Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirim hakkımı yenileyip emekli olmak istiyorum..?

OturanBoğa Ufukalp bilgisi olan diğer arkadaşlar..

bu konuyu açan arkadaşla aynı emekli olmuşuz,prim günlerim arkadaşa göre 1,250 gün fazla olmasına rağmen neden bu kadar maaş farkı olabilir.? ve benim dikkatimi çeken bir hususda incelediğim tüm yaşlılık aylığı olanların göstergeleri 9475 love_is_blind arkadaşıda göstergesi 9475 ama benim göstergemde 0 (sıfır) yazıyor.bununla bir alakası olabilirmi.? düşünceleriniz nedir.?

Aylık Başlangıç Tarihi15.01.2016Durum Kodu2000 Öncesi Aylık Bağlama Oranı 0.002000 – 2008/10 Arası Aylık Bağlama Oranı 60.002008/10 Sonrası Aylık Bağlama Oranı 30.05İntibak Aylık Bağlama Oranı 0.002000 öncesi Gün02000 – 2008/10 arası Gün 2877 2008/10 sonrası Gün 2171Toplam Gün5048 Göstergesi0Hisse Oranı1/1Sigortalının En Son Çalıştığı SektörKamu Aylık Tutarı650.93 Birikmiş Aylık Tutarı1,453.74TLEk Ödeme Tutarı105.24Kesinti Tutarı0.00

3.Derece Vergi İndirimi Aldım,İtiraz Etmek İstiyorum...

vergi indirimine müracaat ettim . % 44 oranla 3. derece sürekli rapor aldım.. itiraz etmek istiyorum. amfizem, 2-3 derece triküspit kapak yetmezliği , 1. derece mitral kapak yetmezliği, pruminel hiper tansiyon, vönez yetmezlik , uyku apnesi rahatsızlıklarım var. boyun fıtığım da var. aynı zamanda da ankilozan spondilit hastasıyım . itiraz etsem nekadar zamanda sonuçlanır.. % 60 alabilsem bugün emeklilik hakkım var.. 6 ay bekleyip yeniden mi baş vursam yoksa itiraz mı etsem.. cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim..

Son düzenleme:
İtirazınızı il sağlık müdürlüğüne yapmanız gerekir.
Onlar sizi hastaneye yönlendireceklerdir..
Gelen oran ilk raporla farklı olursa bu sefer hakem hastaneye sevk edileceksiniz.
Onların verdiği rapor kesindir.

@mehmet-41
Hayır hastalıklarla ilgili bilgi verilmez.

@pasa_43
Maaşınızın tekrar hesaplanması için itiraz ettinizmi?

BuTcHeR

evet itiraz ettim ama hesaplamada yanlislik olmadigi yonunde cevap geldi sgk'dan.bu kezde emsal gosterip tekrar itiraz etmeyi dusunuyorum bilmiyorum ne kadar faydali olur.

itiraz etmek icin eve evrak gelmesini bekleyeyim mi? ben internetten ogrendim cunku. elime gelen bir yazi falan yok..

Nihal Sert

Beklemenize gerek yok. SGK kayıtlarında olduğu için düzeltme bavurunuz hemen işleme alınır diye düşünüyorum

Ben vergi sindirimine itiraz ettim hakem heyet %95 i %71 olarak onayladı.. Vergi dairesi ankaraya gönderdi. Ankara hakem heyet hastanesi bin raporunu %56 ya düşürdü nasıl oluyor anlamadım.. Hani hakem heyet kararı kesin di...

Üst Alt