Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz hastalığı, skolyoz ameliyatı, ameliyat öncesi ve sonrası skolyoz resimleri

irsum; büyük geçmiş olsun.

sizin yaşadıklarınızı ben de yaşadım. amaliyat öncesi korkularınız çok normal ama amaliyattan 1 ay sonra çok rahatlamış olacaksınız.

ben doktor değilim sadece kendi düşünlerimi yazabilirim.
atalarımız bir söz söylemiş.
AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR
fidanken bir ağacı istediğiniz yöne eğebilirsiniz çünki incecik bir çubuktur. ama biraz büyüyüp geliştiğinde eğilmesi zorlaşır daha sonra ise hiç egemezsiniz.

kızınız 5 yaşında bir fidan şimdi ameliyat olursa doktor istediği gibi çalışabilir. istediğini yababilir. ve ameliyattan sonra gelişim çok daha kısa sürede ve çok daha sağlam daha düzgün daha iyi gelişme sağlar.

5 yaşındaki bir çocuğun omurilik uzunluğu ortalama 20 cm kadar düşünelim.
8 yaşındaki bir çocuğun omurilik uzunluğu ortalama 30 cm kadar düşünelim.

20 cm de 10 tane vida kullanılıyor ise 30 cm de 15 tane vida kullanılır ki buda ameliyat maliyetlerinide artırır. 20 cm lik bir bölge için 20 cm lik bir kesiklikle vücut açılır ise 30 cm de de 30 cm lik bir kesikle vücut açılır. 20 dikiş ile kapatılması varken 30 dikişle kapatılır.

20 cm daha kısa sürede iyileşirken 30 cm daha uzun sürede iyileşir.

bütün bunlar hem zaman hemde maliyeti artırır.

bilmem anlatabildim mi?

anlıyorum size çok teşekkür ederm azmi hocanın bu ameliyatta allahın izniyle başarılı olucanıda düşünüyorum ama bu sitelerde okadar sorunla karşılaşan varki insan zaman zaman endişeye kapılıyo benimse enbüyük korkum ameliyat olduktan sonra ilerde büyüdünde tekrar sorun yaşamak ve tekrar ameliyat olaması gerekiese diye

Bu arada ameliyat öncesi ve sonraso yaşadıklarınız yazmışsınız en ince ayrıntısına kadar yazmışsınız bu yazdıklarınız bizi gerçekten çok aydınlatı bunun içinde ayrıca teşekkür ederim

çok çok geçmiş olsun bende bir skolşyoz hastasıyım benimki hastalıgımdan dolayı amellyat düşündüm fakat kime gittiysem olur bu yaşlılardada var dediler bde amelyat riski gözümü korkutmuyor degil hani %20 risk var dediler ..öyle kaldı işte

benim hanım 4 mayısta ameliyat olacak bakalım bekliyoz

Sayın Vision,
Öncelikle kızınıza ve size geçmiş olsun dileklerimi ve ömür boyu sağlık temennimi iletmek isterim.
İnanın anlattıklarınızdan, yaşadıklarınızdan ve kızınıza olan ilginizden o kadar etklilendim ki anlatamam...
Hastanede geçirilen zamanı okudukça gözlerimden yaşlar aktı ve sizinle birlikte sanki o anı yaşadım.
Kızım için internette ortopedi doktoru ararken bu site ile karşılaştım ve kızınız ile ilgili yazdıklarınızı okudum. Galiba yaşadığım şehirde kızımla ilgili sağlık problemini çözemezsem, gideceğim doktoruda sayenizde bulmuş oldum. Paylaşımlarınız için çook teşekkür ederim.
Azmi bey çocuk ortopedisine bakarmı bilmiyorum ama (kızım daha yeni 1 yaşında) yinede göstermek isterim. Kızım 11 aylıkken yürümeye başladı ve yaşını karşıladığında yürüyüşünde bi gariplik, bacaklarında bir eğrilik ve tek ayağını içe bastığını fark ettik. çok tedirgin oldum tabi. çocuk doktorumuzu aradığımızda bize normal olduğunu ve kasları geliştikçe yürümeyi düzelteceğini söyledi. ve bu konu ile ilgili ortopedi doktorlarının ilgilinediğini söyledi. geçen hafta ortopedi doktoruna çıktık. röntgen filmi çekildi ve kemik gelişiminde bir problem olmadığı ve yapısal olabileceği söylendi. ailede bacak eğriliği yok. bol bol güneşe çıkarın ve 6 ay sonra tekrar kontrole gelin tekrar bakalım dendi. D vitamini eksikliğide yok. doktorun söyledikleri beni pek tatmin etmediği için doktor arayışım devam ediyor ve burada bir doktor buldum ve kongreden gelmesini bekliyorum. haftaya götürecem kızımı.
Ben; canımı bacaklarındaki eğriliklere sıkarken, geçenlerde kızımı banyo yaptırırken sağ kürek kemiğinin biraz yüksek te olduğunu fark ettim, ya da bana öyle geldi. gittiğimiz ortopedi doktoruna söylediğimde önemsemedi, yok bişi dedi. ama şimdi bu anlatılanları okuyunca iyice tedirgin oldum, acaba var mı? yokmu? diye, yoksa benim kızımdamı skolyoz hastası?
İnanın doktorun kongreden gelmesini iple çekiyorum. biran önce kızımın tedavisine başlansın istiyorum...

[FONT=Verdana]Öncelikle herkese çok geçmiş olsun demek istiyorum vision keşke benmde senin gibi bu hastalğı araştıran bi babam annem olsaydı onlardan çok ben araştırdım benim eğiklik derecem 40 tı. Ameliyat oldum bursa uludağ üni. fakültesinde doktorum prof. dr. ufuk aydınlı'ydı. ameliyatımın üzerinden 8 ay geçti. Şuanda hiç bi sorunum kalmadı ve ameliyat olduğum için çok mutluyum anlttıklarınla o günleri yeniden yaşadım sadece iki hafta ağrılı oluyor gerçekten çok ağrıyo ama sonra hiçbişey kalmıyo dikiş izleride aynı şekilde gçti dışarıdan gören biri ameliyat olduğumu anlamaz bile.. ameliyattan ben değilde ailem korkuyodu:) ve tek bi şey söyleyeceğim ameliyat olacak olanlar korkmayın düzgün doktoru bulursanız sorun yok korkulacak bi ameliyat değil.. Benim merak ettiğim bi şey var ilerde hamile olduğumda normal doğum yapabilir miyim yoksa sezeryanla mı yapmak zorundayım bilenler bu konuda cevap verirlerse çok sevinirim. Herkese çok geçmiş olsun[/FONT]

dilekcan;
sana istanbul kartal eğitim ve araştırma hastanesindeki op.dr gültekin sıtkı çeçeni öneriyorum kesinlikle çok çok iyi bir doktor bn 3 yıl oldu ameliyat olalı ama çok memnunum insan olark da doktor olarak da harika bir insan tavsiyemdr bir gt görün oke.

hepinize hayırlı ve sağlıklı günler diliyorum.. benim sorum olucaktı? benim skolyoz rahatsızlığım var ama oranını bılmıyorum askerden curuk aldım 15 gun yaptım askerlıgı sora curuk verdıler ve gelelı bır ay oluyo. sımdı ben rapor almak ıstıorum calısabılmek ıcın ama ne yapmam gerektıgını bılmıyorum. ameltay olmadan rapor almam mumkunmu vede benım %40 rapor alma ıhtımalım varmıdır sızce sonucta askerlık yaptırmadılar bana. benı aydınlatır ve bılgılendırırsenız sewınırım sımdıden tesekkurler..

arkadaşlar öncelikle herkese çok ama çok geçmiş olsun vision abla öncelikle sana bişey söyliyeyim kızın la durumumuz aynı ameliyat izlerimiz falan herşeyimiz tıpa tıp aynı ve allaha şükür ki ben de çok iyi durumdayım ve çalışıorum... Ve en iyi doktor kim konusuna gelince de 9 eylül üniv. Doç.dr can koşay dır bence allah herkese şifa wersin iyi günler

----------

ABLACIM KIZIN KEMİKTE BAKARSAN İYİCE TAM İÇERİ GİRMEMİŞ ZTN GENELLİKLE %100 de düzelen çok yok %80 %90 civarı düzelio benimde öyle hafif war bende de ?

merhaba arkadaşlar bende skolyoz hastasıyım bir süredir korse tedavisi görüyordum ama doktorların söylediklerine göre artık ameliyat olmam gerekliymiş ama ben çok korkuyorum yaşım 15 ameliyatta olmak istemiyorum rikslerinin olduğunu duydum ya felç kalırsam sorusu kafamı yiyip bitiriyo

----------

bu hastalıkta olan arkadaşlar allah kolaylık versin herkese geçmiş olsun gerçekten zor bi hastalık bunu yenmekte bizim elimizde tabi ki biz olumlu düşünürsek herşey pozitifleşicektir ama gerçekten bazen olumsuzlaşıyorum korkuyorum ameliyattan kendimi teselli etmeye çalışıyorum tabi sizlerinde yardımıyla bu korkumu yenmek istiyorum

.

kardeşim skolyoz hastası acilen amelyat olması gerekiyo fakat özel hastahaneler çok pahalı samatya devlet hastahanesinde amelyat olabililr ama doktorların ne derece iyi olduğunu bilmiyoruz ne yapmamz gerek ?

mustafa canikoglu nasıl bır doktor benim kardesımde samatyada olacak neler dusunuosunuz

öncelikle merhabalar...
ben yaklasık 4-5 sene önce ANKARA GAZİ ÜNİV TIP FAK.de torakal meningosel tanısıyla ameliyat oldum.simdilerde ise buna skolyoz diyorlar.ilk sorum bu iki rahatsızlık aynı mı?

gecen yaz ben de AZMİ HAMZAOGLU'na muayene oldum. ameliyat olabilir dedi. sanıyorum egrilik derecesi 50 60 arasında bişeydi. yarıyarıya düzelir dedi.
fakat bende ayrıca gögüste halk arasında güvercin gögüs denilen kemik sorunu da var. ona pek düzelmez gibisinden bişey dedi.
ama ben şimdi bi sitede rastladım. izmir DOKUZ EYLÜL de ve MARMARA ÜNİV de bununda cözümü varmış.

bu konuda geniş bilgiye sahip olan abilerimden benim mesajıma cevap yazmalarını istiyorum bilgileri kesinse lütfen rica ediyorum.
ayrıca kızı ameliyat olan abim sana bi sorum olacak senin kızın 2007 de olmus. azmi bey bize de %30 indirim demisti fakat ben bu yaz olmayı düsünüyorum fiyatta bi deişiklik olur mu? ve de kızınızın egriilik derecesi ne kadardı

cevap yazarsanız sevinirim.

simdiden tesekkürler...

ben 98 yılında dokuz eylül de skolyoz ameliyatı oldum şu anda gayet sağlıklıyım. sırtımda biraz çıkıklık var bu geçmiyor ama olmasaydım daha büyük sorunlar yaşayacaktım.

vakıf gurebada istanbulda bende 2 kere oldum iyi kesiyorlar tavsiye ederim:)

dilekcan;

benim skolyozum doğuştandı bende 10 yaımda 1 kes ameleyat oldum. şu anda iyiym 21 yaşındayım tam bi düzlme olmadı biaz çıkıklık var ama o zamanki şartlarda en iyisi buydu. dokuz eylülde oldum

benim annem de skolyoz hastası azmi beye götürdüm ama dediğiniz gibi çok para istiyo ameliyat için cüneyt bey para konusunda nasıl biliyo muusunuz

çok gecmiş olsun kızınız nasıl şimdi böyle bi ameliyat için azmi hoca ne kadar ücret istedi gerci işin içine sağlık girince parayı göz görmüyor ama olmayınca da yapacak bişey yok benm de annem hasta azmi hocaya götürdüm istediği rakamı temin edemiyorum baska drlar arıyorum önerebileceginiz baska bi doktor var mı yardımcı olursanız çok sevinirim allah yardımcınız olsun çok gecmiş olsun

Sevgili Ayşe Hanım çok geçmiş olsun.bende skolyoz hastasıyım.2006 yılında Ankarada İbn-i Sina hastanesinde Prof.Dr. Tarık YAZAR hocaya ameliyat oldum.bütün doktorlar beni ameliyat etmeye korkarken,ölüm,felç kalma ve zeka özürlü kalma riskleri varken Tarık Hoca beni kurtardı.şuan daha iyiyim.size çok gönül rahatlığıyla hocamı önerebilirim.Türkiyede ve Avrupada ilk 10 un içindedir.30 gün arayla 2 ameliyat yaptı bana ve hiç öyle milyarlar falan istemedi.biz sadece medikalciye platin parasını ödedik.onunda zaten % 50 sini ssk karşılıyo.ayrıyetten para hiç ödemedik.tekrar söylüyorum çok gönül rahatlığıyla Tarık YAZAR'ı size öneriyorum.En azından ama en azından gidin bi muayene olun derim.İbn-i Sina hastanesini arayıp randevu alıyosunuz ve verdikleri tarih saatte gidip muayene oluyosunuz.Randevu numarasıda: 0312 508 31 21 dir.Tekrar büyük geçmiş olsun..

ben 15 yaşımda ameliyat oldum ameliyat olmadan önce boyum 1.55 di ameliyattan sonra 1.64 ve doktoruma dedim benim boyum böyle mi kalcak diye yok dedi platin olmayan yerden daha uzarsın dedi

ben ameliyat olalı 50 gün oluyor okula gidiyorum 1 aydır çok rahatım ama 2 sene sonra platinler görevini bırakıyomuş ve eski halime döncek mişim aniden eğile bilirmişim ben futbol oynamayı çok seviyorum ama yasak ben 15 yaşımdayım ve hiçbir şey yapamıyom sırtıma zarar gelcek diye ama 2 sene sonra rahat edersin diyorlar cidden öylemi??? CEVAPLARINIZI BKLİYORUM

inşallah en iyi şekilde atlatır kızınız. benimde kardeşim ameliyat olcak aynı sorular bizdede var

biçok hasta ameliyat sonrası ağrılarından şikayetçi. sen doktorunun söylediklerine uyupta ona göre hareket edersen zamanla geçicektir bikaç kişi ameliyat sonrası boks yaptığını futbol oynadığını söylüyor çünkü bir müddet sonra o platinler omurgan oluyor. benimde kardeşim ameliyat olcak allah herkese acil şifalar versin.

Selamum aleykum..

bende skolyoz hastasıyım ve 4 yıl önce operasyonla sırtıma platin koyuldu. ameliyatımı çok başarılı Cerrah olan Dr Nuri Erel gerçekleştirdi..
Fakat anca 30 dereceye eğriliğine düşen omurgam düzelmedi..İkini ameliyat şansı istediğimi doktoruma bahsetmiştim fakat bunun çok risk taşıyan ameliyat olduğunu söyledi bende tereddütte kaldım.. %100 düzelceğini bilsem bu riske girerim fakat orası meçhuldü..

Sizce 2. ameliyatla kurtulabilir mi bu vaka

cevap bekliyorum ??

öncelikle geçmiş olsun kızınızın durumu şuan nasıl ? bende 2009 yılının mart ayında ameliyat oldum skolyoz ameliyatı aynı hastanede görev yapan prof.dr. Ahmet Alanay.fakat o zaman hacettepedeydi...ben orada oldum ameliyatımı. çok başarılı geçen 12.5 saatlik ameliyat süresi sonunda iyi oldum.ben kaza sonrası skolyoz hastası oldum..yaşım orta ve çok büyük riskleri vardı yaşımdan dolayı fakat doktoruma güvendim ve iyikide güvenmişim.Allah bana Ahmet Bey tarafından iyilik gönderdi..iyi haberlerinizi duymak isterim..maddi kısımına gelince o hastane bildiğiniz üzere fiyatı hatırı sayılır bi yerdi..umarım kızınız çok iyi olur...

Acil şifalar dilerim. Doktor konusunda çok isabetli bir karar vermişsiniz. Ben 2005 yılında Azmi Hocaya ameliyat oldum. 4 vida ,2 rot bir kafesim var omurgamda. Azmi hocadan önce birçok doktora gidip muayene olmuştum. Hiçbirisi beni ameliyat etmemişti. Çok riskli çok riskli diye. Azmi hoca bindebir ile onbinde bir bıçak riski verdi. Ki apandist ameliyatlarında bile bıçak riski yüzdebirin üstündedir. İşini bu kadar iyi yapan, olaya bu kadar hakim bir hekim daha tanımıyorum. Tabi bunda ekibinin katkısıda yatsınamaz. Çok iyi bir ekiple çalışıyor.Kaldı ki ben bir üniversite hastanesinde görevliyim. Birçok hekim tanırım. Para konusuna gelince, yapılan ameliyat çok ciddi bir ameliyattır. Bedavaya yakın bir para ödeyip, ömür boyu birçok komplikasyonla karşı karşıya kalınacağına; belli bir parasal gideriyi göze almak gerekiyor. Sanıldığı gibi para da para diye tutturmuyor hoca. Birçok ameliyatıda ücretsiz yaptığını biliyorum. Ama florence nıghtgale 1.sınıf sağlık hizmeti veren çok kaliteli bir hastane. Hastane masrafları için Azmi hocanın yapabileceği çok şey yok. Yine ameliyat olmam gerekirse yine Azmi Hocayı tercih ederim. Huzurlarınızda sonsuz minnet duygumu ve teşekkürlerimi sunuyorum kendisine. Emin ellerdesiniz. Hiç endişelenmeyin.

vala kardeş bende skolyoz hastasıyım
9 aydır uğraşıyorum bu hastalıkla vala cok pis bir hastalıkmış.
kızın icin se bence korse taktır cünkü ben taktım şuanda iyileşmem az kaldı.

10 cm lik bir acı kaldı yüzersem tamamen gececekmiş

nil kardeşim vala senin kararın.cok zor bir karar.

Merhaba Ben 14 yaşındayım ve salı günü skolyozdan ameliyat olucağım lütfen bana cevap yazar mısın :confused:26.07.2011 tarihinde skolyozdan ameliyat olacağaım lütfen bana acil cevaplar yazar mısınız ? Şimdiden Çok Teşekkür EdeRim

Çok Korkuyorum bende böle mi olacağım :confused: ooofff offff gerçekten çok ürkütücü allah herkese acil şifalar versin (Amin)

27 yaşındayım .doğuştan kifozskolyozum. 2 kere ameliyat oldum, ama ameliyatlarda platin filan takılmadı. görünüş olarakta bişey değişmedi. açıkçası o ameliyatları neden olduğumuda bilemiyorum çünkü bende ne ağrı ne sızı nede metabolizmamda herangi bir bozukluk yoktu :D tek problem görünüşle ilgiliydi. onuda doktorum UFUK AYDINLı bey düzeltemedi , içimi açıp kurcaladı, malazgirt savasında alabileceğim türde 2 yara bırakıp beni gönderdi. :D

Üst Alt