Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan'da yapılacak

Şuanda devletimiz yine mamayı sürdü ağzımıza yine birazcık bekleyin dedi 1,5 senedir yaptığı gibi.Şuanda sınav tarihi dışında net bişey yok herşey muallakta ocakta kurslar açılacak dedi 2012 ocak ayına 3 gün kaldı.hangi arada kurs açılacak belli değillllll...

bu kursu ben de bekliyorum yaa. Ankarada açılacak olan kurslardan haberdar ederseniz sevinirim..

teşekkürler..

inşallah herkes için hayırlısı olur,inşallah ilçede olanlara il merkezine gidip raporunuzu onaylatıp yada tekrar çıkartıp yeni tarihli rapor alın inşallah demezler benim tahminim biraz yorucu bi süreçten geçilecek gibi,normalde ben kpss için başvuru yapacagımda raporun fotokopisini götürdüm sadece görevli ögretmen baktı tamam dedi geçti öyle egerki bi başkası sahte raporlular gidip gösterip bende özürlüyüm bu sınava girecegim diyip kayıt yaptırırsa kolaylıkla sınava girer die düşünüyorum,o yüzden kesin kılavuz yayınlanınca bi koşuşturmaca yapılacaga benziyor die düşünüyorum..yada rapor aslını istiycekler kayıtta...

arkadaşlar benim rapor %40 ama 2001 yılında aldığım bir rapor o raporla girebilirmiyim bu sınava süreklidir ibareside var

gökhan kardeşim inşallah bi sorun çıkmaz herkes kılavuzu bekliyor kesin bi koşuşturmaca yaşanacagı ortada gibi,bekliyelim bakalım kılavuz yayınlansın inşallah saga sola koşuşturmazlar..

skocak kardeşim yazmıyım diyorum ama yazmazsam çatlarım emeklilerde giriyormu yuh yani girsin emeklilerde başarısız olurlarsa emeklik hakları fes edilsin...çalışanlar yetmedi emeklilerdemi gözünü sınava dikti valla kardeşim çalışanda girsin sınava ama ondan başarılı biri çıkarsa memurluğu sona ersin kaybedecek bişeyleri yok çalışanların rahat rahat sınava gircekler başarısız olurlarsa işlerine devam edecekler ben buna karşıyım başarısız olanın işine son verilsin madem yarış bu hakkeden girsin böyle bi düzenleme yapılsın kim giriyorsa girsin...

bende 2006 yılında vergi indirimi için aldığım raporun arka yüzünde sürekli yazıyordu. her kafan bi ses çıktığı için tekrar hastaneye raporumu yenilemeye gittiğimde bana, sizin rapor almanıza gerek yok dediler,hastanedeki hemşire bakanlığın kaymakamlıklara yayınlaığı genelge de raporlarında sürekli olanlar yeniden başvurmasına gerek yok demişti. raporumun fotokopisini çekip aslı gibidir ibaresini vurdurup başhekime imzalattım :) boş yere zaman kaybı yaşamayın arkadaşlar. sınav hepimiz için hayırlı olur inşala.

işsiz olan arkadaşlar lütfen bunu gündeme getirelim çalışan birisi kurumundan menmun olmayıp daha iyi bir kuruma girebilmek için önümüzü tıkayacaklar...madem bu sınavın bir yarış ve hakedenin girmesi gerektiği konusunda hemfikiriz çalışanlarda buna güvenerek işleri var ve kaybetme tehlikeleri yok rahat rahat gircekler oysa işsizler stres dolu bildiği soruyu bile işaretlemeyecek...sınavda 20bin kişi alınacaksa işsiz arkadaşın biri 20001 sıradayken işsiz kalmaya devam etcek çalışan sınava giren 20002 sırada olsa işine devam etcek madem bu sınav ve yarış hakkeden gircek o zaman çalışan arkadaş bi zahmet yerini kendinden daha başarılı birine bırakacak...yani 20001 olan işsiz arkadaşa...

arkadaşlar ben bu konuda kusura bakmayın ama bimere dilekçe gönderdim..çalışmalar devam ediyor kılavuzda belli olacak die msj geldi..herkes keyfine göre hareket etmemesi gerek bence hak yeniliyor ne ümidlerle sınava giriyoruz bütün hayaller yok olup gidiyor,buna işini begenmeyip tekrar sınava girip sıralamada alt sıralara düşürenler sebeb oluyor,çalışıyorz tamam herkesin kendine göre sorunu var benim 2 yaşlı hastam var kendime göre sorun bu yaşlılara zaman ayır derken az çalışabliyorum ne yapablirim

ben memur değilim öncelikle onu söyliyimde.arkadaşlar bir sürü lisans mezunu arkadaş var mühendesinden,iibf'sine kadar 4 senelik öğrenimiyle alakası olmayan kurum ve görevlerde çalışan.o insanlar boşuna mı okudu tabiki giricekler,girsinlerde böyle bi şans 2 senede bir gelir insanın ayağına belki 2 sene sonra kadrolar dolduğundan doğru düzgün alımda olmıycak.

taha kardeşim biz keyfi girenlere diyoruz adam işi begenmiyor ortamı begenmiyor ben bidaha gireyim diyenler var yani,tabikide herkes meslegi ile ilgili girsin o işine yerleşsin güzel olur ama demek istedigimiz faklı,adam mesela örnek vereyim hizmetli kadrosunda dışardan okumuş yükselmiş memur sınavına girsin bişe diyemeyiz,şöyle yapanlar var örnek vereyim hizmetli kadrosunda bu adam agzıyla kuşta tutsa 100 üstünden 100 de alsa ilkögretim yada lise mezunu şartları ney hizmetli bu sınırları zorlamaya gerek yok kurum begenmemezlik yapanlar için söylüyoruz 100 üstünden 100 de alsan örnek hizmetli isen hizmetlisin vezneciysen vezneci olarak kalırsın.tekrar bidaha sınava giripte başka sınırları zorlamanın anlamı yok bilmiyorum anlatabildimmi inşallah yanlış anlaşılmamıştır

kardeşim girsinler girmelerine itiraz etmiyoruz ondan daha başarılı bir işsize haksızlık olmayacak mı? zamanında bölümü olmayan bi yeri neden seçmiş işsizlikten bizi anlamaları gerek illa bölümlerini istiyorlarsa girsinler başarılı olurlarsa bölümünde çalışsız başarız olursa başarılı bir işsize haksızlık olmayacak mı?

hayırlı olsun öncelikle ben bwn ziraat bankasında çalışıorm fakat sınava gircem hedefimde olan kurumlar var bankada çalışma olanakları ötü maaş az çalışan kazanır umarım

ticet kardeşim başarısız olursan yerini senden daha başarılı birine bırakacaksan gir tabi...tuzunuz kuru olunca kaybetcek bişeyiniz olmayınca rahat rahat konuşuyorsunuz dediğim gibi bir düzenleme yapılsa yerini senden daha başarılı birine bırakmaya razı olcakmısın yoksa işini kaybetme korkusuyla vazmı geçeceksin?

şu kılavuz bi yayınlansın egrisi dogrusu belli olur kardeşim,ozaman sınavada girmemeye artık isyan eden olur merak etmeyin.biz ozaman bimere msj çekeriz siz bulun çalışıp ta işini begenmeyenleri tekrar sınav yapın deriz heralde.

xxxman başarılı olcam merak etme kuru dediğin tuz nemli sen beni bilmezsin bilenlere sor sataşma bana bu sınav ne senin ne başkasının tekelinde çalış sen başta kazan ben çalışıorm kazanıcam zoruna gidiyosa başbakana yaz 900 tl ile 2 çocuk bakmaya çalışıorm neden daha iisi olmasın emek verdikten sonra lüzümsuz laf sataşmasına girme kimseyle abi tavsiyesi

kardeşim kurumlar arası maaş eşitliği gelcek işsizlerin önünü neden tıkama ihtiyacı duyuyorsunuz?laflı sataşma değil madem o kadar eminsin kendin başarısız olduğunda farzetki ummadığın oldu yerini beyenmediğin 900 lira maşını hiç geliri olmayan senden daha başarılı birine bırakcaksan gir kimseye girme demiyoruz ama adalet istiyoruz...

ticet kardeşim allah yardımcın olsun sende haklsın tabi,bide buna başka açıdan baksan mesela adam eve ekmek götüremiyor sen allaha şükür çalışıyor çolugunu çocuguna bakıyorsun bide bu açıdan bakmalısın,bakıyorsundur tabi ama o şekilde düşünenleri görsen yani işsiz olanları..

bencede özel sektöre lafımız yok çünkü özel sektörde ne kadar çabalasanda engelliysen geneli asgari ücret verir ama devlet kurumlarında olanların bu sınava girmesine bende karşıyım hiç olmazsa garanti emeklilikleri var iş garantileri var bence sen 900 lira aldığına şükret arkadaşım

tabiki düşünüyorum ama ben ziraatten ayrılsam yerime mutlaka alım olacak ben kimsenin ekmeğine göz dikmiorm tayin olayı çok zor çalıştığım kurumda ailem bi yerde ben bi yerde maaş az ve 2 ev bakıorm şuan burda kira masraf orda ailem herkesin geçerli nedeni var kırılmayın kızmayın çalışın benden iisiniz kazanırsınız ben 6 aydır aralıksız ders çalışıorm 17 yıldır okul biteli sizin yaşınız muhtemelen daha genç kin yapmayın bunu diorm

anlıyorum ticet kardeşim bu kin degil nefret degil,yani sizin girmenizle bizim yerleşip yerleşmiycegimiz belli degil bu nasip kısmet işi herkes için hakkında hayırlısı,bu bi sizinle ilgili sorun degil genel olarak bi tartışma konusu

kardeşim ne kin yapıyoruz nede öfke herkezin kendine göre bi sebebi var kimsenin ekmeğine göz dikmiyoruz diyorsun ama senin kurum değiştirmen bir işsizin 2 yıl işsiz kalmasına mal olacak bizde kimsenin ekmeğine göz dikmiyoruz işin ve gelirli bi maaşın var ama siz bunu beyenmeyip illa kurum değiştircez haksızlık değil bu derseniz yanlış olur şükredin halinize işsizlik zamanlarınızı düşünün ve neler yaşadığımızı anlayın...işini beyenmeyen gireceği kurumda dört dörtlükmü olacak yine aynı sıkıntıları yaşayacak o zaman herkez işine sahip çıksın...

xxman sen beni anlamamakta ısrarlısın kardeşim ben o kurumdan çıksamda alım yapacaklar bende mücadele verip biraz daha insani şartlarda yaşamak istiorm yani herkesin belli başlı sıkıntıları var herkes daha iyisini ister ama ben istemekle kalmıor çabalıor ve mücadele ediorm en doğal hakkım haksızmıyım herkes için hayırlısı işi polemiğe dökme çok rica ediorm

hakkımızda herşeyin hayırlısı herkes için ne gerekiyorsa allah gönlüne göre versin xxman kardeşim eger devlet memur olarak çalışanlarda girecek derse biz boş boşuna birbirimizi üzmüş incitmiş olacagız,yani bizim burda karşımıza alaagımız kişi ticet abimiz yada kardeşimiz degil devletin yetkilileridir bence,kimseyi kararından vazgeçiremeyiz saygılar..

kardeşim polemiğe dökülse işin içinden çıkamazsın zaten tamam kendine göre haklısın haksızsın demiyorum ama işsiz birine göre senin haklılığın vız gelir sen iki eve bak evin başka şehirde sen başka şehirde ol hiç geliri olmayan haksızmı evine ekmek götüremiyor?herkez mücadele veriyor herkez insanca ve işli yaşamak istiyor ben hala ısrarlıyım işi olan birisi mademki başarı ön plana getiriliyor hak eden girsin deniyor o zaman başarısız bir çalışanın yerine başarılı bir işsiz getirilsin...herkezin hakında hayırlısı olsun...

ziraat bankasını kamu olarak düşünmeyin arkadaşlar,maaş eşitliği o kamu bankaları diye geçen bankaları ilgilendirmiyo.banka bi engelli için kolay bi kurumda değil.ki duyduğum okuduğum kadarıyla ziraat bankasında normal çalışanlar bile dayanamayıp işsizliği göze alıp istifa ediyolar.gerçekten kurumundan memnun olmayanlar oluyo her gün işe gitmek işkence gibi gelen.hatta burda okumuştum okul yönetimin arkadaş aldığı tavır ben okurken sinirlerimi zıplatmıştı.onun gibi bi arkadaşın yerinde meb'te memur olsanız kim olsa tekrardan sınava girip kurtulmak isterdi kurumdan.neyse arkadaşlar hepimiz için hayırlısı.

neyse ben bu konuda yorumu uzatmıcam ders notlarını paylaşalım en doğrusu bu xxman lütfen benimle alakalı yazma artık kırıcı olmak istemem sen işsizlerin hakkını boşver kendi hakkını savun yada ders çalış kazan seni tebrik edeyim bir kurumda göreyim temennimn bu

taha işi olup işinden menmun olan bir Alahın kulu göster bana özürlü olup olmaması şart değil meb. git mebdekiler ağlar iş zor maaş az sağlık çalışanına sor onlar ağlar maliyedekiler aynen adliyedekiler aynı işi olan sanmasınki başka kurumda saat 10da işe gidip öglen 3de işi bırakacak geliş gidişinde yoluna güller dökülecek aynı sıkıntı farklı kurumda da olacak o zaman işsiz birinin sizin beyenmediğiniz işe girmesine neden engel oluyorsunuz?

KARDEŞİM TİCEET Tamam konuyu kapatalım ama başarı oranlarımız sınavdan sonra karşılaştıralım ben senden başarılı olursam ve bir işe yerleştirelemezsem beyenmediğin işi bana bırakacağına söz ver:eek:

taha aynen dediğin gibi tşk ederim anlayışına xxman dilerim bankacı olursun artık anla

Üst Alt