Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol kulak 90 db sag 60 db işitme kaybı var. Rapor oranı ne olur?

Hayat34

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
merhabalar ben sol kulak 90 db sag 60 db % 40 rapor alabilmem için ne kadar kayıp olmalı yoksa oranlar yeterlımı

aysn41;
neye göre yeterli degil,açıklayında hepimiz ögrenelim:)

fidanatilla;
arkadaşım testlerini ordaki görevli odyoculara göster,onlar sana kesin cevapını söylerler.burda kimse sana tatmin edici cevap veremez

bence de bu tür sağlık sorunlarını kulakdan dolma laflarla haraket ederek mi yapılıyorsunuz lütfen drlar bu konular için var burdaki insanlar ne dr nede bu düzeyde bilgili kişiler yanlış anlama yargılamak için demiyorum forum da gerçekten uzmanlık gerektiren o kadar konu açılıyor ki sanırsınız bu site uzmanla sitesi cevap verenlerde üniv mezunu hehe tabi ki değil :D

Ben de rapor almak istiyorum. Siz hangi hastaneden aldiniz,nereyi onerirsiniz?

Fidanatilla bu oranlarla yüzde 40 puana alabilirsin hatta daha fazla ama sen desibel kayıptan çok RAPORUnda yazan frekans kayıpları yazarsan sağlıklı bilgi veririz sana yada raporunu buraya koy bakalım. 250mm 500m 1000m 25000m 5000m frekans tablosunu göstermen lazım var ben hesaplarım sana.

veeee ankaradan onay

1 aralik 2014 te aldigim %44 raporumu 2 aralik ta istanbul vergi dairesine teslim ettim diger evraklarla beraber vergi dairesi 18 aralikta ankaraya gondermis raporu ewiste oyle gosteriyor 9 subatta dereceye girdiniz %44 ile 3 cu derece evraklariniz isyerinize gonderilmistir yaziyor paylasmak istedim

Fidanatilla,
Hayırlı olsun
Şimdi emeklilik hesaplama yapalım doğum tarihi, ilk işe giriş tarihi, toplam prim ödeme gün sayısı

Tesekkur ederim ise giris 1 agustos 98 d tarih ekim 1981 5200 gunum var galiba 2016 agustos diye dusunuyorum arastirmalarim o yonde

Birde is yerime ve vergi dairesine yazi gidecek ama banada yazi gelecekmi acaba bilgi verirseniz sevinirim

İş yerinize gelecek siz de iş yerinizden o belgeyi alacaksınız.
doğum tarihinizi gün olarak vermediğiniz için ben 1 ekim 1981 olarak hesaplama yapacağım..
İlk işe giriş tarihinde 18 yaşından küçük olduğunuz için
01.10.1981+18 : 01.10.1999 olarak hesaplama yapacağız ama ilk işe giriş tarihiniz olan 1.08.1998 tarihinden itibaren ödenen primleri emeklilik hesabında değerlendireceğiz;
3.derece vergi indirim hakkına göre 18 yıl 4080 güne tabisiniz..
01/10/1999+18: 02/10/2017 tarihinde emekli olabilirsiniz.Prim ödemeniz yeterli olduğundan bu tarihe kadar çalışmaya bilirsiniz.

Üst Alt