Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SFT sonucuma göre yüzde kaç oran alabilirim?

Tek akciğeri olduğu için merdiven ve yokuş çıkmada taşikardi oluşmakta . Zamanında verem olduğu için sol akciğeri ilaçlarla kurutuldu

gencfbli09
Anladım,bunun dışında herhangi bir kalp rahatsızlığı yok, peki bunu eliyoruz.

Diğer,
Aldığınız puanları biliyorsanız hepsini yazabilir misiniz?

Sft raporu olsaydı daha sağlıklı yorumlardım,

Evet sft biraz sıkıntılı çıkmış,ancak diğer puanlarla beraber %90 olma ihtimali yok gibi.

Daha önce heyete girdiniz mi?

İlginiz için teşekkürler. İlk heyetimiz sft raporu yok maalesef. Sft raporundan bi puan gelebilir mi ?

Hocam teşekkür ederim. Son durumu yazarım bu post altına

Merhaba bugün sft testi yaptırdım acaba oran kaç olur bilgisi olan yazabilirmi
FVCex %61
FEV1% 52
Fev1/fvc %88
Pef %66
Mef75 %40
Mef50 %31
Mef25 %26
Mef25-75 %30

fvcex pred 5.03 act 2.87 %pred 57/fev1 4.08 act 2.23 %pred 55 fev1/ıvc 79 fev1/fvc 79 act 78 %pred98 geçen hafta heyete girim bu oranlarda rapor alabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

fvcex pred 5.03 act 2.87 %pred 57/fev1 4.08 act 2.23 %pred 55 fev1/ıvc 79 fev1/fvc 79 act 78 %pred98 geçen hafta heyete girim bu oranlarda rapor alabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

Yaklaşık 1 ay önce sft testime göre astim teşhisi konuldu ilk testimdeki değerler

Fvc %71
Fev1 % 57
Fev1fvc % 82
Pef % 26
Fef2575 %52
Fev1/vc % 67,7

Bu testten 14 gün sonraki testte ise değerler

Fvc % 37
Fev1 % 41
Fev1fvc %115
Pef %23
Fef2575 %44
Fev1/vc %67,5

Bu değerlere göre önümüzdeki dönemde kurula girersem astimdan engel orani alabilirmiyim .. bilgi verebilirseniz sevinirim..
OğuzHan112
umut2135

OğuzHan112 öncelikle cevabınız için teşekkürler benim öğrenmek istediğim diyabet tansiyon ,nörapatik ağrılar ve karpel tunel sendromu da mevcut bende astimdan tek seferde yüzde 40 alamayacağımi tahmin ediyorum ama bu değerlere göre yüzde 20 civarı bir oran verilme ihtimali varmidir sonucta kısa mesafe bile yürüyüş yapsam nefes nefese kalıyorum yada bir rampa yahut merdiven çıkarken zorlanıyorum...

JOURNAL
İlk testiniz gayet normal.
Son teste göre 20 puan gelir evet.

Diyabet tip 1 mi tip 2 mi?
Ht/10 puan gelir

Arkadaşlar lütfen yardım ederseniz sevinirim fvc ref 4.24 3.24 2.86 ref %67 fev1 3.52 2.68 2.24 %64 fev1fvc %98 fef25 75 4.15 2.44 1.89 %46 pef 8.66 6.67 5.27 %61 sonuçlar bu arkadaşlar 3 yıldır astım hastasıyım fev1 değeriniz 64 akciğer yaşınız 86 diyor buradan yüzde 20 oran gelirmi acaba

Yazmayı unuttum Oğuzhan astimdan 20 puan aldım yanlız fizikten oyazilan puanlara göre 49 demiştin alt ekstremite kısalığı 3 lomber hareket kısıtlılığı 5 kalça hareket kısıtlılığı 16 dfitik 7 vermiş herhalde balthazar a göre böyle oluyo

JOURNAL sft testleriniz uyumsuz her ikisi arasinda ama hafif etkulenme görünüyor 1 yıl ilaç kullanım şartı arıyor bazı doktorlar rontgen fiziki muayene değerlendirmeden sonra%20 alırsınız
Geçmiş olsun.

[FONT=sans-serif]Merhaba arkadaşlar benim ortopedik engelimden %25 veriyorlar 5 yıldırsa alerjik astım için raporlu ilaç kullanıyorum hem hava hem de hap. ama aşağıdaki değerler kafamı karıştırdı az etkilenme olsa dahi %40 almama yetiyor. sizce bu değere göre oran verirler mi? ikinci kontrole gideceğim.

[/FONT]
https://i.hizliresim.com/aep7lfs.jpg

aep7lfs.jpg

Yeni rapora itiraz

GÖĞÜS HASTALIKLARI
KOAH+SİG - FEV1 54 FVC 59 ORAN 75 PAAG AKTİF İNF YOK SS DOĞAL PAAG N
20 puan verdi itiraz etsem olumlu olurmu?
Lütfen bilgi verin .

İtiraz etseniz de bir şey değişmez sft testine göre 20 puan yerinde bir karar.
Ama illa da itiraz edeyim diyorsanız siz bilirsiniz.
Mustibaba80

erkan_kaptan_52
Sft testinize göre 20 puan alırsınız

%40 almak için sft değerleri fev1 ve fvc 50 nin altında mı olması gerekir hocam?

Sft testi yanıltıcı olabiliyor,tek başına sft testine bakıp puan vermek doğru değil,

Sft testi fiziki muayene ve hasta öyküsü,gerekirse mr çekilmeli.hepsini bir arada değerlendirip ona göre puan verilmeli.

Puan için 50nin altında olacak diye bir yönetmelik yok. Hekim öyle uygun görmüş 20 puan vermiş.

Tekrar söylüyorum,tek başına sft testi puan almak için yeterli değil.diğer tetkikler le beraber değerlendirilmeli.

Sadece sft testini yorumla dersen,20 puan yerinde bir karar.
Bazı hekimler kafadan savma iş yapıyor,sft testine bakıp puan vermek doğru değil.

Bana soru sorarken beni etiketleyin,aksi halde soruyu göremeyebilirim.
Mustibaba80

Üst Alt