Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Türk Telekom engelliler için yeni bir tarife mi başlatıyor?

Bugun PTT ye gittim ve yeni tarifeden yararlanmak icin başvurdum.Telefon ve ADSL bir arkadaşımın üstüne kayıtlıydı ve devir yapılarak üzerime alındı.Telefon hattı hemen üzerime alınıp ADSL de 1 ay sonra başka kampanyadan devam ettirlecek.bu süre zarfında herhangi bir kesinti yapılmıyacak.Ve bana söylenen bir ay herhangi bi ücret odemeyeceğim ve sonraki 8 ayda adsl icin 25 tl ödeyecem ve 8 ay bu şekilde devam edileceği yönünde.Bi bakıma her ay ekstradan 40 tl ödemekten kurtuldum:)

Yoksa internette mi indirim var, yoksa hepimiz e posta gönderelim bakalım sonuç ne olacak,bu onları belki yıldırır:)

Bu hükümet engelliye hiç bir şey yapmıyor, nükleer santral kurup Libya'ya arkasını dönüyor diye alakasız gürültü yapanlara:

OLSUN!

ADSL hizmetinde kampayanın başlatılması gerekir artık.Ne gerekiyorsa yapalım hep beraber.Dünyanın en pahalı adsl sini kullanmaya mecbur bırakıyorlar bizi.

Ben dün akşam türktelekoma yazmıştım,bugün bir bey aradı ama bilgisiz olduğu için bana inceleyip dönecekti:)birisinin haberi var diğerini hiç bilmiyor.bekliyorum......

işlerine geldimi bilirler,gelmedimi bilmezler:))))

Jem bey,:eek:
Çok komik özel teşebbüsler ne zamandan beri hükümet icraatı oluyor?
2005 yılında gerçekleştirilen özelleştirme ile %55 oranındaki hissesinin Oger Telekom tarafından satın alınması ile yaşamıştır.
Teşekkürü öger e yapın:eek: %45 i de öbür tarafa kapak yapın...

Madem öyle çılgın projeye para varda protez ödemesine niye çağdışı ödeme var?
Buna da bir kapak yaparsanız çenemizi kapatırsınız!!!

Eğer 4 gb. 29.00 lira ödüyorsanız arada kotayı aşıyorsanız, şu anda yeni cıkan 6 gb. 32.00 lira avantajlı.

Bugün ttnetten evi arayan bayan 29 liralık kotayı aştığımı bu ay faturamın 70 lira geleceğini söyledi, inanmadım neden derseniz fazla nete girmem ne film indiririm nede oyun dört beş senedirde hiç kotayı aşmadım, bayan bana sınırsız tarifeye geçmemi söyledi 54.90 yapıyor.Tabi ben yemedim ,bayana sana inanmıyorum dedim baya bir dalaşır gibi olduk.Telefonu kapattıktan sonra baktım beni 0554 lü cep numarasından aramış, tt netin müşteri hizmetleri numarası değil sonrasında kota sorgulamaya girdim kotayı aşmamışım.Artık ttnetin aracı kurumumuydu neydi bilinmez insanları aptal yerine koymaları doğrusu midemi bulandırdı.Gerçekten teknolojinin içine ettiler hayatımız şifre oldu, ve en rezili şu operatör reklamları ve tarifeleri.

Nerden baksan 10 senedir. Türk telekoma sınırsız aidat ödüyorum. Telefon aboneliği icat olduğundan beri keza öyle... Kablo tv desen oda aynı...

Ha şunu söyliyeyim. Şuan telekom 55 tl sınırsız ücretini düşürmesini öneriyorum. Nedeni aynı hizmeti uydu net 29 tl ye sunuyor!.
Müşterileriniz kaçmasın diye burada çalışan arkadaşların kurum yetkililerine iletmesini tavsiye ediyorum!!
Özel sektör aslında bu konularda daha dikkatli olması lazım.. Dünya da tekel kavramı ortadan kalkalı baya oldu. Rekabet için önerilerimi iletin...
Az kazanın, öz kazanın kaliteli hizmet sunun...

Geçen TV. de bir gurme programı sunan arkadaş var. Ntv de devamlı olarak Yemek lokanta üzerine tanıtım yapıyor. Merak ettim. Ucuz tanıttığı bir halk yemeği var gittim.
Saat 3-4 civarı yiyecek bitmiş! Diğer dükkanlar da aynı ürün satılıyor onlar akşam geç saatlere kadar satıyorlar.
Adama içimden dedim helal olsun, hem ucuz, hem kaliteli hemde doyucağı kadar satıyor:eek: Fazla para hırsı yoktu demekki... Mezera götüremiyeceğini kavramış olsa gerek:)...

saww, dünyada bugüne kadar üretilmiş bütün kapakları toplasak dahi, sen mutlaka bir şeyleri MUTLAKA beğenmeyeceksin ve hadi şu sebeb için de kapak getirin bana diye çatacaksın:)

Uploaded with ImageShack.us

Bende dün Telekoma giderek Sosyal tarifeye geçtim. Benim bugüne kadar hep uzun tarifeden hiç 30 TL 'nin altına düşmüyorduk.(Çünkü kafadan sabit ücreti 14 TL + KDV + ÖİV)
Bundan sonra bir aksilik olmazsa 12,5 TL fatura gelecek.

jem,
Eleştirmemek işin kolayıdır.
Kimseyi eleştirmessiniz, her gelenle iyi geçinirsiniz... Her gelenin yüzüne ne güzelsin, ne iyisin dersiniz. Bunumu yapalım:confused:
Hükümetle ilişkilendirmenize anlam veremedim? Adamlar YGS yi, YSK nu, Adalet bakanlığının hatalarını üzerine almıyor sen kalkmışsın bir özel bir teşebbüsün indirimini hükümete mal etmişsin pes vallahi?
Özel teşebbüs harici bütün işlerden hükümet sorumludur. Onlar hukuksuzluk yapıyorsa müdahale edicektir elbet. Ama serbest ekonomide hükümetin kalkıpta bunun ücretini indir deme hakkı yoktur. Adama sen önce benzini fiyatını düşür derler:)
Yargısıda, polisi de, askeride...
Vatandaşın başına gelen herşeyden hükümet devlet sorumludur...
Bunun beğeni ile hiçbir alakası yok inan...
Güzel bir kadına hiç bir zaman kötü demedim.
Güzel bir arabaya hiç bir zaman kötü demedim..
Güzel bir mimariye hiç bir zaman kötü demem...

12,5 TL sadece şehir içi konuşmalarmı yoksam şehirler arasımı.nasıl olacak ben sözde 19 tl'ye 100 dakika paketi aldım.ama nasıl olıyorsa 40 50 den aşağı olmıyor telekomda çalışanlar bilgi vere verebilirlermi..tşk

12,5 TL sadece şehir içi konuşmalarmı yoksam şehirler arasımı.nasıl olacak ben sözde 19 tl'ye 100 dakika paketi aldım.ama nasıl olıyorsa 40 50 den aşağı olmıyor telekomda çalışanlar bilgi vere verebilirlermi..tşk

12,5 TL paket ücreti, bu pakete yani ücrete aylık 3000 dk. şehiriçi görüşme dahildir.
Şehirlerarası ve GSM görüşmeleri ayrıca ücretlendirilir.Ve bu tarifede olanlar yine yıl sonuna kadar olan akşam 7 sabah 7 bedavasından faydalanıyorlar. Ücret detayları ilk mesajda görülmektedir.

Sizin Ev avantaj 100 tarifesinde aylık 100 dk şehiriçi ve dışı görüşme karşılığı 21,90 TL dir.
100 dk geçtikten sonra da her dk başına şehir içi veya dışı farketmez dk da 15 Kr. yazar.
Eğer 40-50 den aşağıya gelmiyor ise bence 300 veya 600 paketine geçiniz.
Ama tabi geçebiliyorsanız bence sosyal tarife en uygunu.Sadece şehirdışı olayında kıyaslayacaksınız telekom ile aramak mı ucuz yoksa cep ile aramak mı diye....

Ben yeni abone olup tarifeye gececem internet ne olacak

arkadaşlar istanbuldan 0212 den 0216 yı aramak şehir içi tarifemidir şehirler arası tarifesinemi girer

Kod farkı olduğundan şehirlerarası oluyor.

Az önce bende telekomu bu tarife hakkında bilgi almak için aradım. Aylık sabit ücret 12.50 TL. şehiriçi 3000 dk. ücretsiz dediler. Şehirdışı ve cep telefonu aramaları ücretli. Akşam 7 sabah 7 kampanyası bu tarife içinde geçerliymiş. Hat başkasının üzerine benim üzerime geçirmek gerekiyormuş. Bunun için ben telekoma gidecek miyim? Raporumu bir başkası götürse olur mu diye sorduğumda bana telefonda engelli formu dolduralım. Sonra size döneceğiz dediler. Gereken bilgileri verdim ve forumu doldurdular. Bakalım ne zaman arayacaklar. Başka ne isteyecekler bilmiyorum.

Dün başvurum için semtimizdeki Telekom Müdürlüğünden aradılar. Devir işleminiz varmış diye. Bende telefonu kendi üzerime almak ve sosyal tarifeye geçmek istediğimi söyledim. Bana devir için siz veya telefonun şuanki sahibi gelebilir. İkinizin birden gelmenize gerek yok dediler. Kimlik fotokopisi, hattı üzerime almak istediğime dair bir dilekçe ve sağlık raporu istediler. Hat babamın üzerineydi. Gereken evraklarla birlikte gitti. Orada bir çok forum dordurduktan sonra hat artık benim üzerime geçmiş oldu. Ayın birinden itibaren de sosyal tarifeye geçmiş olacakmışım. Ayrıca telefon ve internet aboneliği birbirinden ayrılmadığı için interneti de kendi üzerime almış oldum.

prenses abla telefon numarası degiştimi üzerinize alınca

Prenses abla gelene kadar ben cevaplayayım :)
Niye değişsin ki :) aynı evde farklı kişiler üzerine devrediliyor.Yani işlem kağıt üzerinde.
Hani başka yere taşınma olurda o numarayı taşıyamama gibi olsa belki.

Kapattırıp yeni alırsan değişebilir. Ama aynı evde oturanlardan diğerine "devir" edilirse numara değişmez.
Hatta aynı muhit içerisinde nakil yaparsan %90 yine değişmiyor numaran.

abi degiştirmezsem aylık ne kadar gelecek degiştirsem ne kadar gelir 9,90tl mi yoksa 12,50 tl mi

nacar;

Sınırlar içerisinde kaldığın sürece yani 3000 dk şehiriçi görüşmeyi geçmezsen.Şehirlerarası ve gsm'leri aramazsan 12,50 TL gelecek.

abi tşk ederim zaten telefonu kullanmıyoruz ama 16,50tl geliyor internetin yüzünden kapanmıyor eger geçersem 4 tl kar olacak :D:D

telefonda hangi paketi kullanıyorsunuz? hesaplı mı standart mı..

ben anlamadım sabit üçretlemi 9.90 yoksa onlar hariç 300 dakika 9.90 bunuda anlatabilirmsiniz

nacar;

Tabi bu noktada hesaplayıp avantajlı olup olmadığı hesaplamak senin elinde :)

ibo3535;

Mevcut telefon tarifenizi "Sosyal tarife" ye çevirdiğinizde aylık 3000 dk. şehiriçi görüşmesi bedava karşılığında alınacak ücret 12,50 TL.
Şehirdışı ve gsm aramaları ayrıca ücretlendiriliyor.

bulnes eminmisn kod farklı olduğu için şehirler arası diyorsun oysa telekoma sordum 0216dan 0212 yi aramak şehir içi sayılıyormuş acaba sosyal tarfide şehirler arasımı sayılıyor

Üst Alt