Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yakın zamanda özürlü olarak emekli olan var mı? Ortalama emekli maaşı nedir?

01-05-2003 sigorta başlangıçlıyım toplam sigortam 3237 günüm var şuan 3920 prim günden emekliyim maaşım 900-1000 tl aralığı sigortamda asgeri ücrette diyebilirim emeklilikte ortalama ne rakam bağlanır herkesin sorduğu soru ama bende merak ettim açıkcası

arkadaşlar 2013 mart ayı itibari ile 3600 iş gününden emekli oldum bana bağlanan maaş 1215 tl dir. sigorta başlangıcım 1997 vergi indirimim % 81. sorusu olana her konuda yardımcı olurum . çünkü emekli olabilmek için tam 8 ay uğraş verdim her türlü bilgiyi paylaşırım

arkadaşlar sgk nın sitesine girip bakıyorum emekli olursam kaç lira alırım diye 973tl çıkıyor.emekli maaşı-.com a girip bakıyorum 1.322 çıkıyor hangisi dogru site bunların

afatsu;

arkadaşım 1998 eylül ssk girişliyim 4500 günüm var toplam bakiye 200.000 eylülde 225.000 olacak eylülde muracat edeceğim %86 vergi indiririm var senden öğrenmek istediğim nasıl bir süreçten geçtiniz zorlukları ne , birde sizin toplam bakiye kaç liraydı ben ortalama kaç tl alırım. teşekkürler.

%86 raporla vergi indiriminiz varsa 3600 gün 15 yıl emeklilik şartlarınız 1998 ssk girişiniz olduğuna göre emekliliğiniz gelmiş geçmiş emeklilik için hemen başvurabilirsiniz emeklilik başvurunuzda vergi indiriminiz olduğunu belirtin onlarda maliye sorup teyit ettikten sonra 1 ay içinde maaş bağlanır başka bir şey yapmanıza gerek yok sanırım ortalama 900 tl gibi maaş bağlanır

afatsu;

3 aydır ankara sağlık kurulunun telefonlarınada ulaşamıyorum,anadolunun ücra bir köşesinde kaderime razı olup beklemekten başka yapacagım bişey de yok,bir bilgiye ulaşmak bu kadarmı zor,bu kadar da olmaz.SİBİS e tc ve soyisim giriyorum bişey yapmıyor bomboş sayfa,sadece izmiremi hizmet veriyor.e devlet sitesinden bilgiye ulaşılacak bir başlık yok,sgk nın kendi sayfasında yok,maliyenin sayfasında yok,gelir idaresinin sayfasında yok,kedinin fare ile oynadığı gibi oynanıyoruz.yapacak bişey de yok.Allah devletime zeval vermesin,umut işte internetten online küçücük bir satırcık bir bilgi evragınızın pozisyonu şudur,bu kadarcık yeter,bo kadarmı zor,nedir ki,1 saır bir yazı nolur ki,bu kadarmı acz olur.Bende en ala yerden baglarım işi mecburum,buyrun; " Hasbünallah ve nimel vekil."(varmı başka ötesi).

Engelli emekliliği kolaylaştırılamazmı ? mesela 12 ay sigortalılığı olan,%80 raporu olanların emekli olması gibi.Aylık maaş biraz biraz daha az olabilir,500 tl gibi

Selamlar öncelikle paylaşımlarınza teşekkürler ben emekli maaşımda netleştiremiyorum ssk sitesinden şuan emekli olsam 3350 gün sayım var toplam 3920 olması gerek % 60 engelliyim toplam primim 80,000 şuan emekli olsam ne kadar bağlanır.. sizce

afatsu kardeşim ben çeşitli sitelerden hesapplatma yaptım hiç memnun kalmadım bana yardımcı olursan sevinirim
toplam 195000 sigorta pirim matrahım 4810 günde pirim günüm var ilk sigorta başlangıç 1992 de tahmini maaş ne bağlanır senin pirimin nekadardı gün sayın kaçtı bilgi verirsen sevinirim ..

3 ay önce bir arkadaşım emekli oldu 1250 lira maaş baglanmış

afatsu bır yazmıs sonra kayıp:) maasın tadını cıkarıyor olsa gerek:)

benimde %40 raporum var son maaşım 4900 tl den yattı bu ayın sonunda emekliliğe başvurucam bende maaşımın nekadar olacağı ile ilgili cevabı arıyorum ama malesef bulamıycam gibi görülüyor emekli maaşım bağlandığında yazarım

evet şeker cim burda soruna cevap alamıyorsun aslında tüm engellilerin genel sorunuyla ilgilenen bi site açmak lazım süper olur bende 28 martta başvurdum beklemedeyim

meslektaşız sanırım bende bankacıyım dnzbnk sen 28 martta verdin emekliliği ve hala cevap yokmu 2 ay olmuş? nezaman bağlanıcakmış maaş bişey söylemedilermi?

evet meslektaşız ama artık değilim ilk baştan vergi teyit yazısını vergi dairesinden 15 gün falan sürüyor eğer hızlı işlem yapmayan sgk müd.. ise cevap bile vermiyorlar neyse vergi dairesi teyit yazısını yolladı ben iş kazsı geçirmiştim iş görmezlik maaşı alıyordum oda güzel ama sorun bana işgörmezlik maşının bağlandığı tarih sistemde olmadığı için ankara sgm ilk gelir aldığım günü sisteme girecekt te o zaman inş bağlanacak :)) hangi bankada çalışıyorsun

ben finansbank personeliyim bankam emekli olduktan sonra çalışmamı istiyor sen hangi bölümdeydin bankanın görev neydi

hukuk birimine bağlı sorunlu krediler tahsilat ta çalıştım sen hangi bölümdesin ? ha bu arada ismim ali

senin ?

yağmur hn tanıştığıma memnun oldum bir şey sorucam toplam yatan sgk matrahınız neydi maaaş hesaplaması yaptınız mı ? benim toplam 210000 tl matrahım var hesaplatıyorum maaş 1500 tl falan çıkıyor merak ettim

ha benim konumum yetkili idim

Bende memnun oldum bende aslında bu konuyu öğrenmek için bu siteye girdim ama cevabı bulamadım benim ssk matrahım 300,000 tl ve internetten hesapladığımda 1.026 tl çıkıyor emekli maaşı ve umarım doğru değildir. sen bana bu hesaplamada yardımcı olabilirmisin nerden hesaplattın sen emekli maaşını?

yağmur hn

emekli maaş hesaplama sitesinden hesaplattım yani muhtemelen senin hesaplattığın site ama kesin bi sorun var gibi çünkü 210000 tl matrahıma istinaden 1450 falan çıkıyor ee senin ki de fazla anlamadım ben bu işe :)

ha bu arada bakırköy şubede yılmaz teber diye bi arkadaşım var tanırmısın ?

yağmur hn sgk nın ken di stesinden hesaplama ne çıktı ?

benim senden ssk matrahım fazla seninde benden pirim gün sayın fazla bu sebeble sen benden fazla maaş alacak olabilirmisin? bilemedim ama belirsizlik çok kötü
arkadaşın Yılmaz TEPER diye bir çalışan varmış ama ben tanımıyorum malesef ben anadolu yakasında görev yapıyorum

Evet soy adı teper :)

yağmur hn yaptığım araştırmada toplam yatırılan ssk matrahı önemli gübn sayısı değil biliyorum ki 7000 günü olupta 800 tl maaş bağlanan emekli de var burda benim anladığım bier şey var oda başvuru sonucunda her şey belli olur onun hariçinde ali tezel diye biri var oda 100 tl karşılığında hesaplıyor onun kide kesin değil

Bence de bağlandığında görücez yarın ssk gidip başvurumu yapıyorum seninde maaşın bağlandığında paylaşırsan sevinirim

Hayırlısı unkapanından başvur ordan hızlı işlemlerin yürüyormuş
mail adresini paylaşırsan bağlandığında sana bilgi veririm
benim adresim:ali.ercan.yagci@kuehne-nagel.com.

vergi indiriminde var dimi ?

vergi indirim var tabi hatta ben geçen hafta ssk gidip işyerime verilmek üzere emekli olmaya hak kazandığımı gösterir yazıyı aldım işyerimden mayıs ayına ait hesap fişini bekliyorum yarın onu alıcam insan kaynaklarından ve ssk başvurumu yapıcam hepimiz için hayırlısı

başvuru için hiç bir şeye gerek yok vergi indirim raporu nc olsa yetr

evet birde benden şuan hala çalıştığım için personel hesap fişi istediler mayıs ayının da ssk yatacağına dair

günaydın

bende çalışırken emekli oldum benden bir şey istemediler. inanki bu ülkede kurumlar arası bilgi diyolog eksiklikleri çok biri var der bir yok der ne bilim işte böyle bir iş neyse gönlüne göre olurda herşey ..

Üst Alt