Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan'da yapılacak

valla inşallah kardeşim iş olsunda banka olmuş meb olmuş farketmez afedersiniz b.k temizliyim işsizlikden daha iyidir ondan bundan para isteyerek dilenci gibi yaşamaktansa b.k temizleyerek hayatını sürdürmek daha şereflidir...

xxx kardeşim ben aynen dedigin gibi bi devlet kurumunda geçici mütaid elemanı idim aynı memur gibiydim valla afedersiniz b.. bile temizlerdim ama yinede off demezdim mecuburm o işe girdiysem katlanmak zorundayım ya bi söz var söz meclisten dışarı üstüne alınmasın kimse ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksinin arada bi faklı kelime var onu kullanmadım agır gider die neyse ben yani şuan sigorta yatmadı mütaid yanlış yaptı ayrıldım tabi bu olay olalı 4 sene önce oldu sınavlara hazırlanıyorum hayırlsı hepimiz için..

sonbahar Allah herkezin gönlüne göre versin farklı kuruma girmek isteyenede ama önce işsizlere bir iş verilsin onlarda üç beş kuruş maaşa bağlansın ihtiyaçları giderilsin lüks yapmak isteyen arkadaşlarından isteği olsun ama önce işsizlerin ihtiyacı halolsun...ALLAH BÜYÜK herkezin hakkında hayırlısını versin...

işte ne desem boş size ii geceler

kardeşim bizde sana ne desek boş...şimdi desek ki Allah büyük beyenmediğin işini bi sebeple kaybedersen ne yaparım diye düşün bi halimizden belki o zaman anlarsın haline şükret en iyisi iyi geceler sanada

ticet kardeşim kırılma incittiysek özür dileriz sende bizim gibi zamanında işe girmek isteyen biri idin senin bide boş olupta bizim açımızdan bakmanı öneririm..ticet kardeşim demişsin yazında ailem farklı yerde sonuçta özürlüye tayin imkanı kolaylıgı var die biliyorum..denemişinizdir ama sonuç alamadnz heralde

Yuh diyorum sınavdan başka herşeyi yazmışsınız ya. oku oku başıma kramplar girdi. Ne bu ya gerekli bilgileri yazılsın !!! ikili konuşmaların yeri mi burası?:(:(:(

sitemizi anında bilgilendirdiği için tebrik ediyorum....syg,

Bu sınav sadece memur kadrosu için mi, yoksa genel mi yani mühendis, avukat vs...

Özürlü devlet memurları da ÖMSS ye girebilir bu hak [FONT=Verdana]3 Eylül 2010 tarih ve [/FONT][FONT='inherit']27691 sayı ile resmi gazete de yayınlanan Yönetmelik ile sınava girme hakkı kazanmıştır.
[/FONT]
[FONT='inherit']Ayrıca sınava hizmetli olarak giren hizmetli olarak başka bir kuruma geçemez.YHS(Hizmetli) olan GİH,THS sınıflarından birini hak eder ise o zaman [/FONT]muvafakatname[FONT='inherit'] alarak yeni kurumunda göreve başlar.Ayrıca kurum müdürü [/FONT]muvafakatname onayı vermez ise bu konu[FONT='inherit'] ile ilgili mahkeme kararları mevcuttur.

[/FONT]
[FONT=&quot]MADDE 1- 20/8/2004 tarihli ve 2004/7754 sayılı Bakanlar KuruluKararı ile yürürlüğe konulan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ileYapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmeliğin 2 nci maddesinde yer alan“ilk defa” ibaresi ile 4 üncü ve 6 ncı maddelerinde yer alan “İlk defa”ibareleri madde metinlerinden çıkartılmıştır.[/FONT]

arkadaşlar aslında çalışıyor yada çalışmıyor kriterlerini göz önüne alsalar ona göre sınava giriş yapılsa ne güzel olur dimi ama bu çok fazla süre alır ozaman :)

Arkadaşlar bu sınavda önceki sınavlarda olduğu gibi 50 sorumu sorulacak yine aynı konulardan mı sorular çıkacak bu konuda bilgisi olan var mı?

yaş sınırlaması bildiğim kadarıyla yok.

bu sınava devlet memuru olan arkadaşlarda girebiliyor mu ?

-Arkadaşlar bu sınav ile sadece düz memur mu alınacak acaba ne bilim herhangi bir kurumda uzman yardımcılığı vb yerlerede girme şansı verilecek mi bilgisi olan var mı acaba ?

öz eleştiri yapmak gerekmez mi?

düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum sadece "kimseye şahsi bir art niyetle yazmış değilim" bunuda belirtmekte fayda var... iki kurumun sınavına girip birine yerleşen sonra diğer kurumunda sonucu açıklanıp onu da kazananlar bu da yetmezmiş gibi oraya geçsem maaşım artar mı diyenler, acaba hiç işi güçü olmayan engelli kardeşlerimizi düşünüyorlar mı? siz tercih yaparken o kardeşlerimiz eve nasıl gideceklerini hesaplarken belki çocukları babalarını eli dolu olarak gelmesini beklerken, Acaba ikinci kere kazanıp atananlar bunları düşünerek hareket ediyorlar mı? gerçekten çok ama çok merak ediyorum... acaba sizlerde merak ediyormusunuz?

hepinize hayırlı ugurlu olsun çalısan ,bılen ,kazanır bende elımden geldıgı kadarı ıle bır seyler paylasayım.

Özürlü Alımına İlişkin Temel İlkeler, ÖMSS, Kura ve Yerleştirmeye İlişkin Esas ve Usuller :

b) ÖMSS, ortaöğretim, ön lisans veya lisans düzeyinde eğitim veren kurumlardan mezun olan özürlüler için eğitim durumları ve özür grupları itibarıyla sınav sorusu hazırlanması, değerlendirilmesi ile özürlülerin bu sınavlarda ulaşabilirlik şartları oluşturularak yapılır.

c) Kura, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun
[SIZE=3]41[/SIZE] inci maddesine göre Devlet memuru olabilmek için aranan asgari eğitim şartını haiz eğitim veren kurumlardan mezun olan özürlülerden kamu kurum ve kuruluşlarına tercihlerine göre yerleştirileceklerin tespiti amacıyla noter huzurunda yapılır. Kura çekimini, kura için başvuruda bulunan adaylar da izleyebilir.

Madde 41- Genel olarak ortaokulu bitirenler memur olabilirler. Ortaokul mezunlarından istekli bulunmadığı takdirde ilkokulu bitirenlerin de alınması caizdir. Bir sınıfta belli görevlere atanabilmek veya bu görevlerde belli derecelere yükselebilmek için, kuruluş kanunları veya bu kanun ve kuruluş kanunlarına dayanılarak çıkarılacak yönetmelikler ile işin gereğine göre daha yüksek öğrenim dereceleri veya muayyen fakülte, okul veya öğrenim dallarını veya meslek içi veya meslekle ilgili eğitim programlarını bitirmiş olmak veya yabancı dil bilmek gibi şartlar konulabilir.

ÖMSS: Özürlü Memur Seçme Sınavını,

f) Sağlık Kurulu Raporu: 16/12/2010 tarihli ve 27787 sayılı (Mükerrer) Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe konulan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınmış sağlık kurulu raporunu,

g) Yerleştirme: ÖMSS sonuçları veya kura usulüne göre özürlülerin tercihleri doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlarına ait münhal kadrolara yerleştirilmesi işlemini,

ifade eder.

Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması Ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik, 27787 sayılı ve 16.12.2010 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürülüğe girmiştir.

Yönetmeliğin 19. maddesi uyarınca 16/7/2006 tarihli ve 26230 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.

bu sunu ıfade eder arkadaşlar 16-12-2010 dan sonrakı raporlar gecerlı olacak demektır.%40 ve ustu arkadaşlar.

"ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN EL ELE""

efekt;
kardeş çok hassas konuya değinmişsin..dediğin gibi bunları düşünen yok..bazıları atandıktan sonra işi fantaziye vuruyolar..yani daha iyi nereye atanabilirim..maaşım nasıl yükselir..hiiiiç şunun hakkına girermiyim diyen yok..hep bana hep bana'cılar baya var..

efekt;

bunu kimse düşünmez. çevremizdekileri bu bakış açısıyla değerlendirsek işsiz sayısı bu kadar olmazdı.

ALİ DOĞAN;

ıyı gunler bunu bıldılendırmenız ıyı oldu tesekkurler fakat sureklı yazan raporlardamı gecersız sayılcak benım aldıgım rapor 2009 tarıhlı oss sınavı ıcın almıstım.

benim %88 sürekli raporum var 2007 den bu geçerli degil mi

psikotik bozukluğu olanlar ömss ye girebilir mi?

lütfen yardım ediniz...

Sağlık Kurulu Raporu: 16/12/2010 tariNDEN önce alınmış %40 üzeri SÜREKLİ YAZAN raporlarla SINAV İÇİN BAŞVURU YAPABİLİRLER
BEN SORDUM

SORMAK İSTEYEN BAŞBAKANLIK ÖZÜRLÜLER İDARESİNE SORABİLİR.
Tel:0 (312) 229 55 11 / Faks: 0 (312) 229 55 85 E-Posta: bilgiedinme@ozida.gov.tr

evet arkadaşlar raporunuz sürekli ibereli ise tarihi önemli değil.. birbirimizin kafasını karıştırmayalım...

engeller;

%40 ve üzeri çalışabilir raporunuz varsa sınava girebilirsiniz.

benimde şahsi kanaatim halen görevli memurların bu sınava girmemeleri gerektiği yönünde illa ki girecekselerde görevlerinden istifa etme şartı getirilmeli,madem beğenmiyorsun istifa et sınava gir kazanaırsan daha ii yere atan kazanamazsan senin beğenmediğin işe balıklama atlayacak binlerce özürlü insan var merak etmeyin..

Üst Alt