Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan'da yapılacak

Fazla Bir Açıklama Yapmamışlar Ama Yinede en azından Tarih belli. Hakkımızda Hayırlısı..

hayırlı olsun arkadaşlar en azından sınav tarihi belirsizliği ortadan kalktı.

Arkadaşlar herkesi heyecan kaplamıştır eminim.

Artık konulara daha fazla çalışın çünkü ösym yapacak ,sorular zor olacaktır.Ama çalışan için değil :)

selam arkadaşlar orta ögretimle ilğili çalışma kitabını nerden bulabiliriz bilğisi olan varsa yazabilirmi

Klavuz sınava 1-2 ay kala yayımlanır. Hangi bölümden, hangi kadrodan (öğretmen, memur, V.H.K.İ, hizmetli vs.) kaç kişi alınacağı ise sınav sonrasında tercih klavuzu yayımlanarak tercihlerin yapılması sağlanacaktır...

arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı ugurlu olsun ben 36 yaşındayım ilk okul mezunuyum bende yüzde51 süreklidir ibareli yeni tarihli raporum var ve vergi indirim belgesiyle yeni emekli oldum ama çok düşük maaş ve malum geçimimize yetmiyor benim bu şartlarıma göre bende bu sınava katılabilirmiyim bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olrsa sevinirim şimdiden tşklr son olarak eyer bende bu haktan yararlanabiliyorsam ilk müracatımızı nerden yapmalıyız

Sınav tarihi belli olduğuna göre,aklınızdaki bir diğer soru olan hangi konulardan sorumluyuz ? Konusunda söylemek istediğim birkaç şey var.Öncelikle sisteminin değişmesi ve kılavuzun daha sonra yayımlanacak olmasından ötürü bu konuda kesin bir bilgi sahibi değiliz.Sınav tarihi belli olduğuna göre , kılavuz yayımlanana kadarki süreçte geçmiş yıl sınav sorularını gözden geçirmeniz ve o konulara tekabül eden başlıkları incelemeniz faydalı olacaktır kanaatindeyim . Herkes açısından hayırlı olması temennimle .

sınav herkes için hayırlı olur inş. bu sınavı ösym yapacağı için sorular kolay gelmeyecektir. meb in sınavları kolaydı. ösym nin kolay olacağını düşünmüyorum. inş. hakkımızda hayırlısı olur.

slm ben önlisans mezunuyum raporum %45 2010 tarihli iktisat son sınıfım hatta 4 dersim kaldı acaba lisans mı girsem önlisans mı?

arkadaşlar bu yapılcak sınavda gruplar itibariylemi yapılcak. mesela zihinsel ve ruhsal özürlüler ayrı, ortapedik ayrı, işitme engelliler ayrı ayrımı yapılcak.yoksa herkes aynı kategoridemi gircek.

Öncelikle hayırlı olsun. Ama sınav sonrası eğitim durumuna göre kontenjanları ayarlarlarken inşallah düzgün ayarlarlar.

bende önlisans mezunuyum..ama geçmiş yıllarda çıkmış 'önlisans mezunu engelli sınav' sorularında misal,matematikde sinüs,cosinüs,tanjant vs. konularından falan soru sorulmuş..ha o zaman hangi kurum yaptıda bunları sordu bilmiyorum..ama sorulmuş..biz önlisansların durumu daha karışık bana göre.iyice belli olsaydı sınavın boyutu..neler sorulacağı falan..

klavuz ocak sonu yayınlanır şubat başı başvurular başlar.

ilk okul mezunları bu sınava kura ile alınacakmış peki bizdemi yeni rapormu cıkaracagız yoksa sürekli olan raporumuzu kullanabılırmıyız örnegın 100/80 raporum benım çalısıyorum özel şirket de vergı ındırımı almadım hala almam gereklımı tşk

şimdi sınava giriş tarihi belli oldu sınav başvuru tarihimi kaldı.ben çok heycanlandım.ben kafayı yiycem başvuruyu kaçırırsam diye.hepimize hayırlı olsun allah hepimizin yardımcısı olsun

bu sınavın nasıl gayri ciddi bir şekilde düzenlendiği ortada. sınavın sadece tarihi belli ama ne başvuru tarihi ne aranan koşullar, ne sınavın içeriği hiç ama hiç birşey belli değil ya da acaba belli de ben mi kaçırdım anlamıyorum ki.. 4 aylık bir hazırlık süremiz var ama bu belirsizlikle bu süreyi en iyi şekilde değerlendirebilecek miyiz? umarım.. herkese başarılar

Herkese hayırlı olsun. Ancak kafama bir soru takıldı. Benim raporum 15.12.2010 tarihli ve sürekli. Ağır efor sarfettiren işlerde çalışamaz yazıyo. Bu rapor geçerli olur mu? Geçerli değilse hemen yeni bir rapor daha alıcam. Daha sonra sıkışmayalım

Değerli arkadaşlar yüce rabbim hepimizin yardımcısı olsun

arkadaşlar ben istanbul'da yaşıyorum ama memleketimde işe yerleştirilmek istiyorum bu mümkün olabilir mi? yer seçme hakkımız olur mu sizce ?

[SIZE=2]sınavı ösym yapacağı için kpss tarzı olur kanısındayım kpss hazırlık kitaplarından çalışılmasını tavsiye ederim.
[/SIZE]

gerçekten sevindirici bi haber aylardır bekliyorduk. ancak lütfen bilmediğiniz konu hakkında yorum yapmayın. öğretmen alımı olmayacak falan demiş bazı arkadaşlar. resmi bi açıklama oldu mu hayır neye göre olmayacak diyorsunuz!!!!

Merhabalar Arkadaşlar.Benim raporum i tarihi 2008 aldım.raporu sürekli.
iyi mi?
yeniden degil mi?

Hayırlı olsun yalnız sınavı geçmek yetmiyormuş bu doğrumu? sınavdan sonra 5 kişilik bi heyetin önünde çalışabilir veya çalışamaz raporu almak gerekliymiş .!

Asılsız haberlere inanmayın ve devletin web sayfalarını takip ediniz...
Şu anda ortada 2 adet gerçek olay var:

1- 03/10/2011 tarihinde resmi gazetede yayımlanan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları,
2- 29/04/2012 tarihinde ise sınavın yaplacak olması...

Ekstra şahsi düşüncem; Ocak veya Şubat ayında klavuz yayımlanır ve akabinde başvurular yapılır. Sınava girilir ve sınav sonuçları açıklanır. Akabinde ise tercih klavuzu yayımlanarak tercihler yapılır ve atamalar gerçekleştirilir. (Not: Bu şekilde bir süreç işleyeceğini umuyorum...)

Mümkün olduğunca forum kirliliğinden kaçınalım... Saygılarımla

Rakamlar bellimi acaba? yani kaç ilk okul kaç lise kaç yüksekokul alınacak yada alım illere göremi yapılacak?

Üst Alt