Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Türk Telekom engelliler için yeni bir tarife mi başlatıyor?

Noldu mutlu oldun mu yanıldığı için.

valla hislerime tercüman olmuşsun ;) bu sitede ne çok arıza tip var ya :D bedensel değil ama zihinsel engelli gerçekten çok..

ben şunu sormak istiyorum.ttn net degilde türknet diye bir internet bağlantısı yaptırdık.üye olduk yani.ilk gelip anlattıklarında ttnet sandık öyle üye oldum.sözleşmeler 2 yılmış duydugum kadarıyla.ben şimdi iptal ettirmek istiyorum.ttnete geçmek istiyorum yaptıramazmıyım?

merhaba burcu,

öncelikle ttnet'i 4440375 'ten arayıp müşteri temsilcisine "cayma bedelini ödüyor musunuz?" diye sor. Sonra turknet'ten ttnet'e geçiş yapmak istediğini ve 24 ay taahhüt imzaladığını söyle. eğer cayma bedelini karşılarlarsa, turknet aboneliğini iptal ettir, ödeme faturasını ttnet'e yolla, onlar sana seçtiğin tarife için ödenen miktarı aylara bölüp karşılamış oluyorlar, yani sen ödediğin miktar karşılığında birkaç ay ttnet'i ücretsiz kullanırsın, daha sonra kalan kısmını yine ttnet'e ödemeye devam edersin. ücretsiz kullanacağın ayları aslında sen turknet'e ödemiş oluyorsun.
umarım yardımcı olmuşumdur, karışık gelen yerler varsa sorabilirsin ;)

[h=3]"EN BÜYÜK BİLGELİK, HİÇ BİRŞEY BİLMEDİĞİNİ BİLMEKTİR ... bu söz yeter sanırım..[/h]
sayın @burcu ilhan
sanırım taahhütünüz karşılığında indirimden yararlandınız..ttnette taahhüt bozmanın sorumluluğu indirimden yararlanılan kısmı geri iade etmek oluyor.türknettede benzer bir uygulama var olabilir.yani müşteri hizmetlerini arayarak türknette bu vazgeçmeniin nasıl olduğunu öğrenebilirsiniz.eğer ttnet gibiyse ordada ne kadar indirim almışsanız ödemesini yapar sözleşmenizi iptal edersiniz..

adam ttnet müşteri temsilcisi beyler, dağılın :D:D:D:D:D:D:D

engelli_eskisehir;

forumların amacı doğru bilgiyi vermektir birşeye şarttır deyip yanlış yönlendirmek bence hatadır.hatada biz insanlara mahsustur hatayıda kabul etmek erdemdir.siz bunu kabul edeceğiniz yerde hakaret ediyorsunuz.
mesajınızı okudum çok seviyesiz
bu forumdaki son mesajım ve girişimdir. umarım yetkililerde bu seviyedki mesajlara birdaha izin vermezler..herkese saygılar ve sağlıklı günler dilerim..

sosyal tarifeden faydalanmak için özürlü kimlik kartı geçerlimi acaba yardımmmmmm

arkadaşlar ben bugün ilçedeki telekom bayisini aradım dedim ev telefonumuz babamın üzerine kayıtlı kendi adıma geçirmek istiyorum dedim bayi bana dediki internet bağlantınız olduğu için devir işlemini yapamıyoruz bende ttnet müşteri hizmetlerini aradım dedimki interneti ve ev telefonunu devir yapacağız müşteri hizmetleri olur dedi ilçedeki bayiyi yarın arayıp diyeceğim bakalım sonucu yazarım

bugün babam özürlü kimlik kartımı ve kimliğimi götürdü telekom ofisine bakalım hele yine sonucu yazarım

Arkadaşlar merhaba
Arkadaşlar bende bir ay önce internet ve telefon bağlattım.Telefon engelliler için sosyal hat tarifesi yeni abone olanlar için aylık 9,90.Eğer var olan bi hat sosyal hatta taşınırsa aylık 12,50tl dir.Ben işlemlerimi birebir Türk telekom müdürlüğünde yaptırdım ve bu bilgiyi üst düzey bir görevliden aldım.

444 1 444 türk telekom müşteri hizmetlerini aradım ilçemizde 144 nolu telekom bayii var dedim bu bayii devir işlemlerini ve tarife değişikliği yapabiliyormu müşteri hizmetleri bana dedi bu bayii yapabiliyor bayii ye dün babam gitti sahibi dün yoktu ama bikaç önce dedi biz yapamıyoruz şimdi bilen biri yazsın lütfen 144 nolu telekom bayii bu işlemleri yapabiliyormu veya bana ilçe telekom müdürlüğü adres yada telefon nosunu yazsın 11811 i aradım iki numara verdi ikiside cevap vermiyor

azizkanmaz;

İşleminizi bayiden değil müdürlükten yaptırın sorun yaşamazsınız.Çünkü bayilikler taşeron çalışıyor onlar için önemli ola cüro yapmak.Ama müdürlük işlemlerinizi sorunsuz yapar.hem daha ayrıntılı bilgiye sahipler...

telekom sitesinde mail attım bugün il müdürlüğünden beni aradılar ve bana dedi ilçenizde 144 nolu bayii nin yapma yetkisi var dedi bakalım yarın yapabilecekmiyiz

arkadaşlar amcam oğlu bizim ev telefonu üzerine ttnet kampanyasından laptop almıştı daha taksitleri var onun için olmuyor

Ev telefonu annemin üzerine ve ttnet laptop taksitleri sürüyor.Şimdi engelli babamın üzerine devredip sosyal tarifeden yararlanamazmıyız?

arkadaşlar şimdi türktelekomu aradım bu sosyal tarifeye 31 aralık 2011 tarihi itibariyle hem yeni hem de mevcut aboneler artık faydanalamayacaklarmış. Tü kaçırdık ..

asilçocuk;
evet laptop taksidi olunca devir işlemi olmaz ancak kalan taksitlerin hepsini ödersen olur

loris yanlış bilgi almışsın ben 05.01.2012 tarihi itibari ile sosyal tarifeye gectim 3000 dk bedava sabit ücret 16.5 tl ....

evet laptop taksidi olunca devir işlemi olmaz ancak kalan taksitlerin hepsini ödersen olur
Ne yazıkki böyle bir imkanımız yok.Ama sonuçta ha annem haa babam.Sonuçta 1.derece yakınlık sözkonusu.Şubatta engelliler için internet indirimi başlıyor,bundan da yararlanamayız herhalde.

loris yanlış bilgi almışsın ben 05.01.2012 tarihi itibari ile sosyal tarifeye gectim 3000 dk bedava sabit ücret 16.5 tl ....
senin geçtiğin tarife engelliler gaziler şehitler için olan tarifeyse bana türktelekomdaki erkek memur artık faydalanamayacksınız dedi. Ben onun yalancısıyım. Çünkü ben dün aradım artık geçerli değil dedi. Sen nawsıl geçtin bi anlatırm ısın? Sen mevcut abonesin sanırım ben de mevcut aboneyim ama geçirmediler..

asilçocuk;
valla orasını bende bilmem bakalım dediğin gibi internet indirimden faydalanabilecekmiyiz

Loris;

türk telekom'da paket değişikliği için müracat ettim,hangi paket için diye sorduklarındaysa sosyal paket olduğunu söyledim.ve benden rapor,seyahat kartı vs sordular üzerimde başbakanlık kartı vardı verdim ve bir form doldurdum işlemimin tamamlandığını sabit ücretin 16.5 tl olduğunu 3000 dk bedava sı olduğu bilgisini verdi görevli ve tarifemin 1 şubat tan itibaren gecerli olduğunu söyledi. bu kadar basitti yani.

@stres03;

türk telekom u telefondan arayınca yapmıyorlar demekki ben de yarın türktelekom müdürlüğüne gidip başvuyrayım ama yarın cumartesi olmazsa pazartesi gidip başvurayım.. Lakin bizim telefon babamın üstüne kayıtlı babam da 6 senedir eve uğramıyor. Bu bir sorun oluşturur mu? Kendi üstüme almam mı gerekiyor? teşekkürler..

Loris;

hattın engelli üzerine kayıtlı olma şartı var üzerine alman gerekecek...

stres03;

PTT'ye gitsem olur mu acaba şlimdi?

az önce telekom genel merkezi aradım, sadece görme engelliler için indirim varmış. diğer engellileri kapsamıyor dediler

Loris;
mesai bitmeden git raporunu götür..

yeşillili;
görme engelliler için TTNET yani internet için indirim var biz TTNET'ten değil ev telefonları için indirimden bahsediyoruz..tekrar ara ve sosyal tarifenin tanımını yapsın konuştuğun kişi...

stres03;

Pazartesi türktelekom müdürlüğüne gidip işlemimi yaptıracam. Yalnız bir sorum var.,

1. Bu türktelekom engelliler paketi olan sosyal paket şubatın 1 nde başlıyor. :Ama sizlerde biiliyorsunuz şimdi başvuru yapabiliyoruz. Peki ttnet de engelliler için tarifeyi 1 şubatta başlatacak. Peki hazır türk telekoma gitmişken internetide kendi üstüme alıp ttnetin engelliler için yaptığı indirimden de faydanmak isitiyorum. Acaba mümkün müdür?

Aydınlatırsanız swevinirşm. İyi

Loris;

Sosyal paket 1 şubat ta başlamıyor.Sosyal paket zaten vardı.benim paketim şubattan itibaren başlayacak.herkesin şubatta başlayacak diye bir kaide yok siz ne zaman işlem yaptırırsanız eski paketinizin sonlandırılması yeni pakete geçiş süreci başlayacak.TTNET e gelince şu an için işlem yapamıyorlarmış ama şubat ayından itibaren uygulama başlayacağı için o tarihten sonra müracat gerekiyor.

stres03 arkadaşım, size sosyal tarife ücretini 16,5 TL mi dediler. Zammı geldi acaba ? Ben geçen yıl geçmiştim bu tarifeye her ay 12,5 TL ödüyordum...

çok uğraştım sonunda bugün beni aradılar ve GAP AVANTAJ tarifesine geçirdiler aylık sabit ücret 12.50 kuruş bakalım önümüzdeki ay belli olur

12,50 idi ben de geçmiştim. demek 16,50 yapmışlar engelli filan umurlarında değil, köy zenginleri de 12,50 ye köy avantaj a, gap avantaja geçirildiler.

valla benimle konuşan müşteri temsilcisi dedi 13 tl den fazla gelmez

Üst Alt