Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Türk Telekom engelliler için yeni bir tarife mi başlatıyor?

çok uğraştım sonunda bugün beni aradılar ve GAP AVANTAJ tarifesine geçirdiler aylık sabit ücret 12.50 kuruş bakalım önümüzdeki ay belli olur

Ama sabit telefon babanızın üzerineydi ve bir yakınınız babanızın üzerinden laptop almıştı yanılmıyorsam.Nasıl geçirdiler bu tarifeye,devir işlemi yapıldımı?
Babam engelli,telefon annemin üzerine ve devam etmekte olan laptop taksidi var.Sosyal tarifeye geçmek istiyoruz.

bizim geçtiğimiz tarife GAP AVANTAJ tarifesi işte detayı

GAP AVANTAJ TARİFESİ
  • Aylık paket ücreti tüm vergiler dahil 12,50 TL’dir.
  • Tarife kapsamında 3.000 dakikaya kadar şehiriçi görüşmeler ücretsizdir.
  • 3.000 dakika limitini aşan şehir içi görüşmeleriniz dakikası 12,6 kuruş üzerinden ücretlendirilir.
  • Şehirler arası görüşmeleriniz dakikası 12,6 kuruş üzerinden ücretlendirilir.
  • GSM görüşmeleriniz dakikası 37 kuruş üzerinden ücretlendirilir.
  • 1 Ocak 2012 itibariyle Akşam 7’ den Sabah 7’ ye şehir içi ve şehirlerarası tam 3.000 dk. bedava konuşma hakkı tarifenize dahil edilmiştir.
  • GAP Avantaj tarifesi Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlı Urfa ve Şırnak illerinde ev telefonu aboneliği yaptıran veya olan müşterilerimiz tarafından tercih edilebilir.
  • Sadece adına kayıtlı bir telefon aboneliği için bu tarifeden faydalanılabilinir

azizkanmaz;

Siz babanızın üzerine olan telefondan ayrı olarak başka bir abone olarakmı başvurdunuz,yani evde 2 telefon hattınızmı oldu,yoksa babanız tarife değişikliğimi yaptı?

babam tarife değişikliği yaptı ben ona dedim böyle bir tarife var oda yaptı

Demek ki taahhütlü ve kampanyalı laptop taksidi devam eden kişi, tarife değişikliği yapabiliyor.Bunun için ayrıca bir ücret istedilermi veya gelecek faturada yansıtacak-
larmı?

Arkadaşlar Telekomun engelli arkadaşlarımız için ttnet limitsiz paketi hizmeti sunduğu doğrudur %40 ve üstü arkadaşlarımız bu kampanyaya müracat edebilirler bizzat telekomu aradım cuma günü görevli beyefendiyle görüştüm,engelli olduğumu bu kampanyadan yararlanmak istediğimi belirttim.isterseniz siz buraya kadar yorulmayın biz eve gelip müracatınızı değerlendirelim dediler çok memnun olurum dedim yarın görevli memur arkadaş gelicek detayları iletirim yine size..

Türkiyenin her yerinde varda sana bilgisiz memur denk gelmiştir,

TTnet indirimi

TTnet indiriminden yararlanmak ıstedık fakat yeni rapor istediler
siz neler yaşadınız paylasırsanız sevinirim

2ay bedava 22ay sabit üçret kanpanyasına katıldım .lakin indirimler bu pakette yapılmıyor.ama sözleşmede var. nedeni nedir.

Kısmetse yarın ben de limitsiz ttnet tarifesi için başvuru yapmaya gideceğim, süresiz raporu vermek yeterli değilmi_

(bir de yeni hat almak yerine adsl'i hatsız olarak alacağım), bunda bir indirim varmı, bu konuda bilgisi olan?

slm arkadaşlar bende dün ist. gaziosmanpaşa türk telekoma normal telefon tarifemi enggelli indirimli tarifesine geçirmek için gittim ve banada telefonda engelliler için olan indirimin kaldırıldığını ama internet indiriminin devam ettiğini söylediler..

GAP AVANTAJ TARİFESİ
NEVZAT55 2ay bedava 22ay sabit üçret kanpanyasına katıldım .lakin indirimler bu pakette yapılmıyor.ama sözleşmede var. nedeni nedir.[/QUOTE
herkes bu kampanyadan faydalanabilirmi

Engellilere internet indirimi var mı

nasıl ve nereye başvurmalıyız

TTNET te böyle bir uygulama var engelli kişi engelliliğini gösteren %40 ve üzeri yetkili hastahanelerden alınmış özürlü raporu ile veya özürlü kimlik kartı ile en yakın türktelekom bayilerine müracaat ederek bu uygulamadan yararlanabilir veya engelli kişinin 1. derece yakınları da engelli kişinin raporu veya özürlü kimlik kartı ile türktelekom bayilerine müracaat ederek bu haktan yararlanabilir

Nasıl ve Nereye derken hangi interneti kullandığına bağlı indirim sadece TTNET de var başka bir internet kullanıyorsan yok eğer ttnet kullanıyorsan Türk Telekom Müdürlüğüne başvuruyorsun.

ben indirimden yararlanmak için başvuru yaptığımda 2ay bedava 22sabit ücret kampanyasında olduğum için olmuyor dendi.lakin kampanyalarda dahildi onun için dilekce yazdım.bilgisi olanlar varsa ............

Smile ADSL internet sitesine girip oradan inceleyebilirsiniz. Ben kullanıyorum çok memnunum.

NEVZAT55;

kampanyalar dahil ancak 22 ay üzerinden indirim aldığınız için yani paket fiyatının altında kullandığınız için geçişiniz indirim dönemi bitince oluyor.siz 24 ay indirim alıyosunuz.diğer yararlanan müşteriler 24 aylık taahhüt verip mesela 6,7,8 vs ay indirim almış olan müşterilerdir.ben telekomda çalışıyorum bu arada.bu pakete geçişleri de bizzat yapıyorum.

Türk Telekom Sosyal Tarife Bitti mi ?

arkadaşlar bugün telekom'a gittim görevli bana sosyal tarife sona erdi dedi ama 444 1 444 aradığımda ise tarife devam ediyor dedi bilginiz var mı acaba

sosyal tarife sona erdi.telekom müdürlüğü doğru söylemiş.4441444 yanlış bilgilendirmiş sizi.sadece internette indirim var şu anda.yalnız daha önce de sosyal tarife bi dönem durduruldu sonra tekrar başladı.belki yeniden başlar yine

su an telekomdayim yeni bir uygulama getirmisler benden calismayacagima ve hicbir gelirim olmayacagina taahutname imzalamami istediler. iyide benzaten calisiyorum.o nedenle kimseye bu tarifeyi vermezler arkadas bilginiz olsun

sosyal tarife yeniden başlamıştır işte detayı Telefon : Ev Telefonu | Ses Hizmetleri | Evde | BireyselUrun | Bireysel | Türk Telekom
  • Sosyal Tarife 11 Haziran 2012 tarihi itibariyle yeniden abone alımına açılmıştır.
  • Aylık paket ücreti tüm vergiler dahil 12,50 TL’dir.
  • Tarife kapsamında 3.000 dakikaya kadar şehir içi görüşmeler ücretsizdir.
  • 3.000 dakika limitini aşan şehir içi görüşmeleriniz dakikası 12,6 kuruş üzerinden ücretlendirilir.
  • Şehirler arası görüşmeleriniz dakikası 12,6 kuruş üzerinden ücretlendirilir.
  • GSM görüşmeleriniz dakikası 37 kuruş üzerinden ücretlendirilir.
  • Akşam 7’den Sabah 7’ye şehir içi ve şehirler arası tam 3.000 dk. bedava konuşma hakkı tarifeye dahildir.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ücretsiz seyahat kartı verilen şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarından ev telefonu aboneliği yaptıran veya olan müşterilerimiz tarafından tercih edilebilir. 18 yaşından küçük bedensel engelli vatandaşlarımız, velisinin/vasisinin izni ile bu tarifeden faydalanabilecektir.
  • Özür durumuna göre, tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40 ve üzeri olan müşterilerimizden tam teşekküllü hastanelerden alınmış olan sağlık kurulu rapor/heyet raporu ibraz edenler faydalanabilir. Kurumlar tarafından tahsis edilen “kimlik kartları” ile yapılan başvurular kabul edilmez.
  • Sadece adına kayıtlı bir telefon aboneliği için bu tarifeden faydalanılabilir

ben farkli birsey soylemedim zaten ama birde taahutname imzalatmak istediler diyorum

glsn;

o zaman kampanyanın önemi olmaz yani kampanya kanpanya olmaz.normal müşteri olurum.taahüt almadan kampanyaya almıyorlar
mevcut tariheler de bu geçerli oluyor.
ındirim%18+%5 devletin almadığı vergi
ozaman bunlar neye imza attıklarını bilmiyorlar.suş duyurusunda bulunaçağım.

ev telefonumuz babamın üzerine kayıtlı oolduğu için sosyal tarifeye geçiş olmuyordu bende gap avantaj tarifesi ne geçiş yapmak istedim önce olmaz türk telekom il müdürlüğü ne başvurmanız gerekli dedi birkaç defa aramam sonucu birgün beni aradılar ve gap avanj tarifesine geçmek istiyormusunuz dedi bende evet dedim ve şu an gap avantaj tarifesinddeyim faturam 12.50 kuruş tan fazla gelmiyor herhangi bir taahüt ten söz etmedi

Değerli arkadaşlar, özel fiyatlarla engellilere gerek telefon ki buna GSM firmaları da dahil, gerekse internet hizmeti, hemen her firmada var. Ancak bu hizmetlerin asıl kaynağı Türk Telekom ve bağlantılı firması TTNet olduğundan ve diger firmalar da buradan hizmeti alıp kendi abonelerine ulaştırdığından arada küçük fiyat farkları olmaktadır. Örnegin limitsiz 8Mb lik hizmeti TTNet engellilere 41TL/Ay verirken DSmart Net ( Eski adıyla Smile ADSL ) bunu 42TL/Ay şeklinde fiyatlandırmıştır. Fakat son zamanlarda Telekom ve TTnet boyundurugundan kurtulmak isteyen ve gittikçe güçlenen diğer firmalar kendi alt yapılarını oluşturup hizmetlerini bu kez TTNet ten bile uygun fiyatlarla sunmaya hazırlanıyor ve hatta vermeye de başladılar. Özellikle fiber internette Turkcell Superonline bunu başardı ama alt yapıyı kurmak öyle ha deyince olacak kadar kolay bir şey olmadıgından bu hizmeti şimdilik büyük şehirlerde, oda şehrin her yerindede olmaksızın vermeye başladılar. Engellilere sunduğu fiyatlarda hizmet kalitesiyle kıyaslandığında hayli güzel. DSmart Net te aynı şekilde uğraşıyor. Telefon hizmetindeki durum da aynı. Türk Telekom Sosyal tarife adı altında sundugu hizmeti bu yılın başlarında sonlandırmıştı ama azizkanmaz'ın dediği gibi 12 Haziran 2012 tarihi itibariyle yeniden başlattı ve yeni abonelikler için 24 ay süresince 9.90 TL/Ay, mevcut tarifenin değiştirilmesi durumunda ise 12.50 TL/Ay şeklinde fiyatlandırmasını ilan etti. Toplam 500 bin kişilik bir abone payı oldugunu da belirtti. Keza GSM firmaları da dediğim gibi engellilere ama iyi ama kötü kişi tercihine kalmış olarak çesitli indirimli fiyatlar sunmaya devam ediyor. Bir örnek olarak AVEA Elele tarifesi 400 dakika her yöne için sanırım 20TL/Ay gibi bir rakam istiyor ve AVEA lılarla sınırsız görüşme imkanı sunuyor. Bizlere düşen biraz araştırmak ve araştırıp bilgi sahibi olmuş olanlardan paylaştıkları takdirde bu paylaşımları okuyup yararlanmak. Sevgilerimle...

Üst Alt