Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirimine internetten başvurabilecek miyim?

Bugun itibariyle vergi indirimi yazisini altım oran dusulmemeis yüzde 46 ile 5 yıl süreli toplamda 7 gün sürdü indirim yazisi

Merhaba yeniyim lütfen yardım eder misiniz?

Ben suanda çalışmıyorum sağlık sorunlarimdan hiç vergi indirimine başvurmadim ama

1 ay sonra emeklilik tarihim dolacak bu yuzden;

1- Vergi indirimi icin 1 haftalik biryerde çalışıyor göstersem yeterli olur mu

2- evrakları illa defterdarliga götürmem gerekir mi ? Internetten başvuru yeter mi?

3- oran düşmesin diye tüm tahlilleri vs gönderin Ankaradayım deniyor bunu yapmam gerekir mi

Şimdiden çok TSK ederim saygilar

Merhaba yeniyim lütfen yardım eder misiniz?

Ben suanda çalışmıyorum sağlık sorunlarimdan hiç vergi indirimine başvurmadim ama

1 ay sonra emeklilik tarihim dolacak bu yuzden;

1- Vergi indirimi icin 1 haftalik biryerde çalışıyor göstersem yeterli olur mu

2- evrakları illa defterdarliga götürmem gerekir mi ? Internetten başvuru yeter mi?

3- oran düşmesin diye tüm tahlilleri vs gönderin Ankaradayım deniyor bunu yapmam gerekir mi

Şimdiden çok TSK ederim saygilar

@kerem59,
Merhaba, yazı nasıl ulaştı, internet vergi dairesinde e-tebligatlarda vs görünüyor mu?

@Hkmp_ICD,

Vergi indirim onaylandı ise SMS ile sadece bilgilendirme yapılır. İnternet Vergi dairesinde vergi indirimi gözükmez. SMS geldikten sonra bağlı olduğunuz vergi dairesine giderek sorgulama yaptırıp teslim alabilirsiniz.

@deasn12,

az önce işyerime e-tebligatla geldi indirim belgesi (engelli raporumdakinin aynısı gelmiş, 5 yıl, %65). SMS gelmedi bana. Sonradan okuyanlara bilgi olsun diye yazıyorum.
Çarşamba SGK ya giderim, sorgulama yaptırırım, takiben işyerime veririm. Sonrasında işyerinden çıkış işlemini yaptırıp emekli dilekçemi veririm.

@Hkmp_ICD,

Hayırlı olsun inşallah. SMS gelmemesi olamaz. Çünkü SMS ile bilgi verilmesi zorunludur. İşyerinize gelmesi de zaten en kötü 10 gün sürüyor. 10 gün önce onaylanmıştır.

rapor oranı yüksek diyelim ankaradaki vergi dairesinin vergi indirimini düşürme olasığı varmı

@Hkmp_ICD,
yüzde 65 maaşta ne kadar artış olur özel sektörde

@Mmd,
%65 engelde 2024 yılı için vergi indirimi tutarı aylık 4 bin TL. Bu 4 bin TL o ayki vergi matrahından düşecek. Cebinize etkisi o ay girdiğiniz vergi dilimine göre değişecektir. %20 dilimdeyseniz o ay 800 TL artış olur. %27 deyseniz 1080 TL, %35 deyseniz 1400 TL olur.

@samedo99,
Raporum da süreliydi, aynısı onaylanmış. Hastalığım hipertrofik kardiyomiyopati, %50 buradan geliyor. 3 ay önce ICD takıldı (ritm bozukluğu), %30 da buradan geliyor. Toplam %65 oran.

Üst Alt