Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Türk Telekom engelliler için yeni bir tarife mi başlatıyor?

konu hakkında bende bilgimi paylaşayım,,bugün müşteri hizmetlerini aradım bu tarifeyi sordum önce sadece gazilere oluyo dedi sonra beni biraz beklettikten sonra engelliyede oluyomuş yanlış bilgi vermişim dedi,,m.hizmetlerinin bana verdiği bilgiye göre 12.50 tlye 3000 dk şehir içi veriyolarmış başka hiçbir ücret yokmuş,o 9.90 olanda köy avantaj tarifesiymiş yani köylere uygulanan bi kampanyaymış bununla bi alakası yok yani ,yeni hat almak veya devir almak bişeyi değiştirmiyomuş,,nacizane bana söyleneni paylaştım...

pardon bişeyi yazmayı unutmuşum,, başvuru sırasında engel oranınızı gösteren resmi bi belge gerekiyomuş rapor vs.tabi yüzde 40 ve üzeri olması gerekiyo...

baban sana hattı devir etmesi lazım 4 tl faturaya yansıtıyorlarmış.ama kaç liraya kaç dakika onu netleştiremedim

ben 10 yıldı türktelekomdayım buidirimde yararlanabilirmiyim saygılar
:confused:

Mevcut Müşteriler için
SOSYAL TARİFE
Gazi, gazi eşi, gazi babası, şehit ailesi (anne, baba, eş) üyelerinden ücretsiz seyahat kartı sahipleri ile özür durumuna göre, tüm vücut fonksiyon kaybı oranı, %40 ve üzeri olan müşterilerimiz için Aylık Paket Ücretinin 12,50 YTL (KDV ve ÖİV dâhil) olduğu ve paket dahilinde 3.000 dakika bedava Şehir İçi görüşme imkanı sağlayan tarifedir.

Yeni abone olanlar ise sosyal tarife sözleşmesi yaparlarka kampanya adı altında 9.90 ödyecekeler..ve ..paket dahilinde 3.000 dakika bedava Şehir İçi görüşme imkanı sağlayan tarifedir.

sosyal tarifeden engelli olarak yararlanmak için telekoma başvurdum
ve babamın adına olan hattı kendi adıma devraldım
aynı şekilde babamın hattı üzerine olan interneti de devraldım

ne telefon ne de inernetteki bağlantı kesilmeden hizmet aynen devam edecek

ve telekomdaki görevli kampanyanın 2 yıllık olduğunu ; aylık 9.90 lira ve şehiriçi 3000 dk. ayrıca akşam 7 den sabah 7 ye de ücretsiz bir tarife uygulandığını söyledi

Ayni evde yasadiginizi varsayarak babaniz yada yakininiz uzerine olan telefonu devir alarak 9.90 lik tarifeye gecebilirsiniz.
avcikomando arkadasin dedigi gibi devir yerine yeni bir telefona da abone olarak 9.90 lik tarifeden yararlanabilirsiniz. Ancak bu sekilde ev nonuzu degistirmek zorunda kalirsiniz.

hera;
Supersin.

Arkadaşlar, Nur Şahin arkadaşımızın kampanyayla ilgili yukarıda aktarmış olduğu bilgilerde ''Devir işlemi yapılmaz'' diye belirtilmiş, ama bazı arkadaşlar yakınları üzerine olan telefonu kendi üzerlerine devir alarak sosyal tarifeye geçtiklerini belirtiyorlar. Benimde ev telefonum babamın üzerine ve bende üzerime devir alarak bu tarifeye geçmek istiyorum ama babam memleketde Düzce de ben İstanbuldayım.devir işini nasıl halledebilirim. Devir için birlikte gitmek gerekiyormuş başka şekilde halletme şansım yokmu acaba. Numaramız değişmeden aynı numara ile devam etmek istiyorum.
İkinci seçenek olarak babam telefonu iptal ettirirse ben yeni abonelilk başvurusu ile aynı numarayı alabilirmiyim böyle bir şansım varmı acaba. Bilgilerinizi rica ederim arkadaşlar.
Saygılar...

telefon iptal edilirse 2 ay numara bloke edildiğinden kendi adınıza alamazsınız. Mevcut hat devir alınırsa sadece sosyal tarifeye geçebilirsiniz kampanya alamazsınız yani aylık 12,50 sabit ücret 3000 dakika şehir içi ve şehirler arası görüşme yapabilirsiniz

syın umozturk ,
babanız düzce telekom müdürlüğüne başvur yaparak devir başvuru formunu izlayarak düzce telekom tarafından sizin bulunduğunuz yada size en yakın Telekom müdürlüğüe fakslayarak devir alabilrisniz yada taahütlü devir dedğimiz bir uygulama ile devir alabilirisiniz.Taahütlü devir kısaca kullandığıız hatta ait ödenmiş 1 -2 adet fatura ile bağlı olduğunuz telekom müd. başvuru yaparak devir alabilrisniz 1 yıl içinde hat sahibi itiraz ederse eski abone adına tekrar gecişi yapılan bir işlemdir. devir alan ve verenin diğer hizmetlerden dolayı telekoma borçlu bir abone olamama şartı aranıyor

şunu bi kesinleştirelim sosyal tarifede şehirler arası bedava konuşma yok sadece akşam 7 sabah 7 kampanyası var nur şahin hanım şunu sorayım bu sosyal tarife kampanmyamı yoksa tarifemi telekom 1 sene sonra verdiği hakalrı ger istemesin?

Tarife Geçerlilik Süresi
Tarife 10 Nisan 2011 itibari ile başlayacaktır.
Süresiz bir tarifedir.
SOSYAL TARİFE bir tarifedir.

akşam 7 sabah 7 kampanyasında da 3000 dk limit var ancak sosyal tarifede 30 gun boyunca 3000 dk şehir içi ve şehirler arası bedava veriliyor akşam 7 sabah 7 kamapnayası sosyal tarifeye dahil değil böyle olsa toplamla 6000 dk vermiş olur buda ayda 100 saat demektir mümkün değil :)

ama ben sorduğumda sosyal tarifeye akşam 7 sabah 7 kampanyası dahil dediler bi de sonradan verdikleri hakları geri istemesinler mesela 1 sene sonra zam yapıp ta normal tarife ücretleri gibi olursa

Şehirler arası görüşmede Sosyal Tarife ye dahilmi acaba bunu netleştirebilirmiyiz.Forumun ilk sayfalarında 3.000 dk. şehir içi olarak yazılmış birçok kez...

bedava dakika kullanım sıralaması;

[FONT=Times New Roman]1.1. [/FONT][SIZE=3][FONT=Arial][FONT=Arial]Kampanyalardan faydalanma için genel sıralama aşağıdaki gibidir.[/FONT][FONT=Arial][/FONT][/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman]1.1.1. [/FONT][SIZE=3][FONT=Arial][FONT=Arial]Önce zaman kıstı olan kampanyalar (7’den 7’ye Bedava kampanyası... vs)[/FONT][FONT=Arial][/FONT][/FONT][/SIZE]
[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=3]a.[/SIZE][/FONT] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial]Hem saat hem de gün kıstı olanlar,[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=3]b.[/SIZE][/FONT] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial]Saat kıstı olanlar,[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=3]c.[/SIZE][/FONT] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial]Gün Kıstı Olanlar,[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman]1.1.2. [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial]Zaman Kıstı Olmayan Kampanyalar [/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=3]d.[/SIZE][/FONT] [/FONT][SIZE=3][FONT=Arial][FONT=Arial]WİRO & AİLEKART özelinde kazanılan BEDAVA dakikalar [[/FONT][FONT=Arial]Wiro &Ailekart aboneleri ilgili platformdan yapacakları aramalar ile faydalanır[/FONT][FONT=Arial]][/FONT][/FONT][/SIZE]
[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=3]e.[/SIZE][/FONT] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial]Ev Telefonu kapsamındaki bedava dakikalar [/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=3][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Times New Roman]1.1. [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial]Sosyal tarife ve yeni abone kampanyasından faydalanan Sosyal tarife müşterilerimiz akşam 7’den sabah 7’ye Bedava kampanyasından faydalanacaktır. 31 Aralık 2011 tarihine kadar her akşam şehiriçi ve şehirlerarası 3000 dakikaya kadar bedava konuşacaklardir. [/FONT][/SIZE][/FONT]
[/FONT][FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=3][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=3]özetlersek 7 den 7 ye dahil oluyor.. gündüz aramalarınız paket bedava dakikalrınızdan 19:00 sonra yapılan görüşmeleriniz akşam 7 kampanyasından düşecek. Akşam 7 kampanyası 31/12/2011 e kadar devam ediyor[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]** Yeni abone olup sosyaltarifeden 9 90 tl ye 3000 dk kampanyası 24 ay taahütlü 24 ay sonunda kampanya taahüt bitimindeki tarifeden faydalanırlar..[/FONT]

şehir içi ve şehirler arası dahil...

[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=3] Yeni sözleşme yapacakların 24 ay boyunca yararlanacakları tarife bu şekilde...[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Calibri]KAMPANYALI SOSYAL TARİFE[/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Vergiler Dahil ([/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]L)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Ücretler [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Aylık Sabit Ücr[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]t[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]9,90 TL[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Paket İçeriği[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]3.000 [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3] Şehir içi Bedava Dakika/Ay[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]3.000 [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3] Şehirlerarası Bedava Dakika/Ay[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]-[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3] GSM için Bedava Dakika/Ay[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]-[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Şehir içi Dakika/Ay[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]0,126 TL[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Şehirlerarası Dakika/TL[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]0,126 TL[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]GS[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]M Dakika/TL[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]0,150 TL[/SIZE][/FONT]

ÇOk ÖNEMLİ DETAY
sosyal tarife de sadece şehir içi
yeni abonelik kampanyasında sadce Köy GAp (İstanbul Ankara İzmir hariç tutmuşlar 9.90tl lik paket ) şehir içi ve şehirler arası bedava görüşe bilir.

Arkadaşlar uygulama esaslarını mailimden okuyrarak buraya aktarıyorum ....farklı bir değişim olursda haber vericem

SASYAL TARİFE İÇİN yeni kampanya başlatılmış
''Yeni Abonelik Kampanyası''

24 ay taahütlü 9.90 sabit ücrete 3000dk şehir içi ve şehirlerarası bedava

paket kotasını aşan görüşmeler;mevcut tarifeden ücretlwendiriliyor...

Şunu farkettim ki GAP ve KÖY lere Telekomun çıkardığı GAP AVANTAJ ve KÖY AVANTAJ tarifeleri sosyal tarife ile karıştırılmış :) Satış başkanlığına konu ile ilgili mail göndereceğim İstanbul için özellikde tüm telekom müdürlüklerine bilgi atmaları konusunda...

Hiç bi cazipliyi yok bence, zaten cep avantajlılar akşam 7 den sabah 7 ye bedava. Bide herkes zaten cep kullanmaya başladı. Zaten arkadaşın dediği gibi engellilere özel bi şey yapmamışlar, köy avantajı bize uygulamışlar. birde 24 ay taahütte cabası zaten. geçmeden önce dikkat etmek lazım, 24 ay dolmadan çıkmak istersek sorun çıkıcak eminim...

arkadaşlar merhaba bir sorum olacaktı konuyla ilgili.benim telefon şimdi eşimin adına kayıtlı ben kendi üstüme kayıtı alıpda aynı telefon numarasını geri actırabilirmiyim.birde bu numaradan internet baglantısı var.internet baglantısını da kendi üstüme alabilirmiyim.

türk telekom ev telefonunda indirim yapacağına ttnet adsl de indirim yapsa daha uygun olmazmı bu konuda mail atsak arkadaşlar

Bende bugün 444 1 444'ü aradım, bu tarife hakkında bilgi almak için. Aldığım bilgiler, şartlar, KRAL arkadaşımın söylediği gibi. Bence fena değil :)

kral bizim telefon annemin üzerine kendi üzerime mi alacam alırken miktar ödeyecem mi
birde biz 15,50 tl ödüyoruz konuşmadıgımız halde 24ay 9,90tl yazıyor 24 aydan sonra kaç olacak (ttnet

evet biraz önce tekekoma gittim ve sosyal tarifeye geçtim.aylık vergiler dahil 12.50 tl.telekomda çalışanların kampanyadan haberi yok.sadece yeni abonelere uygulanıyor diye biliyorlar.ama ben olduğunu söyleyince şefleri, müdürleri hepsi toplandı ve olduğuna karar verdiler ve işlemi yaptılar

Ya arkadaşlar benim kafam karıştı.
Özellikle Telekom'da çalışan arkadaşlardan rica ediyorum.
Benim şu anda bağlı olduğum tarife "Ev Avantaj Uzun"
Son gelen faturam ise detaylarıyla şöyle.
Aylık ücret 14,96 TL
Toplam Şehiriçi görüşme 28,31 TL
Diğer Ücretler (Ayrıntı,gecikme) 1,23 TL
Kampanya İndirimi= -21,09 TL
Ara Toplam= 23,41 TL
KDV+ÖİV= 7,72 TL
Toplam = 31,13 TL

Bu durumda ben ne yapayım. Taahhüt önemli değil Kral Kadir'in dediği gibi uzun değil :)

Evet ben ne yapmalıyım?

bulnes
anladığım kadarıyla şehiriçi çok konuşuyosun.bence hemen geç sosyal tarifeye.12.50 tl vergiler dahil.
ayrıca 3000 dakika şehiriçi konuşma her ay hediye.bu sadece bu tarifede var.
ayrıca yıl sonuna kadar akşam 7 sabah 7 şehir içi ve şehir dışı 3000 dakika hediye.bu herkese var

Tarifenin süresiz olması güzel, fakat bir konu atlanmış sanki, taahhüt edilen 24 ay sonunda paket ücretinden herhangi bir değişiklik olacak mı bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

Kampanya Başvuru ve Geçerlilik Süresi

• Kampanya 10 Nisan 2011 itibari ile başlayacaktır.
  • Kampanya başvuru süresi 30 Eylül 2011 tarihi itibari ile sona erecektir.
  • Kampanya faydası başvuruyu takip eden 24 ay süresince (Kıst+24 ay) geçerlidir.
Tarife Geçerlilik Süresi:

• Tarife 10 Nisan 2011 itibari ile başlayacaktır.
• Süresiz bir tarifedir.

Devir islemi yapan yada mevcut tarifesini sosyal Tarifeye geciren arkadaslar dikkat !!
Telekom a muracaat edip tarifeye gectikten sonra 3000 dk bedava konusmaya baslamaniz icin ( Tarifeye gecmeniz icin) ilk hesap kesim tarihini beklemeniz gerekiyor. Hesap kesim tarihine kadar eski tarifeden ucretlendirilecekiniz.
Ayrica sehir disi 3000 dk gecerli degil sadece sehir ici 3000 dk.

arkadaslar az önce türk telekomu aradım ve bu tarifeden bahsettım.yararlanmak istediğimi söyledim adımı verdim rapor oranımı soyledım telefonun babamın uzerıne olduğunu soyledım.tamam deyıp babamı istediler.bir takım sorular sorduktan sonra işleminizi gerceklestırdık deyıp kapattılar ben bu işten bişey anlamadım.ne gelin rapora bakalım dedıler ne babamın ustunden bnm üzerine telefonu devrolunmasını soyledıler.bu boyle kolay oluyomuydu arkadaslar yoksa yanlışlık mı var acıl cevap..

Bu durumda bende mi Sosyal Tarifeye geçmeliyim yani....
Geçmek içinde Başbakanlık özürlü kimlik kartı ile Nufüs Cüzdanımın fotokopilerini götürmem yeterli sanırım.
Ben Ümraniye Telekom Müdürlüğüne gitsem işlemin halolur sanırım.
Amma çok sanırım yazdım yaa.....

reys arkadaşım öyle bir tarife varmış telekomda..ben aradım doğru dediler.. gerekli olan belge raporun ve kimlik fotokopinle birlikte gidip müracaat ediyorsun.. hatta gidemeyecek olan arkadaşlar olursa kolaylık olsun diye onlara telekomdan arkadaşlar ulaşıyor yapılması gereken nevarsa yardımcı oluyorlarmış...

Az önce bende telekomu bu tarife hakkında bilgi almak için aradım. Aylık sabit ücret 12.50 TL. şehiriçi 3000 dk. ücretsiz dediler. Şehirdışı ve cep telefonu aramaları ücretli. Akşam 7 sabah 7 kampanyası bu tarife içinde geçerliymiş. Hat başkasının üzerine benim üzerime geçirmek gerekiyormuş. Bunun için ben telekoma gidecek miyim? Raporumu bir başkası götürse olur mu diye sorduğumda bana telefonda engelli formu dolduralım. Sonra size döneceğiz dediler. Gereken bilgileri verdim ve forumu doldurdular. Bakalım ne zaman arayacaklar. Başka ne isteyecekler bilmiyorum.

Üst Alt