Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol kulakta %90 sağ kulakta %50 işitme kaybı için hangi oranda rapor verilir?

arkadaşlar siz ne diyorsunuz benim sağ kulak hiç duymuyor sol kulak %55 db kısmi yüz felcım var %40 rapor alma sansımyokmudur

ali kardeşim kulakdan %38 yada %39 oranında bir rapor alırsınız yüz felçinin oranını bilmiyorum.onu da ekledik mi %40 ı geçer ...

iyi günler arkadaşlar vegi indiriminden yararlanmak için işyeri beni vergi dairesine gönderdi vegi dairesinden aldigim dilekce ile bakırköy dr.sadı konuk hs.salık kuruluna gittim raporda kulak için %38 yüzüm için %15 toplamda %47 rapor verdiler.şimdi neyapmalıyım sigorta girişim 1996 pirim 4520 rapor hastanaden verildi. suan elimde nere götürmem gerekiyor konu hakkında bilgisi olan var ise bilgi verir seçok sevinirim

bende bugün bera testine girdim.girdiğim yerde kokleer implant yazıyordu ne anlama geliyorsa tam 1 saat başıma ve kulaklarımın arkasına birşeyler yapıştırıp değişik türde sesler veriyorlardı.
test bittikten sora elime verdiği raporda şunları yazıyor SAĞ KULAK 100(YÜZ)dbn HL'DE Ü DALGA GÖZLENMEDİ.
SOL KULAK 40(KIRK)dbnHL'DE Ü DALGA GÖZLENDİ

SAĞ KULAK GÖZLENMEDİ.
SOL KULAK GÖZLENDİ.

bilgin arkadaşlar bu ne demektir ve bu orandan baltazart formülüüzerinden % kaç alırım heyetten.
ayrıca şeker tansyon kolestrol hastalıklarım var 7 yıldır raporlu kullanıyorum diaformin 1000mg.litoril 10mg.perivel plus 4mg/1.25mg bu ilaçları

merhaba arkadaşlar şimdi den teşekkür ediyorum benim de işitme kaybım var doktor cihaz uygundur diye yazdı ama ben kullanmıyorum 26/09/2014 yılında tekrar yaptırdım test oranlarını veriyorum hava sol kulak 65 hava sağ 60 kemik sol kulak 55 kemik sağ 53 diyor ve bir türlü bir çözüm yapamadım bunla bana rapor çıkarmı çıkmaz mı konuşmayı alma eşliği ise her iki kulak da da 30 diyor bu konuda bir yardımcı olurmusunuz mail adresi me de yaza bilirsiniz atakancevahir40@gmail.com dur

merhaba raporumda işitme engelim için '' işitme kaybı .odyogram.ileri derecede sensörinöral işitme kaybı karşılığında 36 özür oranı verilmiş.ama işitme kayıp derecesi yazılmamış. eksik bilgi diye geri döner mi merkez sağlık kurulundan??

cevap verirseniz sevinirim

ben eylulde heyete girdim sag 87 sol68 db %42verdilrer

odyo testi yapıldı işitme kaybı belli. ileri derece sensörinöal işitme kaybı olarak yazıldı rapora . sadece desibel değerleri yazılmadı. bundan dolayı eksik bilgi diye geri döner mi

odyometri üzerinde grafik değerleri önemli.. elle yapılan odyo kağıdındaki grafikte kırmızı ve mavi kalemle 500. 1000. 2000 ve 4000 frekans değerleri işaretli olması önemli yan bölümlerdeki rakam değerler ortalamadır..

%40 ve daha fazla rapor almak için her iki kulakta birden en az 70 db kayıp olmalı arkadaşlar..

bildiğim kadarıyla odyo testi ankara gitmiyor sadece rapor gidiyor raporun üzrindeki bilgi yeterli oluyor mu

odyo testinde 310 ve 260 değerleri çıkıyor zaten benim

@SUPERİSİ75 cetvele göre 310 a 260 da rapor oranı %38 yapar.. bildiğim kadarı ile tüm raporlar filmler röntgenler labaratuvar sonuçları vs. Ankaraya gidiyor..

cevapladığınız için teşekkür ederim. hastane bu kayıplardan bana 36 vermiş diğer özür oranımla 41 i tutturuyorum zaten inşallah aynı şekilde ankaradan gelir . siteye yazan arkadaşlara göre işitme raporlarında pek düşme olmuyormuş. Sizin bu konuda bilginiz var mı?

benim de düşmedi yanlış hesaplama yoksa düşmez..

inşallah teşekkür ederim .sizin raporun üzerinde desibel değerleri yazıyor muydu. Tam olarak ne yazıyordu raporda.Çünkü hastane bana isterlerse odyoyu gönderiyoruz dedi.odyo gitmemiş ankara merkez sağlık kuruluna

SUPERİSİ75 evet yazıyor hava/kemik ortalamalar yazıyor.. 500 1000 2000 ve 4000 frekans detayları yazmıyor..

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

sizin işitme kaybınız ne tip işitme kaybıydı

benim hava sol 61 sağ 70 / kemik sol 49 sağ 57

özür oranı hava kemikten değil de frekans değerlerinden ölçülmüyor mu?

chelıx

hastane bana sol kulak 72 sag kulak 73 verdi özür oranı yüzde 48 ile onaylandı hakem hastane sevkedildi bu sefer sol kulak 73 sag kulak 83 ile yüzde 53 ile onayladı

dephyr çok fazla verilmiş gibi benim hesaba göre %42-44 yapıyor ama siz ortalamalarını yazmışsınız.. birde kulaktan maximum %52 veriliyor tabiki başka engel hesaba katılmadıysa..

Üst Alt