Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yurt dışından akülü sandalye getirtmek istiyorum. Prosedürler nelerdir?

By-ImperiaL

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
SeLam ArkadaşLar..
Konuyu kısaca özetLemek istiyorum.. ben bedensel engelliyim, akülü aracımda sorun var. aynı zamanda diyaliz hastasıyım da.. akülü aracımdaki sorundan dolayı diyalize gidip gelmkte sıkıntı çekiyorum.. Bi yardım sever abimiz yurt dışından bi akülü sandelye göndermek istediğini ve prosedürü bilmediğini söyledi.. ben de bu yüzden size sormak istedim..
akülü aracı bana hibe olarak mı göndermeli? eğer öyleyse, gümrükte karışılaşabileceğim sorunlar ve yapmam gerekenler nelerdir? Ayrıca KDV Sini ödemem gerektiğini duymuştum, bu gerçek mi?
Lütfen bana yardımcı oLur musunuz?
SaygıLar.. KoLay GeLsin..

Ticari olmadığı sürece gümrük vergisi ödemeden getirebilirler diye düşünüyorum. Sanmıyoum ki sorun çıkarsınlar. Hele kendisi gelirken getirirse, bence hiç bir sorun olmaz.

Gümrük mevzuatındaki "Malul ve Sakatlar Tarafından İthal Edilecek Diğer Eşyalar" başlığının bir çıktısını da yanında götürebilir gelirken. Bir de sizin sağlık durumunuzu gösterir sağlık raporu ve varsa Özürlü Kimlik Kartı fotokopileri de işe yarayabilir.

Üst Alt