Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Uyku apnesi için cpap cihazı ve maske tavsiyesi..?

resmed pahalı ama kaliteli

resmed

evet ama fark çıkabilir

izmirdeki

Cihaz iyi mi değil mi bilmiyorum ama maske berbattı hala burnumda ağrı var.

Selam aleyküm bu uykusuzluk kadar iğrenç bir hastalık yok sanırım .
Yaşayanlar olarak sizlerden bilgi almak isterim sonuçta tecrübe her daim iyidir.

3 sene önce ben test yaptırdım Haseki hastanesinde açıkçası sonuçları almaya gitmedim 6 ayda gelmişti sıra eşim almıştı sonuçları saklarım halen de AHİ 5,7 hafif yazıyor makina kullanmaya gerek olurmu acaba .
Geceleri aşırı horlama ve bazen terleme oluyor yarın tekrar kbb gideceğim bakalım ne diyecek .

https://www.respogadgets.com/
bunu aldım 4 gündür kullanıyorum ilk günler iyi idi ama dün gece yine borazan yanım da hafif kalır .

Uyku apnesi olmayı yine kabul etmedim ben senelerdir uyuyamıyorum hafıza kayıpı ,odaklanamama ,terleme , diye psikiyatri ye gitmiş senelerdir ben boşuna dedim dr git bir kbb görün olmadı nöroloji veya göğüs hastalıklarına görün boşuna ilaç yüklemesi yaparak hormon seviyeleri ile oynamayalım dedi .

Hangi markanınki rahat ve kaliteli maskesi

Anneme maske aldık f&p fisher paykel 400480 aldık iyimidir

Bir kaç maske deneyimi sonrası huzuru Resmed N30i maskede buldum, herkese öneririm.

1) SGK'nın karşlıyacağı tutar maskenin markasına ya da modeline göre değildir, SGK sabit rakam öder:
- Reçeteniz sabit basınçı bir cihaz içinse 700 TL
- Reçeteniz otomatik basınçlı bir cihaz içinse 1.400 TL

2) Burun kemiğine değmediği için rahatsız etmesi olanaksız :)

Hiç bir etkisi olmaz..vergi indirimi alabilmek için sağlık kurulundan en az %40 rapor alıp vergi dairesine basvurman gerek (tabi çalışıyor olmanda gerekiyor)

Merhabalar 5 yıl önce uyku apnesi tanısı konuldu. Hastalık ile ilgili olarak bilgim olmadığı için en yakın Medikal e gittim. Bana 2 adet cihaz önerdi. Birisi Amerikan malı diğeri yerli dedi. Yerli olan daha ucuz olduğu için muhtemelen elinde de olduğundan dolayı ona yönlendirdi ben de bu cihazı satın aldım. Aldığım cihaz SleepAs CPAP Cihazı Isıtıcı Nemlendiricili modeli. Cihazda SD kart girişi olduğu halde medikalci bana bunu söylemedi. Ben de hiç kullanmadım SD kartı. Medikalci bütün ayarlarını yapıp verdiğini söyledi. Cihazı kullanmaya başladıktan sonra hava basıncı çok geldiği için kendime göre basıncı biraz düşürdüm bu şekilde kullandım. Maske olarak da standart en ucuz maskelerden kullanıyorum. Tüm bu bilgilerden sonra birkaç sorum olacak sizlere;

1- Sleppas cihazı Sizce nasıldır ? Cihazı değiştirmeme gerek var mı ? Cihazı değiştirmek istersem SGK karşılar mı?

2- Resmed N30i model maske 1000 TL. Pahalı bir ürün garantisi var mı ? Bu maskeyi almak istesem SGK yüzde kaçını karşılıyor ? Ayrıca ben ağız burun maskesi kullanıyorum bu maske bana uyumlu olur mu?

3- 5 sene önce doktorun yazdığı uyku apnesi ile ilgili raporumu medikalci, herhangi bir eczane veya e-devletten görme ihtimalim var mı ?

4- Uyku apnesi, obezite, iltihaplı eklem romatizması rahatsızlıklarından engelli raporu almak istesem size yüzde kaç verilir ?

Bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyor, Hepimizin hastalıklarına şifa diliyorum.

Divilips auto cpap tavsiyem

Uyku apne rapor %35. Veriyor

Sağlık kurul randevu alacaksın nöroloji uyku bölüm rapor isteyeceksin doktor %35 veriyor başka hastalık varsa onlardan da şeker %10. Başka %20 varsa %60 toplam eder sağlık kurul %48.%52 düşürür %40 malulen emeklilik yetiyor 3cu derece emekli olursun bence ssk değil vergi indirimi yani vergi dairesi üzerinden gitmen iyi olur rapor çıktığı gün ücretsiz yolculuk indirim kartını alırsın otobüsler müze bedeva gidersin

ASTOR 34 Philips dreamstation aldım. Bugün yarın gelecek. Basınç ayarını kendim yapabilir miyim? Teşekkürler.

Ben RESMED S9 kullanıyorum ve maske olarakda ResMed AirFit P30i kullanıyorum. Daha önce mirage fx vardı. P30i maske çok ama çok iyi. Biraz nefes alma sesi oluyor ama yüzdeki rahatlığı süper. Yüksek basınç için uygun n30i de basınç kaçıyor diyorlar. P30i de çok sıkmadığım halde burun deliklerinin içine oturup sızdırmazlık sağladığından basınç hiç kaçmıyor gibi birşey. Mirage kullanırken gece basınç kaçağından uyanıp dururdum, p30i de bunu neredeyse hiç yaşamadım :) . ben P30i yi yurtdışından getirtip bir sürü vergide ekstra vergide vermiştim şimdi Türkiyede de satan var. Ben ayrıca kamplarda kullanmak için aküye bağlamalı + çakmak girişli güç kaynağınıda getirttim. Çadırda dahi kullanabiliyorum.

ASTOR 34

Merhaba elimdeki cihazı değiştirebiliyor muyum SGK ya müracaat edip. Yoksa elimdeki cihazı kullanmak zorunda mıyım ? Maske olarak öneriniz nedir ? Ayrıca rapor için müracaat ettiğimde yeniden uyku polikliniğine yatırıyorlar mı yoksa mevcut rapor üzerinden mi veriyorlar %35 ?

Yurt dışından philips dreamstation auto cpap getirttim. Biraz ayarlarına baktım. Sanırım doğru yaptım ama emin olmak için nerede ayarlatabilirim? Ayrıca dreamwear maske ve full face mask aldım. Dreamwear maske de ağzımı açınca boğulacak gibi oluyorum. Sizde durum nedir? Ağzım açık uyuyorum geceleri. Öyle diyorlar. Full face maske daha mı iyi olur benim için? Konu hakkında desteğinizi bekliyorum.

Elimde Philips Respironics Dreamwear Nasal (Burun) Maskesi mevcuttur. Full face maske kullanacağımdan dolayı satılıktır. Piyasa fiyatı 800 TL. civarından başlıyor. 600 TL'ye verebilirim.

Maske takılı iken uykuda hala ağzınızı açıyorsanız, ya full face maske kullanacaksınız demektir ya da uyumadan önce çene kayışı takacaksınız.

engellsizz teşekkür ederim. Bunun olabileceğini öngördüğüm için full face mask'ta aldım. Dün akşam ilk kez denedim. Nefes alırken sesi duyabiliyorum. (yani cihaz bizim yerimize solunum yapıyor ya o sesi kastediyorum.) Bu normal mi? Sanki hastadeneki testte öyle değildi gibime geldi.

Bunların haricinde almış olduğum Dreamwear nasal maskeyi alım-satım kısmına satış için koydum. Kaldırmışlar. Yasak mı? Bilginize var mı?

berk3435
1. Alım satım konusunda bilgim yok, genelde bu tip cihazları 2. el satmak zordur (hijyen sebebiyle).
2. Full face maske deneyimim yok, o nedenle yorum yapamacağım. Ancak şu var kimse dünyanın en iyi maskesi de olsa 1 gecede ya da 1 haftada bu maske ile uyumaya alışamaz, sabredip zamanla tecrübe etmeniz gerekir.

engellsizz Haklısınız. Sanırım hijyen nedeniyle izin verilmiyor.

Dediğiniz gibi 1 hafta 10 gün gibi bir zaman alacak sanırım alışması. Biz nelere alışmadık ki? Buna da alışırız inşallah!

berk3435
Kaç TL aldınız ?

aliozdemir_57
Cihazda memnun musunuz ? Artıları ve eksileri nelerdir?
Kaç TL aldınız?

@hozgul
Uyku apnesi sizdede var galiba,
Cihaz konusunda ne önerirsiniz. Birde Philips nasıl ?
Neye dikkat etmeliyim?
Tecrübe ve deneyimlerinizden bahseder misiniz.
Teşekkür ederim .

yaklaşık 5 yıldan beri plips respironics cihazını kullanıyorum ve çok memnunum tavsiye ederim

Tarık926

O kadar derin bir deneyimim yok ama çevremde Philips kullanan ve de memnun olan çok kişi var.

Tarık926

Merhaba, Philips Dreamstation Auto Cpap - 4750 TL. civarına geldi. Burada 8000 TL. civarında sanırım.

Arkadaşlar bir süredir Cpap cihazı kullanıyorum. Fakat hiç bir değişiklik olmadı. Geceleri yine uyanıyorum. Yine yorgun ve uykusuz kalkıyorum. Gün içerisinde uykum oluyor. İlk başta 6-8.5 aralığında vermişti doktor. Daha sonra kontrole gittim. İşe yaramadığını ve aynı şekilde yorgun ve uykusuz olduğumu söyledim. Ayarları yavaş yavaş arıtırıp denemem gerektiğini söyledi. Auto Cpap değil de Cpap olarak da denemem gerektiğini söyledi. Ayarları 13 basınca kadar çıkardım. Hem auto hem de cpap olarak denedim. Yine değişen bişey yok. Yine geceler 3-4 kez uyanıyorum. Gün içerisinde yorgun ve uykusuzum. Üstelik uyku ilacını da yarım olarak alıyorum. Lütfen bana yol gösterin! Tavsiye verin! Yorgunluk ve uykusuzluktan ölüyorum. Yanlış yapılan bişey mi var? Yoksa başka problemim mi var? Ne yapmam gerekiyor? Lütfen yardımcı olun!

Sizin probleminiz şu, sizi iyi takip edecek bir Nöroloji doktoruna görünmelisiniz, ayrıca cihazı kullandıgınızda gece kaçak oluyor mu olmuyor mu, maske size uydu mu uymadı mı vs bir sürü data var bu iş içinde ve bunları buraya yazarak değil, ancak işi bilen bir doktora giderek ve cihaz kullanım kalitenizi arttırarak yapabilirsiniz.

xaurus

Merhabalar
Sizin Ahi değeriniz kaçtı? Bu benim için çok önemli Ben 17.3 Ahi ile %35 aldım. Başka rahatsızlıkları da var %67 yi buldum, Sağlık kuruluna heyete gireceğim. Ama sitede Ahi durumuna göre yorum yapan, çok. Siz Ankara'yada göndermişsiniz beş ay sonrada Ankara'dan size cevap gelmiş,. En net cevabın sizde olduğunu düşünüyorum. Bana sorduğum konuyla ilgili dönüş yapabilirmisiniz mümkünse. Şimdiden teşekkür ederim.

Berk bey merhaba sizile özelden görüşebilir miyim müsaitseniz cihaz ve maske hakkında

merhabalar benim ahi değerim 23.5 doktora sorduğumda engel oranı %10 olur dedi siz nasıl ve hangi şehirde aldınız bu oranı

Üst Alt