Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirimine internetten başvurabilecek miyim?

Mustafa788

Üye
Konular
28
Reaksiyonlar
7
Arkadaşlar yüzde 40 engelliyim yarın iş başı yapacağım edevletten başvuru yapılıyormuş vergi indirimi için ama ben yapamadım SGK hizmet dökümü kaydı bulunamadı felan diyor

Raporun ve tetkik sonuçlarınla birlikte direk bulunduğ şehirdeki vergi dairesinin engelli masasına direk başvurursan süreç daha hızlı ilerler , lakin öncelikle başvuru yapabilmen için bir işte sigortalı olarak çalışıyor olman lazım, iş başı yaptıktan 1 ay sonra iş yerinden alacağın vergi indirimi başvuru belgesi ile vergi dairesine gidip halledebilirsin

Hakanç
Kardeşim bu konu ile ilgili,bilgi sahibiysen size birşey sorabilifmiyim.
Benim %85,2017 yılına ait engelli raporum var ve ben engelli emeklilikten faydalanmak istiyorum.
Başvuru şartıda bir işyerinde çalışıyor olmammış,fakat ben bırak çalışmayı yolda bile yürüyemiyorum yaşım 54 ben bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim.
Çalışmazsam başvuru yapamıyorum.
Ve çalışacak durumda değilim,benim durumumda olanlar için bir yol yokmu bu sistemde.

Mehmet005

Bu durumla ilgili yapabileceğin tek şey tanıdık birisini bulup sizi 1 ay kadar sigorta girişinizi yaptırmak.
Oturduğunuz bölgeden tanıdık esnaftan yada akrabalarınızdan kendi işyeri olan bir tanıdığınıza durumu anlatıp rica edin 1 aylık SGK primini siz ödeyin.
2008 öncesi SGK girişiniz varsa sonuçta o belge olmadan erken emekli olamazsınız.
1 ay kadar sürüyor vergi indirimi onay süreci forumda öyle okudum genelde yazılanlar öyle.

Forum yöneticileri daha iyi bilir, fakat bildiğim kadarıyla vergi indirimi emeklilik için 2008 öncesi sigorta girişin olmalı ve en az 15 sigortalılık süresi ile 4000 civarı günün olması lazım eğer bu kriterler yoksa vergi indirimi emekliliği hakkı kazanamazsın, malulen emekli olmak için de hastalık tespit listesinden ağır tanı alman lazım ve yine bunun için belli bir günün olması lazım

Son düzenleme:
İnternetten vergi indirimi başvuru sonrası ?

Merhaba edevletten intaraktif vergi dairesinden başvuru yaptım sağlık raporunu bağlı bulunduğunuz vergi dairesine verin diyor dilekçe sorguladığımda internetten başvuru süreci hakkında bilgisi varmı engelli vergi indirimi için oranım 40

Sağlık kurulu raporunu vergi dairesine engelli vergi indirimi birimine teslim ediyorsunuz. Çalıştığınız yeri falan soruyor. Sonra ankaraya sağlık kurulu raporunuz onaylamak üzere heyete giriyor. Sonuçlandığı zaman SMS geliyor. Vergi indiriminden yararlanmak istiyorsanız bordrolu çalışan iseniz iş kur a gidip bilgilerinizi güncelleme yapıyorsunuz. İşyeriniz sizi engelli kadrosunda gösterecek.

Merhaba işe giriş yaptıktan ne kadar süre sonra interaktif başvuru yapabiliriz?

Herhangi bir süresi olmadığını biliyorum. Dilerseniz işletmeye bildirmek zorunda değilsiniz. Fakat emekli olmak istiyorsanız mecbur işyerine bildirmek üzere Vergi dairesine işlemi başlatmak zorundasınız.

Aynı süreci ben de yaşadım internet vergi dairesine başvuru yaptıktan sonra 15 gün içerisinde sadece sağlık raporun ile vatan caddesinde vergi müdürlüğü var engelli birimi var binaya girmeden sağda kalıyor oraya başvuracaksın. Gidip vergi indirimi alacağını söylüyosun TC numaranı ve sağlık raporunu veriyorsun memur bir takip numarası veriyor o numrayla eviss ten takip ediyorsun.benim vergi indirimim 2022 de 23 günde sonuçlandı diye hatırlıyorum. Ama sağlık raporun yeni tarihlimi diye sormuştu memur. Sanırım e-devlette görünmesini kastetti.

İnteraktif başvuru yapamadım. İşe girişim geç mi düşer acaba sisteme. İlçe deki vergi dairesinde bu konuyu halledebilşrmiyim acaba
Rapor dışında hangi evraklar gerekli

selam Arkadaşlar, vergi indirim belgem var ama online olarak bulamadım. matbuu belgeye ulaşmam bir iki gün alacak, online nereden ulaşabilirim, bilgisi olan paylaşabilir mi? E-devlet ve GİB in sitelerini kurcaladım ancak bulamadım.

İlçede bulunan vergi dairesine gittiğiniz zaman dilekçe doldurmuş oluyorsunuz birşey değişmiyor
hcm

İşyeri hangi vergi dairesine bağlı ise oradan alabilirsiniz vergi indirim yazısını. Emeklilik için alacaksanız sanırım

Serhkan Merhaba, yanıtınız için teşekkürler, yeni işyerine vermek için lazım olmuştu. Dijital olarak bulamadım bir türlü. Sistem üzerinden indiremiyor muyuz?

Dijital olarak bazı site açılıyor bazısı açılmıyor. raporu Verdiğiniz Vergi dairesinden almanız daha kolay olacak

Engelli vergi indirimi

Merhaba intaraktif vergi dairesinden engelli vergi indirimi başvurusu yaptım raporum 40 bugün sonuç geldi 40 ve üstü yazıyor bana ne gibi avantajları olur sanırım birinci derece gözüküyor 1100 TL bunun yüzde 30 zumu ödenecek tam anlamadım ne gibi haklar olur bilgi verirmisiniz tebligat işyerine daha gitmemiş Ankara'yı aradım sordum 3 hafta içerisinde gider dediler

Merhaba bugün sonucum geldi başvuru için intaraktif vergi dairesinden başvuru yapabilirsiniz yanlız 4a hizmet dökümünde çalıştığınız işyerinin sigorta geçmişi görünmesi lazım yani 1 gün sigortanız yatmış olsa bile oluyor

Mustafa788

Engelli raporunuz ile işkur a gidip kaydınızı yaptırın.Onlar sgk ya yazı yazıyorlar engelli olduğunuza dair sonra işyeri sizi engelli kadrosuna alıyor. Hem işveren teşvik almış alıyor. Bu prosedürları uygulamalisin

İşkur a raporunuzu işletim yaptırdınız mi

Merhaba işe yeni girdim vergi indirimi içinde başvurdum işkur a da mı kayıt yaptırmam gerekli? Ayrıca engelli çalışanın primi ni devlet mi ödüyor bilgisi olan var mı

sevilg

Vergi indirimine maliyeye başvurduktan sonra raporunuz ile işkur a gidip başvuru yapıyorsunuz orada sizin raporunuzu işledikten onlarda yazışmaları tamamlıyor. İşvereninize yazı gidiyor teşvik alıyor. Sizde vergi indirimi alıyorsunuz.

Merhaba 1100 lira.indirim gözüküyor yanlız işveren bana bu rakamın yüzde 15 bı ödüyor yasalmi şikayetci olmalimiyim ?

Xxx rapor numaralı talebiniz sonucu oluşuturulan evıs işleminiz tamamlanmıştır????

Arkadaşlar Merhaba,

interaktif vergi dairesinden engellik vergi indirime başvurmuştum bugun bu mesaj geldi.
sonucunu ve dosya numaramı nasıl öğrenebilirim?

Merhaba

Merhabalar internetten başvuru yapabiliyorsunuz ben vergi dairesine bile gitmedim 1 hafta sonra başvurum çıktı 40 vergi mükellefiyim internetten basvurmak için tek şart çalıştığın iş yerinde 1 ay dolması hiç vergi dairesine felan gitcem diye uğraşmayın.

Internet vergi dairesi Vergi indirimi başvurusu

Merhaba arkadaşlar e devlet üzerinden vergi indirimi başvurusu yapacağım ancak orada bir yazı var 15 gün içinde raporu defterdarliga iletin diye benim is yerimin bağlı bulunduğu vergi dairesi mersinde ben tekirdagdayim raporu illa götürmem gerekiyormuş saygılar

Vergi indirimi icin Ben vergi dairesine gitmeden direk hastaneye randevu aldım şansım vardı ki randevu aldım 2 gün sonra muayene için hastaneye gittim 4 yere çıktım 2 saatte işlerim bitti raporumu teslim ettim sonra e devletten kontrol ettiğimde rapor 7 gün sonra e devlette göründü bende direk raporu e devlet üzerinden vergi dairesine gönderdim 4 gün sonra vergi dairesi evrak kısmında işlem sonlandi yazısı göründü bende 0312 415 31 24 nolu telefonu saat 13.30 da aradim naif sesli bir bayan açtı tc kimlik no istedi raporunun bugün ulaşmış kurulda 15 güne rapor sonuçlanır denildi yani tüm buraya kadar olan işlemler sadece 9 gün sürdü belki benim şansım vardı bilemiyorum fakat internet üzerinden bu işler daha kolay oluyor çalışan biriyseniz yok vergi dairesine evrak götürmeye yok is yerinden çalışır yazısı almaya hiç gerek yok hersey otomatik olmuş internet üzerinden daha hızlı ve kolay oluyor işlemler çünkü posta derdi yok e imzalı hersey

Üst Alt