım ne oluyor...terbiyesiz herifler..ben işte bunlardan utanıyorum...onların yüzünden devlette bıktı...anlıyormusun beni...

bu kişilere buradan utuanın diyorum ve lütfen gerçek özürlü ve engelli ve rahatsızlığı olan kişilerin haklarına göz dikmeyin...ufak tefek şeylerle uğraşmayın diyorum....

evet benim gözüm önünde birisi vardı tekerlekli sandaliyede ,sağlık raporu veren gişenin önünde görevli memurla neden raporu düşük diye tartışıyordu,tartışma büğdü ve ne oldu adam aya kalktı ve memura neredeyse saldırıyordu.
çok küçük bir örnek,daha neleri var,sana daha önce yazmıştım bizim şirkette adam tenis.voleybo vs.sporları yapıyor kalpte %50 aldı,ben 10-20 metre koşarsam nefesimi yarım saat kendime gelemiyorum. seninin dediğin gibi sağlık kurumlarına da hak vermek lazım herkes ben engelliyim deyip sağlık kuruluna gidiyor,hele bu devlet mayıs ayında sınavla engelli personel alacam demiştiya ,gel ozaman sağlık kurulu önündeki kuyrukları görseydin.ne deyem herkesin vijdanına kalmış bir olay.

Bende bu anlattıklarına benzer şeyleri çok duyduğum için...isyan etme sebebim bu...aklıma geldikçe çıldırıyorum...o yüzden bu raporu nasıl alıcam kara kara düşünüyorum....yani kafamda iki sorun var birisi olmam gereken riskli ameliyat diğeri bu rapor olayı...sence bu rahatsızlıklarıma göre başarabilirmiyim?

Karakaşa kara göze bakıyorlarsa zor diyorum sence detaylı inceliyorlarmı...yoksa insaflarınamı kalmış..

Birde benim safra kesesini tedavi ettiler dedin..ancak benim bildiğim sakın yanlış anlama ama bu safra kesesinin tedavisi diye bir şey asla ama asla yok...sana nasıl bir tedavi uygulandı bilmiyorum ama eğer safrada kum,çamur,taş vs..varsa ve safra görevini yapmıyorsa bu safrayı derhal aldırman gerekli....ayrıca şimdi rahatlamış olabilirsin belki ama bu dediklerimi mutlaka araştır...ihmal etme...safrayı aldırıyorsun onun görevini karaciğier üstleniyor ama bozuk safra çok tehlikeli...banada doktorum geçici bazı tedavi yolları var dedi ama allah korusun o taş veya çamur safra yolunu tıkarsa aynen gittin yani...senin kum veya dediğin şeyi temizleyebildilermi...yada ne yaptılar...bak bence geçici bir şeyse sonra başına çok büyük iş alırsın söylemedi deme...ben safrayı aldırdım çok şükür acayip rahtım o konuda...ama sende halen safradan kaynaklı o dediğin belirtiler arasırada olsa varsa benim dediğim doğru o yüzden dikkat et...

Vallahi benim problem zaten net bir şekilde görünüyor olmasına ramen hakem hastaneye gönderildim,Hakem hastanedeki doktor gerçekten çok titiz bir şekilde incele yaptığını söyleyebilirim.
Bu arada şirkette bazı arkadaşlar bile "bizde tanıdık doktor bulsak rapor alabilirmiyiz deye sormaya başladılar" benim onlara söyledim şu tanıdık doktor bulsan ne olacak Ankara sağlık kurulunu kandırmak zor,adamlar işini biliyor şüpeli bir durum veya eksik bir tetkik ,seni hemen hakem hastaneye gönderiyorlar.Yani anlayacan eskiden kolaymış ,ama şimdi her şeye bakıyorlar .
Bence senin aort çapı genişlemesi senin için (sağlın için kötü) rapor alman konusunda bir artı.
Bu arada bir şey sorabilirmiyim senin tansyonun var mı.
Benim bir düşünce şu benim hem kalbim iki kapak kaçırıyor olmasına ramen nasıl tansyon oluyor .Gerçi kalbin çook bümesi nedeniyile ,bu geriye kaçan kanın telefisini yapıyor zanedersem.

Benim tansiyon normal...peki sende varmı...varsa sen bu raporları alırken tansiyon etkili oldumu?birde şu hakem heyeti dediğine ankarad gelen sonuçlar kötüyse o zaman başvuruyoruz değilmi?herhalde bu testleri falan o zaman yapıyorlar

Hayır anlatamadım ,ankaraya giden evrakları oradaki sağlık kurulu inceliyor,bir eksik var ise (evrak ,tetkik,bulgu,tanı vs.) . (Ben ilk olarak %100 rapor almıştım fakat doktorun demesi benim rahatsızlığım %70 civarı ,ama kalpte öyle bir yüzde olmamasından %100 verdi ,bunu ankara kabul etmedi haydar paşaya gittim o da aynısını söyledi ama %50 verdi ,anlayacan %50 ve %100 arası yok.)
Vergi dayresine tekrar yazı gönderiyor ,seni vergi dayresine çarıyorlar ve o yazıyla (yazıda şöyle yazıyor :**** hakem hastanesine **** bölüm ,(tanı,tetkik vs.) yapılmasına).
Senin hakem hastane seçme özgürlüğün yok.
Hakem hastane ne karar verir ise kanun o dur,itraz etme hakkın kalmıyor.

Bende eskiden 2006'da yuksek tansyon başladı 220/140 öyle gidiyordu ama bana fazla rahatsızlık vermiyordu ,bu safra kesesi olayından sonra 150/90 olsun ,döşlerimde felaket bir ağırı oluyor ,her tarafım kilitleniyor yüzüm bembeyaz oluyor,bazen kalp krizi geçiriyorum gibi oluyorum sol kolum uyşmaya başlıyor sırtımda ağırı vs. tansyon hapı içmeden kendime gelemiyorum.Şu anda benim için yuksek tansyo 140 ,hen ufak bir fiziki aktivitede bu olaylar oluyor.
Bana doktorun demesi "bir pitbul seni kovalarsa kaçma ,brak senden bir parça koparsın,o parça olmadan yaşarsın,ama kaçarsan ölürsün".

Anladım döşlerinde ağrı derken arka boşluklardanmı bahsediyorsun.......birde sana şunu söyleyim başka forumlarda şunları okudum diyorlarki...yok 28,maddeden başvurcaktın yok sen beşbin küsür maddeden yapmışsın o yüzden yanlış olmuş gibi şeyler...kafam almadıda bu nedir yanlış bir şeyler yapmayım o yüzden soruyorum...neyin başvurusundan bahsediliyor rapor için hastaneye olan başvurumu tam olarak nedir?

Ya Serdar beni ve Oturan Boğa'nın sözünden çıkma ,diğer şeylerle kafanı karıştırma,onlar bağ-kur veya emekli sandığı ,sen git ilk başta bu vergi indirimini al ondan sonrası problem değil.
Dedim gibi sen rapora vergi indirimine konsantre ol.

Anladım tamam ne bileyim vakit olunca burada diğer insanların yazdıklarınıda okuyorsun tabiii...sonra o kadar karışık ve dertlerini tam olarak anlatamadan yazanlar varki tabii benim kafada iyice karışıyor...kusura bakma...serdar değil bu arada serkan...birde safra ile ilgili tedavini sordum cevaplamadın

Bu arada bravo valla sende epey bilgi sahibisin bu konularda...desene gide gele öğrendik:)

Serkan az önce bizim Serdarla tel'de sohbet ettik o yüzden yanlışlık oldu ,kusura bakma.
sn .Oturna Boğa'nın sayesinde ve birazda kanunlar inceledim biraz bilgi sahibi oldum,tabi başa gelince kendi işlerim için koştururken de bir sürü şey öreniyorsun.

Anladım...peki safra sorunu nasıl bir tedavi oldun kesin geçtimi?

Safra kesesini ,protonex içip midemin rahatlamasını sağladım ve kalansı koca karı ilacı,bazıları olmaz deselerde ben kendime bakıyorum ,kontrole gittim safra kesesi temiz.
Yemek iyorum hemde ne canım isterse perhiz yok .Midem normal çalışıyor.

Iyi peki..ben bir şey demiyorum...sen kendin rahatsan bir şey yok...aklımdanda geçti valla yalan değil dedimki kesin bu bazı koca karı ilaçları ve iksirler falan duyup içmiştir...peki o dediğin kumlar falan duruyormu içinde...

S&s bu sitede chat olayını keşfettim süper...şimdi şirketteyim onun için pek vaktim olmuyor sadece ara ara mesaj yazabiliyorum ama akşam evden belki chat bölümüne girersen görüşebiliriz...aslında şu oturan boğayıda keşke gidip bir yüzyüze ziyaret edebilsem yaa..

Merhaba Serkan bey öncelikle engelliler biz ailesine hoşgeldiniz.Serkan bey, 2 sene sonra erken emeklilik şartlarınız oluşuyor.(18 yıl çalışma süresi+4680 prim gün)Bunun yanında yapmanız gereken defterdarlığa müracat edip, ilgili hastaneden en az %40 rapor almak, tabi bu raporun Ankara merkez sağlık kurulunda onanması lazım genelde 5-10 puan düşürdükleri oluyor.Hastanede kalp rahatsızlığının yanında, başka rahatsızlıklarınız var ise artı puan getirecektir, siz sınırda gibisiniz.Şu anda yapmanız gereken vergi indirimi alıp 2 sene daha beklemek vergi indirimi alamazsanız diğer emeklilik şartlarını değerlendirmenizi öneririm.Oturanboğaya bende katılıyorum , erken emeklilik en kısa ve zahmetsiz yol.

FARUK BEY TEŞEKKÜR EDERİM BANA CEVAP YAZDIĞINIZ İÇİN AMA OTURAN BANA %40- %60 (hariç) arası raporla 3. dereceden sakatlık indirimi elde ederseniz, (04-11-1994 +) 17 yıl sigortalılık süresi ve 3920 gün primle emekliliği hak edersiniz.
%60 (dahil) - %80 (hariç) arasında raporla 2. derecededen sakatlık indirimi elde ederseniz, (04-11-1994 +) 16 yıl 4 ay sigortalılık süresi ve 3760 gün primle emekliliği hak edersiniz. DEMİŞTİ BU KONUNUN İLK SAYFALARINA BAKARSANIZ GÖRÜRSÜNÜZ...ŞİMDİ SİZİN DEDİĞİNEZE GÖRE BEN ENAZ 2 YIL DAHA BEKLİYECEĞİM BENMİ YANLIŞ ANLADIM YOKSA SİZİN YAZDIĞINIZDA BİR YANLIŞLIK VAR...BENİM SİGORTA BAŞLANGICIM 1994

bence arkadaşımız (serkan bey) vakit geçirmeden bir hastaneye gidip durum değerlendirmesi yapmalı ondan sonrada hedefini ona göre belirlemeli.yani acaba bu gibi bir durumda özür oranı % kaç,a tekabul ediyor onu araştırsın nasıl olsa kendisini ameliyat eden doktoru vardır en iyisi doktorlar bilir özür yüzdesini.allah yardımcımız olsun özür raporu almakta zorlaştı malum 2009 da yeni yasa engellileri iyice engelledi.diyelimki engellileri iyice engelledi,keşke sağlam bir inceleme ile bunu yapsalardı.adam çok ağır özürlü 5 sene yüke bir 5 sene daha yük bindirdiler.demem o ki inşaallah sıkıntı çıkartmazlar.

serkan bey faruk bey yeni yasaya göre konuşuyor.sağlık bakanlığı bir kolu kopmuş adamı özürlü veya bir bacağı yok onuda özürlü görüyor ama maliye bakanlığı hayır diyor özürlü değil şaka falanda değil ikiside aynı hükümetin bakanlığı ama malisef durum bu.ben % 80 ağır özürlüyüm akciğer ve karaciğer bunun yanında ileri derece sayılacak ortopedik rahatsızlığım var,şimdi ben gitsem % 80 i vermezler 2005 te ortopediyi göstertmedim çalışmam yasaklanıyordu istemedim.şimdiki hükümet geldi ben nasıl olsa 5 sene dişimi sıkarım diyordum 10 seneye çıkarttı.yani gelir idaresi yüksek sağlık kurulu almış olduğunuz raporu (raportörler ) sizi hiç görmeden kağıda bakıp kırım yapabiliyor yani herşeyi göze alarak giderseniz pisikolojik yönden etkilenmezsiniz.(ben insanın içine düşeceği pisikolojiyide hesaba katmadan yürü hallolur demem )

Sayın gülmez sizede büyük geçmiş olsun...faruk bey yeni yasadan bahsediyor derken ben 94 açılışla herhalde ona tabii olmuyorum herhalde öylemii:yaaa birde bu konuyu oturan boğa veya ss arkadaşımız yorumlasa iyi olur...burdan onlara sesleniyorum...beni duyuyorsanız faruk bey bana ne demek istedi yoksa bir yanlış anlaşılmamı var....

Üst Alt