Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2013 ilk altı aylık 2022 maaş tutarları ve muhtaçlık sınırı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
haklısında septik senin yazdığın diğer yazının altınada ben yazdım ama bu işe ön ayak olacak biri lazım hani kimseden bi toplantı organizasyon varmı bu konuda burdaki arkadaşlar bile daha değişik organizasyonlar yapıyor onlara katılıyorlar mesela istanbulda bulunan arkadaşlarla bir araya gelsek bi lider seçsek tüm yetkiyi ona versek bizde onun herdediğine uysak ama nerde kimsede yok herkes maşım kesilecek diye fikrini sorusunu yazıyor çare aramak yok çare biziz ama biz biz değiliz uyutulmuş sindirilmiş korkutulmuş bir topluluk olduk bak rahmetli şehit komutan şamil baseyevin güzel bi sözü var şavaşa karşıyım ama haksızlık karşısında savaşmak karekterimdir

Walera kardeşim haklı olmak keşke bir şey sağlasaydı bugün bu konumda olmazdık
Şu şekilde düşün bu durumlar bir ders
Diyelim bir yere varmak istiyoruz sadece lider meselesi değil bölge ve şartlar farklı ne yapabiliriz ki
Ben Bilecikteyim sen başka bir yerde öteki başka yerde
Bu tarz sitelerde olmasa birbirimizden haberi dahi olamıyacak.
Şu an geçereli olan şey ise yetersiz olmadığımızı her anlamda ispat etmekten geçer örneğin bana dokunmadılar veya gereğine uydum ama senin 2022 den faydalanman engellendi bunun çözümü ne
Yine bence sen ordan bağır dava aç ben burdan öteki başka bir yerden ve varlığımızı gösterelim biz varsak bu hak Allahın bize tanımış olduğu hak yaşamak için devletemizden istediğimiz destek bize makul değerlerde destek vermek başka ne ki?

Sempatik kardeşim... Reddedilme gerekçemi sordugumda aldınız bakım aylığı ve üzerinizdeki araç dendi.. bakın aylığının reddedilme gerekçesi olamayacagını kanunda açıkda bakım aylığının gelir tespitine dahil olamayacağını söyledim oradaki memurlarında bir şey anlamıyor.. nedeniyse ozaman senin şukadar harcaman var harcamalarından gelirin oldugunu soylemişlerdir. diyer.. dedim ki ben bakım aylıgı alıyorum almıyorum demiyorumm.. aracında neden benim ihtriyacım oldugunuda anlattım.. ben bedensel engelliyim araç olmadan bir yere gidemem dedim ama nafile...

hadi bakalım hayırlısı akp mviliki murtaza beye yazdığım mail ve cevabını sizinle paylaşmak istiyorum inşşaallah hayırlıya doğru gidiyor burda hatac adlı bi arkadaş vardı başbabkın haberi yoktur diyordu o yönetmelikten bakın murtaza bey ne ce vab vermiş

Öncelikle rahatsızlığınız için gecmis olsun diyerek başlayayım:)
Biz cocuk hekimleri olarak cocuk hastalarımıza sıkça demir preparati veririz, bu nedenle sorularınız hic de yanlış degil! Ancak unutmayın Demir'i ac karna almanız lazım, bir de asırı dozdan sakının yan etki yapar:)
İkinci olarak Hic kimseye hak kaybına uğramiyorsunuz demedik. Meseleyi doğru anlamak üzere bu süre icinde önemli çalısmalar yaptık. Tam tersine biz de bu yöntemin yanlışlığını ilgililerle paylaştık ve hemen gelecek hafta icinde konuyu kapsamlı bir dosya halinde Sayın Başbakana takdim edeceğiz. Diger taraftan ucretsiz toplu ulaşım ve engellilerin kamuya alınması, engelli öğretmen atamaları konulArinda çok önemli gayret gösterdik. Sonucu siz de biliyorsunuz. Biz bu kadar caba gösterirken sizin çabucak hüküm koyup verip veristirmeniz yakışik almıyor.
Doğru soz söylemenin birinci şartı doğru anlamaktir. Siz de meseleyi doğru anlayın ondan sonra tenkit edin. Bunu yaparken de üslubunuz size yakışan bir üslupta olmalı.
Önümüzdeki günlerde 2022 ile ilgili çalısmaların sonuclarını hep birlikte göreceğiz.
Hayirli günler

M. Murtaza YETİŞAK Parti Adıyaman Milletvekili
TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi
03124205896-97

22 Şub 2013 tarihinde 09:07 saatinde, "ahmet sever" şunları yazdı:

sitemizden bir arkadaşımız size yeni çıkarılan yönetmelilke ilgili soru sormuş sizde sorunun ne olduğunu tam anlatırmısınız hak kaybınız yok demişsiniz sayın vekilim peki ben şimdi size bir şey soracam ben9 sene önce eşimden boşandım özürlü duruma girmeden önce almış olduğum bir dailreyi ayrıldığım eşim ve cocuklarıma bırakıp ben o evden ayrıldım ama tapu benim üstüme ben başka bir ilde bir arkadaşımın bana tahsis ettiği adına ev bile demenin mümkün olmadığı bir evde yaşıyorum bazen annemde kalıyorum bazan kardeşimde kalıyorum şimdi çıkardığınız yönetmelikte diyorki kira geliri beyan edilmeyen evin rayiç bedilini 120/1 i kira vermeden oturulan evin 240/1i gelir olarak hanenize gelir sayılacak eşime bıraktığım tapusu benim üstüme olan evin rayiç bedeli 27000 tl bunun 120/1 235 tl gibi rakam yapıyor e bu bana gelir sayılırsa 119 tlyi geçtiğinden benim maşım kesilecek oysa şuan ben hastalık larım nedeniyle ne çalışabiliyorum nede tedavi olabiliyorum arkadaşımıza sormuşsunuz ya sıkıntı ne işte sizie sıkıntı hiç bir yerden parasal anlamda gelirim olmadığı halde siz kurduğunuz düzende 120/1 gelir sayarak benim maddiyatım var olduğunu söylüyorsunuz vermediğiniz paranın hayrını yapıyor gibisiniz hiç bir gelirim olmadığı için ben eşime ve çocuklarıma bıraktığım evin betonlarını kemirmeye başlayayım yada arkadaşımın bana burada otur dediği evin betonlarını yiyeyim yada sabah oturduğum evin betonlarından parça akşama öbür evin betonlarından parçalarmı yemeye başlıyayım bir de sn vekilim siz dr muşsunuz bunların demirlerini aç karnınamı alıyım tok karnınamı saygılar sun

ya arkadaşlar benim malimde uslubumda yakışık almayan nedir onu anlıyamadım üslübunuz size yakışır olsun diye yazmış hayret sanki 25 ocakta 2022 mevzuatını değiştirip bukadar kişiyi korkuya salan onlar değilde benim yazdığımda üslüb hatası varmış inşaallah hayırlı bişey çıkar ama bu fatma hanım varken bana bu yönetmelikte zor gibi geliyor hak kaybına uğramamak

öyle sormayacaktınız evin duvarlarını yesem bana kac gün yeter belki cevap verirler matamatikleri cok kuvetlidir onların:mad:

bide beni suçluyor sayın vekil şunu yaptık bunu yaptık ücretsiz toplu taşıma vermişler o zaten yokmuydu ben istanbulda ücretsiz iettye biniyorum her ilde ücretsiz olacak diye başbakan bi açıklama yaptı onunda yürürlüğe nezaman gireceği belli değil soru sormakta hata

Walera
Senin uslubunu beyenmeyen kişilik kendi ahlak hak ve hukuk anlayışını gözden geçirsin
Sadece maddi gücü ve sayesinde yapmış olduğu çevre ile miletvekili sıfatını almış insanların ki bu işyerinde asgari ücret geçerlidir yazısı ile bile insan hakkına verdikleri değeri ortaya koyan bana göre basit insanlardır. Saygımız halkın seçmesindendir. Ama kişilik yoksunu aciz ve düşüncesiz olmak millet vekili olma şartları dışındadır unutmadan vicdansızlığıda ekleyebiliriz.
Hiç yoksa bizler onurumuzdan ve ahlakımızdan vazgeçmeyen dürüst düzgün insanlarız.
Ve hatta cevap yazmak gereğini düşünürsen bu yazımı not olarak eklersen sevinirim
adımı falan verin çekinmeden

Kalem;

2022 Maaşı 750 Tl evde 4 kişiyiz 4 bölündüğünde ise 119 tl aşıyor kişi başına düşen 2022 dahil ediliyormu ?

ayrıca evde bakım maaşı alıyoruz fakat evde bakım dahil değil sanırım bu durumlar için 2022 için giderler söz konusu olurmu kira faturalar vs..

Teşekkürler.

arkadaşlar demekki herşey yalan bakın goglede murtaza yetşin kişisel web sayfası var oradan ilteşim bilgilerini silmiş az önce telefon açtım güya sitesini yenilemişlerde iletşim bilgilerini koymayı unutmuşlar güya ilerleyen günlerde koyacaklarmış sizcede bu biraz masal değilmi demekki çok arayan oldu benim anladığım bu yönetmeliğin iptali için hiç bir şey yapmayacaklar öyle olsaydı iletşim bilgileri siteden silinirmiydi sizede biraz masal gibi gelmiyormu ama inşaallah ben yanılırımda ileriki günlerde iletişim bilgilerini tekrar yazarlar yazmazlarsa bilinki bu yönetmeliğin iptali iiçin kimse kılını bile kıpırdatmıyacak hayırlısı bakalım

artık bebekler bile inanmaz biz engelliler için gerçekten çalıştıklarını bakıyosun mecliste biz engelliler için cezvedici önergeler teklifler havalarda uçuyor amaaaaa nedense içlerinden birtanesinin önergeside kabul olmuyor kimi kandırdıklarını sanıyorlarsa artık neyse zaten türkiyede engelliler için ne engelli dernekleri ne vekiller ne engelli kordinasyon yani engelli adını taşıyan hiçbir levha hiçbir şahıs engelliler adına toplu iğne başı kadar çalıştığıda uğraştığıda yok ama merak etmesinler biz engellilerin arkasında yüce yaradanımız ALLAH var biz ALLAH yeter o bizler için çalışıyomuş gibi görünmeye çalışanlardan da bizler için birşeyler yaptığını söyleyen lerdende biz engellilerin haklarını alır yanlarına kalmaz ALLAHA sığınmışız ALLAH hakkımızda herşeyin hayırlısını versin vicdan versin onlara

Önümüzdeki günlerde 2022 ile ilgili çalısmaların sonuclarını hep birlikte göreceğiz.
Hayirli günler

M. Murtaza YETİŞAK Parti Adıyaman Milletvekili
TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi
03124205896-97 hani nerde bu çalışmalar yönetmeliğin yanlış olduğunu söylüyormuşsunuz ya ilgili kişlerle konuşup başbakana bir dosya sunacaktınız ya hani nere o dosya niye hiç kimseden ses yok uyanın arkadaşlar bunlardan bir şey olmuyacak galiba

kalem hanım cevabınızı geç okudum kusura bakmayın ayrıca teşekkür edrim ben bakım aylığı için itiraz dilekçesi yazdırdım ama daha kuruma müracat etmedim daha önce bakım aylığı için müracat yapmıştık onu yazmayı unutmuşum 2010 yılının kasım ayında eve gelen heyet annemin günlük ihtiyaçlarını karşıyabileceğini karar vererek reddetmişti ama aradan geçen zaman annem dahada düşkün durumda tam yatalak değil ama kronik kalp ve koah hastalığı sebebiyle artık yemek bile tapamıyor zaten 81 yaşında yemeğimizde belediyeye bağlı olarak yemek fabrikasından geliyor yani sizin anlayacağınız çorabını bile giyemiyor aklıda bu sıralar gel git durumda yani sanatçıları sesinden bile tanırdı daha önce mesele bu müslüm derdi bu tarık akan derdi ama son bir iki aydır iyice karıştırmaya başladı inanın ben bile şaşırıyorum bu duruma yeterki onun aklı başında olsunda engelli maaşıyla idare edriz yine diyorum ama yani kalem hanım bu duruma ben şimdi üzülmeye başladım çünkü ben diğer insanlara annemin hafızasının yerinde olduğu için övünüyordum eskileri yine hatırlıyor ama artık komşularını bile karıştırıyor eğer şuda var bakım aylığı bağlanıp engelli maaşı kesilirse annemin sağlık güvencesi aynen devam edermi yoksa ondada bir sorun oluyormu ayrıca annemin son durumuna göre yeni bir rapor çıkarıp bakım aylığı başruvu yapsam daha iyimi olur?bende sadece adıma internet var araba falan yok durduğumuz ev 40 metrekare bu durumda hem engelli hemde bakım aylığı olabilirmi ?yanıtlarsanız sevinirim teşekkürler

şimdi hesaba göre benim bir bucuk ay oldu üc sürerse
% 70 ve üstü bakıma muhtaç özürlü aylığı: 376,790211 x 3= 1130,370633
üc milyar filanmı alcam acaba

şimdi hesaba göre benim bir bucuk ay oldu üc sürerse
% 70 ve üstü bakıma muhtaç özürlü aylığı: 376,790211 x 3= 1130,370633
üc milyar filanmı alcam acaba

3 aylık miktarı bulmak için rakamları yuvarlamadıydım:) 1130, 37 lira alacaksın Haziran döneminde.
3 aylık 1130,370633 lirayı yuvarlarsak 1130, 37 lira ediyor 3 aylık toplam.

1 aylık tutar ise
376,790211. yuvarlarsak 376,79 lira ediyor.

kalem abla peki ben martın 6 başvuru yaptım onun farkını alıcam degilmi 1985 dogumluyum

Ablam sen 6 Mart'da başvurduysan (başvuru formunu teslim ettiysen), muhtaçlığın kabul edilir ve aylığın bağlanırsa
aylık başlangıç tarihin 1 Nisan olur. 1 Nisan!dan ilk ödeme dönemine kadar olan miktarlar toplu ödenir sana.

aylığın baglandı mı senin yoksa?

abla bu forumda okudum hakkını helal et alaka koydum ama başvuru tarihinden itibariylen başlıyormuşş

evraklar tamam sadece ankara yani merkez para yatırmasını bekliyorum öyle dediler sık sık ara sor paranı yatırcaklar dendi para kaldı işim evraklar bitti artık merkez ödeme yapacak onu bekliyorumda hani dedim martın maaşınıdamı eklerler

başvuru tarihinden itibariynense martıda veriler hani başvuru tarihi önemli nisan degilki

maaş bağlandı para bekliyorum

Hayır , öyle şey olur mu? Başvuru yaptığın ayı takip eden aybaşından itibaren ödeme yapılır. doğrusu bu ablası. dolayısıyla sen 6 martda başvurduysan kurum kayıtlarına başvurun bu tarihte geçtiyse senin aylık başlangıç tarihin 1 nisandır ve ödemen 1 nisandan itibaren yapılır.

tamam ablam sagol acaba kar para gelir ortalama hakkını helal et sagol .selametle

Bu bilgiler çok işe yarıyacak teşekürler kalem hnm

yüzde 80 agır özürlü sürekli yazıyor

2 aylık toplu paran 753,58 liradır.
Haziran döneminde ise 3 aylık maaş olarak 1130,37 lira alacaksın ablam.

abla 2 aylık alanlar 2 küsür alanlar var abla istersen ben maneviyatlıyım hesap yapayım bilgilere bakayım bunlar hesabını şöyle düz hesap yapmıyorlar 2 aylık 753 tamamda bunun içinde ötv indirimi onun farkı filan var

düz hesap yapmıyorl abla tamam 753 ama bunun içinde başka şeylerde var onları basiretimle görüyom ama fazla göremedim

ablam 2013 ilk altı ay için 1 aylık tutar belli: 376,79 liradır.
Bu miktara zaten yuzde beşlik ek ödeme eklendi. Bunun haricinde ekleme yok. 2 ile çarp 753.58 liradır bu da. şu indirim bu indirim yok yani.
Çok ufak oynama olur bu da kesir kısmında olur.
Yoksa hesap belli.
Bu hesapları ben tek tek yapmıştım. Fazla beklentiye girme o yuzden.
2 aylık toplu para alacaksın. bir de Haziran dönem aylıgı olarak 1130, 37 lira. hepsi bu.

abla ben 144 arıdım az önce dedilerki 753 liran gözüküyor mart birde nisan ayının maaşı dediler haziranda ödeme yapılırmış artı olarak üc aydan üc aya ödeme yapılıyormuş onun haricinde ödeme yapılmıyormuş galiba mart nisan ödemesi gözküyormuş sistemde haziranda arayın tekrar dendi galiba haziran maaşıdna ödencek

90 günde birmiş

mayısın 31 denkkeliyor birde haziran maaşı var arada

753 iki aylık ödemem gözüküyormuş mart nisan mayıs yok mayıs oursa 1123 oda mayısın 31 denkeliyor haziranın maaşıda var 1130netti 2251

Yanlış cevap vermişler ablam. 753 lira Nisanla Mayısın parası. Anlattım ya sana.
Sen başvuru formunu martın altısında doldurduysan ödemen 1 nisandan itibaren başlatılır.

Son dediklerini anlamadım ama.

Haziran dönem aylığını yani 1130,37 lira olarak alacaksın. 90 günde bir odeniyor zaten bu dönem aylıkları:)
Haziran dönem aylığı demek şu demek: Haziran, temmuz, Ağustos
Haziranda doğum tarihinin son rakamına göre bu üç ayın parası sana peşin ödeniyor.

Bir de bu hesabı sana soyleyim ki ayagını yorganına göre uzat istedim. Yani fazla maaş gelir diye olur ki borca morca girersin, harcamalarını ona göre yapmaya kalkarsın diye endişelendim. Hesabını bilmen önünü görmen için yazdım bunları.
Oldu mu ablası?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt